Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Escape from L.A. - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+--- Wątek: Escape from L.A. (/Thread-Escape-from-L-A--2712)

Strony: 1 2


RE: Escape from L.A. - SonnyCrockett - 25-06-2012

Ciągle wymaga to interwencji lekarza. :D


RE: Escape from L.A. - Albertino - 25-06-2012

Kurcze, nie oglądałem tego filmu jeszcze, bo z góry uznałem, że nie warto, ale jedynka to kult nad kulty, więc dam szansę :)


RE: Escape from L.A. - Lawrence - 25-06-2012

(25-06-2012, 00:39)Mefisto napisał(a): Przede wszystkim był pomysł na ostateczną część trzecią, w której Snake ginie. Myślę, że to by było coś - o ile rzecz jasna Carpenter poszedłby bardziej w klimaty jedynki (głównie jej początku), aniżeli dwójki.

Tylko jakby wyglądała "trójka" skoro Snake "wyłączył" Ziemię?

A w ogóle to o ile "Ucieczka z Nowego Jorku", mimo że się bardzo postarzała, mi się podobała i dalej podoba, otyle "Ucieczka z L.A." to dla mnie koszmar. Do tej pory nie wiem czy traktować to jako sequel, czy auto-remake? W sumie scenariusz jest kalką "jedynki", tyle że głupszą.
I np. ten mecz koszykówki uważam za jakąś parodię. Nie wspominając o totalnie bezjajecznym badguy'u Che Guevara wannabe. I te efekty specjalne. Są tak okropne. W "jedynce" wierzyłem, że jestem w Nowym Jorku mimo, że za pierwszym razem ciągle czekałem na tę głowę Statuy Wolności na środku ulicy. Za to w "dwójce" ani przez moment nie uwierzyłem, że to L.A.
Niestety dla mnie ten film, dobitnie pokazywał jak się staczał John Carpenter co zostało "pięknie" uwieńczone w "Ghosts of Mars".




RE: Escape from L.A. - Mefisto - 25-06-2012

(25-06-2012, 17:15)Lawrence napisał(a): Tylko jakby wyglądała "trójka" skoro Snake "wyłączył" Ziemię?

Akcja działaby się za dnia, Snake tańczyłby w kółeczku z psychodelicznymi dziećmi, a potem je zjadał :P


RE: Escape from L.A. - military - 25-06-2012

Cytat:Tylko jakby wyglądała "trójka" skoro Snake "wyłączył" Ziemię?

Trzecia część serii miała nazywać się Escape from Earth.


RE: Escape from L.A. - Goro Gondo - 14-07-2012

Ja też lubię sequel, co prawda nie jest tak dobry jak NY i nie tak mroczny, ale daje radę. Z jajem zrobiony, teksty rozwalające i niektóre sytuacje. Np. z fałszywym dyskiem, prezydent odpala, a tu jakieś farmazony i mówi "Świetny dowcip", na co Snake "No". Podoba mi się całość, prócz sceny z chirurgiem i wątkiem tego 'samochodziarza", co w L.A za kobietę robił, reszta jest kozacka, może być. Surfowanie też niezłe i fajna muzyka wtedy leci. 7/10, dobre. Polecam wersję VHS, bo tam czyta Lucjan Szołajski i nieźle wymiata. W TVN czyta Brzostyński, notable dobry lektor, ale jakoś wolę wersję ITI.


RE: Escape from L.A. - Mental - 29-06-2013




RE: Escape from L.A. - Predator895 - 11-05-2016

Fajnie jest tchnąć w dziadka trochę życia za pomocą muzyki >>