Zgadywanka książkowa
#81
Wielkie Nic mistrza Ellroya?

Odpowiedz
#82
Shieeeet, myślałem, że ktoś zgadnie najwcześniej przy "rosomakach".
Norton trafił.

Odpowiedz
#83
Ale by się zobaczyło takie Wielkie Nic na kinowym ekranie...

Tymczasem:

Boks, prostytutka.

Jak nawrocki znowu odgadnie po pierwszej nutce, to zmieniam avatar.

Odpowiedz
#84
"Król", Szczepan Twardoch
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
#85
Nein. Swoją drogą sprawdzam sobie tytuły których nie kojarzę i ewentualnie umieszczam na liście do przeczytania; stąd myśl, że ten temat mógłby funkcjonować trochę na zasadzie krótkiej piłki. Sama gierka przyjemna, ale fajnie byłoby dodać kilka zdawkowych zdań w ramach polecenia/przestrogi. Oczywiście bez przymusu.

Boks, prostytutka, blues.

Odpowiedz
#86
(25-10-2021, 20:20)Norton napisał(a): Boks, prostytutka, blues.

Kafka nad morzem, Maruki Hurakami?

PS. Mam jakiś kryzys ze znalezieniem książki która by mnie wciągnęła.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#87
Boks, prostytutka, blues + więzienie.

Ellroya czytał? Chyba najlepszy w temacie kryminałów. W tym roku wyjątkowo podeszła mi The Force Winslowa (chyba nawet coś skrobnąłem w siostrzanym temacie). A, jeszcze Medicus - najlepsza od lat przeczytana książka, byłem zachwycony (Bezcelowy Albatros mniej).

Odpowiedz
#88
(28-08-2022, 20:19)Norton napisał(a): Boks, prostytutka, blues + więzienie.

Ellroya czytał? Chyba najlepszy w temacie kryminałów. W tym roku wyjątkowo podeszła mi The Force Winslowa (chyba nawet coś skrobnąłem w siostrzanym temacie). A, jeszcze Medicus - najlepsza od lat przeczytana książka, byłem zachwycony (Bezcelowy Albatros mniej).

Tak Medicusa przeczytałem, spoczko, ale wolę Waltariego i Wilbura Smitha jeśli chodzi o takie klimaty. 
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#89
(28-08-2022, 16:35)Kluski napisał(a):
(25-10-2021, 20:20)Norton napisał(a): Boks, prostytutka, blues.

Kafka nad morzem, Maruki Hurakami?

PS. Mam jakiś kryzys ze znalezieniem książki która by mnie wciągnęła.

ja z podobnym kryzysem poradziłem sobie poprzez zakup "Na południe od Brazos". Polecam, tomiszcze 1000 stron, wciąga jak bagno.
Youniverse

Odpowiedz
#90
nudy, templariusze, nudy
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#91
Pan Samochodik i templariusze
Youniverse

Odpowiedz
#92
Trochę tak przewrotnie, zamiast recenzji, no ale skrobnę może też coś dłuższego. Nie, nie samochodzik :)

nudy, templariusze, wydawnictwo
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#93
Wahadło Foucaulta?
Youniverse

Odpowiedz
#94
No właśnie, z chęcią przyjmę polemikę.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#95
Czytałem tę książke zbyt dawno temu, by podjąć jakąkolwiek dyskusje na jej temat, natomiast pamietam, że średnio mi podeszła - to bardziej fabularyzowany wykład niż pełnoprawny kryminał i jedyne czym zachwycała to popisem erudycji autora - nie wiem jakiego giganta trzeba mieć w bani żeby pisać takie rzeczy.
Youniverse

Odpowiedz
#96
Też czytałem lata temu i pamiętam, że strasznie się wymęczyłem a na końcu był jakiś twist zupełnie z dupy. Nie polecam.
Książka z gatunku - Ja pierdole patrzcie jakim jestem erudytą, klękajcie narody.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#97
Ach, Wahadło Foucaulta. Zaprawdę pełen podziwu jestem, że ktokolwiek (w tym ja) jest w stanie przeczytać więcej niż jedną stronę tego czegoś. Serio, na pierwszej stronie od razu dostajemy po ryju jednym z najgłupszych zdań w dziejach słowa pisanego:

Cytat:I wtedy zobaczyłem Wahadło.

Ruchoma kula na końcu długiego sznura umocowanego do sklepienia chóru z
izochronicznym majestatem i rozmachem przemierzała swój szlak.
Wiedziałem - ale każdy wyczułby to z magii tego spokojnego oddechu - że okres zależy
od ilorazu pierwiastka kwadratowego z długości sznura i owej liczby pi, irracjonalnej dla
przyziemnych umysłów, lecz z boskiego nakazu wiążącej nieuchronnie we wszystkich
możliwych kołach obwód ze średnicą - tak że czas wędrówki tej kuli od jednego do drugiego
skrajnego wychylenia był skutkiem tajemnej zmowy między najbardziej ponadczasową z miar,
jedynością punktu zawieszenia, dualizmem abstrakcyjnego wymiaru, troistą naturą jt, sekretnym
tetragonem pierwiastka, doskonałością okręgu.
Na taką literaturę powinien być do kroćset fur beczek! paragraf.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości