Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
"n" prawd o Obcych i Predatorach - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20)
+---- Wątek: "n" prawd o Obcych i Predatorach (/Thread-n-prawd-o-Obcych-i-Predatorach--796)

Strony: 1 2


- Mefisto - 18-03-2008

co za różnica - i tak kojarzy to się bardziej z Czterema Pancernymi czy innym kapitanem Żbikiem, niż z Aliens :D


- military - 18-03-2008

Negrin: o coz, na studiach powtarzali mi cos innego, widac po tych paru latach znow uaktualnili nasz kochany jezyk.


- Negrin - 18-03-2008

Nope, nic się pod tym względem nie zmieniło. Przynajmniej od 1978 r., bo starszych źródeł nie mam pod ręką :)

Zawsze powtarzam, żeby nie wierzyć w to, co mówią na studiach :P


- military - 18-03-2008

Mysle ze kazdy profesor-polonista ma wlasne zdanie co do tego, jak jezyk powinien wygladac. :) A prof. Ostaszewska zdanie miala czasem bardzo ciekawe (np. kategorycznie zabraniala uzywania "niemniej jednak" jako powtorzenia, kiedy w podrecznikach stalo ze to nie powtorzenie tylko podkreslenie). Well, ja tam mimo wszystko jestem juz przez nia wyprany mozgowo i bede pisal Locka \ Burka jesli mi sie zamarzy. :P

Zas zeby nie bylo offtopu:
z inspiracji tym watkiem wyszlo cos innego, podobnego w miare - zobaczycie, jak tylko Alieeeenowi sie zachce ruszyc tylek i to wsadzic w html. :)


- ALIEEN - 21-03-2008

Alieen ruszy tylek i obrobi ten tajemniczy artykul w Swieta, bo bedzie mial duzo czasu :)


RE: "n" prawd o Obcych i Predatorach - Bart - 22-12-2012

Odświeżyłem sobie ostatnio Dwójkę i poniewczasie mam kolejną Prawdę :)

Jeśli szukasz zagubionej dziewczynki, która według czujnika jest 2 metry od ciebie, na wszelki wypadek puść w tamtą stronę parę strug płomieni z miotacza ognia. Dzieci potrzebują dużo ciepła.



RE: "n" prawd o Obcych i Predatorach - Gwahlur - 03-03-2013

(11-03-2008, 13:44)military napisał(a): 1. Obcy to istota zywiaca sie powietrzem i pusta w srodku. Niewazne, czy rosnie dziesiec minut czy dziesiec godzin, nie potrzebuje absolutnie niczego, zeby powiekszyc swoja objetosc o jakies 5000%. No i kiedy uczepi sie nogi kobiety zasysanej do prozni, nie stanowi wlasciwie zadnego ciezaru. Wniosek: albo Obcy to wydmuszka, albo jest wypelniony jakims lekkim gazem. (A1, A2, AVP)

Zawsze zastanawiało mnie czepianie sie tego, że Ripley dała radę utrzymać sie drabinki z królową obcych trzymającą ją za nogę. Ciężar królowej wynika z grawitacji. Na statku jest sztuczna grawitacja, w kosmosie nie ma grawitacji. Skąd wiadomo że sztuczna grawitacja na tym statku jest również grubo poniżej poziomu podłogi, niemalże już w kosmosie?


RE: "n" prawd o Obcych i Predatorach - unknown - 04-03-2013

Oj, tam...
Nie wspominając już o gwałtownej dekompresji, która w warunkach kosmicznych przy takiej szczelinie (śluza) ma siłę wybuchu.
A tu wichura szaleje, szaleje i szaleje...
To by było Baaach! I już.