Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Efekt vertigo - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Muzyka filmowa, F/X, zdjęcia (https://forumkmf.pl/Forum-Muzyka-filmowa-F-X-zdj%C4%99cia--16)
+--- Wątek: Efekt vertigo (/Thread-Efekt-vertigo--747)

Strony: 1 2 3 4


- Mefisto - 06-03-2010

jeden z odcinków 3 serii Friends:
[Obrazek: friendshl.th.jpg][Obrazek: friends2.th.jpg][Obrazek: friends3.th.jpg]


- gigacz - 12-05-2010

Dobiero za około dwudziestym seansem "Avatara" zobaczyłem iż w 18stej minucie drugiej godziny filmu, mamy krótki efekt vertigo ukazujący ładunek wybuchowy. (na 99% to vertigo :mrgreen: )

[Obrazek: vertigo_nqhspq.jpg]


- Trelkovsky - 17-05-2010

Widziałem wiele razy taki efekt i domyślałem się na czym polega, ale dopiero teraz, po przeczytaniu artykułu wiem co i jak. Efekt vertigo jest świetny. W Zawrocie Głowy, trzeba przyznać, to był majstersztyk. Jednak w wielu innych przypadkach jest źle wykorzystany, drażni i irytuje.

Była taka scena w Kontrolerach, w scenie finałowego biegu w tunelu metra. W momencie, gdy główny bohater jest już tuż tuż upragnionej stacji, nagle mamy efekt vertigo, który sprawia że stacja się "oddala". Jedno z najgenialniejszych użyć tego efektu, jaki dane mi było widzieć. Trik ten dodaje tutaj dużo dramaturgii i grozy.


- Mierzwiak - 17-05-2010

gigacz napisał(a):Dobiero za około dwudziestym seansem "Avatara" zobaczyłem iż w 18stej minucie drugiej godziny filmu, mamy krótki efekt vertigo ukazujący ładunek wybuchowy. (na 99% to vertigo :mrgreen: )
Obejrzałem to (trwające sekundę z groszem!) ujęcie klatka po klatce i nic takiego tam nie ma.


- gigacz - 18-05-2010

hmmm... są 2 ujęcia. pierwsze równo o 18minucie, a drugie tuż przed wybuchem (10 sekund później). I jak napisałem "na 99% to vertigo". Sprawdziłeś obydwa? Bo jestem prawie pewien że to vertigo.


- Mierzwiak - 18-05-2010

Trza było pisać od razu że chodzi o to drugie (w wersji 720p to jest 2:24:03) : )

Faktycznie jest.


- gigacz - 18-05-2010

Spoko :wink: Tym bardziej że sam nie miałem pewności czy to vertigo :razz:


- Phlogiston2 - 07-06-2010

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F-dOC7gYIv8&feature=related[/youtube]
Harware/M.A.R.K. 13: Vertigo w 8 minucie :cool:


- slepy51 - 23-01-2011

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YcxEeLAPW-Q&feature=related[/youtube]

"Anaconda" - 7 minuta i 56 sekunda


RE: Efekt vertigo - simek - 16-02-2012

We wchodzacym właśnie do kin Hugo Scorsese znowu użył efekty vertigo - w scenie przemówienia Kingsleya na scenie mamy długi, powolny najazd kamery z jednoczesnym oddaleniem. Bardzo ciekawie to wygląda w 3D, bo czujemy, że postać się do nas przybliża a tło jest jakby fizycznie coraz dalej. Gdybym nie wiedział jak to było zrobione mógłbym pomyśleć, że potrzebna była interwencja komputera, bo efekt jest tak "dziwny" i nierealny(3D powstało po to, żeby upodobnić odbieranie filmu do rzeczywistego obrazu jaki dają nam nasze oczy, a efekt vertigo jest niemożliwy do uzyskania w realu).


RE: Efekt vertigo - Mefisto - 27-02-2012

Cliffhanger - krótkie vertigo w scenie z królikiem


RE: Efekt vertigo - Mefisto - 26-08-2013

Raw Deal - w scenie zamachu na cmentarzu, kiedy Harry Shannon klęczy nad grobem syna, pojawia się wiadomy efekt


RE: Efekt vertigo - simek - 19-01-2014

Dolina Issy - nie widziałem całego filmu, ale w tym mamy vertigo, koło 40 sek.