Szafki, regały, itp. na nasze kolekcje
#21
Garrett napisał(a):mroziek na tym drugim zdjęciu ta jedna z półek zaczyna się chyba niebezpiecznie wyginać pod ciężarem tych filmów (a przecież tam są tylko same amaraye). Może rozłóż je jakoś symetrycznie czy coś. :wink:

To tylko takie złudzenie :-)
http://www.facebook.com/BLUVISIONPL

Odpowiedz
#22
Cytat:Tak, po rozłożeniu zajmuje cały stół:)
God damn! Nic, przymierzam się od dłuższego czasu, ale nie chciałbym zwykłych amaray'ów dostać. Tak czy owak, będzie trzeba się sprężyć i zaryzykować.
Nic paskudniejszego iż gdy pierwszy przybywający gość snuje się i nie wie, co ma począć, a jego ślubna megiera szeptem wierci mu dziurę w brzuchu za to, że przyjechali za wcześnie.

BezSzans - Kampania społeczna

Odpowiedz
#23
Na Allegro jest w znośnych cenach, popytaj sprzedawców.

Odpowiedz
#24
Garrett napisał(a):mroziek na tym drugim zdjęciu ta jedna z półek zaczyna się chyba niebezpiecznie wyginać pod ciężarem tych filmów (a przecież tam są tylko same amaraye). Może rozłóż je jakoś symetrycznie czy coś. :wink:

Jednak miałeś rację zaczęły się uginać i trzeba było po miesiącu wprowadzić pewne małe modyfikacje. Nic nie dopłacałem. Półki były po prostu za długie, dlatego firma która to robiła dołożyła kolejne ścianki działowe. Od pon pół roku jest ok, nic się nie ugina:)

[Obrazek: dscf0780m.jpg]
http://www.facebook.com/BLUVISIONPL

Odpowiedz
#25
mroziek i Hannibal, powiedzcie ile te wasze półki mają szerokości? Licząc po amaray'ach wychodzi mi, że macie tam około 50 cm. Dobrze liczę?

I jeszcze ważna sprawa - być może dla mnie najważniejsza. Otóż czy wygodnie się wyjmuje te filmy, bo widzę, że nad filmami macie kilkucentymetrową szczelinę na włożenie ręki. Ile dokładnie ona ma w waszym przypadku? Czy tyle wam wystarcza? I ogólnie jesteście zadowoleni, czy może coś byście w tych półkach zmienili?

Pytam, ponieważ sam planuję zlecić robótkę stolarzowi. Głębokości tych półek, pewnie taka jak u Hannibala, czyli amaray'e - jak to się fachowo nazywa - zlicowane z szafką, czyli nie schowane zbyt głęboko na półce. A być może nawet półkę dałbym trochę płytszą, żeby filmy wystawały około 1 cm dla lepszego wyjmowania (gdy film wystaje z półki wystarczy wtedy jednym palcem wypchnąć go jednocześnie w dół i do siebie).

Odpowiedz
#26
Teraz sobie przeczytałem ten temat i nie wiem czy mało wszyscy techniczni ale po cholerę zamawiać takie regały i komuś płacić, dużo taniej jest zrobić samemu i nie trzeba do tego być geniuszem. Robi się w domu projekcik (rozmiary potrzebnych płyt), jedzie do firmy docinającej płyty (od choćby w każdym dużym markecie budowlanym - Praktiker, Castorama, Obi). Dokupuje się kilka śrub imbusowych, kołków na półki. Później Wiertarka, metr, klucz imbusowy i składamy. I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM W SWOIM DOMU :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#27
Co więcej, można nawet poeksperymentować, bo kto powiedział, że półki muszą być równe i proste? :)

Odpowiedz
#28
Gemini, szerokość półki 53 cm, szerokość całego regału została dopasowana do wolnej przestrzeni pomiędzy szafą a ścianą. Wysokość 22 cm, wyjmuje się swobodnie i jest luz na wypadek niewymiarowych wydań, jak w przypadku np. Bliskich spotkań. Głębokość 19,5 cm, trochę za dużo.
Poza tym że już mi się filmy nie mieszczą, to jestem zadowolony :)

Odpowiedz
#29
Najlepszym regałem na rynku pod filmy według mnie to Besta z Ikei. Głębokość 20cm szerokość 60cm wysokość 200cm. Półeczki regulowane na bolcach więc dowolnie można sobie ustawić. Górne półeczki zrobiłem sobie wyższe na wydania kolekcjonerskie. W komplecie są chyba 4 półki. Można dokupić na sztuki więcej pólek. System ma jeszcze bajery jak szklane drzwiczki! Można tworzyć gabloty, dodawać kółeczka, wieszać na ścianie itp, wiadomo ikea ;)

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70221654/#/90221648

Cena jakoś 120zł sztuka ;) dostępne w różnych szerokościach i wysokościach w kolorach biały i ciemnobrązowy,

[Obrazek: fdd9721f04f42c46m.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości