Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Aladdin (2019) reż. Guy Ritchie - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+--- Wątek: Aladdin (2019) reż. Guy Ritchie (/Thread-Aladdin-2019-re%C5%BC-Guy-Ritchie--5316)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Filmy Disneya - Mierzwiak - 13-10-2018

Monia, dobrze że nie wszyscy operują stereotypami, jeszcze ktoś gotów pomyśleć na podstawie twojego zdjęcia że świata nie widzisz poza ciuchami i kosmetykami :)

PS. Sam teaser szkoda komentować, Disney powinien się wstydzić wypuszczając takie nic, no ale chociaż wygląda na to że będą żywe kolory. Chyba?


RE: Filmy Disneya - zombie001 - 13-10-2018

(13-10-2018, 13:41)Monika napisał(a): Ok. Z Toy Story może przesadziłam. 

Może?

Toy Story to trylogia dla prawdziwych facetów. Opowieść o wielkiej, męskiej przyjaźni.. w świecie zabawek, ale zawsze =/ 


RE: Filmy Disneya - al_jarid - 13-10-2018

Ja tam zawsze najbardziej lubiłem właśnie "Aladyna", "Herkulesa" i "Mulan". A te filmy nie sprawdzają się jako bajki dla przedszkolaków już choćby przez samą ilość żartów, które skumają tylko dorośli (tak, "Aladyn" też, przecież cały humor Dżina opiera się na popkulturowych nawiązaniach).

A co do teasera to Mierzwiak ma rację, tutaj nawet nie bardzo jest materiał do komentowania. Pewnie chodziło po prostu o przywołanie znajomych klimatów, żeby już teraz na nowo rozbudzić w potencjalnych widzach nostalgię.


RE: Filmy Disneya - shamar - 13-10-2018

Ja rozumiem, że można niektorych rzeczy nieoglądać. Ja np. nigdy nie obejrzę żadnego "Pottera". Tylko po co o nich pisać?

PS - nigdy nie oglądałem "Króla Lwa" i raczej nie obejrzę.


RE: Filmy Disneya - Monika - 14-10-2018

Ja na przykład oglądałam Króla Lwa w dzieciństwie. I do dziś pamiętam jakie emocje towarzyszyły mi wtedy podczas seansu. Wielkie przeżycie. Jakiś rok temu powtarzali na święta Bożego Narodzenia Króla Lwa w TV więc postanowiłam przy leniwym świątecznym poranku sobie go odświeżyć. Zwłaszcza, że miałam z tą animacją same dobre wspomnienia. I cóż... nie nazwę tego błędem ale podobnie tak jak Aladyn i Król wydał mi się infantylny. Myślę, że to wynika po prostu z targetu w jaki mierzone są te dwa filmy. Jako dziecko byłam docelowym targetem a jako dorosła już kobieta po prostu przestałam nim być i moje zainteresowania tego typu filmami stało się praktycznie zerowe.
Dlatego żeby było jasne. Ja nie traktuję infantylności Aladyna czy Króla jako wady. Nie. Uważam te filmy za bardzo dobre ale według mnie kierowane są one przede wszystkim do dzieci. Przedstawiony świat w tych filmach dziecku może wydać się interesujący i wciągający bo są one docelowym targetem tych filmów. Do mnie jako dorosłej już osoby takie przedstawienie świata jak w tych filmach nie trafia. Oczywiście jeżeli kiedyś będę miała własne dziecko to zarówno Aladyn i Król będą pozycjami obowiązkowymi jakie pokażę mojemu dziecku. Sama jednak już na tych filmach nie potrafię się bawić.


RE: Filmy Disneya - komediowiec - 14-10-2018

Ech. Disney znowu to robi. Tak jak uważam że w ostatnich latach robią super animacje tak te remaki to zwykłe żerowanie na nostalgii. Akurat Aladyn to jedna z moich ulubionych animacji i jeśli skiepszczą ten film to mój koniec przygody z remake'ami. Chociaż Czarownica wyszła dobrze,ale to pewnie wina tego że nie oglądałem oryginału.


RE: Filmy Disneya - shamar - 14-10-2018

(14-10-2018, 09:27)Monika napisał(a): I cóż... nie nazwę tego błędem ale podobnie tak jak Aladyn i Król wydał mi się infantylny.


Od jakiegoś czasu zamierzam założyć temat na ten temat ;) Zazwyczaj nachodzi mnie taka ochota po powtókach jakichs VHSowych klasyków.


RE: Filmy Disneya - OGPUEE - 14-10-2018

@ shamar


Już taki temat powstał:
http://forumkmf.pl/Thread-Nie-psujmy-sobie-dzieci%C5%84stwa--1979


RE: Filmy Disneya - al_jarid - 14-10-2018

To co jest, kurczę? Za chwilę wyjdzie, że tylko ja nie wyrastam z takich filmów?
Czy powinno mnie to niepokoić?


RE: Filmy Disneya - OGPUEE - 14-10-2018

Spokojnie, ja nie wyrosłem z Pinokia, Piotrusia Pana, Zakochanego Kundla, Królewny Śnieżki i pau innych.

[Obrazek: tenor.gif?itemid=7400296]


RE: Filmy Disneya - komediowiec - 14-10-2018

Nie martw się. Też nie wyrosłem.


RE: Filmy Disneya - shamar - 14-10-2018

(14-10-2018, 14:41)OGPUEE napisał(a): @ shamar


Już taki temat powstał:
http://forumkmf.pl/Thread-Nie-psujmy-sobie-dzieci%C5%84stwa--1979


Dzięki. To może dlatego nie założyłem. Tylko, że zapomniałem ;)
Zaraz się okaże, że też coś tam pisałem...

EDYTA - no i pisałem.


RE: Filmy Disneya - Pelivaron - 19-12-2018

Że łat?? :D

[Obrazek: KRm3rYx.jpg]

Cały czas myślałem, że Dżin będzie CGI, a Smith tylko głos da :D

plus dwie foty z filmu

[Obrazek: Bvyd4Ez.jpg]

[Obrazek: DbwKweJ.jpg]


RE: Filmy Disneya - Gieferg - 19-12-2018

Nie jest niebieski? Blackwashing!


RE: Filmy Disneya - Krismeister - 19-12-2018

[Obrazek: maxresdefault.jpg]


RE: Filmy Disneya - zombie001 - 19-12-2018

What.The.Fuck?

Disney miał tylko jedno zadanie, ale jak widać Dżina w motion-capture zrobić nie można, ale "aktorskiego" full-CGI "Króla Lwa" już tak.


RE: Filmy Disneya - nawrocki - 19-12-2018

Wygląda jak okładka DVD jakiejś porno-parodii.


RE: Filmy Disneya - OGPUEE - 19-12-2018

(19-12-2018, 15:32)Gieferg napisał(a): Nie jest niebieski? Blackwashing!

Przecie na końcu muszą potwierdzić, że był tym handlarzem z początku: 
[Obrazek: e9QUuIS9FRSl.jpg]

W sumie na plus, że to nie będzie CGI-gówno. I nawet podoba mi się wygląd bohaterów - widać, że w przeciwieństwie do Pięknej i Bestii bawią się w stylizowany świat/eklektyzm niż bezmyślne oddawanie epoki. 


RE: Filmy Disneya - Lawrence - 19-12-2018

No tak :/

A w ogóle to jak dla mnie postacie są bardzo ubrani. Jasmine w oryginale miała odsłonięty brzuch, a tutaj. Dżin i Aladyn też chodzili mniej odziani. Tam są ogromne upały, a więc mniej odzienia było dla mnie zrozumiałe. 


RE: Filmy Disneya - OGPUEE - 19-12-2018

(19-12-2018, 16:15)Lawrence napisał(a):  Jasmine w oryginale miała odsłonięty brzuch, a tutaj. 
Za ten pępek to byłaby ukamieniowana :).

EDIT: Czy Aladyn nie powinien mieć przetłuszczonych kudłów i bardziej obdartych ciuchów skoro jest dosłownie dzieckiem ulicy?