Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Penny Dreadful [Showtime] - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Penny Dreadful [Showtime] (/Thread-Penny-Dreadful-Showtime--3628)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Penny Dreadful [Showtime] - raven.second - 30-06-2014

Sezon zakończony - nie ma szału, serial dupy nie urywa, ale po prostu mi się tak bardzo podoba, że będę go oglądać. Lubię takie klimaty, Anglia, wampiry, demony i inne potwory no. Czekam na drugi sezon, nawet, jeśli finał nie był szczególnie niesamowity, z cliffhanger jest baaardzo słaby :)



RE: Penny Dreadful [Showtime] - jarod - 30-06-2014

Finał absolutnie niczego nie urywa, wszystko praktycznie leci od linijki, a te pożal się Boże twisty cały Internet odgadł już po drugim odcinku. Nawet, kurde, złamali zasadę "jednej zajebistej sceny na odcinek". Widać coraz wyraźniej że Logan poza konceptem zebrania do kupy wiktoriańskich bohaterów literackich (który zresztą też zerżnął od Moore'a) nie miał na ten serial żadnego konkretnego pomysłu. Smuteq.

Ale przyznaję że doktorek i sir Malcolm tym razem na propsie :D


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Crash - 30-06-2014

Serial jak serial. Zamiast zaserwować nam finał z prawdziwego zdarzenia i niejako podsumować całość, znów każe nam mieć nadzieję na więcej. I taki był cały sezon - świetni aktorzy, scenografia, charakteryzacja, klimat i muzyka, ale historia w ogóle się nie rozwijała. Od jednej "nocnej roboty" do następnej, a wszystkie bliźniaczo podobne do siebie, czyli sir Malcolm zwołuje drużynę do jakiegoś miejsca, a tam walczą z wampirami. Logana zamiast wampirzej i demonicznej intrygi (o ile można ją nazwać "intrygą") interesują interakcje między bohaterami, ale gdy już je ustala, to nic się do końca nie zmienia. Nic więc dziwnego, że najciekawsi wydają się ci literaccy bohaterowi - Frankenstein, jego potwór i Dorian Gray - bo wiemy o nich więcej niż mówi nam scenarzysta, niejako dopowiadający ich oryginalne dzieje. Tymczasem z takim Chandlerem mam problem, bo scenarzysta BARDZO chce nas zaskoczyć, a jak się okazuje, nie potrafi. Woli go zresztą jako cierpiętnika niż żartownisia, jak w pierwszym odcinku. Wiem, że już wtedy były sygnały, że to postać tragiczna, ale trochę luzu by się przydało dla tej żałobnej ekipy.
Ostatni odcinek jest zresztą najsłabszy.
Poza tym tyle się mówiło o całej tej drużynie, że naprawdę miałem nadzieję na bliższą komiksowi "Ligę niezwykłych dżentelmenów", ale po 8 odcinkach to wciąż kilku indywidualistów i oryginałów, ktorzy spotykają się od czasu do czasu na nocną przygodę. Żadna liga.
Najlepsze odcinki to te, w którym poznajemy historię panny Ives i jej relacji z Miną oraz ten poprzedni, z opętaniem. I chyba bym wolał takiego wiktoriańskiego procedurala niż to, co zaserwował Logan. Zwłaszcza, że obrazy z intro serialu (zwłaszcza ten ostatni, z nietoperzami) obiecują całkiem inny, efektowniejszy, żywszy i mniej kameralny horror.


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Gal Anonim - 01-07-2014

Tak czytam ten temat, przeglądam ochoczo spoilery i widze, że jest rzeczywiscie cienko dalej. Widze, że lepiej jeszcze raz przeczytać League of Extraordinary Gentlemen niż sięgać po to. A szkoda, bo nawet jezeli zalążek konceptu zainspirowany dziełem Moore'a to dało sie powiedzieć coś ciekawego i oryginalnego.


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Mefisto - 04-07-2014

Największą wadą tego serialu jest jego napuszenie - ta teatralność wygłaszania kwestii, czekania aż druga osoba skończy swe wywody, opowiastki z dupy co drugą linijkę, jakieś prawdy objawione, które każdy musi wygłosić. Bez kitu - gdyby nie Green, która chyba gra tu rolę życia, i jej relacje z Malcolmem, rzuciłbym to dawno w diabły, bo rozwleczony jest niesamowicie. Z materiału na 2, góra 3 odcinki zrobiono 8 o niczym.

To mówiąc, ten 8 mi się mimo wszystko najlepiej oglądało - może dlatego, że w końcu coś tu się dzieje, poza chodzeniem od jednego pokoju do drugiego i wygłaszaniem truizmów. Nic zaskakującego co prawda, no ale w końcu jakieś konkrety. Ale na drugi sezon kompletnie nie czekam.


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Lawrence - 15-07-2014

Pierwsza wersja napisów początkowych:





Cytat:EMERGENCE was the original title sequence for the Victorian psycho-sexual horror series PENNY DREADFUL. The piece was cut due to the decision by the network at the last minute to not market the show as an edgy modern take on classical horror, but as a strictly dramatic series.

The concept for "Emergence" was developed by myself along with my team at Showtime and derives from a quote in the show that succinctly sums up its central narrative: “Do you believe there is a demimonde? A half world between what we know and what we fear…a place in the shadows rarely seen but deeply felt…where some unfortunate souls are cursed to live always.”

"Penny Dreadful" weaves together several classical titles–Shelley's "Frankenstein", Stoker's "Dracula", and Wilde's "The Picture of Dorian Gray"–into a ensemble drama about tortured characters with striking dualities working together to achieve a common goal. The titles depict the show's Victorian archetypes as figures frozen in time, set adrift in the dark limbo environment of their psyche where they are tortured from within. They are losing the battle against their inner demons, which are manifested as black insects and snakes made of obsidian stone, breaking out of the beautifully formed prison bodies of our protagonists.

The poses in the piece reference the naturalism of Victorian and Pre-Raphaelite art that was contemporaneous to the time period of the show. The scenes are then imbued with allegorical themes from neo-classical art. Echoes of Bernini, Carpeaux, and Michelangelo can be felt, as well as Gericault's "Raft of the Medusa" in the final composition which depicts the futile attempt of escape by those "unfortunate souls" from their fate.




RE: Penny Dreadful [Showtime] - Craven - 15-07-2014

Black Sails + Girl with the Dragon Tattoo.


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Mefisto - 16-07-2014

(15-07-2014, 22:36)Craven napisał(a): Black Sails

Dokładnie to samo pomyślałem :)


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Lawrence - 22-07-2014

Tragicznie niepodobne action-figures:

[Obrazek: Vanessa-doll-SDCC.jpg]

[Obrazek: Ethan-doll-SDCC.jpg]

Ten poniższy zestaw już lepszy:

[Obrazek: TarotCards-set-SDCC.jpg]


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Paszczak - 22-07-2014

Figurka Evy wygląda prędzej jak... bo ja wiem, zła macocha z disneyowskiego Kopciuszka?


RE: Penny Dreadful [Showtime] - raven.second - 23-07-2014

Karty tarota bardzo fajne, zwłaszcza w połączeniu z pudełeczkiem i woreczkiem. Figurki to jednak paszczury straszne, na miarę Robertcopa prawie.


RE: Penny Dreadful [Showtime] - raven.second - 13-01-2015


Nowy zwiastun! Wygląda dobrze (zwłaszcza Eva), nawet bardzo dobrze. Wrzucenie kolejnych postaci z jednej nie wydaje mi się zbyt dobrym pomysłem, bo pewnie nie zostanie wykorzystany ich potencjał, ale z drugiej... gość w masce i Elizabeth Bathory/Madame Kali wyglądają obłędnie.


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Pelivaron - 03-03-2015

[Obrazek: cc6n8ht1_nkltxy.jpg]

CZTERY NOWE PLAKATY


RE: Penny Dreadful [Showtime] - jarod - 03-03-2015

Tak bardzo się nie jaram...


RE: Penny Dreadful [Showtime] - Pelivaron - 22-04-2015

Premiera niby 3 maja, ale w sieci już jest 1 odcinek nowego sezonu.


RE: Penny Dreadful [Showtime] - raven.second - 19-05-2015

Trzy odcinki zaliczone - zamiast wampirów i tym podobnych na pierwszym planie są wiedźmy, czarna magia, rytuały i sabaty. I chociaż początkowo nie byłem przekonany, to po odcinku z retrospekcją kupuję wszystko i nie mogę się doczekać ciągu dalszego. Słowem jest lepiej niż było, ale nie jest jeszcze idealnie (wielki minus za Angelique, spodziewałem się czegoś takiego, ale mimo wszystko... ech, no nie lubię).


RE: Penny Dreadful [Showtime] - jarod - 20-05-2015

Ja widziałem na razie tylko pierwszy odciek i mnie zniechęcił - wszystko to samo tylko ctrl-x wampiry, ctrl-v wiedźmy, zero jakiegoś pomysłu i zero fabuły. Skoro tak się jaracie to jednak ruszę dalej, chociaż z tych klimatów wolę zdecydowanie Salem gdzie przynajmniej raczyli dać jakąkolwiek - i to całkiem dobrą - fabułę. No ale w sumie aktorsko i realizacyjnie jest średnio z przebłyskami na OK, więc jakoś to się wyrównuje.




RE: Penny Dreadful [Showtime] - jarod - 23-05-2015

OK nadrobiłem - jest trochę lepiej ale ciągle IMO bez szału. Przede wszystkim dopisywanie wątku wiedźm na siłę i udawanie że był obecny tak naprawdę cały czas - nie cierpię takich zagrywek a tu jak dla mnie wyszło wyjątkowo topornie. Do tego taniocha pod postacią och-jakże-kontrowersyjnych scen i motywów. Retrosy spoko ale do tych z pierwszego sezonu się nie umywają, no i serio mogliby się skupić na kimś innym a nie ciągle męczą tą biedną Evkę (retrosy Malcolma w Afryce, helloł!).




RE: Penny Dreadful [Showtime] - Albertino - 23-05-2015

Z tym wątkiem wiedźm to niewątpliwie jedna rzecz mi nie styka - tzn. jak to jest, że Vanessa i naczelna wiedźma spotkały się w pierwszym sezonie (jak gdyby najwyraźniej się nie znały), a teraz okazuje się, że już wcześniej do podobnego (i teoretycznie bardziej wartego zapamiętania) spotkania doszło. Czy bohaterka Green nie powinna jej kojarzyć?

Rzeczywiście wątek wiedźm prowadzony jest tak, jak gdyby go dopiero teraz wymyślili. W ogóle wcześniej nie sugerowali, że madame Kali jest tym, kim jest. Z drugiej strony nie bardzo też wierzę, że byliby skłonni dać Helen McCrory (dosyć znaną i uznaną aktorkę) w takiej małej, randomowej roli. i w przypadku Vanessy były niby jakieś sugestie (czy nie nazywali jej wiedźmą już wcześniej?).

W każdym razie jest to najmniej konsekwentny z dotychczasowych wątków - wampiry ucięli, a dali to (chociaż przypuszczam, że obie rzeczy są mocno powiązane).


RE: Penny Dreadful [Showtime] - jarod - 23-05-2015

A, McCrory też mi nie styka - lubię tą aktorkę, ale tutaj jest tak przerysowana że bardziej by pasowała do American Horror Story. W Salem Xena w tej samej roli za to wymiata :D

Jeszcze jedno - Doriana powinni odstrzelić bo KOMPLETNIE nie mają pomysłu jak go zagospodarować. W pierwszym sezonie robił za przylepę i nośnik dla taniej kontrowersji, w tym prawdopodobnie też tak będzie.