Szansa na odrodzenie magazynu "Film"
#1
Miesięcznik "Film" zmienił właściciela - donosi Filmweb. (Link do newsa)

Chociaż nie mam pojęcia, co to za jedni Ci nowi właściciele, to jednak mam nadzieję, że coś się zmieni. Przecież już gorzej być nie może. Mam nadzieję, że pierwsze co zrobią to wywalą Prokopa i jego 'lewych' kumpli, dzięki czemu "Film" przestanie być trybuną dla niewyżytych i bezpardonowych propagatorów określonej mniejszości seksualnej i stanie się magazynem filmowym dla szerszego kręgu odbiorców, niekoniecznie zainteresowanych paranoicznym wyszukiwaniem dewiacji w kinematografii.
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
#2
Jeśli pismo dobrze się sprzedaje, wątpię żeby wydawca zdecydował się nagle na jakieś radykalne zmiany typu wywalenie Prokopa itd. Zresztą i tak mam to gdzieś, czytanie tego brukowca i czytanie ich dennych, przewidywalnych recenzji wcale mnie nie bawi.

Odpowiedz
#3
To pismo się dobrze nie sprzedaje! Przecież Prokop z dewiantami zniszczyli tę gazetę.

Średnia sprzedaż ogółem "Filmu" po trzech kwartałach 2006 roku wyniosła 25 554 egz. Oznacza to spadek o 51,17 proc. w stosunku do tego okresu w ub.r. !!!(dane ZKDP).

Dlatego Hachette Filipacchi je sprzedała. Ta gazeta to jest żywy trup, którego ktoś kupił za bezcen w celu reanimacji. A takowa jest chyba niemożliwa bez radykalnych zmian.
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
#4
Marnie widzę przyszłość "Filmu". Jak widzę "jego wysokość" Prokopa to mnie skręca. A jak wg Was powinna wyglądać idealna edycja tego miesięcznika? Jedno wiem - Kurpiewski's back on the seat. A co poza tym?
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#5
- Usunięcie tabelki z 9 gniewnymi ludźmi
- Zatrudnienie normalnych recenzentów
- Podziękowanie pani Ciaparze, która cierpi chyba na jakąś recenzencką schizofrenię - do tej pory nie rozgryzłem czym się kieruje (bo na pewno nie gustem), chociaż nie zdziwiłbym się gdyby stawiała gwiazdki na drodze losowania
- Niech nie piszą o żadnych ploteczkach i innych takich
- Zmiana szaty graficznej na jakąś o stonowanych kolorach, z dobrym układem i czcionką

Odpowiedz
#6
Ja bym jeszcze dodała:
- więcej tekstu, a mniej tej kiczowatej grafiki - w końcu za coś chcą te 7 zeta
- (Ocho, i zmiana ceny też by się przydała :mrgreen:)
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
#7
Mierzwiak napisał(a):Podziękowanie pani Ciaparze

Oj, za dawne Dyrdymały ma u mnie mistrza!
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#8
Ja tez nic nie mam do Ciapary, niech zostanie.
Przydaloby sie Filmowi ograniczenie ploteczek i glupkowatych statystyk, a ubogacenie ciekawymi tekstami, najlepiej z analitycznymi zajawkami (marzenie scietej glowy...).
Recenzje i wiekszosc artykulow trzymaja poziom. Tu bym niewiele zmienial.
A najnowszy numer juz lezy na biurku. Let's see..

Odpowiedz
#9
Adi napisał(a):Oj, za dawne Dyrdymały ma u mnie mistrza!
No właśnie, DAWNE.

Odpowiedz
#10
Tak, "Dyrdymały" za redaktorów Krupiewskiego, Zalewskiego, czy nawet Różyckiej, to było coś! Znaczy niezły ubaw po prostu :).

Idealna edycja powinna wyglądać tak, jak wyglądała na przykład w latach 2001-2004. Ja tu nie żądam ideału (który z samej definicji, jako konstrukt teoretyczny, jest nieosiągalny :) ), niech po prostu ta gazeta będzie normalna, przeciętna, standardowa. Naprawdę! Żądam przeciętności i normalności! Nic więcej. Wtedy bankowo wracam do prenumeraty. Ale condicio sine qua non: wywalają na zbity pysk Prokopa i Żurawieckiego.
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
#11
Co do Prokopa zgodni sa chyba wszyscy. ;) Mnie najbardziej wkurzyl tym, ze z dzialu muzyka filmowa (z bardzo fajnymi krotkimi recami Marcina Staniszewskiego) zrobil dzial muzyka ogolna. (Powod oczywisty - sam tez se chcial popisac). Jakbym chcial poczytac o muzyce normalnej kupowalbym Teraz Rock czy cos..

Odpowiedz
#12
nei zagladalem nawet w kiosku do filmu od ponad roku, ostatnio popatrzylem i mna wstrzasnelo. jest gorzej niz zle.. nie dalo sie tego czytac. sztaa odstrecza.
jakuz: a nie kupujesz teraz rocka?

Odpowiedz
#13
Szata odstrecza? Przesadzasz. Akurat w tek kwestii jest przyzwoicie. A juz na pewno lepiej od (ex)konkurencyjnej Cinemy.
Teraz Rocka nie kupuje. Generalnie nie jestem super umuzyczniony. ;)

Odpowiedz
#14
"Teraz Rock" wydaje się pismem dla wybitnych koneserów w porównaniu z dzisiejszym "Filmem". W ciagu ostatniego roku imho nawet "Cinema" przegoniła "Film", co wydawało się niemożliwym. A recenzje ogólnomuzyczne to maksymalne przegięcie.
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
#15
jasne ze odstrecza, przejrzalem pierwsze kilkanascie stron, nie wiem jak dalej, ale bylo pstrokato i irytujaco (te naglowki). za to bardzo fajne zdjecia wybieraja na okladki. interesujaca fota de niro.

Odpowiedz
#16
Adi napisał(a):"Teraz Rock" wydaje się pismem dla wybitnych koneserów w porównaniu z dzisiejszym "Filmem". W ciagu ostatniego roku imho nawet "Cinema" przegoniła "Film", co wydawało się niemożliwym.

Zgodzic sie absolutnie nie moge. Nie mam zielonego pojecia, ktory element Cinemy jest lepszy od Filmu. Kiedys to moze byly felietony, ale teraz spora czesc felietonistow i tak sie wykruszyla, wiec nie wiem czemu niby Cinema mialaby przegonic Film..

Odpowiedz
#17
no i prokop polecial....
nowym naczelnym zostal jacek rakowiecki, z zastepca agnieszka dajbor (oboje mieli m.in. epizod z galami i vivami:/ )
ale chyba nic gorszego od prokopa nie moze "film" spotkac...

Odpowiedz
#18
Film kupowalem regularnie od bodaj 94 roku (kiedy bylem lepkiem, ale juz kochalem kino) do pierwszego numeru (zg)reda. Prokopa. Za zniszczenie mojej ulubionej gazety potraktowalbym go tak, ze scenarzysci pily 5 byliby zazdrosni :mrgreen:
Zamiast cudow przy Filmie, wolalbym zeby powrocil Swiat Filmu. Pamieta to ktos? Rewelacja :)
Ostatnio obejrzane:
TDK - 8/10 jako film, 10/10 jako Batman
Once Upon A Time In America - 11/10
Alien^3 - 9+/10 | 11/10 (se)
Heat - 11/10


Odpowiedz
#19
swiat filmu... mam wszystkie (bodajze 4) numery:)
zacne i chyba optymalne pismo.

Odpowiedz
#20
tomashec napisał(a):no i prokop polecial....
nowym naczelnym zostal jacek rakowiecki, z zastepca agnieszka dajbor (oboje mieli m.in. epizod z galami i vivami:/ )
ale chyba nic gorszego od prokopa nie moze "film" spotkac...


Niechaj błogosławieni będą niosący dobrą nowinę! :D

Już miałem zamawiać prenumeratę "Kina" a tu taka wspaniała wiadomość :). Oczywiście nie wiadomo, czy będzie teraz dużo lepiej, ale jak słusznie zauważa Thomashec, gorzej przecież już być nie może. Mam nadzieję, że lipcowy numer był przygotowywany już przez nową ekipę. Zanim kupię najpierw przejrzę przezornie w bibliotece, coby się nie okazało, że to jednak prokopowa banda wysmarowała ten numer.
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  10 nominacji za Najlepszy Film (zamiast 5) desjudi 32 6,928 25-06-2009, 19:44
Ostatni post: Anonymous



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości