![]() |
|
The Insider (1999) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +---- Dział: Filmy Michaela Manna (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-Michaela-Manna--65) +---- Wątek: The Insider (1999) (/Thread-The-Insider-1999--1277) |
RE: The Insider (reż. Michael Mann) - Indroman - 06-06-2015 Jak zwał tak zwał, ale wychodzi na to, że to kwestia stylu prowadzenia wywiadów. A co do poprawności politycznej to w Europie w ogóle mamy jakiś Matrix - wypowiedzi tak gładkie, że się poślizgnąć można. Szoku doznałem gdy Cyfra połączyła się z N-ką i dostałem w pakiecie kanały francuskie typu Planete itp. Nagle okazało się, że są jeszcze na starym kontynencie ludzie, którzy zadają uwierające w zad pytania. BBC w tej kwestii już dawno ściągnęło spodnie. RE: The Insider (reż. Michael Mann) - Proteus - 18-02-2019 Powtórka po latach. Jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku kina, który nazywam "żargonową pornografią". Filmów w których akcja w całości prowadzona jest za pomocą potężnych bloków, mocno technicznego, niebiorącego jeńców i nieuproszczonego dla widowni, dialogu. Wszystko w języku wyrwanym ze specyficznych środowisk, czy to z sali sądowej, z dziennikarskiej redakcji, czy biura politycznego. Dialogów, których szczegółów widz czasami nie ma szans w pełni wyłapać za pierwszym razem, ale które są tak sprawnie napisane i zagrane, że prowadzą go za rękę po dramaturgii filmu i sprawiają, że scena gdzie w zaciszu jakiegoś biura, dwóch kolesi w garniakach, rozmawia o konsekwencjach przepisów prawnych, potrafi mieć dramaturgiczną siłę jebnięcia w żołądek. Aaron Sorkin żałuje, że nie napisał tego filmu. 9/10 RE: The Insider (1999) - Pelivaron - 23-02-2022 O kurde, fajny odcinek się szykuje. Oleszczyk w SpoilerMasterze będzie gawędził o "Informatorze" z Janem P. Matuszyńskim. |