Succession (HBO, 2018-)
#1
"Sukcesja" to po 5 odcinkach wyborna komedia familijna. Bardzo zgrabnie udająca dramat. :)

Bo pomimo tego, że to jednak w gruncie rzeczy poważna rzecz, wyraznie czuć, ze twórcy podchodzą z dystansem zarówno do historii, jak i jej bohaterów - dość powiedzieć, że jednym z producentów i reżyserem pilota jest Adam McKay.

Humor (a zarazem dramatyzm) jest tutaj nieoczywisty, przeważnie czarny jak smoła, oparty na kwiecistych, mocno wulgarnych (dawno nie slyszałem tylu bluzgów w zadnej produkcji), ale najcześciej znakomitych dialogach oraz na stawianiu bohaterów w niekomfortowych sytuacjach, podpatrywaniu ich w momentach największego stresu. A że bohaterami jest rodzinka magnatów finansowych, to tylko podbija stawkę, bo kiedy gra idzie o miliardy, zawsze przyjemniej się obserwuje cudze fuck-upy, kłótnie i knowania :) Wszelkie interakcje rodzeństwa, czy to z ojcem, czy to między sobą, to czyste złoto, a kręcąca się na drugim planie postać niedojebanego kuzynka jest żródłem nieustannej beki - czuję satysfakcję za każdym razem, kiedy ktoś patrzy na niego z politowaniem. Czyli bardzo często.

Za serial odpowiedzialny jest Jesse Armstrong, czyli jeden z ojców "Peep Show" i współscenarzysta "In the Loop" oraz "Four Lions" i wyraznie czuć tutaj jego rękę. Fanom powyzszych tytułów zdecydowanie polecam, na pewno się spodoba. Serial przeszedł nieco bez echa, a już po tych kilku odcinkach mogę stwierdzić, że nominacja do Emmy w pełni zasłużona i mam nadzieję, ze dzieki temu wyróżnieniu zdobędzie chociaż trochę uwagi, na którą zdecydowanie zasługuje.

Aha, w obsadzie, obok Briana Coxa, m.in: Sarah Snook, Matthew MacFayden, Kieran Culkin i Jeremy Strong i wszyscy są tutaj rewelacyjni.

Odpowiedz
#2
Zacząłem oglądać "Sukcesję" dla MacFaydena. Byłem ciekaw jak wypadł w roli dupka i lizusa, bo jest znany z ról porządnych gości. No i uwielbiam jego akcent. Jest świetny, jak cała obsada, ale przyznam szczerze, że odpuściłem po kilku odcinkach, choć dobra produkcja, co ma związek z tym że jak zacząłem 1 sezon to byłem po kilku serialach o bogatych dupkach, trochę zmęczony byłem tego typu produkcjami.

Odpowiedz
#3
Cousin Greg! Cousin Greg!

Mi właściwie weszlo od pilota - scena pod koniec w rekach mniej zdolnych tworcow wypadlaby jak parodia, tutaj jednak wyszlo wrecz piorunujaco. Niby takie zabawy bogaczy biadakami widzielismy zawsze, ale nie w takim stylu :)

Kieran Culkin jest moja ulubiona postacia, motyw z ogladaniem pewnego wideo w lazience mnie zabil.
Wlasciwie kazdy bohater tutaj jest ciekawy, uwielbialem tez obserwowac Alana Rucka (jestem duzym fanem Ferrisa Buellera :D), chociaz tutaj troche nie podoba mi sie jak wyraznie lewicowe poglady tworcow kaza z tej postaci robic konserwatywnego idiote, troche to tak mocno ciosane.

Najlepsze przed Toba nawrocki a koncowe dwa odcinki sa dramaturgicznym mistrzostwem - drugi sezon zapowiada sie fenomenalnie.

Odpowiedz
#4
(01-08-2019, 23:06)Snuffer napisał(a): Najlepsze przed Toba nawrocki a koncowe dwa odcinki sa dramaturgicznym mistrzostwem - drugi sezon zapowiada sie fenomenalnie.
Dobrze wiedzieć, bo myślałem, że już odcinki 6-8 były mistrzowskie. Napięcie pod koniec szóstego jest wręcz absurdalne, zwłaszcza, jeśli się pomyśli, w jak banalny sposób zostało zbudowane.

Epizody z terapią na ranczu i wieczorem kawalerskim wciągnąłem na jedno posiedzenie, istny festiwal fantastycznych scen. Nie potrafię wyjść z podziwu, jak znakomite dialogi ma ten serial i jak świetnie ściera ze sobą te wszystkie postacie, pozwala im ewoluować, to zyskiwać, to tracić w oczach widza. I pomimo tego, że druga polowa sezonu kladzie wiekszy nacisk na strone dramatyczną, twórcy wciaż nie zapominają o humorze - rozwalil mnie motyw z terapeutą i basenem, a także
Naprawdę dobra produkcja, ciesze się, że zacząłem oglądać tuż przed startem nowej serii. :)

Odpowiedz
#5
Parsknąłem śmiechem jak przypomniałeś motyw ze sperma, w ogóle ten aktor (specjalnie nie pisze jaki żeby nie spoilerowac) ma niesamowite wyczucie komediowe, zupełnie się po nim nie spodziewałem. Nie chodzi tylko o delivery, ale o mimikę, spojrzenia. Mistrzostwo.

Odpowiedz
#6
Namówiliście mnie na Sukcesję i nie żałuję. Daleki jestem od zachwytów, ale przyjemnie się to ogląda, dialogi rzeczywiście niezłe, nie nudziłem się ani przez pół minuty. 

Właściwie jedyny poważniejszy zarzut mam taki, że jednak oczekiwałem lepszych postaci. Po pierwsze, gdybyście znali punkt wyjścia i mieli wytypować najbardziej stereotypowe postaci to kto by tam był kogo nie ma w serialu? ;) Myślę, że trochę z za dużą skutecznością można by wytypować przynajmniej ogólne typy. Kendall jest może najmniej stereotypową postacią, jeśli przyjąć, że zajmuje miejsce stereotypowego "pupila ojca/karierowicza". Z kolei Romana raczej trudno by było nie przewidzieć. To nadal pewnie najfajniejsza postać, ale jednak dosyć jednowymiarowa. Culkin wydaje się stworzony do takiej roli, ale oczekiwałem więcej jako fan jego roli w Scott Pilgrim... Gerri a szczególnie Frakn to postaci jakich widzieliśmy wiele i żadne z nich raczej nie załapie się w topie w danej kategorii. Tom mimo, że z pozoru wydaje się największą łajzą bez specjalnego talentu i charyzmy jest w sumie w miarę ciekawy. Connora przemilczę. O! W sumie pewnie by się znalazł kilka scen z nim, które jednak potrafią znudzić w te pół minuty. No dobra, kuzyna Grega bym sam nie wymyślił.

Intryga jest w sumie spoko, ale lekki niedosyt na poziomie scenariusza jednak pozostaje. Przez moment pomyślałem czy na przykład Sorkin by tego lepiej nie zrobił i chyba nie, bo też nie jest jakimś mistrzem kreowania. Ale mimo wszystko jeszcze lepsze dialogi i trochę bardziej podkręcona intryga plus mniej stereotypowe postaci by nie zaszkodziły.

Pomarudziłem, ale dzięki za rekomendację. Jestem już po 2x01 i powinno być ciekawie, ale mam nadzieję, że nie zrobi się z tego na siłę przeciągana telenowela. Swoją drogą, nie wiem jaki plan na too mają twórcy, ale nazywanie serialu tak a nie inaczej trochę ogranicza pole manewru w kolejnych sezonach, nie?

A najśmieszniejszy moment dla mnie to "Guess who didn't kill anyone, maybe only lost a couple of thumbs? - This guy!" :D


Odpowiedz
#7
(01-08-2019, 16:49)nawrocki napisał(a): Serial przeszedł nieco bez echa, a już po tych kilku odcinkach mogę stwierdzić, że nominacja do Emmy w pełni zasłużona i mam nadzieję, ze dzieki temu wyróżnieniu zdobędzie chociaż trochę uwagi, na którą zdecydowanie zasługuje.

No właśnie. Nawet szukałem tematu na forum i nie znalazłem bo miałem coś napisać, ale wyjechałem na wakacje i widzę, że kilka osób jednak oglądało.
Też mi się podobało i z przyjemnością obejrzę drugi sezon. To raczej rzecz do jednorazowego użytku i pewnie nie wrócę robić powtórek, ale jako taka namiastka "Gry o tron" w świecie madialno-finansowym całkiem niezła rzecz.

Jako ciekawostkę to zauważyłem, że Brian Cox w szpitalu leży na łóżku z napisem "Stryker", z czego jestem bardzo dumny bo nigdy nie wyłapuję takich historyjek
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#8
Ludzie, oglądajcie Sukcesję, nie ma lepszego serialu obecnie. Jestem po 2x02 i to jest, cholera, bezbłędne pod każdym względem. Rzadko się tu wypowiadam, ale w tym przypadku mam potrzebę krzyczeć całemu światu. Wydzielcie osobny temat, żeby porozkminiać niektóre wątki ;>

Odpowiedz
#9
A jak Sarah Snook sobie tam radzi?

Odpowiedz
#10
Jest świetna i nie odstaje nawet na milimetr od rewelacyjnej obsady.

Odpowiedz
#11
(19-08-2019, 20:15)nawrocki napisał(a): Jest świetna i nie odstaje nawet na milimetr od rewelacyjnej obsady.

Pełna zgoda, w dodatku twórcy bardzo zaczęli uwydatniać jej wdzięki:


Odpowiedz
#12
Tak, sam przyznam ze az zwrocilem uwage na ten wspaniały tyłek : ) W ogole Sarah jest tak zmysłowa i pociagajaca w tej roli, z drugiej strony zachowywalbym sie wzgledem niej identycznie jak Roman - przerazony i ostrozny.

No i 2 odcinek wjechał cały na biało i po powolnym starcie (chociaz motyw z park coke wybitny) przywraca serial do niesamowicie wysokiego poziomu. Przyjaciółka wpadła mnie odwiedzic wczoraj i wlaczylem jej 2x01 bedac zajety czyms i mimo braku znajomosci pierwszego sezonu byla zachwycona. To jest tak dobrze napisane i nakrecone, pulsuje zwyczajnie energia. Nie da sie nie docenic, nawet rzucajac okiem z boku.

Odpowiedz
#13
Sukcesja z zamówieniem na trzeci sezon! Kamień z serca.

Odpowiedz
#14
Wydzieliłem temat po doskonałym odcinku 4ym - poza mocnym wydzwiekiem dramatycznym watku glownego jak i dalszego spadania w otchlan Kendalla, to chyba byl najsmieszniejszy odcinek Sukcesji :D
Przepiekne dalsze rozwiniecie relacji Greg - Tom (business open relationship LOL), akcje z rodzina Pierce'ow bardzo ciekawe i po prostu trzymajace w napieciu, obie sceny w safe roomach to po prostu mistrzostwo dramaturgicznego jak i komediowego pisania.

Ach, no i wreszcie Roman odsłonił karty, bardzo ciekawy wątek. No i kurde, były też dwa przejawy posiadania uczuć przez postacie, oba bardzo fajne.

Kocham ten serial, chyba ulubiona obecnie nadawana rzecz.

- Greg, Ty gnido, gdzie trzymasz te dokumenty?
- Nigdy nie powiem :> 

Delivery Brauna jest PERFEKCYJNE w tej scenie :D 

Odpowiedz
#15
Greg sie niezle wyrobił, jego team-up z Tomem jest boski. Poza tym, obserwowanie powolnego rozkładu Kendalla sprawia niemała przyjemność i to nie ze wzgledu na to, że go nie lubię - wręcz przeciwnie, to po prostu świetnie napisany wątek. Trochę przywodzi na myśl destrukcje Theona z GoT. :)

Odpowiedz
#16
Greg zauważ idzie dokladnie ta sciezka ktora Logan rozrysowal przed Shiv kiedys - "zacznij w parkach jako pracownik, potem poskacz po departamentach" - na bank bedzie CEO kiedyś :)

Nie wspomniałem o cudownej przemowie Connora, w ogóle cały pogrzeb był doskonały.

Odpowiedz
#17
"Lester was a man. Lester's wife is Maria and they were married for 15 years. Now she is sad."
“You read Mein Kampf a couple of times? Were there some Easter eggs in there that you couldn’t pick up on the first time...?”
"Take your library card and fuck off."
Ten serial jest kopalnią genialnych tekstów, nie mam słów, nawet przy stricte komediowym serialu nie śmiałem się tak na głos. Dopiero czwarty odcinek za nami, aż się boję, co twórcy przygotowali na drugą część sezonu. Serial roku, a może nawet i ostatnich kilku lat.

Odpowiedz
#18
Ja dopiero po dwóch odcinkach nowego sezonu. Nadal ogląda się to fantastycznie za co wielki plus. W ogóle nie widać że była tu jakaś przerwa realizacyjna.
Natomiast serial ma wybitne ciągoty komunistyczne. Po prostu życzę im wszystkim strasznego i spektakularnego upadku, nacjonalizacji i pracy w Gułągu :)
Może z wyjątkiem Kendalla, który chyba jako jedyny (poza ojcem) w ogóle ma jakieś pojęcie co się dzieje dookoła.
To nie są jakieś przerysowane kukiełki z broszurki młodego proletariusza, ale ciężko tutaj kibicować komukolwiek.
No może Sandy`emu, żeby ich zaorał i zasypał solą.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#19
(01-08-2019, 23:06)Snuffer napisał(a): Cousin Greg! Cousin Greg!

dopiero co zacząłem oglądać ale widzę już że kuzyn greg to taki ichni nikodem dyzma i może on pełnić podobną co dyzma funkcję w portretowaniu całej tej bogatej elity :/
tak że o.

Odpowiedz
#20
Czy ja wiem, raczej nie, to bardziej nawiazanie do synów Trumpa jak i innych politycznych pupilków którzy nie umieją nic innego niż "fail upwards".

Dzisiaj dobry wieczór, najpierw Parasite w kinie a potem nowe Succession :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yellowstone (Paramount, 2018-) Mental 243 42,985 28-02-2024, 17:37
Ostatni post: Mefisto
  Cobra Kai (2018) Doppelganger 319 43,234 13-02-2024, 00:16
Ostatni post: OGPUEE
  Ślepnąc od świateł (HBO, 2018) hanys 209 44,991 26-09-2023, 16:52
Ostatni post: Mental
  The Haunting of Hill House (2018) patyczak 123 18,824 03-08-2022, 01:19
Ostatni post: shamar
  The Kominsky Method (Netflix, 2018) Pelivaron 1 1,582 29-04-2021, 19:35
Ostatni post: Trailery Srailery
  Chilling Adventures of Sabrina (2018- ) Netflix Bradesinarus 37 8,315 03-12-2020, 17:09
Ostatni post: Trailery Srailery
  Waco - 2018 slepy51 9 3,109 26-04-2020, 21:55
Ostatni post: Pelivaron
  Patriot (Amazon, 2015-2018) Snuffer 17 5,316 04-03-2020, 16:28
Ostatni post: Snuffer
  Maniac (2018, Netflix) Pelivaron 27 6,618 30-10-2018, 22:18
Ostatni post: kundel bury
  Ash vs Evil Dead (2015-2018) Szaman 117 36,745 10-08-2018, 01:03
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości