![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Hitch - 07-04-2013 Cytat:Walking Tall Dawno nie widziałem, ale pamiętam, że mi się podobał. I nawet PG-13 nie przeszkadzało :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 07-04-2013 To było PG-13? Z krwią tryskającą z ust przy uderzeniach, z pokazanym złamaniem ręki, z dobrze widocznym dźganiem obieraczką do ziemniaków?:) Proszę więcej takiego PG-13.:) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Szaman - 07-04-2013 MPAA znowu miała dobry humor a wy się tak przejmujecie tymi oznaczeniami :) Chyba, że oglądaliście jakąś wersję Unrated. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Hitch - 07-04-2013 Film jest przemyślanie nakręcony, przez co PG-13 po prostu nie widać. Ogólnie polecam też oryginał z 1974 roku i poczytanie o człowieku, na którego przygodach oba są oparte: http://en.wikipedia.org/wiki/Buford_Pusser Za to sequele z Kevinem Sorbo (prosto na DVD oczywiście) odradzam stanowczo :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 07-04-2013 (07-04-2013, 11:00)Juby napisał(a): Oczywiście nie chce mi się wierzyć, że takie wydarzenia na prawdę miały miejsce w Teksasie w 1969 roku A jednak, film ponoć jest bardzo wierny. Inna sprawa, że dość zaskakująco trudno znaleźć w necie info na temat prawdziwych zdarzeń - nie wiem czy dlatego, że skończyło się tak, jak się skończyło, czy też film mówi tyle, że więcej się nie da. Tak czy siak mogę się podpisać pod opinią - Hawn jest świetna, a sam film to dobra komedia z gorzkim zakończeniem. Trochę mało Spielbergowski, bo to jeszcze nie ten Stefan, który zachwyca pod niemal każdym względem, ale bardzo solidne filmidło, które ogląda się jednym tchem. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Juby - 07-04-2013 (07-04-2013, 20:48)Szaman napisał(a): Miałem to obejrzeć, ale skoro ta cała głupawka jest jeszcze przyprawiona Skrillexem to raczej nie tknę tego kijem od szczotki. Nie tkniesz tego po negatywnej opinii Crova? Przecież on daje Gran Torino 2/10. ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Persona non grata - 07-04-2013 Akurat tym razem ma rację. ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - SonnyCrockett - 07-04-2013 Jedni dają 2/10 "Gran Torino", a drudzy 3/10 "Carrie". Różne zboczenia toczą użytkowników forum :P RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 09-04-2013 Men of War - Dolph Lundgren zbiera najemników do rozpiździelu wysepki na południu Azji, ale potem... dobra domyślacie się jak będzie przebiegać fabuła. Mimo to, warte obejrzenia, ślicznie sfilmowane plenery, dużo fajnej akcji, no i jest sporo epy. Jedynie słabują niektóre momenty finału strony realizacyjnej i przegięty bad guy o wyglądzie czarnowłosego Arniego z chorym gardłem, jednak przyznam, że ma boskie teksty. Kuracja ołowiem. Tania i skuteczna. Do zobaczenia w piekle Nicku Gunnarze. 8/10 PS. No i TV6 postarał się o wersję z Knapikiem i tłumaczeniem jego autorstwa. Miód. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - desjudi - 09-04-2013 Szaman -> http://forumkmf.pl/Thread-Texas-Chainsaw-Massacre-Tobieego-Hoopera RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 10-04-2013 Widzę, że para osób zjechała "Faster". A ten film ogląda się całkiem przyjemnie. Chyba, głównie, przez fajne zdjęcia. 6/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gieferg - 10-04-2013 (09-04-2013, 23:17)OGPUEE napisał(a): Men of War - Dolph Lundgren zbiera najemników do rozpiździelu wysepki na południu Azji, ale potem... dobra domyślacie się jak będzie przebiegać fabuła. Mimo to, warte obejrzenia, ślicznie sfilmowane plenery, dużo fajnej akcji, no i jest sporo epy. Jak uwielbiam Dolpha i jego starsze filmy (do Joshua Tree włącznie), tak Men of War to była dla mnie nudna, niemal nieoglądalna sraka, z kilkoma zaledwie dobrymi momentami i nawet Knapik mnie nie przekona by dać temu filmowi drugą szansę. DVD kupiłem w ciemno i wkrótce po obejrzeniu puściłem na allegro. A co do badguya - to Kano z Mortal Kombat przecie. Świętej pamięci zresztą. I jest jednym z nielicznych plusów tej padaki z gównianą (dosłownie) fabułą. 3/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Szaman - 10-04-2013 (09-04-2013, 23:23)desjudi napisał(a): Szaman -> http://forumkmf.pl/Thread-Texas-Chainsaw-Massacre-Tobieego-Hoopera Dzięki, nie wiem jak ja wpisywałem, że nie znalazłem tego wątku. Po pobieżnym rozpoznaniu nastrojów w nim panujących uznałem jednak, że może zachowam swoje zdanie dla siebie :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Soze - 10-04-2013 Postanowiłam zobaczyć jak prezentował się Brad Pitt w początkach swojej kariery i zaowocowało to obejrzeniem dwóch gniotów: Cutting Class (1989)- slasher z ogólniakiem w tle. Brad jest chłopakiem głównej bohaterki, przystojnym półgłówkiem. Nie ma tu ani grama grozy, ani humoru, ani jednej ciekawej sceny śmierci. Za to w kilku początkowych momentach miałam wrażenie, że może to wszystko pójść w stronę pornosa. 1/10 The Favor (1994)- Mamy tu znudzoną małżeńskim pożyciem (czy raczej jego brakiem) kobietę, która w związku z nadchodzącym zjazdem absolwentów zaczyna fantazjować na temat swojego dawnego chłopaka z liceum, z którym nigdy "tego nie zrobiła". Prosi więc swoją wyzwoloną przyjaciółkę, żeby się z nim przespała, a potem zdała jej relację, bo przecież to rozwiąże całą sprawę. I tu się zaczyna "komedia" pomyłek. Dodatkowo dostajemy Brada w scenie malowania a la Leo w Titanicu, balona w kształcie penisa i nieudolny taniec erotyczny 2/10 chyba za to, że było na tyle kiepsko, że mogłam się trochę pouśmiechać pod nosem RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 10-04-2013 Cytat:Postanowiłam zobaczyć jak prezentował się Brad Pitt w początkach swojej kariery Obczaj "Kalifornie" z nim. 1994 rok. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Soze - 10-04-2013 "Kalifornie" znam. Pitt wymiata tam niesamowicie, a i sam film świetny. Tym bardziej boli zestawienie ze wspomnianą przeze mnie szmirą z tego samego roku RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 10-04-2013 Obczaj "Koszmary Freddy'ego". Któryś odcinek, chyba z 1. sezonu. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Azgaroth - 11-04-2013 Gone in 60 Seconds (1974) - słaba pretekstowa fabuła, kiepskie aktorstwo i charakteryzacja niczym z Bulgarskiego pościkku. Na szczęście mniej więcej od połowy zaczyna się film właściwy czyli pościg. Jest to pościg będący jednym z najdłuższych, najbardziej widowiskowych i z największą ilością rozbitych pojazdów. Daje to tyle radości, że można wybaczyć bardzo słaby początek. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 11-04-2013 Cytat:Widzę, że para osób zjechała "Faster". A ten film ogląda się całkiem przyjemnie. Chyba, głównie, przez fajne zdjęcia. W piątek zamierzam obejrzeć. Film z taglinem: "Slow justice is no justice" nie może być zły ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 11-04-2013 A jednak. Szkoda, ze to taka kreskówka z przerysowanym hitmanem na czele. |