Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Jeż Jerzy (2011) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a komiks (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-komiks--24)
+--- Wątek: Jeż Jerzy (2011) (/Thread-Je%C5%BC-Jerzy-2011--75)

Strony: 1 2


- Azgaroth - 13-03-2011

Podpisuje się pod powyższą opinią. Bardzo zachowawcza satyra z kilkoma fajnymi momentami i kilkoma fajnymi tekstami. Podobały mi się pojedynki i właściwie to wszystko. Nie warto tracić pieniędzy na bilet.


- Jakuzzi - 14-03-2011

Hm, bardzo umiarkowane opinie, a stopklatka jakis czas temu podsycila apetyty nazywajac Jeza w recenzji najlepsza polska komedia od czasu Seksmisji.

Przy okazji, ktos trafnie polaczyl oba tematy o filmie, ale juz nie pousuwal zbednych postow: http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?p=248205#248205


- Snuffer - 14-03-2011

Ja połączyłem, ale nie mam moda w Film a Komiks : )


- Azgaroth - 14-03-2011

Jakuzzi napisał(a):Hm, bardzo umiarkowane opinie, a stopklatka jakis czas temu podsycila apetyty nazywajac Jeza w recenzji

Filmweb i Newsweek również chwalą. Może to dlatego, że jest to jak na polski rynek produkcja wyjątkowa. Ja jednak podtrzymuję swoje zdanie film średni. Na początku mocno chaotyczny z mało ciekawymi postaciami (oprócz Jeża) lub postaciami, które mogły śmieszyć, ale nie wykorzystano ich potencjału. Poza tym ta cała satyra jest dosyć schematyczna i stereotypowa.


- Wankej - 14-03-2011

Najciekawszą postacią jest wg mnie w ty filmie dubbingowany przez Sokoła Stefan. Razem ze swoim kompanem w fajny sposób ukazują kompleksowość subkultur. Poza tym asystent profesora też daje radę. No i Wietnamczycy rzecz jasna. :D Chyba tylko w przypadku prostytutki nie wykorzystano potencjału.


RE: Jeż Jerzy - Huntersky - 19-08-2011

Byłem zmuszony to obejrzeć (i pomyśleć, że alternatywą było Superbad!) i niestety pozytywnych opinii kompletnie nie rozumiem. Film jest głupi, obleśny i nieśmieszny, dokładnie jak klon tytułowego Jeża, a jedyne co go broni, to naprawdę dobra i stylowa animacja. Cała reszta to wielkie nieporozumienie.
2/10


RE: Jeż Jerzy - leMur - 19-01-2012

?W Polskich Nagrodach Filmowych Orły biorą udział polskie filmy fabularne, JERZY JEŻY jest filmem animowanym, dlatego nie został poddany głosowaniu Polskiej Akademii Filmowej? - tak uzasadniła olanie Jeża w konkursie Polskie Nagrody Filmowe ORŁY pani Izabela Wójcik, jego dyrektor.

Totalny absurd i kuriozalna sytuacja, w której dyrektor jednego z największych konkursów filmowych w Polsce stwierdza, że film animowany nie jest filmem fabularnym. Abstrahuję zupełnie od poziomu filmu - mi "Jeż" zupełnie nie podszedł - rozumiem zawód, jakiego doznali twórcy filmu. Opinię Wojtka Wawszczyka, jednego z reżyserów, przeczytać można tutaj.