Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Zabic Sekala (1998) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zabic Sekala (1998) (/Thread-Zabic-Sekala-1998--1259)

Strony: 1 2


RE: Zabic Sekala - Capt. Nascimento - 29-01-2012

Fakt, Sitek była potwornie drewniana.

Gdyby w każdym filmie wstawiano pomysłowy ruchomy montaż, jakieś latajace kamery, efekty Vertigo, to byłoby to już nudne.
No i nie do każdego filmu to pasuje.

Poza tym film jest dość wiekowy, wtedy chyba nie bawiono się kamerą tak jak teraz.
Więc to mi akurat nie przeszkadzało.

A nie wymieniliście moim zdaniem największej zalety, czyli samej treści - o powstawaniu zła i ludzkim zakłamaniu, może nie jest to niesamowicie odkrywcze, ale świetnie pokazane, prawdziwe i dosyć wstrząsające.
A ja tam lubię jak film mnie poruszy, oczywiście bez jakichś tanich chwytów.


RE: Zabic Sekala - military - 29-01-2012

Jaki wiekowy film? Rocznik 1998. Leone w latach 60. komponował statyczne kadry i pokazywał je dłuuugo, i się człowiek nie mógł napatrzeć. Nie chodzi mi o to, że kamera ma latać, tylko ma być nacelowana na akcję CIEKAWIE. No wiesz...

[Obrazek: good-bad-ugly-560-thumb-560xauto-30365.jpg]
[Obrazek: 523695.jpg]

A nie kadry rodem z Klanu:

[Obrazek: 25427.jpg]

Czy do tego potrzebna jest latająca kamera i oczojebny montaż?


RE: Zabic Sekala - Capt. Nascimento - 31-01-2012

A on 1998, myślałem że koniec lat 80/początek 90.

Wiadomo, do Leone nie ma żadnego porównania, chociaż kilka ujęć mi się podobało - pojedynek na noże (jeszcze ta muzyka Lorenca), pejzaż pola (jak ten z początku), przejścia po wiosce, albo te przy "obradowym" stole.


RE: Zabic Sekala - Bartholomew - 09-10-2019

Widzę, że zasadziłem pare bzdurnych kwiatków zakładając ten temat dziesięc lat temu (jedyna dobrą rola Lindy, lol xD), ale mialem wtedy 15 lat, więc sobie wybaczam. Zasadniczo się jednak z moja młodszą wersja siebie zgadzam w kwestii samej jakości filmu, po odswieżeniu daje 9/10.

Są takie filmy, które zasługują na miano klasyków, ale nie wiedziąc czemu przepadają w świadomości ludzkiej. Jeden z nich to np. "Boże skrawki" z (uwaga!) Defoe, Haley Osmentem, Lubaszenką, Foremniakową i Grabowskim. Drugi to "Zabić Sekala" - mam nadzieję, że u naszych sąsiadów film cieszy się zasłużoną sławą. Moja prywatna topka ról Lindy i Lubaszenki, no i chyba jedyna udana próba zaszczepienia konwencji westernu na naszych słowiańskich ziemiach, z polskimi aktorami. Kto nie widział, ten niech ujrzy.

Wypierdalaj...matko.


RE: Zabic Sekala - Dr Strangelove - 09-10-2019

(09-10-2019, 11:53)Bartholomew napisał(a): no i chyba jedyna udana próba zaszczepienia konwencji westernu na naszych słowiańskich ziemiach, z polskimi aktorami. Kto nie widział, ten niech ujrzy.
Którą to jedyną udaną próbą zaszczepienia było "Prawo i pięść" :)