NOWOŚCI NA STRONIE
Cześć.

Swego czasu nieco się tu udzielałem, ale wątpię, żeby ktoś mnie kojarzył z nazwiska, zatem się przedstawię - z tej strony Łukasz Budnik, aktualny naczelny Film.org.pl.

Czytam sobie tę waszą dyskusję, jak to strona upadła na dno i - jakkolwiek nie mam zamiaru próbować zmienić waszego zdania - chcę uściślić kilka rzeczy.

Po pierwsze, to nie przypadek, że treści pojawiające się teraz na stronie mogą kojarzyć się wam z naEkranie czy jakimkolwiek innym portalem którego domeną jest infotainment - bo to właśnie takie lekkie rzeczy w formie newsów z wypowiedziami aktorów, fanowskich grafik, zestawień etc. czytają się teraz najlepiej, w czym też mają udział algorytmy Google. Artykuły filmoznawcze, które moglibyście określić mianem KMF-owych, to coś, co aktualnie wzbudza absolutnie najmniejsze zainteresowanie czytelników i nigdy nie jest pchane w kierunku większej grupy użytkowników. Jest to o tyle ciekawe, że najbardziej współczesną stronę krytykują właśnie ci, którym takich artykułów rzekomo najbardziej brakuje. Statystyki są jednak bezlitosne, a w związku z tym, że Film.org.pl to teraz (już od dobrych kilku lat) portal komercyjny utrzymujący się z reklam, który dodatkowo ma dużą konkurencję w sieci, wyjście naprzeciw obecnym trendom jest niezbędne. To nie jest tak, że wstaję sobie rano i myślę "no, czas uraczyć czytelników fanartami", albo "o, zrobię na złość tęskniącym za KMF" - działam tak, żeby portal mógł funkcjonować. Mówiąc wprost: strona nigdy nie wróci do etapu sprzed kilkunastu lat, bo po prostu by się nie utrzymała. Nieraz tłumaczyłem to zresztą w komentarzach pod tekstami, i zawsze tym samym osobom. Może też któremuś z was.

Po drugie, wszystkie archiwalne teksty publikowane jeszcze w wersji HTML są bezpieczne i prędzej czy później wrócą do bazy, nikt nie ma zamiaru ich wyrzucać na śmietnik, a jeśli komuś bardzo zależy, żeby je przeczytać już dziś, polecam stronę Web Archive, gdzie od ręki odnaleźć można właściwie wszystkie. Twierdzenie, że "każdy ślad po KMF-ie został niestety usunięty na dobre", jest całkowicie błędne.

Po trzecie - odpowiadając na pytanie, jak to możliwe, że ktoś nie ze starej gwardii KMF jest teraz naczelnym - no cóż, nigdzie nie jest napisane, że stanowisko to mogą piastować jedynie dawni klubowicze. Zarówno w przypadku Dawida Myśliwca, jak i w moim, była to zwyczajnie kwestia dużej aktywności w redakcji, obycia w social mediach, chęci poświęcenia czasu prowadzeniu strony, kontaktu z wydawcą i wyczucia poczytnych tematów.

No więc tak - nie spodziewajcie się, że treści na stronie w najbliższym czasie będą wyglądać inaczej, a już na pewno nie nastawiajcie się na to, że nagle magicznie cofniemy się do etapu sprzed kilkunastu lat, gdy internet diametralnie różnił się od dzisiejszego. Treści tzw. ambitne będą się pojawiać, ale rzadziej niż te nastawione na komercję.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Dziękujemy za wyjaśnienie. A jak Łukaszu odniesiesz się do twórczości kolegi z redakcji - Odysa - który w niemal każdym tekście napieprza w stronę chrześcijaństwa i kościoła? Czy to też wynika tworzenia tekstów pod algorytmy Google? Konkurencja jakoś jest w stanie podejść do tematów merytorycznie z balansem, a tworzą tam zapewne osoby o różnych poglądach.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Dziękuję za długą i wyczerpującą odpowiedź.

Ja z jednej strony trochę rozumiem obecne działanie film.org.pl, bo wiadomo - liczą się głównie kliki, dzięki którym karuzela może się kręcić dalej. Faktem jest jednak, że teksty Korczyńskiego ilość wyświetleń zawdzięczają jedynie żenującej prowokacji, a nie przyciągającej jakości. Odys z tego co rozumiem to taki na Waszą własność Howard Beale z "Network" Lumeta - wariat, który ma na celu gromadzić jak największe masy. No cóż, jako że wszyscy jesteśmy hipokrytami, to pewnie gdyby działał on na mojej stronie i jego fanatyczne pojazdy na Trumpa czy KK zapewniałyby jej rekordowe liczby kliknięć, to sam bym pewnie traktował go niczym kurę znoszącą złote jajka. Liczy się w końcu biznes ;)

Dziękuję także za polecenie Web Archive. Faktycznie jest tam chyba wszystko ze starego, dobrego KMF-u i aż chyba sobie pozwolę w wolnym czasie (czyli po maturze :P) na lekturę wspominkową ;)
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Fajnie że władza strony się wytłumaczyła ale jak to zwykle bywa nie o tym co najtrudniejsze. Chyba każdy inteligentny człek wie dlaczego walicie teraz skrótowymi newsami bo z tego są pieniądze. Spoko. Ale pytanie najważniejsze czy w takim naEkranie ktoś tak politycznie ujada jak piszący teraz dla KMF? Nie spotkałem się. Czyli to jest ten sposób na wyróżnienie się w tłumie? Dla mnie słabo i nie mam ochoty tam zaglądać. Uważam że jest to gwałt na tym czym ta strona kiedyś była, czyli miejscem z merytorycznymi i przemyślanymi artykułami o filmach. I tym powinna być ciągle + clickabaitowe newsy, rankingi, ploteczki ale bez takich typów jak Odys i ten drugi dwulicowy pajac co to zdzierżyć forum nie mógł a sam pluje jadem.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Ja tam wyjaśnienia Bogdana w pełni rozumiem: takie mamy czasy, tak obecnie działa internet i ciężko się z tym kłócić. To raczej stara formuła KMFu była wyjątkiem i szczęśliwym zbiegiem okoliczności, że powstało tyle świetnych tekstów, a nie obecna wersja gwałtem na starej. To znaczy nadal jest teoretycznie możliwe, że DUX zupełnie bezinteresowanie walnie opis FXów w Tenecie na trzy godziny czytania, albo Mental poświęci kilka dni z życia, aby napisać dziesięciostronicową analizę A Lonely Place to Die, ale im się już nie chce/nie mają czasu, co jest zupełnie zrozumiałe.

Dla mnie strona film.org.pl nie ma już właściwie żadnej wartości, no ważne wiadomości ze świata firmu i tak dotrą do mnie na dziesiętki innych sposobów, recenzji też szukam gdzie indziej (na dobrą sprawę chyba głównie na forum tutaj), a po analizy, to albo na YT, czy jakieś podcasty, albo po prostu kupuję książkę o tym co mnie interesuje. W każdym razie nie mam zamiaru narzekać na obecną politykę włodarzy strony: niech sobie zarabiają, skoro ktoś jeszcze w to chce klikać, a ktoś inny płacić za reklamę.

Odpowiedz
Aa, Bogdan, czyli wcześniej Bodzio, Boudziou i inne takie licho, nieźle grał u mnie w Avtaka i MasterKadr, sam też zorganizował jeden MasterPlakat. Całkiem zasłużony forumowicz. :)

Odpowiedz
Cytat:Mental poświęci kilka dni z życia, aby napisać dziesięciostronicową analizę A Lonely Place to Die

Nikt nie ma czasu na takie rzeczy (teraz cały mój wolny czas zaprzątają masowe mordy popełniane przez Murzynów na białych ludziach :))

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon