Ankieta: Jak oceniasz film?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Prey, reż Dan Trachtenberg, 2022
(17-08-2022, 16:54)marsgrey21 napisał(a): Bo to kino rozrywkowe, to z zasady ma wyglądać cool, myślisz, że Stan Winston zastnawiał się nad designem Predatora w innych kategoriach niż "niech wygląda strasznie i dziko"? L

Zdziwiłbyś się, ale tworzenie takich rzeczy było (jest?) robione z głową, zatem myślano w naprawdę wielu kategoriach.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A mnie zastanawia jedna rzecz, może ktoś bardziej obeznany z serią odpowie - czy cały ten patent z cudownym obniżaniem temperatury ciała ma jakikolwiek sens?

W finałowym starciu jest efekciarski moment, w którym autystyczny pred wykańcza Francuza, a bohaterka robi mu miejsce - dlaczego on jej nie widzi? Przecież predatorzy nie byli ślepi? Widzieli normalnie, tylko z "filtrami" w masce mogli wykrywać np ciepłotę ciała. Powinien więc widzieć ruch, co nie? Tymczasem zachowuje się tak, jakby jedyne co widział to temperaturę ciała i przez to nie dostrzegał laski tuż przed sobą.

W scenie wcześniej to ma sens, bo Francuz bez nogi się nie rusza, więc tylko dzięki ciepłocie ciała predek może się zorientować czy żyje, czy nie. Nie ma za to sensu to, że go szlachtuje bo okaleczony traper nie stanowi dla niego zagrożenia, no ale predek w tym filmie to slasherowy potwór także tego, to inna sprawa.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Bo ona też wzięła tą roślinę obniżającą temperaturę i stojąc w bezruchu zlała się z otoczeniem, ale tak czy inaczej nie ma to sensu, takie obniżanie temperatury nie ma nic wspólnego z rzeczywistością tak jak błotko Arnolda.

Tylko jeden plan w całej serii odnośnie oszukania Preda miał sens, a autorem tego planu był pianista Władek Szpilman który zwabił Preda w miejsce w którym wzniecił wokół niego ścianę ognia kompletnie dezorientując wuja Preda.

Odpowiedz
Z tą temperaturą to jest też głębsza sprawa w mitologii ale jest ona notorycznie olewana przez wszystkich twórców po 2 części. Jest wspomniane w jedynce i dwójce, że Pred poluje tylko w upalnych klimatach, możliwe, że po prostu temperatura na ziemi jest wtedy zbliżona do warunków na planecie predków, może więc Arnold nie obniżył bardzo temperatury, ale na tyle by zakłócić działanie sprzętu niedostosowanego do ziemskiej atmosfery?
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
Może się nie znam ale chyba ludzie o temperaturze ciała 10-20 stopni nie chodzą więc cały motyw z kwiatkami jest głupi.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Mi najbardziej rozchodzi się o to, że nie kojarzę, żeby Predator miał upośledzony wzrok i był jak Tyranozaur tylko z wykrywaniem temperatury ciała. Tylko że ten tryb widzenia pomaga mu namierzać obiekty bo widzi je jak na dłoni. Indianka się rusza i nie jest zamaskowana (jak Arnold), po prostu sobie stoi i potem się przesuwa więc powinien ją widzieć jak na dłoni.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Bez znaczenia, laska w tej scenie była martwa i koniec filmu. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
O, i taki koniec tego przeciętniactwa byłby chociaż realistyczny :D

Ja naprawdę nie jestem jakoś przesadnie uprzedzony, uważam że niektórzy (większość) ludzie na tym forum mają często zdrową obsesję na punkcie antymainstreamowości, ale nawet mnie ten film odrzuca. Skupia się tak na tym żeby dowieźć łomen stronk, że przekracza granicę wiarygodności.

Małe chuchro w finale wymienia ciosy z koksem, który był silniejszy od ziemskiego koksa - Arnolda. To wygląda absolutnie niewiarygodnie, sama różnica mas robi swoje.

Co najzabawniejsze, spokojnie można by się tych elementów pozbyć bez dużego uszczerbku na całości, a film tylko by zyskał. Załatwić łowcę samym sprytem, podczas ciągłej ucieczki? Why not, Alien się kłania.

Ale nie, mała gówniara która uczy się bycia łowcą w plemieniu i nie jest w stanie ubić głupich zwierzaków, musi walczyć na ubitej ziemi jak równy z równym z międzygalaktycznym łowcą ze szczytu łańcucha pokarmowego. Trzeba było przesadzić, żeby każda julka była zadowolona a każdy brajan zakumał przesłanie. Rzyg.

Przeszkadzało mi też strasznie, że film nie posiada ani odrobiny suspensu, w ogóle nie ciekawi, non stop dokładnie wiadomo, co się stanie. To już The Predator mimo wielu debilnych konceptów miał chociaż uber predatora, który zaskakiwał.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
(18-08-2022, 18:31)deymos napisał(a): Ja naprawdę nie jestem jakoś przesadnie uprzedzony, uważam że niektórzy (większość) ludzie na tym forum mają często zdrową obsesję na punkcie antymainstreamowości

Ale to nie ich/nasza wina, tylko mainstremu, który tak po ludzku się zesrał po prostu. A kiedyś był spoko.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nie ma czasów.

Odpowiedz
Są jak najbardziej, tylko chujowe :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nie zgadzam się, kiedyś to byo.

Odpowiedz
(14-08-2022, 16:10)slepy51 napisał(a): Na necie też zaczynają się pojawiać bardziej sensowne opinie dotyczące "Prey":





Wrzucam, bo akurat mi sie wyswietlilo, nie bede ogladac, bo nie widzialem jeszcze samego filmu.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Z pierwszego Predatora wynika, że bez maski, czyli termowizji, to Predek raczej słabo widział w ziemskiej atmosferze, 0d 2:17:


Odpowiedz
Tak, wiemy. A przynajmniej ja ten film znam na pamięć (co nie przeszkodziło mi zrobić sobie milionową powtórkę w ramach odtrutki po Preju). A twórcy sequeli nigdy nie mieli problemu z wysraniem się na ten detal, tak kochają oryginał.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Wysryw współczesnego Hollywoke. Młoda, indiańska juleczka, circa 160cm w piórach i 50 kg z toporkiem na kurczaki kontra Predek największy, hollywoodzki kiler wszechczasów, wynik starcia jest zatem oczywisty.
Scenariusz to produkt jakich pełno w ostatnich latach Hollywoke - juleczka chce być hunterem, ale wredny patriarchat jej nie pozwala, ma brata kuka, który ją wspiera, ale jednak niewiele może, bo system. Juleczka bardzo chce biegać z psem po lesie, ale system przygotowuje ją do roli kobiety siedzącej w tipi. W międzyczasie macha toperkiem na sznurku, poluje na jelenie i zające, walczy z pumą i niedżwiedziem (zwycięsko wychodzi wyłącznie z potyczki z zajęcami, ale ewidentnie widać, że średnio się starała), niemniej ma to szczęście, że na jej drodze staje godny jej ambicji łów. Reszta to gonitwy i napierdalanki po lasach i kanionach. CGI zwierzaki jak zwykle do dupy. 
Aktorstwo anonimków dupy nie urywa, ale akurat główna juleczka i jej brat mają w sobie sporo charyzmy i ciągną ten filmik na swoich barkach. Sympatyczny piesio tudzież. 
Oprócz tego na plus klimatyczne scenerie, choreografia walk i delikatne gore. 

Całość 3/10, przede wszystkim dlatego, że nie dało się tego brać na poważnie. 

Odpowiedz
O KURVA. Wiecie, że to coś ma 93% na RT? Przy czym jedynka ma 80 a dwójka... 31.

https://www.rottentomatoes.com/m/prey_2022
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Jednak wyszło na Blu-ray, dobrze, tzn mdłe to było i nudne, a do powtórki mi nie śpieszno, ale wolałbym jednak, żeby filmy z obcym czy predatorem dało się postawić na półce.

Odpowiedz
i spoko. wezmę i zakupię przy świętach :) Będzie okazja na powtórkę, bo mnie naszła ochota na Prey.
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości