NASZE PLAKATY
Pasowałoby na plakat "Ludzkiej stonogi" :P

Odpowiedz
Cytat:Hitch, jakiś czas temu wrzuciłem plakat do 'jedynki', jednak nie wzbudził większego entuzjazmu.

Niby kiedy?! Ja nie widziałem niczego takiego.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
McClane, świetne! Patrzę na Twój plakat po raz pierwszy i widzę Mifune rozczłonkowującego dwóch wrógów jednym płynnym ruchem. Czytelne i satysfakcjonujące. Powodzenia z kolejnymi projektami!

Odpowiedz
(27-02-2014, 12:46)Hitch napisał(a):
Cytat:Hitch, jakiś czas temu wrzuciłem plakat do 'jedynki', jednak nie wzbudził większego entuzjazmu.

Niby kiedy?! Ja nie widziałem niczego takiego.
http://forumkmf.pl/Thread-NASZE-PLAKATY?page=51
'Niezły, ale tego do dwójki nic nie przebije.' ;)

Odpowiedz
Ha, rzeczywiście. Był tak słaby, że o nim kompletnie zapomniałem. No cóż, próbuj. Jeśli cię to pocieszy i zmotywuje to twój plakat do dwójki to jeden z najlepszych plakatów filmowych wszech czasów :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Bez przesady z tym "wszech czasów" ;) Ale jeden z najlepszych polskich - to na pewno.

Odpowiedz
Wow... Po takiej motywacji będzie ciężko ;)

Odpowiedz
(28-02-2014, 01:38)Mental napisał(a): Ale jeden z najlepszych polskich - to na pewno.
Ile polskich PLAKATÓW widziałeś w życiu? Dwa?


Odpowiedz
Psy. W sumie nic oryginalnego...

[Obrazek: psy_1992_poster_cold_zps5dacae94.jpg~original]

[Obrazek: psy_1992_poster_bw_zpsc9c5d82b.jpg~original]


Odpowiedz
Hmm... bardziej wygląda na film wojenny niż film o bagnie III RP. Ale fajne.

Odpowiedz
Grafika fajna, choć te plamy krwi wyglądają tak sobie.

Za to typografia leży, zaczynając od napisu na górze, który jest nieczytelny i kończąc na tytule, który jest sztucznie spłaszczony (bo stawiam, że ten krój pisma tak nie wygląda w oryginale, a z takich modyfikacji rzadko wychodzi coś dobrego). No i wszystko jest tak skondensowane na tym dole - trochę więcej odstępu pomiędzy napisami by się przydało i trochę wyżej ten tekst, bo tak jak jest, ciąży kompozycję w dół. I trochę rażą w oczy trzy różne fonty obok siebie.

Odpowiedz
Wiem, że fontów się nie rozciąga (wzdłuż bądź w szerz). Ten jest pozostawiony w formie oryginalnej, taka widocznie jego specyfika. Jeśli chodzi o rozbryzgi krwi, to faktycznie nie za bardzo się przyłożyłem.

Odpowiedz
Ten plakat Psów też średnio udany, głównie za sprawą braku pomysłu (Twarz Franza we krwi? Tylko tyle?).

Polecałbym ci zrobić poster na bazie sceny palenia dokumentów na wysypisku. Super klimat (ciemno niebieskie niebo, i żółte światło dochodzące z ogniska) i sylwetki panów palących papiery. Idealnie oddało by to film, tylko trzeba trochę pracy w to włożyć aby wyszło dobrze.

Odrzucił bym też tagline, a do nazwisk aktorów dodał imiona (same dziwnie wyglądają). Czcionka na tytuł jest dobra na okładkach DVD, obstał bym przy niej.

Odpowiedz
The Passion of the Maurer?

Odpowiedz
Uderzające podobieństwo :) To fakt.

Odpowiedz
Mówiąc serio, masz oko do kadrowania i z tego zdjęcia Lindy bym nie rezygnował, ale czegoś jeszcze tu brakuje.

Odpowiedz
Juby napisał(a):Polecałbym ci zrobić poster na bazie sceny palenia dokumentów na wysypisku.

To, czego brakuje na WSZYSTKICH plakatach "Psów", to jakiegoś dobitnego nawiązania do transformacji PRL->3RP. Palenie teczek - średnio. Bo cały myk polega na tym, że większości teczek nie palono. Gdybym był ubekiem, przechodzącym z komunizmu do "wolności i demokracji", nie spaliłbym ani jednej teczki (poza oczywiście moją własną).

Odpowiedz
Mój pierwszy komercyjny projekt. Ostatecznie rozminąłem się wizją z reżyserem, ale parę groszy wpadło :)

[Obrazek: eakxkw.jpg]

Odpowiedz
A propos "Psów". Film Pasikowskiego miał kiedyś jeden piękny oficjalny plakat, szkoda, że potem zastąpiono go różnymi szkaradami.

[Obrazek: psyplakat.jpg]
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
Poza tym, ze spoiler to rzeczywiscie bardzo dobry. A przynajmniej klimatyczny.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasze pomysły na film Mierzwiak 136 24,735 08-04-2024, 12:13
Ostatni post: marsgrey21
  Nasze pomysly na wersje reżyserskie. Hitch 7 2,226 11-06-2007, 00:55
Ostatni post: :Łukasz:



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości