The Terminator (1984) / Terminator 2: Judgment Day (1991) reż. James Cameron
Mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce na to co piszesz i cieszyć się że T2 będzie, a na to się zapowiada, wyglądać tak jak tego oczekiwałem.

Swoją drogą zdziwię się, jeśli równocześnie z wersją BD nie zapowiedzą wydania UHD, dla takiego tytułu byłbym gotów zainwestować w odtwarzacz.

Odpowiedz
Kolorystyka miejscami (zwłaszcza sceny dzienne) jest dziwna i koło ideału nawet nie stała, ale jakoś to przeżyję, albo... sobie poprawię, zwłaszcza, że kopia zapasowa będzie i tak niezbędna, żeby obejrzeć z Knapikiem Język

Odpowiedz
Cóż mogę powiedzieć, Mierzwiak. Good for you. Ja oczekiwałem czegoś innego, to wygląda dziwnie.

Odpowiedz
Nie sprawdziły się moje obawy, że całkiem usuną "niebieskie sceny" ale...

(04-05-2017, 08:37)Juby napisał(a): Wygląda to tak jakby większość zdjęć nasycili zielenią, co w przypadku scen nocnych zaowocowało nie tyle przejściem w kolor zielony, co wzmocnieniem niebieskiego, czyt. nasycenie barw jest zbyt duże.


Właśnie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Pytanie za 100 punktów. Jakiego koloru są tu czerwone róże?
[Obrazek: 18320552_1469396696466357_13399044802089...e=5978B40D]

Przypomnę jak to wygląda na DVD
[Obrazek: tumblr_mzcpbiXdOL1qz5x6ho1_500.gif]
Lub http://imgur.com/l5zoNE0

"Idealne" jak scena rozmowy Lois z Supermanem w sali przesłuchań w MoS, gdzie nie dało się stwierdzić jakiego koloru są rude włosy Lois. Przypomnijcie mi, kto o tym wspominał na tym forum?

Odpowiedz
W tej scenie to faktycznie jest Matrix.

Odpowiedz
(04-05-2017, 13:13)Juby napisał(a): Pytanie za 100 punktów. Jakiego koloru są tu czerwone róże?


Zieleń + czerwony powinien dawać brązowy choć tu wyglądają jak pomarańczowe. To pewnie kwestia, że dali pistacjowy Oczko

Przy porównaniu jeszcze lepiej widać jak ohydnie wygląda ta kolorystyka.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
http://screenshotcomparison.com/comparison/208734
http://screenshotcomparison.com/comparison/208730

Odpowiedz
W tych porównaniach kolorystyka wypada okej, gorzej z efektem niewypadających szyb - na stopklatce widać, że nie do końca im to wyszło. Natomiast wklejona na dublera twarz Arniego w ruchu wypada tysiąc razy lepiej od doczepnej twarzy Craiga na helikopterze w otwierającej scenie Spectre!

Odpowiedz
Po prawej widać, że został ślad po tej szybie. Nie usunięto jej całkowicie.

Odpowiedz
(04-05-2017, 13:13)Juby napisał(a): Pytanie za 100 punktów. Jakiego koloru są tu czerwone róże?
Czerwonego, trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

[Obrazek: NxfXp84.jpg]

Róże w tej wersji są ewidentnie ciemniejsze niż w poprzednim wydaniu, ale tak samo jak tam spektrum kolorów trzyma się czerwieni i pomarańczowego.

Twoje przeżywanie tej kolorystyki jest identyczne do tego, co działo się na forach przy okazji remasterów pierwszego Terminatora, Aliens i Titanica. Oczywista prawda jest taka, że oglądając CAŁY FILM nasze oczy w naturalny sposób przystosowują się do palety barw i tam gdzie na porównaniu screenshotów będą widzieć kremowy itp, w trakcie filmu będziesz odbierać ten kolor jako biały Analizowanie potwornie skompresowanych trailerów na YouTube, rzucanie się, spekulowanie czy w ogóle kupi się wydanie BD i wypominanie komuś opinii na temat kolorystyki W INNYM FILMIE to absurd na który tylko ciebie stać.

Jeśli widziałeś te trzy filmy Camerona na BD i nie masz ich wyglądowi nic do zarzucenia, a tutaj owszem, to mogę to skwitować tylko gromkim śmiechem.

PS. Pytanie za 1000000 punktów - jakiego koloru są twarze aktorów w tej scenie na BD: http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=202471

Odpowiedz
Jeżeli ty tam widzisz czerwony, to oszukujesz sam siebie. Spektrum srektrum, to już nie czerwony, to ciemny brąz. To samo z oczami endo-T800 w pierwszym ujęciu - w ogóle nie widać, żeby były czerwone.

Nie miałem i nie mam problemu z nową kolorystyką w żadnym ze zremasterowanych filmów Camerona, nawet przy T1, który był jedynym filmem Jamesa, gdzie w 1984 roku nie wykorzystano "niebieskiego filtru" znanego z jego późniejszych filmów, a na Blu użyto go, ale nie takiego znowu niebieskiego, bardziej teal, który czasami nawet skręca w rejony zieleni. Mimo to, i Titanic i T1 i Aliens stoją u mnie na półce i jestem zachwycony ich jakością. Podejrzewam, że True Lies i Otchłani też będę, bo to sugerują wersje telewizyjne w HD. T2 był ostatnim z filmografii Camerona do zremasterowania i - sorry za słownictwo - spierdolili to. Mieli tylko jedno proste zadanie, nie spierdolić kolorystyki... i spierdolili. Wielka szkoda, że padło akurat na T2. Smutny

@Gieferg - no wiem, właśnie to miałem na myśli.


Obejrzałem trailer raz jeszcze. Wydaje mi się, że zbyt duże nasycenie kolorów, o którym pisałem, występuje tylko w przypadku kadrów zdominowanych przez zimne barwy (co nie wróży dobrze, bo film w większości jest niebieski i toczy się w nocy). Przy cieplejszej palecie, jak podczas dziennego pościgu, wszystko wydaje się okej.

Odpowiedz
Porównanie ze starą wersją:

[Obrazek: d2toCAw.gif]

Plus wersja rozjaśniona:

[Obrazek: xg8szsk.jpg]

TU NIE MA CZERWONEGO!!!!!!!!!!!!!

Jest to mój ostatni post w którym wdaję się w jakąkolwiek dyskusję na temat wyglądu filmów z osobami mającymi urojenia / problemy ze wzrokiem / źle ustawione monitory / chujowe telewizory. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Dokładnie, tam nie ma czerwonego. W twoim zoom-porównaniu w wersji DVD jest ciemnoczerwony, wręcz bordowy, a w tym trailerze róże są ciemnobrązowe. Rozjaśnione przez ciebie są czerwone (choć na plecie barw skręcają w kierunku pomarańczu), ale całego filmu nie będę sobie rozjaśniał, to była robota ludzi pracujących przy remasterze.

Cytat:Jest to mój ostatni post w którym wdaję się w jakąkolwiek dyskusję na temat wyglądu filmów z osobami mającymi urojenia / problemy ze wzrokiem / źle ustawione monitory / chujowe telewizory. Pozdrawiam.

Oczywiście, że to ja, Gieferg i shamar mamy problemy ze wzrokiem lub źle ustawione monitory, a z tą kolorystyką wszystko jest w porządku.
[Obrazek: Jennifer-Lawrence-ok-thumbs-up.gif]


Pierwszy koment pod tym trailerem na youtube - "Man the color grading sucks." Język

Odpowiedz
Cytat:Przy cieplejszej palecie, jak podczas dziennego pościgu, wszystko wydaje się okej.

Ja mam problem zwłaszcza ze scenami dziennymi (kolor nieba!) i ujęciami jak to z twarzą Arniego gdy zakłada okulary. Ale kto wie, może się przyzwyczaję.

Odpowiedz
(04-05-2017, 13:55)Juby napisał(a): W tych porównaniach kolorystyka wypada okej...


Nie chodzi o to, że skopali kolorystykę. Chodzi o to, że zmienili kolorystykę.
Krakałem, że mogą coś pozmieniać i pozmieniali. Na gorsze.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Według Skynet'sArmy, ten trailer to niekontrolowany wyciek, na co oficjalny dystrybutor odpowiedział opublikowaniem swojej zapowiedzi (to samo, tylko bez napisów u spodu) i pierwszym opisem do odświeżonej wersji filmu.
https://skynetsarmy.wordpress.com/2017/05/04/yesterdays-trailer-leak-pushes-official-release-of-terminator-2-judgment-day-3d-trailer/

Postanowiłem się pogodzić z tą nową kolorystyką i zaczynam przyzwyczajać. Mam nadzieję, że mi się uda.

Odpowiedz
Żebyś się za szybko nie pogodził bo ta oficjalna wersja ma trochę inne kolory Język


Odpowiedz
No właśnie coś tak czułem. Wydają się mniej nasycone, chyba jest trochę lepiej.

Odpowiedz
Czyżby światowy kryzys i wiszące nad ludzkością zagrożenie pt. "Możliwe że Juby nie kupi remastera T2 na BD" zostało zażegnane? Oby!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Terminator Salvation (2009) reż. McG Oconnel 1,898 138,468 26-05-2023, 22:31
Ostatni post: shamar
  Terminator: Dark Fate (2019) reż. Tim Miller Pelivaron 1,582 165,395 30-12-2022, 12:22
Ostatni post: Bucho
  Terminator 3: Rise of the Machines (2003) reż. Jonathan Mostow Mental 257 49,065 07-01-2020, 02:24
Ostatni post: shamar
  Plebiscyt - najlepszy Terminator Juby 48 8,425 18-11-2019, 14:41
Ostatni post: Gieferg
  Terminator Genisys (2015) reż. Alan Taylor Juby 1,668 265,243 15-11-2019, 14:08
Ostatni post: Juby



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości