The Terminator (1984) / Terminator 2: Judgment Day (1991) reż. James Cameron
Wiadomo w końcu, która to wersja była puszczana? Szkoda, że wzorcem Lucasa Cameron dodał tam nowe odgłosy. Wystarczyło tylko wyczyścic je z szumów ale może na BD wypuszczą 2 wersje.

Odpowiedz
Jedyną sensowną zmianą dźwięku powinna być podmianka wystrzału z broni krótkiej T-1000, bo jego Beretta czy z czego on tam strzelał ?? , brzmi jakby miała tłumik, a nie właściwy odgłos wystrzału. Powinien brzmieć tak jak w zwiastunie >> 1:36 - 38



Odpowiedz
(19-02-2017, 14:20)Oscarowy napisał(a): Wiadomo w końcu, która to wersja była puszczana? Szkoda, że wzorcem Lucasa Cameron dodał tam nowe odgłosy. Wystarczyło tylko wyczyścic je z szumów ale może na BD wypuszczą 2 wersje.

Wersja z 1991 roku, ale z nowymi logo na początku (zapewne StudioCanal i Lightstorm Entertainment) i dłuższymi, o nazwiska twórców konwersji 3D, napisami końcowymi. Dlatego trwa 138 minut, nie 137'.

To, że koleś uważa, że słyszał "nowe dźwięki", bo oglądał w kinie, gdzie jest 7.1, a nie w domowym zaciszu na 2.0, nie oznacza jeszcze, że cokolwiek w kwestii dźwięku zmieniono. Mam nadzieję, że nie, bo T1 zanim pojawił się z 5.1 na DVD brzmiał lepiej (mowa o dźwiękach wystrzałów z broni Terminatora).

Odpowiedz
Cytat:Wersja z 1991 roku, ale z nowymi logo na początku (zapewne StudioCanal i Lightstorm Entertainment)

No mam nadzieję, że nowo loga dodane, a nie zamiast logo Carolco, bo w takim wypadku pie*dolę, nie oglądam Uśmiech

Odpowiedz
Carolco nie istnieje, więc sam sobie odpowiedz. Uśmiech

Zresztą, to wciąż tylko plotka, nie mająca potwierdzenia.

Odpowiedz
Jak usuną to trzeba będzie fanedit zrobić.

Odpowiedz
(19-02-2017, 20:03)Juby napisał(a): Carolco nie istnieje...


No i co z tego? Ta wytwórnia odpowiadała za film więc usuwanie jej loga jest chamskie. Szczególnie jesli mieli by wsadzić to francuskie coś
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(19-02-2017, 22:49)shamar napisał(a): No i co z tego?


Odpowiedz
Mam nadzieję, że Cameron nie będzie się ograniczał do głębi...

[Obrazek: uxvfp8T+-+Imgur.gif]

Odpowiedz
O! Fajnie, że to znalazłeś. Widziałem tego gifa na fejsie 17stego, ale nie dało rady skopiować linka, a bardzo fajnie pokazuje jak dobrze T2 może wyglądać w trójwymiarze.


EDIT:

StudioCanal i DMG Entertainment ogłosiły dziś kolejne daty premier dla T2 w 3D. To na dziś dzień potwierdzone:
24 sierpnia - Australia
24 sierpnia - Nowa Zelandia
25 sierpnia - Wielka Brytania
25 sierpnia - USA (dystrybutor Distrib Films)
29 sierpnia - Niemcy
20 września - Francja

NIESTETY, to podobno jedyne rynki (na razie) w jakich planowana jest premiera filmu. Te + Chiny, gdzie planowana była premiera główna.

Trochę to sprzeczne z gadką Camerona, o tym, że chce aby T2 wrócił do kin dla kolejnego pokolenia, skoro ma być to dystrybucja na wyłączność zaledwie kilku krajów. No ale, podobno skoro nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery w Chinach, gdzie film będzie na pewno, to może oznacza, że poszerzą grono krajów także o inne. Choć pewnie nie o Polskę. Smutny

EDIT2:
Jest i premiera w Rosji.
[Obrazek: 17016781_1462016717173416_66761475452588...e=5925148C]

Odpowiedz
StudioCanal potwierdza premierę nowego remastera na Blu-ray jeszcze w 2017 roku.
https://skynetsarmy.wordpress.com/2017/03/16/studiocanal-targets-terminator-2-judgment-day-3d-blu-ray-release-for-late-2017/

Odpowiedz
Cytat:25 sierpnia - Wielka Brytania
Kurczę, zastanawiałem się od jakiegoś czasu żeby między Lipcem a Paź tego roku wybrać się do Londynu żeby obejrzeć spektakl z Jackiem O'Conellem. Można by to było fajnie połączyć z T2 w 3D Uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz

Odpowiedz
Niestety, nowa korekcja barwna mi nie pasuje, coś poszło zdecydowanie nie tak. Smutny



Wygląda to tak jakby większość zdjęć nasycili zielenią, co w przypadku scen nocnych zaowocowało nie tyle przejściem w kolor zielony, co wzmocnieniem niebieskiego, czyt. nasycenie barw jest zbyt duże.

Kilka uwag:
- Już po trailerze wiem, że czystością obrazu i ostrością nowy remaster zje poprzedni na śniadanie.
- Musieli się pochwalić poprawioną sceną ze spadającą do kanału burzowego ciężarówką, o której mówił Cameron podczas festiwalu w Berlinie. Nie wypadają z niej szyby!
- Scena strzelaniny na zapleczu galerii wygląda jakby się toczyła w Matrixie. Język
- Czy te wszystkie wyskakujące nagłówki nie są zrobione toćka w toćkę z tego samego szablonu co przy trailerze T1 na Blu? Ta sama czcionka, tło, itd.? Mogli się bardziej postarać.


Powinni to zacząć puszczać w USA przed Strażnikami, żeby wyreklamować film przez cały okres wakacyjny aż do premiery.

Odpowiedz
Damn, ale się nakręciłem. Nie widziałem T2 już chyba z dekadę bo obiecałem sobie że obejrzę go dopiero w wersji odrestaurowanej.

Odpowiedz
Miałem swego czasu tak, że nie widziałem już filmu, tylko wpadki techniczne/montażowe i to jak go realizowano - tak często go oglądałem. Język Wtedy też sobie postanowiłem, że zrobię 10-letnią przerwę od oglądania, ale już po 2-3 latach się złamałem, bo zrobiłem sobie kopię zapasową wersji kinowej z ulubionym lektorem (Szołajski z Polsatu) i nie mogłem się powstrzymać. Po dwóch latach znowu do niego wróciłem (bo wychodziło Genisys i chciałem go puścić dziewczynie) i teraz wygląda na to, że znowu po ponad dwóch latach do niego wrócę. Nie wiem, może po kupieniu i powtórzeniu nowego remastera na Blu (pewnie na początku 2018) mi się uda zacząć dłuższą pauzę? Chociaż nie muszę, bo od tej powtórki wersji kinowej z Szołajskim znowu świetnie mi się go ogląda i nie zwracam uwagi na jakieś pierdoły. Uśmiech

Trailer jest w 2,35 :1. Dziwne, myślałem, że wersja 3D tak jak Titanic będzie w 1,85 : 1, w końcu oba filmy były kręcone z Super35, można je kadrować do różnych wersji.

Czekam na ruch KinoŚwiat. Potwierdzono już 16 światowych premier dla filmu, w tym na Litwie i Estonii. W takim razie jest szansa i na Polskę, right? <nie odpowiadajcie gifem "wrong" Język)

Odpowiedz
Litwa i Estonia są 100 lat przed murzynami, a my jesteśmy 100 lat za. To daje 200 lat różnicy, więc daje 1% szans na pokazanie tego w naszych kinach. Tak czy siak, na moim ołtarzu ze zdjęciem Jamesa zapaliłem już świeczkę w intencji polskiego dystrybutora - może jednak się uda :>

Kolorystyka mi nie wadzi kompletnie. Może przy okazji zrobili CGIface Arnolda na Peterze Kencie w ujęciu, gdy mija motorem ciężarówkę Uśmiech

[Obrazek: i006539.jpg]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Zmienili, zmienili. Zerknij na 1:27. Twarz Arnolda gdy dochodzi do wybuchu ciężarówki!! W oryginale też był tam Peter Kent (chociaż nie jestem pewien czy był on w ujęciu, które ty wkleiłeś - to chyba inny kaskader).

James skłamał, że poza szybami nie robił żadnych zmian. Pewnie będzie kilka takich technicznych korekt, jak to było w przypadku odrestaurowanego Titanica.

Obejrzałem trailer już 4 razy i... too much green. Nasycenie barw jest miejscami za wysokie, a wszystko co było kiedyś skąpane w pomarańczowej kolorystyce wygląda teraz na strasznie żółte, o wiele mniej naturalne. :/ Oby na Blu wyglądało to trochę inaczej, bo Titanic prezentował się pod tym względem o niebo lepiej.

Odpowiedz
Na czym ty oglądasz ten zwiastun? Dla mnie kolory są idealne i nigdzie nie widzę żadnej żółci.

Odpowiedz
"Idealne" to określenie pasujące idealnie przy ocenie bardzo wielu aspektów T2. Kolorystyka w tym trailerze jest ostatnim, do którego ona pasuje.

Oglądałem na lapku, ale po twoim komentarzu zgrałem trailer na pendrive i obejrzałem na swoim 32-calowym samsungu - wygląda to jeszcze gorzej. Za dużo kolorów, zieleń i żółć zamiast naturalniejszej kolorystyki, tam gdzie powinien być biały jest jasnożółty, tam gdzie cielisty, jest zielonkawy. Już pierwsze ujęcie gdy odwraca się endoszkielet T-800 wygląda źle (wybuch za nim nie jest koloru ognia, tylko jakiś zielonkawy). Przypomina mi to trochę nieszczęsny remaster FotR, w którym Gandalf Szary zmienił się w Gandalfa Zielonego, albo ANH, które na Blu ma tak mocno nasycone kolory, że wszystkie twarze wyglądają na czerwone. Nie na takiego T2 czekałem, James! Smutny

Czyżby drugi z moich ulubionych filmów, którego nie kupię na Blu przez spieprzoną kolorystykę (patrz. GBU)?

A tak w ogóle to nie zdziwię się jak T2 3D gówno zarobi i po dwóch tygodniach zostanie zdjęty z kin. Póki co, totalnie nic nie było słychać o tym wznowieniu, jego reklama wypada żałośnie przy Titanicu i JP, których powroty na duży ekran był prawdziwymi wydarzeniami, a ten trailer nie jest nawet w połowie tak emocjonujący jak zapowiedzi tamtych reedycji-3D, ani nawet jak trailery do T2 sprzed 26 lat.


PS
Wiem Mierzwiak, że w twojej głowie już się kłębią myśli typu "kolorystyka z DVD i telewizji to też nie jest oryginalna kolorystyka z 1991 roku. Ktoś widział tę wersję?". Cóż, tutaj jest tak jakby próbka:


Patrzę na powyższe, zerkam na to co obiecywał Cameron i... jest mi smutno. Smutny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Terminator Salvation (2009) reż. McG Oconnel 1,898 138,235 26-05-2023, 22:31
Ostatni post: shamar
  Terminator: Dark Fate (2019) reż. Tim Miller Pelivaron 1,582 165,279 30-12-2022, 12:22
Ostatni post: Bucho
  Terminator 3: Rise of the Machines (2003) reż. Jonathan Mostow Mental 257 49,007 07-01-2020, 02:24
Ostatni post: shamar
  Plebiscyt - najlepszy Terminator Juby 48 8,337 18-11-2019, 14:41
Ostatni post: Gieferg
  Terminator Genisys (2015) reż. Alan Taylor Juby 1,668 265,115 15-11-2019, 14:08
Ostatni post: Juby



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości