REGULAMIN FORUM KMF
#1Zasady ogólne


1. Forum KMF to forum otwarte dla każdego, na którym można pisać co dusza zapragnie, o ile mieści się to w granicach prawa, ogólnopojętej kultury międzyludzkiej i zasad netykiety. Publikacja jednoznacznie obraźliwych i niezgodnych z prawem treści skutkuje blokadą konta. Uwaga! Ta zasada obowiązuje nie tylko na właściwym Forum, ale także na Shoutboxie!


2. Forum KMF to forum filmowe przede wszystkim. Ale nie tylko. Dlatego powstał dział "Paplanina", w którym można i wypada dyskutować o wszystkim tym, co z filmem związane nie jest. Uwaga! Na forum nie prowadzimy sporów politycznych ani nie dyskutujemy o religii i innych drażliwych kwestiach światopoglądowych.Zasady zakładania tematów, pisania postów i sposobu prowadzenia dyskusji3. Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia i czujesz potrzebę założenia nowego tematu - śmiało. Pamiętaj jednak o dwóch głównych zasadach: a) nowy wątek powinien być założony w odpowiednim dziale; b) zaproszenie do dyskusji polega na dłuższym wprowadzeniu. Jedno- lub dwuzdaniowa opinia o konkretnym filmie powinna być wyrażona tutaj.

4. Przed założeniem tematu proszę - upewnijcie się, czy podobnego już na Forum nie ma. Baza tematów liczy już sobie kilka dobrych lat i z dużym prawdopodobieństwem stosowne wątki już zostały założone.

5. Aby zachować porządek prosimy o dyskusję na temat tj. bez zbędnych i tworzonych z premedytacją offtopów. Wypowiedzi nie na temat będą albo przenoszone do stosownych wątków, albo zwyczajnie kasowane.

6. Forum to nie śmietnik - jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji i piszesz jedynie np. "No właśnie!", "Zgadzam się z powyższym", nie zamieszczaj go. Staraj się uzasadnić swoje zdanie.

7. Pytania i sugestie powinny być kierowane tutaj.

8. Posty traktujące o sprawach nie dotyczących ogółu należy kierować na odpowiedni e-mail bądź wysyłając Prywatną Wiadomość.

9. Uprasza się o dyskusje kulturalne i przestrzeganie zasad netykiety. Poprawność językowa wypowiedzi - stylistyczna i interpunkcyjna - mile widziana. Posty rażąco naruszające zasady języka polskiego będą usuwane.

10. Niemile widziane jest pisanie CAPS LOCKIEM, PoKeMoNeM, tudzież z innymi niepotrzebnych ozdobnikami. Podobnie nadmiar emotikonek, wykrzykników i wielokropków.

11.Zakaz cytowania posta powyżej własnego, chyba że jest on długi, a odpowiedź ma odnieść się tylko do jego części.

12.Zakaz pisania dwóch postów z rzędu, chyba że na ostatni post naszego autorstwa w danym temacie nie było od jakiegoś czasu (minimalnie np 2 lub 3 dni) odpowiedzi. Zdecydowanie lepszą opcją jest edycja wiadomości.

13. Niedopuszczalne jest umieszczanie treści zawierających przekazy reklamowe.


14. Użytkownik, który rejestruje się tylko po to, aby zadawać pytania odnośnie matur, filmów, których nie pamięta, etc. winien liczyć się z tym, że jego konto zostanie skasowane lub zbanowane po bliżej nieokreślonym czasie (np. w momencie czyszczenia bazy forum).


Moderowanie tematów i działów15. Jeżeli ktoś drastycznie narusza zasady kulturalnej dyskusji, próbuje prowokować kłótnie, obraża, wyśmiewa i odnosi się niegrzecznie do innych użytkowników, proszę zgłaszać uwagi, zażalenia oraz sugestie do Moderatora działu (każdy dział ma swoich opiekunów) lub Adminów (desjudi, Dux).

16. Moderatorzy forum mają prawo do korekty, przesunięcia lub usunięcia z forum dowolnego postu. Z podaniem uzasadnienia oczywiście.

17. Moderatorzy forum nie mogą, częściowo czy w całości, zmieniać wypowiedzi innych osób.Uwagi końcowe18. Forum powstało po to, by dobrze się bawić, wymieniać opiniami i zyskiwać nowe informacje. Utrzymywanie dobrej atmosfery leży w interesie wszystkich użytkowników i apelujemy do wszystkich - nowych i starych użytkowników - by mieli to na uwadze.

19. Osoby nagminnie łamiące regulamin dostaną bana. I tyle.Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Awaria mailingu forum picek 5 1,859 11-12-2017, 10:52
Ostatni post: Bibliomisiek
  NOWE FORUM desjudi 250 46,652 17-10-2012, 00:22
Ostatni post: BuchoUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości