The Grand Tour (Jeremy Clarkson, Richard Hammond James May) (Amazon)
#41


Odpowiedz
#42
Fajnie, że wracają. Materiały na pewno będą dobrej jakości, ale mam nadzieję, że poprawili studio. W pierwszym sezonie było naprawdę kiepskie.

Odpowiedz
#43
No i widać, że wyciągają wnioski. Zamiast namiotów rozstawionych w różnych częściach świata mamy powrót do Anglii, Amerykanin wypada z programu o mnie cholernie cieszy, no i skończyły się zgony celebrytów, zamiast tego mamy po 2 celebrytów z tej samej branży, którzy się ścigają (w odcinku pierwszym jurorzy programów typu talen show - Ricky Wilson oraz David Hasselhoff).

To będzie dobry sezon :)

Odpowiedz
#44
Jak na razie jestem zadowolony z nowego sezonu. Odcinek z Jaguarami uważam za najlepszy.

Widać, że przyjmują też krytykę z zewnątrz i zmienili kierowcę na "Nią" . Jak i też zmienili motyw z celebrytami, ktory w założeniu jest ciekawy, ale sam uważam za najsłabszy element programu.

Ale jakby co jestem na razie bardzo zadowolony. A Top Gear na BBC nie oglądam.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#45
Ten sezon jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Wywalili w kosmos głupie hollywoodzkie popisy, żarty jakieś takie bardziej naturalne i widać, że cała ekipa podeszła do tematu w inny sposób. Nie ma już tego afiszowania się w stylu "zobaczcie, Amazon zrobił program ze słynną trójką prowadzących".

Jak na razie najlepsze chwile tego sezonu to dla mnie historia pojedynku Audi Quattro z Lancią. Niesamowity reportaż o tym jak niemiecka dokładność i inżynieria zderzyły się z włoskim szaleństwem i improwizacją. W ogóle mógłby powstać osobny program, gdzie byłyby opisywane jedynie historie tego typu.
I was always criticized for style and content, but I enjoy trying to tell stories a different way - Tony Scott

Odpowiedz
#46
Nie wiem, czy ktoś ogląda trzeci sezon? Ale ja na razie jestem więcej niż zadowolony i chyba wreszcie po dwóch sezonach udało się odnaleźć prawidłową formę.
Wiadomo niektórzy mogą się czepiać, że niektóre momenty są zbyt mocno wyreżyserowane, ale według mnie udało się odnaleźć dobry balans. Na plus uważam też zrezygnowanie z gości. 

Na razie najbardziej podobały mi się odcinki specjalne jak dwuczęściowy w Kolumbii, czy też przejażdżka po Nevadzie samochodami campingowymi. Ale jeżeli chodzi o testy też jest ciekawie, a dla poważniejszych osób, trafiają się i ciekawe segmenty o historii motoryzacji, wielkich rajdowcach, czy też niedawno segment o NASA, Apollo 11 i samochodach jakimi jeździli astronauci. 

Dla mnie na razie The Grand Tour w pełnie spełnia oczekiwania i czekam na każdy piątek na godzinę lub więcej dobrej rozrywki z najlepszym triem prowadzących. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#47
No wreszcie:
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#48
Nawet nie wiedziałem, że na coś czekamy tutaj. No spoko. Widoczki tradycyjnie będą piękne. Chętnie też ich zobaczę po przerwie. 

Lawrence, śledzisz może bardziej niż ja - planują jakąś dłuższą serię po tym czy na razie tylko ten jeden special i tyle?


Odpowiedz
#49
Nie niestety nie będzie. :( Podczas końcówki 3 sezonu, wręcz ze łzami w oczach Jeremy Clarkson powiedział, że to koniec tradycyjnego formatu i teraz jak już to będę właśnie tylko takie "Special".
Zresztą też później widziałem wywiad z Jamesem Mayem, który bardzo szczerze przyznał, że starość im daje się już we znaki. I podał to na przykładzie ile czasu mu teraz zajmuje wejście i wyjście z bolida i jak się po tym czuje. 

Oczywiście bardzo bym chciał, aby wrócił dawny format, ale szczerze to się cieszę z tego co jest. I nawet teraz na YouTubie, gdyż nic nie ma oglądam jak James May gotuje, czy też Jeremy Clarkson pokazuje jak uprawia rolę. 

Inna też kwestia, ale nie chcę tutaj rozpętać kolejnego wątku światopoglądowego, to też pojawia się problem jak są teraz postrzegane samochody. I Jeremy Clarkson sam to powiedział, że on widzi "pokolenie Grety Thunberg" , które nie lubi samochodów i uważają je za niszczyciele świata. I nie ukrywam, że i  swoim berlińskim towarzystwie mam sporo młodych znajomych, którzy podobnie "zielona myślą" i ogólnie obraz nastolatka ze swoim pierwszym autem staje się niestety przeżytkiem dawnych lat. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#50
(18-11-2020, 19:28)Lawrence napisał(a): Nie niestety nie będzie. :( Podczas końcówki 3 sezonu, wręcz ze łzami w oczach Jeremy Clarkson powiedział, że to koniec tradycyjnego formatu i teraz jak już to będę właśnie tylko takie "Special".
Tak, tak, to pamiętam, ale miał na myśli format z kilkoma segmentami w odcinku, testami i przede wszystkim studiem. Chodziło mi o to czy tych speciali kręcą więcej czy po tylu miesiącach ten jeden a kolejny znów za rok na przykład.

Cytat:Zresztą też później widziałem wywiad z Jamesem Mayem, który bardzo szczerze przyznał, że starość im daje się już we znaki. I podał to na przykładzie ile czasu mu teraz zajmuje wejście i wyjście z bolida i jak się po tym czuje. 
No tak. Czasu nie oszukają, ale skoro są w stanie jeździć po Madagaskarze w jakichś poprzerabianych furach to chyba nie jest tak źle. Z drugiej strony, nie ma się co dziwić, że im się już po prostu coraz mniej chce. Mam nadzieję przynajmniej, że na starość porobią jakieś mniej wymagające rzeczy, ale też trochę poważniejsze niż te zabawki czy podróże Maya. Clarkson zrobił kilka lat temu kilka świetnych historycznych dokumentów i w tym bym go więcej widział, jeśli już mu się nie chce wygłupiać.

Cytat:Inna też kwestia, ale nie chcę tutaj rozpętać kolejnego wątku światopoglądowego, to też pojawia się problem jak są teraz postrzegane samochody. I Jeremy Clarkson sam to powiedział, że on widzi "pokolenie Grety Thunberg" , które nie lubi samochodów i uważają je za niszczyciele świata. I nie ukrywam, że i  swoim berlińskim towarzystwie mam sporo młodych znajomych, którzy podobnie "zielona myślą" i ogólnie obraz nastolatka ze swoim pierwszym autem staje się niestety przeżytkiem dawnych lat. 
Niby obecny klimat (he he) wydaje się niezbyt przychylny ich podejściu i poglądom, ale mają przecież nadal ogromną widownię. Skoro Amazon płaci za ich produkcje to nie widzę problemu. A Clarkson narzeka na ekologię odkąd pamiętam. Lubi wbić szpilę Grecie i podobnym, bo po prostu lubi prowokować i iść pod prąd. Ale przecież mimo narzekania zdarzało mu się przecież powiedzieć kilka pochlebnych słów o konkretnych samochodach hybrydowych itd. Narzekanie w tej kwestii odbieram jako czasami niepotrzebne zrzędzenie, ale też paliwo dla jego żartów. Dla mnie koniec ich kariery będzie smutnym momentem, ale nie dlatego, że posiadanie samochodu stanie się niemodnym przeżytkiem. Po prostu dostarczali mi przez lata setki godzin ulubionej rozrywki, super momentów, contentu do magisterki i nauki języka.


Odpowiedz
#51
Oj czekam, na Home Office obejrzałem wszystkie 3 sezony i pierwszy specjal i uwielbiam, kocham miłością nieskrępowaną tych trzech dziadów. No właśnie, tutaj nie chodzi o samochody tylko o trzech starszych panów którzy mogą robić rzeczy o których my możemy tylko pomarzyć. Nieprawdopodobna chemia i humor tylko potwierdzają że dla mnie nie ma nic lepszego w kwestii programów rozrywkowych.

Odpowiedz
#52
Nowy odcinek jest już na Prime Video, dzień wcześniej niż zapowiadali. Już się gubię w tych sezonach i specjalach, ale ten dzisiejszy jest jako odcinek 2 sezonu 4.


Odpowiedz
#53
No to super, dziś po południu będzie grane - ostatnio na HO oglądałem wszystkie odcinki od początku z synem i młody się zakochał w GT - Hammond to jego faworyt.

Odpowiedz
#54
Nowy odcinek GT:

[Obrazek: cdd8b607727b1d21med.jpg]

Odpowiedz
#55
Odcinek z łodziami był spoko bo to coś nowego ale już ten na Madagaskarze był wybitnie odtwórczy. Od wybranych samochodów (wszystko już było) a po przeróbce tylko auto Hammonda była ciekawe, po przebieg podróży (znowu szczytem problemu są błotniste drogi). Niestety wiało nudą. Mam nadzieję że skoro przestawiają się na specjale co kilka miesięcy to trochę bardziej postawia na skalę (coś w stylu prawdziwa podróż dookoła świata, przez cały kontynent) albo chociaż więcej inwencji w sposób podróży (odcinek w Mongolii z 3 sezonu był dobry).
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#56
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#57
(07-01-2021, 13:41)SonnyCrockett napisał(a): Odcinek z łodziami był spoko bo to coś nowego ale już ten na Madagaskarze był wybitnie odtwórczy. Od wybranych samochodów (wszystko już było) a po przeróbce tylko auto Hammonda była ciekawe, po przebieg podróży (znowu szczytem problemu są błotniste drogi). Niestety wiało nudą. Mam nadzieję że skoro przestawiają się na specjale co kilka miesięcy to trochę bardziej postawia na skalę (coś w stylu prawdziwa podróż dookoła świata, przez cały kontynent) albo chociaż więcej inwencji w sposób podróży (odcinek w Mongolii z 3 sezonu był dobry).

Tutaj niestety jako wielki fan tej trójki muszę się niestety zgodzić. Chociaż bawiłem się dobrze, to niestety 2/3 tego odcinka, to albo kamieniste drogi, albo błotniste drogi na Madagaskarze i nic więcej. Parę razy się uśmiałem, podobało mi się nawiązanie do Brexitu i nie twierdzę, że źle spędziłem czas, ale odcinek z łodziami był bardziej zróżnicowany. 

Jeżeli chodzi o pomysły to według mnie coś z Rosją, tamtymi drogami, przejazd przez Syberię itd. byłby ciekawy. Polskie drogi i kierowcy to byłby już za duży hardcore. ;) 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#58
Cytat:Polskie drogi i kierowcy to byłby już za duży hardcore. ;)
Byli raz w Polsce, mieli określoną ilość paliwa i zadanie przekroczenia granicy Niemcy-Polska w Zgorzelcu czy gdzieś :)

Odpowiedz
#59
Dałbym przysiąc, że widziałem na pamięć wszystkie odcinki, a tego motywu akurat nie pamiętam? ...
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#60
Bo nigdy tego nie pokazali.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Farma Clarksona (Amazon) raven.second 26 1,846 07-05-2024, 09:46
Ostatni post: Dr Strangelove
  Titanic: The Final Word with James Cameron military 4 2,756 07-07-2014, 14:31
Ostatni post: Juby



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości