Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Filmy i seriale animowane (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-i-seriale-animowane--23)
+--- Wątek: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) (/Thread-Shrek-Kot-w-butach-DreamWorks--6510)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Kryst_007 - 25-06-2024

Ile już było przypadków gdy comic relief dostawał własny film, a zamiast bawić, to wkurwiał?

No i ciekawe czy Stuhr na starość i po tylu problemach zdrowotnych wykrzesa z siebie tamtą energię.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 25-06-2024

Ja zadam lepsze pytanie, czy dożyje?


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Krismeister - 25-06-2024

Nie kraczcie bo znając życie zastąpi go Maciek


Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Pitero - 25-06-2024

Albo Jarek Boberek.

Wysłane z mojego CPH2481 przy użyciu Tapatalka


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 25-06-2024

Byle by nie odjebali tego co z Hagridem, wiem, że aktor głosowy odszedł, ale zastępstwo straszne, zupełnie inny vibe, Obersztyn od Gosztyły nie różnił się na tyle, by rzucało się to w uszy, ale trzeci głos był słaby.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - OGPUEE - 25-06-2024

Maciej go nie zastąpi, bo ma zupełnie inną barwę głosu, a Osioł Stuhra jest zbyt ikoniczny i będą celować w jakieś podobieństwo (jak było to z Papą Smerfem Michnikowskiego).

(25-06-2024, 07:51)Kryst_007 napisał(a): No i ciekawe czy Stuhr na starość i po tylu problemach zdrowotnych wykrzesa z siebie tamtą energię.
Przy okazji gdzieś czytałem, że Stuhr tak nie był zadowolony, iż był bardziej rozpoznawalny jako Osioł (ten sam vibe co z Wodeckim, którego ubodło że najbardziej znanym kawałkiem jest dobranockowa piosenka o jakiejś szkopskiej pszczołę, którą nakręcił za schabowego).

(25-06-2024, 11:30)Pitero napisał(a): Albo Jarek Boberek.
Albo Wojtek Paszkowski, który w Café Myszka zastąpił Stuhra w roli Muszu.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Krismeister - 25-06-2024

(25-06-2024, 12:09)marsgrey21 napisał(a): Byle by nie odjebali tego co z Hagridem, wiem, że aktor głosowy odszedł, ale zastępstwo straszne, zupełnie inny vibe, Obersztyn od Gosztyły nie różnił się na tyle, by rzucało się to w uszy, ale trzeci głos był słaby.

Akurat ten trzeci aktor bardzo przypominał tego pierwszego. O wiele bardziej niż ten drugi. Ale przyznam, że jak myślę o Hagridzie to rzecz jasna w uszach mam aktora od Komnaty do Czary.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Spoilerowo - 25-06-2024

ciekawe ilu ludzi za kilka lat pozna, że to po prostu AI, a Jureczek w mediach będzie zbijał śmietankę, że to on dał przecież radę podłożyć głos

nałożą surowe kary dla ludzi pracujących przy dubbingu za ujawnienie prawdziwej wersji i tyle


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - OGPUEE - 07-10-2024

Maciej Stuhr nie wyklucza, że zagrałby Osła gdyby o to go poproszono:
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,31364769,zapytalismy-macieja-stuhra-czy-zagralby-osla-w-nowym-shreku.html


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - yacajackowski - 07-10-2024

W realu gra osła od dawna więc doświadczenie ma


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - shamar - 07-10-2024

To nie oglądam. A najujowszy dubbing świata to jest Wojewódzki w ostatnim "Asterixie"


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - OGPUEE - 07-10-2024

Hold your horses (albo hold your donkeys). Na razie nic nie jest przesądzone, a znając życie nie będą bawić się w AI.

Niektórzy typują Michała Pielę jako następcę, bo jego głos jest całkiem podobny do Stuhra. I przychylam się do tych opinii, bo faktycznie słychać podobieństwo, większego wyboru nie ma, a i mam dosyć niekonsekwentnych głosów w polskim dubie:



RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Żółte Krzesło - 07-10-2024

W jednym z pierwszych zdubbingowanych zwiastunów "Shreka" w Osła wcielił się świętej pamięci Wojciech Paszkowski.




RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - OGPUEE - 08-10-2024

I Paszkowski potem zastąpił w jednym szorcie.

Odchodząc od dywagacji nt. dublażu, trafiłem na horrorowy zwiastun Shreka :)



RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - slepy51 - 08-11-2024




RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - OGPUEE - 27-02-2025

W końcu tizer Shreka 5:


Czemu ja odczuwam cringe?

Plus czemu postacie mają bardziej kreskówkowe oczy i ekspresję?


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 27-02-2025

To wygląda jakby wzięło najgorsze rzeczy z sequeli Ice Age I wrzuciłi do Shreka I zrobili nową część w 2015, tyle, że jest 2025. Słabe to, wizualnie i ogólnie.


Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - zombie001 - 27-02-2025

Wygląda jakoś tak dziwnie, ale to może przez to, że po ostatnim Kocie miałem jednak inne oczekiwania :/

Inna rzecz, że ja tego nigdy w oryginale nie widziałem i głosy mnie nie pasują...

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 27-02-2025

[Obrazek: GkzoLMtXcAgV08-?format=jpg&name=small]
[Obrazek: GkzoLMzXcAM1_Gj?format=jpg&name=medium]

Ić pan w chuy z tym, to będzie parodia samego Shreka, a nie parodia wszystkiego wokół jak kiedyś.

Shrek: The croods.

[Obrazek: b9L1ZKA.png]

Lud przemówił.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Snappik - 27-02-2025

Córka Shreków wygląda jak aktywistka BLM. Pass...