Koleś będący specjalistą od jaskiń gubi się w korytarzu :)
15-07-2023, 16:13
|
Prometheus (2012) reż. Ridley Scott
|
|
Postać Harrisa to też moja ulubiona postać.
Koleś będący specjalistą od jaskiń gubi się w korytarzu :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...
15-07-2023, 16:13 (15-07-2023, 16:13)Dr Strangelove napisał(a): Postać Harrisa to też moja ulubiona postać. No wiesz, skoro jest on specjalistą od jaskiń, to można przyjąć za realistyczne, że pozwolił sobie na nutkę szalonej nonszalancji i chwilowo zignorował niebezpieczeństwo korytarza :) 15-07-2023, 16:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2023, 16:18 przez Derelict Machine.)
A jak Ripley, specjalistka od zabezpieczeń, dała się podejść androidowi? Głupia jakaś czy coś?
15-07-2023, 16:19
W "Obcym" to jest taka bieda, że nawet kapitan nie ma normalnego imienia (John albo choćby Janusz) tylko Dallas, jak miasto xd...
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...
15-07-2023, 16:28 Derelict Machine napisał(a):ktoś chyba pomylił cocnept arty Gigera od pierwowzoru Nikt nie pomylił, bo celem Ridleya było właśnie odejście od concept artów Gigera przy projektowaniu mutacji Fifielda. Dr Strangelove napisał(a):Koleś będący specjalistą od jaskiń gubi się w korytarzu Ten nieszczęsny biolog go rozpraszał i zagadywał. W ogóle dla mnie największą wpadką scenariuszową jest fakt, że biolog spanikował na widok zwłok Inżyniera i zdecydował się nie wchodzić do komory z megalitycznym posągiem tylko pójść z Fifieldem. Jako biolog powinien być chyba bardziej zainteresowany odkryciem humanoidalnej formy życia na obcej planecie? 15-07-2023, 16:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2023, 16:51 przez Mental.)
No i na tym odejściu zaliczył potężnego faila, trzeba się było trzymać stylu gigera. No chyba, że uznał iż film będzie wtedy zbyt mroczny i nie będzie już familijnym kinem s/f :)
15-07-2023, 17:07
Ciebie śmieszy dizajn robota w Routine, a mnie przeraża. Hołdujemy po prostu innym kanonom grozy.
15-07-2023, 17:21 (15-07-2023, 16:51)Mental napisał(a): Ten nieszczęsny biolog go rozpraszał i zagadywał.Ja bardzo też lubię tego chłopaka dr Shaw. Koleś szukał śladów ufoludków po całej Ziemi, dostał miejscówkę na wyprawę za bilion dolarów, a jak dolecieli na miejsce to się zrobił smutny, że ufoludki nie żyją i nie witają ich kwiatami. I po 15 minutach zaczął pić. Cała ta załoga ma taki oldskulowy posmak żeglarski z XVII czy XVIII wieku, kiedy do knajpy wpadało kilku gości, zbierali tych najbardziej pijanych i zanosili na statek, a jak już się obudzili, to byli na pełnym morzu :) Hej przygodo...
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...
15-07-2023, 17:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2023, 17:54 przez Dr Strangelove.)
Akurat nim kierowała głębsza motywacja niż tylko odkrycie ufoków. On chciał udowodnić, że wszystkie religie świata to bzdury i bełkot i w tym celu potrzebował "zeznań" od żywych kosmitów. A ponieważ wszyscy byli martwi, to uznał, że cała ta wyprawa jest bezsensu i dopiero wtedy zaczął pić ;)
Patrz od 2:47 -- "Prometeusza" trzeba koniecznie oglądać w wersji rozszerzonej ze wszystkimi wmontowanymi scenami i dodatkami. Bez nich film jest niekompletny. 15-07-2023, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2023, 18:06 przez Mental.)
To samo z Przymierzem, niedocenione kino.
15-07-2023, 18:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2023, 18:19 przez marsgrey21.)
Tutaj jest głębsze znaczenie, David chce zdominować Waltera, by ten grał na jego flecie, ale Walter się nie daje, co kończy się później konfrontacją i David zabija Waltera który nie chciał grać na jego flecie.
15-07-2023, 18:38 (15-07-2023, 18:03)Mental napisał(a): Akurat nim kierowała głębsza motywacja niż tylko odkrycie ufoków. On chciał udowodnić, że wszystkie religie świata to bzdury i bełkot i w tym celu potrzebował "zeznań" od żywych kosmitów. A ponieważ wszyscy byli martwi, to uznał, że cała ta wyprawa jest bezsensu i dopiero wtedy zaczął pić ;) Co jest ciagle mega kurva glupie :) Odkrycie tysiaclecia, ktore nadal wykreca do gory dupa kulturowe, historyczne i biologiczne status quo. Kolo jest smutny, bo kosmici nie czekali na niego z mlekiem oraz caistkami i niczym kosmiczni Swiadkowie Jehowy nie chcieli pogadac o braku Boga. Chu z tym, ze pozostaje jeszcze cala masa rzezcy do zbadania, ktore moglyby dac (i po czesci daly, ale glaba juz nie bylo, zeby to uswiadczyc) odpowiedzi na jego pytania. Doceniam Prompka za te panspermiczne pomysly i design, ale zachowanie zalogi (wobec siebie i w ramach swiata) jest akurat mocno zjebane.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
16-07-2023, 15:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2023, 15:54 przez Bucho.) (16-07-2023, 13:11)Mental napisał(a): Niestety, do Chaos Edition nie ma ani lektora, ani polskich napisów. Czytam książki po angielsku, słucham podcastów, niestety, przyznaję bez bicia, oglądanie filmów bez napisów ciągle jest dla mnie problematyczne. Chodzi chyba o to, że często aktorzy wypowiadają swoje kwestie mamrocząc, albo dialogi są zagłuszone przez ścieżkę dźwiękową. Odpaliłem z ciekawości ten Twój Chaos Edition, ale wolałbym to obejrzeć z subtitsami.
Polski już nie ma.
16-07-2023, 15:51 Bucho napisał(a):Doceniam Prompka za te panspermiczne pomysly i design Promek to przede wszystkim pierwszy mainstreamowy film w historii, który mega poważnie potraktował hipotezę o na połowy mitycznej Zaginionej Cywilizacji budowniczych megalitów, którzy zaszczepili ludzkości technologiczną wiedzę. O co zakład, że te jaskinie robili Inżynierowie? 18-07-2023, 01:00 |
|
|
| Podobne wątki | |||||
| Wątek: | Autor | Odpowiedzi: | Wyświetleń: | Ostatni post | |
| Alien (1979) reż. Ridley Scott | Anonymous | 362 | 64,241 |
16-05-2026, 20:15 Ostatni post: Westcoast |
|
| Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott | military | 1,201 | 254,831 |
07-03-2024, 14:24 Ostatni post: shamar |
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |