![]() |
|
Uniwersum The Conjuring / Annabele / The Nun - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +---- Dział: Forum wewnętrzne: HORRORY, KINO WAMPIRYCZNE, GORE (https://forumkmf.pl/Forum-Forum-wewn%C4%99trzne-HORRORY-KINO-WAMPIRYCZNE-GORE--19) +---- Wątek: Uniwersum The Conjuring / Annabele / The Nun (/Thread-Uniwersum-The-Conjuring-Annabele-The-Nun--3348) |
RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Mierzwiak - 29-12-2013 Zrobiłeś przerwę na zmianę gaci? :) RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - patyczak - 29-12-2013 Powinienem lepiej przemyśleć mój powyższy post:P RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Mr. Puma - 04-01-2014 Jeden z niewielu filmów na jakim byłem w kinie (zazwyczaj kupuje kopie na Dvd), i muszę powiedzieć, że film robi ogromne wrażenie na dużym ekranie. Początkowe wstawki (dokumentacja) miały zapewne wprowadzić widza w niepokój. Tak też się stało, i chwała Wanowi, że ten niepokój udało mu się podtrzymać. Warto zaznaczyć, że w swej gatunkowości Obecność jakoś nie wybija się oryginalnością. Wręcz przeciwnie - mamy nawiedzony dom na skraju miasta, listopadową porę, lalki, skrzypiąca podłoga - wszystko to już widzieliśmy w setki horrorach nastawionych na nastrój. Lecz w niewielu takich horrorach niepokój i uczucie wszechogarniającej grozy zostają podtrzymane. Wan w paru momentach podkręca tempo, co na film przekłada się średnio (przesadzone niektóre sceny). Jeden z lepszych horrorów ostatnich lat, ale nieco gorszy od Sinister. Obecność w swojej kategorii wypada przyzwoicie. 7/10 RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Red - 17-01-2014 Przyzwoity film, to samo było w 12313322 innych horrorów, ale wykonanie jest na poziomie i z klimatem. Jedynie końcówka trochę odstaje od reszty, Do Obecności już raczej nie wrócę, bo jednak klasyczny Egzorcysta wygrywa w kategorii "horrory z opętanymi". Mentalowi film by raczej nie przypasił, bo łowcy duchów są przeciwko broni palnej, pada tekst w stylu: -Czemu przechowujecie te wszystkie demoniczne przedmioty w jednym domu? -To jak trzymanie broni z dala od ulic. Sprawiamy, że ludzie są bezpieczniejsi. :D RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - simek - 09-02-2014 Praktycznie w ogóle nie oglądam horrorów, tylko jakieś klasyki i czasami coś nowego, a i tak miałem wrażenie że oglądam przemielone motywy z wszystkich innych horrorów rzucone na całkiem sprawnie przyrządzoną pizzę. Film jest niby porządnie zrobiony, ale emocji w tym nie ma żadnych, bo wszystko toczy się tak schematycznie jak tylko się da, metody na straszenie widza poniżej wszelkiej krytyki. 5/10, bo wizualia i aktorstwo ok, poza tym początek był całkiem spoko, do spotkania z pogromcami duchów mógłbym w porywach dobrej woli określić film jako przekonujący. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Szaman - 17-07-2014 Pierwszy zwiastun Annabelle, czyli spin-offu Conjuring, poświęconemu demonicznej lalce http://bloody-disgusting.com/news/3303452/annabelle-trailer-reveals-genesis-haunted-doll/ RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Pelivaron - 17-07-2014 Nieźle wygląda. Ponad 2 minutowy zwiastun straszniejszy niż cała Obecność. Lubie to! RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Mierzwiak - 17-07-2014 Nie do wiary, że takie rzeczy kręci się jeszcze na poważnie. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Mental - 17-07-2014 Ale o co ci chodzi nigga? ;) Ja tam to obejrzę. Wszelkie lalki, kukiełki i manekiny w huuuj mnie przerażają. Odcinek "Strefy mroku" z manekinami do dzisiaj śni mi się po nocach. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Mierzwiak - 17-07-2014 Manekiny są creepy as fuck, ale laleczki? Bez jaj, seria o Lalce Chucky poszła w meta komedię nie bez powodu, choć z tego co wiem to najnowsza część znowu jest filmem na poważnie. Mniejsza o to, zmierzam do tego, że rzeczy - w moim przekonaniu - w większości bardziej śmieszne niż straszne twórca Conjuring w swoich filmach traktuje ze śmiertelną powagą. Gorzej, że widownia wciąż to kupuje. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Mental - 17-07-2014 No ja to kupuję, bo mnie przeraża wszystko, czego nie można zneutralizować nabojem 9 mm. Nawet nie wiem, czy odstrzelenie takiej lalce łba z AA-12 powstrzymałoby ją przed nachodzeniem mnie w nocy. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Pelivaron - 21-10-2014 James Wan reżyserem i producentem dwójki. Tak więc znowu można spodziewać sie odgrzewanego pierda, niefajnie. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Vesper Lynd - 22-10-2014 "Manekiny są creepy as fuck, ale laleczki?" Oczywiście, że laleczki są straszne, co zostało udowodnione zarówno w Strefie Mroku: 'I'm Talking Tina and I'm going to kill you' ![]() jak i w X Files w odcinku "Chinga" 'I want to play'
RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Martinipl - 03-12-2014 dobry i niedobry zarazem, ale broni się aktorstwem i pierwszą połową, w której "zło" jest nienamacalne. Kiedy wpadają ghosbusterzy przez jakiś czas klimat gęstnieje (scena z prześcieradłem - omg, mega!), jednak w dalszej części, kiedy zaczynają latać ludzie, krzesła, itd. robi się nudno i niestrasznie, cała para gdzieś ucieka, a sam egzorcyzm jest nieco karykaturalnie śmieszny. 7/10 bo choć końcówka jest beznadziejnie przewidywalna i przeszarżowana, to realizacyjnie i aktorsko, i klimatem (tak do połowy filmu) wypada bardzo dobrze. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - perrie - 28-03-2015 Niby taki straszny, przerażający i spędzający sen z powiek na kilka tygodni, a mnie on zanudził, na początku rozbawił (zanim usnęłam), jak i również zażenował. Nie mam pojęcia, co wywołuje tę podjarkę tym filmem, możliwe, że to marketing (film "oparty na faktach"), możliwe, że to aktorzy- naprawdę nie mam pojęcia. Wiem tylko, że dla mnie to była totalna żenada... RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - raven.second - 24-05-2015 Cytat:Nawet nie wiem, czy odstrzelenie takiej lalce łba z AA-12 powstrzymałoby ją przed nachodzeniem mnie w nocy.Kolo wrzucił lalkę do śmieci, wyprowadził się z żoną do innego miasta, a lalka znalazła się na dnie jednego z pudeł, więc chyba nie da się fizycznie jej rozwalić :) Wczoraj wieczorem (albo raczej w nocy) obejrzałem Annabelle wraz z siostrą. Bała się, raz nawet była bliska krzyku, ale ja... no, powiedzmy, że Obecność jest straszniejsza, bo to zupełnie inny film. Tutaj chodzi bardziej o jakąś sektę, pakt z demonem i chęć porwania duszy przez tego bydlaka, niż o nawiedzoną lalkę - sama lalka w ogóle jest gdzieś w tle i jakoś nie zwraca na siebie uwagi. Ot, młode małżeństwo spodziewa się dziecka, przyszły tata kupuje przyszłej mamie tytułową lalkę, jest fajnie i w ogóle przyjemnie do czasu wyrżnięcia sąsiadów przez satanistów i próby zamordowania głównych bohaterów. Policja na szczęście przychodzi w samą porę, ratuje sytuację, a satanistka umierając chlapie krwią na lalkę i rysuje na ścianie jakiś okultystyczny symbol. Kliszy jest masa, jedne lepsze (związane z sektą, okultyzmem, poszukiwaniem informacji o co chodzi, rysowanie obrazków zwiastujących "zło" przez małe dzieci, mam słabość do takich rzeczy), jedne gorsze (czarna sąsiadka niedoszła samobójczyni wspierająca bohaterów, włączające i wyłączające się sprzęty, mrugające światło, jakaś czarna pokraka wyskakująca nagle z ciemności...), ale był przy tym jeden genialny motyw, który naprawdę mógł być perełką i najlepszą sceną filmu, został tak spieprzony, że chyba bardziej się już nie da. Obejrzeć można, ale czy warto... nie wiem. Chyba nie. Zbyt mało dobra tu jest. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Juby - 22-09-2015 Ruszyły zdjęcia do sequela. https://instagram.com/p/76WUZQhVLB/ RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Juby - 08-01-2016 Teaser Trailer Podoba mi się. Wan umie budować napięcie i już w teaserze potrafił mnie przestraszyć. Na pierwszej części byłem w kinie, może wybiorę się też na dwójkę. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - Mierzwiak - 08-01-2016 Znowu dom o powierzchni hali produkcyjnej :D Poza tym wygląda tak samo jak... każdy inny horror? Cały czas te same chwyty. RE: Obecność (The Conjuring, 2013) reż. James Wan - military - 09-01-2016 Dokładnie, Mierzwiaku, i dlatego nawet nie chciało mi się oglądać tego trailera do końca. |