Nasze kolekcje filmowe
military napisał(a):A można gdzieś sprawdzić, ile miejsca na dysku DVD zajmuje np. godzina filmu przy rozmaitych poziomach kompresji, z różnymi ścieżkami dźwiękowymi?
Można, kiedyś podczas nagrywania przegrywek z wypożyczalni (sic!) używałem do tego Nero Recode i tam można sobie dodawać/usuwać ścieżki i ustawiać kompresję, ale jak się zlegalizowałem program poszedł w odstawkę :wink:

Tylko najlepiej by było przeprowadzić eksperyment konkretnie na LOTRze.

Odpowiedz
Nie o to mi chodzi. :) Raczej o istniejące w necie statystyki - np. minuta filmu w takiej a takiej jakości zajmuje tyle, minuta w trochę gorszej - tyle, z takim dźwiękiem - tyle, z takim - tyle... Wiesz, żeby sprawdzić jak bardzo musi być skompresowany jakiś film, żeby mógł wejść na płytę.

Odpowiedz
Wątpię.

military napisał(a):minuta filmu w takiej a takiej jakości zajmuje tyle
W przypadku każdego filmu wyszedłby pewnie inny wynik, wystarczy porównać ile na płycie zajmują filmy podobnej długości, różnice potrafią być naprawdę spore.

Odpowiedz
piXi napisał(a):Mefisto, przesadzasz...

Mierzwiak napisał(a):Mefisto, co to ma być?

Gdybyś zamiast wypisywać brednie trochę się najpierw zastanowił nad tym co piszesz wiedziałbyś, że komentarze są nagrywane w stereo i zajmują tak mało miejsca, że nie mają absolutnie ŻADNEGO wpływu na ewentualny podział filmu na dwie płyty. DTS w wersjach rozszerzonych LOTRa jest, i chwała im za to.

Zawsze możesz sobie kupić oryginał i zrobić kopię na własny oryginał. Połączysz sobie obie płyty, wywalisz dts, komentarze, skompresujesz i będziesz się cieszyć filmem na jednej płycie, z obrazem prosto z dupy. Może wtedy nie będziemy musieli czytać twoich dziecinnych wywodów.

kierowałem się tym, co napisał Giefer - a napisał o komentarzach. Poza tym nie wypisuję bredni - wszystkie filmy jakie posiadam (mówię o filmach dłuższych, jak 2 godziny) mają absolutnie w porządku obraz. Aliens, Alien 3 (tam też są 2 wersje, znacznie się od siebie różniące), Great Escape, etc - naprawdę nie ma takiej dużej róznicy czasu w porównaniu z Troją. Zresztą King Kong też jest długi i mieści się na jednej płycie.

Cytat:Mefisto - wow, ależ lament, te babki z Troi co wyły po smierci Hektora się chowają

wybacz, ale nie lubię partactwa, a poza tym wkurzyłem się

Cytat:A co do filmów które podawana jako przykłady że się zmieściły - LOTR ROTK EE a Abyss czy Aliens to jest taka jakby mała róznica w czasie trwania i paru innych rzeczach

jakich rzeczach np?

Poza tym przepraszam was bardzo jeśli uraziłem was tym, że chcę móc oglądać film na jednej płycie. O ja niegodziwy, jak mogłem to zrobić w dzisiejszych czasach, w dobie komputerów, miniaturyzacji, wspaniałych wydań dvd, ja śmiałem zarządać filmu na 1 tylko płytce.
Szczerze, to w tym wypadku mam dla Was, jak i dla ludzi oferujących mi takie wydania jedynie wujka ciętą ripostę.
Oszem, obraz jest niezmiernie ważny, ale jakoś nie widzę różnicy pomiędzy filmem na 1 płycie, a tym na dwóch, poza tym, że 2 płyty rozwalały zupełnie wszystko. Bo co? Oglądasz film, wciągasz się, jest zawiązanie akcji i nagle...zmień sobie płytę. Nosz %^&$&. Jeśli wam to nie przeszkadza, to już tylko współczuć. Ja sobie nie wyobrażam, żeby np w połowie Zodiaca zmieniać krążek, bo wtedy wszystko szlag trafia, cały klimat idzie się walić na drzewo i zaangażowanie spada. Zresztą z kim ja rozmawiam - wam ponoć przeszkadzały sztuczki Rodrigueza w Planet Terror - zastosowane celowo, ale zmiana płyty? Przecież to pikuś!
Okładka ma zły kolor? Wtedy was krew zalewa - albo jak napis jest krzywy, ale żeby płytę zmienić w trakcie filmu? To nic. Dla mnie to jest dziecinne zachowanie.

Naprawdę nie chcę tu się z wami znowu kłócić, ale jeśli należycie do osób, które 20 razy wychodzą w trakcie seansu do toalety i nie ma sprawy, to już wasza rzecz. Ja płacąc za film (nieważne czy kino czy dvd) mam ochotę obejrzeć go w CAŁOŚCI, bez konieczności wstawania i zmiany płyty. I mało mnie boli ile trwa film.

PS. Tak w ogóle Gieferg to w którym momencie Troja została podzielona. Może jakaś fajna bitwa albo pojedynek? :twisted:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):wszystkie filmy jakie posiadam (mówię o filmach dłuższych, jak 2 godziny) mają absolutnie w porządku obraz. Aliens, Alien 3 (tam też są 2 wersje, znacznie się od siebie różniące), Great Escape, etc - naprawdę nie ma takiej dużej róznicy czasu w porównaniu z Troją. Zresztą King Kong też jest długi i mieści się na jednej płycie.
Przeczytałeś chociaż co napisałem? Obcy nie ma tu nic do rzeczy bo tam nie ma dwóch, tylko JEDEN FILM. Powtarzające się sceny nagrane są RAZ. King Kong trwa 180 minut i ma dwie ścieżki - jest to maksimum dla płyty dwuwarstwowej. Drużyna Pierścienia trwa 3 godziny 20 minut, do tego dolicz sobie napisy końcowe. Rozumiesz już dlaczego film został podzielony? Zresztą z tego co czytałem wersje rozszerzone mają jeszcze lepszy obraz bo wykorzystano mniejszą kompresję z powodu większej ilości dostępnego miejsca na płycie.

Cytat:Poza tym przepraszam was bardzo jeśli uraziłem was tym, że chcę móc oglądać film na jednej płycie. O ja niegodziwy, jak mogłem to zrobić w dzisiejszych czasach, w dobie komputerów, miniaturyzacji, wspaniałych wydań dvd, ja śmiałem zarządać filmu na 1 tylko płytce.
Ale zdajesz sobie sprawę że twoje żądanie jest z pogranicza fantastyki? Gdyby napędy z czerwonym laserem umożliwiały nagranie na płycie dvd9 8 godzin w super jakości, to by tak robiono.

Cytat:Oglądasz film, wciągasz się, jest zawiązanie akcji i nagle...zmień sobie płytę. Nosz %^&$&.
Kolejna groteskowa przesada. A jak oglądasz film i dzwoni telefon? Kiedy ktoś dzwoni do drzwi? Kiedy nagle czujesz nagłą potrzebę pójścia do toalety? Wstajesz, krzyczysz "do kroćset fur beczek!!" i rzucasz oglądanie filmu, tak? Bo klimat szlag trafił?

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):wszystkie filmy jakie posiadam (mówię o filmach dłuższych, jak 2 godziny) mają absolutnie w porządku obraz. Aliens, Alien 3 (tam też są 2 wersje, znacznie się od siebie różniące), Great Escape, etc - naprawdę nie ma takiej dużej róznicy czasu w porównaniu z Troją. Zresztą King Kong też jest długi i mieści się na jednej płycie.
Przeczytałeś chociaż co napisałem? Obcy nie ma tu nic do rzeczy bo tam nie ma dwóch, tylko JEDEN FILM. Powtarzające się sceny nagrane są RAZ. King Kong trwa 180 minut i ma dwie ścieżki - jest to maksimum dla płyty dwuwarstwowej. Drużyna Pierścienia trwa 3 godziny 20 minut, do tego dolicz sobie napisy końcowe. Rozumiesz już dlaczego film został podzielony? Zresztą z tego co czytałem wersje rozszerzone mają jeszcze lepszy obraz bo wykorzystano mniejszą kompresję z powodu większej ilości dostępnego miejsca na płycie.

Cytat:Poza tym przepraszam was bardzo jeśli uraziłem was tym, że chcę móc oglądać film na jednej płycie. O ja niegodziwy, jak mogłem to zrobić w dzisiejszych czasach, w dobie komputerów, miniaturyzacji, wspaniałych wydań dvd, ja śmiałem zarządać filmu na 1 tylko płytce.
Ale zdajesz sobie sprawę że twoje żądanie jest z pogranicza fantastyki? Gdyby napędy z czerwonym laserem umożliwiały nagranie na płycie dvd9 8 godzin w super jakości, to by tak robiono.

Cytat:Oglądasz film, wciągasz się, jest zawiązanie akcji i nagle...zmień sobie płytę. Nosz %^&$&.
Kolejna groteskowa przesada. A jak oglądasz film i dzwoni telefon? Kiedy ktoś dzwoni do drzwi? Kiedy czujesz nagłą potrzebę pójścia do toalety? Wstajesz, krzyczysz "do kroćset fur beczek!!" i rzucasz oglądanie filmu, tak? Bo klimat szlag trafił?

Odpowiedz
military napisał(a):Nie o to mi chodzi. :) Raczej o istniejące w necie statystyki - np. minuta filmu w takiej a takiej jakości zajmuje tyle, minuta w trochę gorszej - tyle, z takim dźwiękiem - tyle, z takim - tyle... Wiesz, żeby sprawdzić jak bardzo musi być skompresowany jakiś film, żeby mógł wejść na płytę.
Postaram się to przedstawić jak to widzę... ;-)
Od razu zastrzegam, że są to moje obliczenia abstrakcyjne na podstawie standardu DVD-Video (w tym standardów MPEG-2, A/52 i DTS).

Obraz w formacie MPEG-2 przy rozdzielczości SDTV (czyli takiej jaka jest przy filmach dvd) musi działać z przepustowością 5 Mbps (minimalna kompresja obrazu), dźwięk zapisany w A/52 lub DTS w przepustowości ok 640 kbps (przy dźwięku stereo zdarza się 384 i 448 kbps).

Załóżmy, że mamy film + 2 ścieżki A/52 (AC3) i 1 w DTS.
Czyli łączna przepustowość musi wynosić 5120 + 3*640 = 7040 kbps. Zamieniając to na bajty/sekundę mamy 901120 B/s.

Płyta 2-warstwowa posiada 8543666176 B miejsca. Odliczając 43 MB na menu, itp. zostaje nam ok 8500000000 B.
Czyli na takiej płycie jeśli założymy, że nie ma żadnych dodatków zmieści się 8500000000/901120 = 9433 sekundy = 157 minut filmu, który został skompresowany w najmniejszym stopniu.



Informatyka na polibudzie wypacza umysł... ;-) Pozdrawiam... :-)

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Przeczytałeś chociaż co napisałem? Obcy nie ma tu nic do rzeczy bo tam nie ma dwóch, tylko JEDEN FILM. Powtarzające się sceny nagrane są RAZ. King Kong trwa 180 minut i ma dwie ścieżki - jest to maksimum dla płyty dwuwarstwowej. Drużyna Pierścienia trwa 3 godziny 20 minut, do tego dolicz sobie napisy końcowe. Rozumiesz już dlaczego film został podzielony? Zresztą z tego co czytałem wersje rozszerzone mają jeszcze lepszy obraz bo wykorzystano mniejszą kompresję z powodu większej ilości dostępnego miejsca na płycie.

tak przeczytałem - i nadal nie wiem co mi powiesz o Troi?
zresztą to tylko filmy, które ja posiadam - a jakoś w przypadku tych dłuższych filmów nie ma 2 dvd. Przeminęło z Wiatrem, Malcolm X, Ben Hur? Te filmy są o dziwo na jednym krążku.

Cytat:Ale zdajesz sobie sprawę że twoje żądanie jest z pogranicza fantastyki? Gdyby napędy z czerwonym laserem umożliwiały nagranie na płycie dvd9 8 godzin w super jakości, to by tak robiono.

patrz wyżej - w przypadku większości filmów tak się robi. Troja i LOTR to pierwsze takie pozycje o których mi wiadomo. Nazwij mnie debilem, naiwniakiem, idiotą - cokolwiek.

Cytat:Kolejna groteskowa przesada. A jak oglądasz film i dzwoni telefon? Kiedy ktoś dzwoni do drzwi? Kiedy czujesz nagłą potrzebę pójścia do toalety? Wstajesz, krzyczysz "do kroćset fur beczek!!" i rzucasz oglądanie filmu, tak? Bo klimat szlag trafił?

to zależy - jeśli jakiś film (który oglądam po raz pierwszy, bo wiadomo, że te które się zna, to jednak inaczej się podchodzi), który mnie bardzo wciągnął, to z reguły nie odbieram :D Jeśli już to kurwię :D
Zresztą to mniejszy problem - telefon pod ręką, włączasz pauzę. A tu z niczyjej winy musisz podejść do tego cholernego odtwarzacza i zmienić krążek. Szansa, że po drodze wyjdzie jeszcze 50 innych rzeczy, które nagle cię zaabsorbują i w jakiś sposób zepsują film 90%. Sorry.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefisto> "inne rzeczy" to np DTS

Cytat: nie wypisuję bredni - wszystkie filmy jakie posiadam (mówię o filmach dłuższych, jak 2 godziny) mają absolutnie w porządku obraz. Aliens, Alien 3 (tam też są 2 wersje, znacznie się od siebie różniące),

Dżizas...
Alien 3 nawet po zsumowaniu wszystkich scen z obu wersji nie ma nawet 150 minut. Aliens również (tam nie ma co sumować, bo wersja rozszerzona zawiera wszystko) więc o czym ty w ogóle mówisz? To co podałeś to filmy długie, czy nawet bardzo długie, ale nie cholernie długie.
Gdzie im tam do Władcy (EE trwają odpowiednio 208/223/251 minut) widzisz róznicę?

Cytat:Zresztą King Kong też jest długi i mieści się na jednej płycie.
A wersja rozszerzona o 15 minut już nie.

Cytat:Oglądasz film, wciągasz się, jest zawiązanie akcji i nagle...zmień sobie płytę.
Nie mów, że nigdy nie przerywasz na chwilę oglądania filmów, zwłaszcza 3 lub 4 godzinnych, choćby po to żeby pójśc do kibla czy po herbatkę :P Nie wiem jak ty, ale zazwyczaj jak oglądam film to tak około 2-3 do 5 przerw trwających od minutki do kilku minutek wystepuje, więc nie mam problemu z trwającą kilkanaście sekund zmianą płyty.

Cytat:Jeśli wam to nie przeszkadza, to już tylko współczuć.

Możesz wyjasnić czego chcesz nam współczuć?
Współczuć nalezy wyłącznie Tobie bo z tak błahego powodu nie pooglądasz sobie na DVD kilku dobrych filmów.

Cytat:Dla mnie to jest dziecinne zachowanie.
A dla mnie dziecinne jest takie narzekanie jak twoje na to że pojemnośc płyt DVD jest za mała. Bo czemu ma to jojczenie służyć?

Cytat:ale jeśli należycie do osób, które 20 razy wychodzą w trakcie seansu do toalety i nie ma sprawy, to już wasza rzecz.

20 nie, ale 2 razy się zdarza.

Cytat:PS. Tak w ogóle Gieferg to w którym momencie Troja została podzielona. Może jakaś fajna bitwa albo pojedynek?

Achilles rozmawia sobie z Odyseuszem, kończą rozmawiac, Achilles wstaje, wchodzi do namiotu <cięcie> insert disc 2

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):tak przeczytałem - i nadal nie wiem co mi powiesz o Troi?
A co chcesz żebym ci powiedział? Film trwa 3 godziny 16 minut, pewnie zastosowano mniejszą kompresję bo to dvd było robione z wersji HD, więc? Widać trzeba było ją podzielić. Zresztą to 16 minut to i tak sporo. Zauważ że na dvd większość miejsca zajmuje obraz. Taka przeciętna ścieżka 5.1 z paroma efektami, ot choćby np. na dvd z Silent Hill ma bodaj jakieś 350 MB. 350MB z 4,6GB.

Cytat:Przeminęło z Wiatrem, Malcolm X, Ben Hur? Te filmy są o dziwo na jednym krążku.
Malcolm X to film już nie pierwszej świeżości, nie mówiąc już o pozostałych dwóch. To stare filmy których jakości obrazu nie można porównywać z nowymi filmami, w ich wypadku większa kompresja nie wpływa znacznie na pogorszenie obrazu.

Cytat:Troja i LOTR to pierwsze takie pozycje o których mi wiadomo. Nazwij mnie debilem, naiwniakiem, idiotą - cokolwiek.
Cokolwiek.

Do tego King Kong rozszerzony, Ojciec Chrzestny II, Titanic rozszerzony. O innych nie słyszałem.

Cytat:A tu z niczyjej winy musisz podejść do tego cholernego odtwarzacza i zmienić krążek. Szansa, że po drodze wyjdzie jeszcze 50 innych rzeczy, które nagle cię zaabsorbują i w jakiś sposób zepsują film 90%. Sorry.
Mówiłem ci już że wyolbrzymiasz problem? :)

Odpowiedz
Jeśli chodzi o "Przeminęło z wiatrem", to NAJLEPSZE dostępne wydanie na rynku (4 DVD) posiada film podzielony na DWIE płyty DVD. Wiem bo posiadam i jest to jedno z najlepszych wydań w ogóle, jakie miałem w ręku.

Odpowiedz
Otóż to. I czy przypadkiem Ben Hur w edycji 4DVD też nie jest podzielony na dwie płyty?

Odpowiedz
Cytat:Titanic rozszerzony

z tego co mi wiadomo, to nie żaden "rozszerzony". Dodatkowe sceny nie są włączone w film w żadnym znanym mi wydaniu Titanica. Choć mogę się mylić.

Odpowiedz
To Troja w nowej wersji jest taka długa? No to dobrze, że podzielona na dwa dyski - jak się uśnie, dźwięk nie będzie sąsiadom przeszkadzał. Osobiście podzieliłbym ją na jakieś 10 płyt, bo już po 30 minutach łapie mnie na tym śpiączka. :D Ale ogólnie skoro nie ma wyjścia, to wolę film na dwóch płytach niż w jakości do dupy. Tylko że:

Mierzwiak napisał(a):Przeczytałeś chociaż co napisałem? Obcy nie ma tu nic do rzeczy bo tam nie ma dwóch, tylko JEDEN FILM.

No to chwila, są takie wydania, w których film jest podzielony tylko dlatego, że są jego dwie wersje? To czemu, skoro robią tak wypasione wydania, nie nagrają jednej wersji na jednej płycie, drugiej na drugiej? Żeby nie trzeba było żonglować?

Odpowiedz
Nie znam żadnego takiego wydania.

LOTR limited co prawda ma dwie wersje i jest podzielony, ale nie dlatego jest podzielony że ma dwie wersje :P, tylko dlatego że wersja Extended jest za długa.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):z tego co mi wiadomo, to nie żaden "rozszerzony". Dodatkowe sceny nie są włączone w film w żadnym znanym mi wydaniu Titanica. Choć mogę się mylić.
Zdaje się że masz rację, ale w wydaniu 4DVD film jest podzielony na dwie płyty.

1408 ma na pierwszej płycie wersję kinową, na drugiej wersję reżyserską, no ale tutaj nie mamy do czynienia z podziałem filmu.

Odpowiedz
Titanic jest podzielony również w wydaniu 2DVD (miałem je kiedyś w rękach).

Niepodzielone jest tylko wydanie jednopłytowe które ma nieanamorficzny obraz.

Odpowiedz
Właśnie z ciekawości "zaopatrzyłem" się w Death Proof z lektorem. Lektor dobry, fluga gdzie trzeba ("Zostaw nas głupi chuju!" podczas pościgu :D), chociaż jak coś i tak na własny użytek oglądać będę z napisami, ale mam złą wiadomość: zamiast kinowej panoramy 2,35:1 jest mniejsza 1,85:1 :evil:

Odpowiedz
Cytat:zamiast kinowej panoramy 2,35:1 jest mniejsza 1,85:1

czasami sie zastanawiam, czy Polacy to wiocha czy tylko tak nas traktują?

Odpowiedz
do kroćset fur beczek! mac :twisted: niech sobie wsadzą to nie powiem gdzie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości