![]() |
|
Jeż Jerzy (2011) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a komiks (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-komiks--24) +--- Wątek: Jeż Jerzy (2011) (/Thread-Je%C5%BC-Jerzy-2011--75) Strony:
1
2
|
- Azgaroth - 13-03-2011 Podpisuje się pod powyższą opinią. Bardzo zachowawcza satyra z kilkoma fajnymi momentami i kilkoma fajnymi tekstami. Podobały mi się pojedynki i właściwie to wszystko. Nie warto tracić pieniędzy na bilet. - Jakuzzi - 14-03-2011 Hm, bardzo umiarkowane opinie, a stopklatka jakis czas temu podsycila apetyty nazywajac Jeza w recenzji najlepsza polska komedia od czasu Seksmisji. Przy okazji, ktos trafnie polaczyl oba tematy o filmie, ale juz nie pousuwal zbednych postow: http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?p=248205#248205 - Snuffer - 14-03-2011 Ja połączyłem, ale nie mam moda w Film a Komiks : ) - Azgaroth - 14-03-2011 Jakuzzi napisał(a):Hm, bardzo umiarkowane opinie, a stopklatka jakis czas temu podsycila apetyty nazywajac Jeza w recenzji Filmweb i Newsweek również chwalą. Może to dlatego, że jest to jak na polski rynek produkcja wyjątkowa. Ja jednak podtrzymuję swoje zdanie film średni. Na początku mocno chaotyczny z mało ciekawymi postaciami (oprócz Jeża) lub postaciami, które mogły śmieszyć, ale nie wykorzystano ich potencjału. Poza tym ta cała satyra jest dosyć schematyczna i stereotypowa. - Wankej - 14-03-2011 Najciekawszą postacią jest wg mnie w ty filmie dubbingowany przez Sokoła Stefan. Razem ze swoim kompanem w fajny sposób ukazują kompleksowość subkultur. Poza tym asystent profesora też daje radę. No i Wietnamczycy rzecz jasna. :D Chyba tylko w przypadku prostytutki nie wykorzystano potencjału. RE: Jeż Jerzy - Huntersky - 19-08-2011 Byłem zmuszony to obejrzeć (i pomyśleć, że alternatywą było Superbad!) i niestety pozytywnych opinii kompletnie nie rozumiem. Film jest głupi, obleśny i nieśmieszny, dokładnie jak klon tytułowego Jeża, a jedyne co go broni, to naprawdę dobra i stylowa animacja. Cała reszta to wielkie nieporozumienie. 2/10 RE: Jeż Jerzy - leMur - 19-01-2012 ?W Polskich Nagrodach Filmowych Orły biorą udział polskie filmy fabularne, JERZY JEŻY jest filmem animowanym, dlatego nie został poddany głosowaniu Polskiej Akademii Filmowej? - tak uzasadniła olanie Jeża w konkursie Polskie Nagrody Filmowe ORŁY pani Izabela Wójcik, jego dyrektor. Totalny absurd i kuriozalna sytuacja, w której dyrektor jednego z największych konkursów filmowych w Polsce stwierdza, że film animowany nie jest filmem fabularnym. Abstrahuję zupełnie od poziomu filmu - mi "Jeż" zupełnie nie podszedł - rozumiem zawód, jakiego doznali twórcy filmu. Opinię Wojtka Wawszczyka, jednego z reżyserów, przeczytać można tutaj. |