Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Wreck-It Ralph / Ralph Breaks the Internet (2012-2018) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Filmy i seriale animowane (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-i-seriale-animowane--23)
+--- Wątek: Wreck-It Ralph / Ralph Breaks the Internet (2012-2018) (/Thread-Wreck-It-Ralph-Ralph-Breaks-the-Internet-2012-2018--2876)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Danus - 04-02-2013

Sory, ale tak naprawdę Auta 2 nie miały jakiejś wielkiej konkurencji w animacjach, a mimo tego nie otrzymały nawet nominacji. Jak popatrzeć na nominacje z tamtego okresu to jakaś paranoja. Nie licząc wygranego, to Auta 2 IMO były lepszą bają od reszty nominowanych.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Pitero - 04-02-2013

Ale ja miałem na mysli, że "Auta 2" to słaba animacja Pixara, gorsza jeszcze od "Brave" (które było "tylko" dobre). Bo zrozumiałem, że Pixar w ciebie nie miał słabej animacji i "Brave" ze wszystkich jest najsłabsze.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Danus - 04-02-2013

Ja akurat uważam, że Auta 2 jest najsłabsze ze wszystkich, aczkolwiek to i tak wysoki poziom nie osiągalny przez inne wytwórnie.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Lawrence - 04-02-2013

@Danus, a widziałeś już Wreck-It Ralph? Skoro oglądasz i lubisz animacje, to ten film to mus. :)


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Danus - 04-02-2013

Jeszcze nie, ale bilety na niedzielę 14,30 już zarezerwowane:)


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Persona non grata - 05-02-2013

Ja tak krótko napiszę, że choć "Piraci!" wydawali mi się śmieszniejsi, "Brave" ładniejsza, a "ParaNorman" najskuteczniej wykorzystał technikę w jakiej został stworzony, to "Ralph Demolka" nie ma konkurencji jeśli chodzi o scenariusz. I to nie tylko w ramach minionego roku. To być może najoryginalniejsza i najciekawsza animowana historia tej dekady.

Akcja rozgrywa się w wielu skrajnie różnych miejscach, biorą w niej udział skrajnie różni bohaterowie, a jednak światy wspaniale się przenikają. Tę historię właściwie ciężko opowiedzieć słowami, tak żeby trzymało się to kupy. Ciężko ją sobie wyobrazić! A jednak studio Disney'a uporało się z tym zadaniem bez najmniejszych problemów. Już sam pomysł stworzenia żyjącego swoim życiem uniwersum postaci z gier komputerowych - kosmos, rewelacja - biję brawo za kreatywność. Nie przypuszczałem jednak, że będzie to tak dobrze przemyślana i zaskakująca historia!

Bardzo chętnie zobaczę jeszcze raz, tym razem w wersji angielskiej. Myślę, że będzie lepsza od polskiej, ale - żeby była jasność - nasza nie była zła. Warto to podkreślić, bo może kogoś odstrasza sama myśl o polskim dubbingu. Uważam, że to ciągle film warty wizyty w kinie.

* * *

I jeszcze taka mnie refleksja-dygresja naszła. Wśród obrazów nominowanych w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany, tak naprawdę nie ma w tym roku żadnego filmu typowo dla dzieci. Co prawda tendencja ta była już widoczna w ubiegłych latach i żadna dziecinada pokroju "Dzwoneczka..." nie miała prawa znaleźć się w finałowej stawce, ale w tym roku jakoś bardziej rzuciło mi się to w oczy. Byłem na trzech ("Brave", "ParaNorman", "Ralph Demolka") z pięciu filmów w kinie, pozostałe dwa widziałem w domu. Oczywiście w kinie towarzyszyło mi dużo rodzinek z małymi dzieciakami i autentycznie, na każdym bardziej ucieszeni byli staruszkowie niż ich pociechy. Filmy animowane wleciały na taki poziom, że są chyba zwyczajnie zbyt dobre dla dzieci, które nie są w stanie prawdziwie docenić wkładu twórców. Ja jak byłem dzieciakiem, to mierzyłem się z "Herkulesem" i "Zakochanym Kundlem", które widziałem także jako dorosły człowiek. To jest zupełnie inny poziom, gigantyczna przepaść między tymi a tamtymi produkcjami.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Spirit - 06-02-2013

No coś w tym jest, filmy animowane zwyczajnie dojrzały i przestały być filmami tylko dla dzieci.Spośród nominowanych nie widziałam właśnie jeszcze "Wreck-It Ralph", ale po trailerze wcale nie czuję się zachęcona ani zachwycona, że to będzie świetny film itd.Po pierwsze ja praktycznie nie grałam na tych wszystkich commodorach, atari w te różne gierki, więc nostalgię z pewnością mam z głowy, sam pomysł i fabuła też mnie jakoś odstrasza, powiedzcie więc konkretnie dlaczego ten film ma wygrać oscary i czym się tak wyróźnia;)Osobiście chciałabym aby wygrał Paranorman.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - raven.second - 06-02-2013

Gry i reszta to tylko tło (Mario pojawia się chyba w jednym zdaniu tylko, Pacman jest może w dwóch ujęciach, jakiś napis na ścianie to bezpośrednie nawiązanie do gry, itd.). Film jest prosty, ale świetnie zrealizowany, wzrusza kiedy trzeba, bawi kiedy trzeba, a postacie to nie tylko piksele (hehe).
Zła postać w grze, główny przeciwnik, nemesis głównego bohatera - kim on jest tak naprawdę? Czy to w istocie "lol im pure evil" czy może gość, który nie ma innego wyjścia, jak odgrywać swoją rolę, a marzy o czymś innym? Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale podoba mi się wybranie właśnie takiego villaina na głównego bohatera filmu i pokazanie, że to nie jest zły gość. On tylko wykonuje swoją pracę.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Mefisto - 06-02-2013

(05-02-2013, 02:43)Persona non grata napisał(a): Wśród obrazów nominowanych w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany, tak naprawdę nie ma w tym roku żadnego filmu typowo dla dzieci.

Od niepamiętnych lat animacje nie są typowo dla dzieci, więc dygresja mocno spóźniona :)


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Persona non grata - 06-02-2013

Czy ja wiem. Tak jak napisałem, to trend zauważalny od dłuższego czasu, ale taki "Kot w butach", "Księżniczka i Żaba", "Piorun" to filmy zdecydowanie bardziej uniwersalne, niż te nominowane w tym roku. No, ale niech Ci będzie, specjalnie odkrywcze moje spostrzeżenie nie było :P


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Danus - 11-02-2013

Na pierwszy ogień Paperman- tutaj krótko, bo i sama animacja krótka, przecudna i hipnotyzująca rzecz, z wspaniałą grafiką oraz urzekającą ilustracją muzyczną.

I nadszedł czas na Ralpha Demolkę. Nie wiem jak to napisać by nie posądzono mnie o przesadyzm, ale na seansie pop prostu coś we mnie pękło. Piękna, przecudna, wielka i najwspanialsza rzecz jaka mogła się przydarzyć rynkowi animacji. Disney wykonał rzecz niesamowitą, i o ile jest to film nie nakręcony we współpracy z Pixarem(lecz ludzie od Pixara maczali w tym palce), to Ralph zjada wszystko co dotąd stworzył Pixar. Ralph to coś co dawno w kinie nie było. Prosta historia, ukazywana w wielu tego typu produkcjach- wiecie nic nowego- ale wyłożona w tak błyskotliwy sposób, świeżość wieje z ekranu aż miło. Film wzrusza, daje do myślenia, zmusza do refleksji i pokazuje czym jest ta prawdziwa, najprawdziwsza przyjaźń.
Podejrzewam, że bawiłem się lepiej niż moja 5 letnia córa i to chyba jest najlepszą zachętą. Uniwersalny film dla każdego, dla małego i dużego i niech żałuje ten kto nie zobaczy tego nigdy lub zobaczy to dopiero w domu. Ralph to produkcja, którą grzechem jest nie zobaczyć, nie polubić to przyznanie się do kinowej ignorancji.
Polecam zagłębić się w świat automatów, fantastycznych postaci i ich charakterów, oraz przeżyć niezapomnianą przygodę, splot wydarzeń, które zapadną w pamięć najtwardszym kinomanom.
Bez oceny, Ralph rozbił bank i skala się skończyła.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Mefisto - 15-02-2013

Rozwalił mnie ten film, bez kitu. Jest po prostu FE-NO-ME-NA-LNY-!!! Humor, postacie, historia (już pomijając pewne klisze), dialogi, muzyka. Kurde, nawet 3D było w porządku. A i polski dubbing absolutnie dawał radę, i to nie tyle w kwestii głosów (Ralph = Reilly, co już sam wygląd oddaje), co dialogów, które były absolutnie przefantastyczne, zabawne i nad wyraz dorosłe (abstrahując od tych paru linijek, które były do przesady naszpikowane dzisiejszym slangiem, przez co niewiele z nich zrozumiałem :P ). Mega film!

9/10


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Spirit - 17-02-2013

Cóż, jak dla mnie słabizna, nie urzekły mnie ani postacie, ani sama historia ani ten świat gier i automatów.Ładny wizualnie, nie zaprzeczam, ale to za mało.Pomysł niewątpliwie ciekawy, ale mało odkrywczy, były już choćby zabawki żyjace własnym życiem.Ja po prostu nie lubię i nie lubiłam gier i chyba dlatego film mi nie przypadł do gustu;)Ocena 6/10.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Mierzwiak - 17-02-2013

6/10 i słabizna. Kocham to forum.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Spirit - 17-02-2013

Mierzwiak, przypomnij sobie moją skalę ocen i nie zacieszaj z byle czego.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - simek - 17-02-2013

Obejrzałem sobie chyba ze 40 minut i doszedłem do wniosku, że wolę sobie włączyć Toy Story :P


RE: Wreck-It Ralph (2012) - smackey - 17-02-2013

można w ogóle nie oglądać filmów z takim założeniem i ciagle oglądać dredda ;)


RE: Wreck-It Ralph (2012) - simek - 17-02-2013

Sam nie wiem po co to załączałem, uznałem, że jak nie kupi mnie po kilku pierwszych scenach to wyłączę i tak też zrobiłem.


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Craven - 17-02-2013

Dziękujemy za info. A teraz pędź Simek, na pewno jest jeszcze wiele tematów o filmach których nie widziałeś. Nie ma czasu do stracenia! :D


RE: Wreck-It Ralph (2012) - Bogdan - 19-02-2013

Faaajny film. Znakomity technicznie, zgrabny fabularnie, kiedy trzeba poruszający lub zabawny. Galeria świetnych postaci i pomysłów (mentosy, lol). W pewnym momencie tempo trochę siada, ale jak już akcja rusza z kopyta to trwa to do napisów końcowych. No i ma całkiem niezły twist fabularny, którego ja osobiście się nie spodziewałem. Myślałem, że będzie wykorzystywać więcej postaci z gier, ale nie traktuję jako wielkiej wady tego, że pojawiali się praktycznie tylko na początku. Bardzo przyjemny seans.