Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Aliens vs. Predator - Requiem (AVP2) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20)
+---- Wątek: Aliens vs. Predator - Requiem (AVP2) (/Thread-Aliens-vs-Predator-Requiem-AVP2--620)



- Anonymous - 30-12-2007

Cytat:A potem czekam na DVD (mam nadzieje, ze wyjdzie od razu
dluzsza wersja rezyserska).

Jednym słowem zdecydowanie popierasz to co robi Fox z tymi seriami. Smutne.


- ALIEEN - 30-12-2007

Z jakimi seriami? "AVP" to osobna seria, ktorej nie powinno sie
laczyc bezposrednio z seriami o Obcym i Predatorze bo to
zupelnie inne filmy. Takie jest moje zdanie. I czekam na "AVP 3".

A teraz ciekawostka: wbrew pozorom nie chce "Obcego 5".
I boje sie, ze w koncu sie za niego wezma. Niech zostawia te serie
w spokoju. Juz wolalbym, zeby sie kiedys wzieli za "Predatora 3".


- Anonymous - 30-12-2007

Cytat:Z jakimi seriami? "AVP" to osobna seria, ktorej nie powinno sie
laczyc bezposrednio z seriami o Obcym i Predatorze bo to
zupelnie inne filmy.

Po pierwsze - oczywiście, że powinno się łączyć. Sami twórcy tych filmów podkreślają to na każdym kroku wrzucając ciągle nawiązania i powiązania.

Po drugie - to powiem inaczej - wyrażasz zdecydowane poparcie dla tego co zrobił FOX z tej osobnej serii, nie przeszkadza ci to że zrobili z tego tandetne niskobudżetowe dziadostwo, zamiast wielkie filmy. I nie, nie uznaję tłumaczenia, że to nie mogło już być to samo, i że to musiało tak wygladac, nie musiało. Pierwszy komiks AVP udowadnia, że można stworzyć coś gdzie się pojawia i Alien i Predator i jest to nadal zajebiste nie mniej niż filmy z samym alienem i samym predatorem.

Dlaczego niektórym się wydaje że ze skrzyżowania arcydzieła z filmem zajebistym jedyne co możemy otrzymac to gówno? I jeszcze mamy się z tego cieszyć?

Cytat: I czekam na "AVP 3".

I zapewne znowu będziesz rzucał swoimi "FUCK YEAH!!!" kiedy się okaże że AVP3 trzyma poziom poprzedników? Nie wiem, ja się jakoś nie potrafię cieszyć kiedy ktoś topi w szambie moich ulubionych kosmitów.


- ALIEEN - 30-12-2007

Roznimy sie tym, ze Ty swoja opinie i wielu innych znajomych przeksztalcasz
w ogolna prawde o filmie. Roznimy sie tym, ze dla wedlug Ciebie to sa
tandetne, niskobudzetowe dziadostwa (nie wiem w ogole co ma budzet
do jakosci filmu, ale ok) i nie dociera do Ciebie (i wielu innych) ze te filmy
moga sie komus podobac. Wbrew pozorom nie jestem jedyny. To, ze
akurat na tym Forum poki co nie ma innych osob, ktorym film przypadl
do gustu nie oznacza, ze nie ma ich wcale. Chociazby w KMF jest sporo
osob (tak, tak!), ktorym AVP sie podobalo, nawet bardzo. I w koncu rozni
nas to, ze ja nikomu nie wmawiam, jaki to fajny film. I nie mam
przeswiadczenia, ze moja opinia jest najsluszniejsza w swiecie.

EDIT:
Sami twórcy tych filmów podkreślają to na każdym
kroku wrzucając ciągle nawiązania i powiązania.


Nawiazania i powiazania to nie to samo, co sequel czy prequel.


- Anonymous - 30-12-2007

Cytat:i nie dociera do Ciebie (i wielu innych) ze te filmy
moga sie komus podobac.

Owszem dociera do mnei, że te filmy podobają się tym którzy:
a) nie są w temacie i chcą tylko zobaczyć film akcji z kosmitami
b) tym którym wystarczy że w filmie jest Alien lub Predator + jakieś nawiązania do poprzednich filmów i nic więcej im do szczęscia nie potrzeba.

Cytat:Wbrew pozorom nie jestem jedyny.

Wiem, jest jeszcze jeden na FilmWebie ;)


- military - 30-12-2007

to po prostu roznica klasy. gieferg od dawna usiluje pokazac ze jesli chodzi o dyskusje, to jest na poziomie przedszkola.:) on jest najmadrzejszy i juz, jego racja jest racja obiektywna, lol


- Mierzwiak - 30-12-2007

Gieferg napisał(a):Żeby tak jak Mental czy Mierzwiak zwiększyć szanse na powstanie części trzeciej która będzie na tym samym albo niższym poziomie
Nie sądzę by nasze wydane 20 zł miało jakiekolwiek znaczenie w zestawieniu z 26 milionami które film już zdążył zarobić ;)

Gieferg napisał(a):Iść na to do kina wiedząc o tym filmie tyle ile wiem byłoby tak samo bezsensowne, jak złożenie podpisu pod petycją o zrealizowanie częsci trzeciej przez tą samą ekipę.
Poszedłem po to, by potwierdzić przypuszczenia i móc pełnoprawnie jechać/bronić tego filmu. Szkoda że nie poszedłeś, mówię całkiem serio.

military napisał(a):Mierzwiak: a jesli film bylby rownie gowniany, ale rozgrywal sie w kolonii, to postawilbys mu wieksza ocene wlasnie za miejsce akcji?
Oczywiście, że nie, liczy się skrypt, nie miejsce akcji. Ale Alieny 1-3 ze swoimi mistrzowskimi scenariuszami pokazały, gdzie jest miejsce tych stworów. I jestem na 99,9% pewien, że nawet z najlepszym scenariuszem Obcy na amerykańskim zadupiu byłby porażką.

ALIEEN napisał(a):1. Predator strzela z dzialka w PredAliena i temu nic sie nie dzieje.

Bzdura. Nie ma w filmie takiej sceny. W kanalach PredAlien uderza
Predatora ogonem - Predator strzela z dzialka, ale trafia w sciane/sufit.
Bardzo uwaznie ogladalem i szukalem takiej sceny. Bezskutecznie.
Bardzo możliwe, że się pomyłem, ale i łatwo ci mówić, bo byłeś drugi raz.
Ten moment był tak kurewsko źle nakręcony, że widziałem tylko że Pred strzela, a jakaś czarna plama odlatuje. Trudno ocenić co naprawdę się stało, kiedy 80% ekranu jest czarne.

ALIEEN napisał(a):2. Predator wchodzi do kanalow, idzie zaledwie 100 m,
potem nagle wybuch i dziura jest juz w miescie.


Bzdura. Widac, ze Predator chodzi znacznie dluzej po kanalach.
Najpierw dochodzi do malego gniazda Obcych, niszczy je substancja.
Potem idzie dalej. To na pewno nie jest 100 m. A to, co wyswietla
sie na ekranie, to zaledwie fragment kanalow, a nie calosc.
Więc "gratulacje" dla montażysty.

ALIEEN napisał(a):Z jakimi seriami? "AVP" to osobna seria, ktorej nie powinno sie laczyc bezposrednio z seriami o Obcym i Predatorze bo to
zupelnie inne filmy. Takie jest moje zdanie. I czekam na "AVP 3".
Więc dlaczego robi się aż tyle, by obie części AVP wyglądały jak prequele sagi o Obcym???

No ale dobra, załóżmy że to elseworld. Dla mnie to nic nie zmienia, to taka sama sytuacja jak z "filmami o Batmanie" nakręconymi przez Schumachera. W takim samym stopniu bezczeszczą one Nietoperza, jak oba AVP Obcych.

military, już ci mówię dlaczego uzywanie przez Predatora Coccolino jest głupie. Nie wiem jak działa ta substancja i nawet nie zamierzam się w to zagłębiać, ale skoro po jej użyciu i tak zostaje po takim Obcym ścierwo, to nikt mi nie wmówi, że zniszczony został cały materiał genetyczny.
Zresztą nie wiem czemu tak się nas za to czepiasz. Czy gdzieś wspominaliśmy, że to są największe babole w tym filmie? Pfff. Fatalny scenariusz, dialogi, aktorstwo, zdjęcia, zbezczeszczenie Obcych. Reszta to pikuśki malusieńskie, o których wspomina się dla formalności, bo i dlaczego nie?


- ALIEEN - 30-12-2007

Ten moment był tak kurewsko źle nakręcony, że widziałem tylko
że Pred strzela, a jakaś czarna plama odlatuje. Trudno ocenić
co naprawdę się stało, kiedy 80% ekranu jest czarne.


Zatem skoro trudno ocenic, co sie stalo, to po co wysuwac bledne
wnioski? Mogles napisac, ze nie widziales dokladnie co w tej akcji
sie wydarzylo zamiast podpinac pod to bzdurny zarzut,
ze Predator trafia dzialkiem PredAliena i temu nic sie nie dzieje.
Druga rzecz to fakt, ze kino w ktorym byles mialo chyba jakis dupiasty
projektor. Ja bylem dwa razy w kinie, i dwa razy wszystko bylo normalnie
widoczne. Owszem, ciemno, ale bez przesady - w moim kinie nie
bylo sytuacji, zebym nie widzial, co sie dzieje na ekranie.


Więc "gratulacje" dla montażysty.

Jizes, a jak to mieli pokazac - jak Predator idzie 15 minut kanalami?
Litosci, Mierzwiak. Widac jak na dloni, ze w tym filmie przeszkadza Ci
doslownie wszystko, nawet tradycyjnie stosowane przez tworcow skroty
montazowe. W "Aliens" Ci nie przeszkadzalo, ze na poczatku naokolo
kapsuly z Ripley tylko pustka, a za sekundke pojawia sie statek
ekipy ratunkowej? Pewnie zaraz napiszesz, ze to i tak nie to samo.


- Mierzwiak - 30-12-2007

ALIEEN napisał(a):Zatem skoro trudno ocenic, co sie stalo, to po co wysuwac bledne wnioski?
Masz rację, zanim następnym razem pisać co wydawało mi się widzę, po prostu wspomnę o chujowych zdjęciach. Takie są w tym filmie, a to że gówno widać nie tylko ja zauważyłem.

Cytat:Jizes, a jak to mieli pokazac - jak Predator idzie 15 minut kanalami?
Wystarczyłoby inaczej niż jest w gotowym filmie. Skróty montażowe są oczywistą oczywistością, ale trzeba je umiejętnie zastosować. Tutaj tego nie potrafili, czego prostym przykładem jest tatuś z synkiem, którzy w kilka sekund dochodzą do statku Predów. Zły montaż i tyle.

Cytat:Widac jak na dloni, ze w tym filmie przeszkadza Ci
doslownie wszystko
Prawie wszystko. Czołówka z Predatorową grafiką i dźwiękami była świetna.

Cytat:W "Aliens" Ci nie przeszkadzalo, ze na poczatku naokolo
kapsuly z Ripley tylko pustka, a za sekundke pojawia sie statek
ekipy ratunkowej?
Jesteś pewien że chcesz żebym odpowiedział na to pytanie? Dobrze się zastanów zanim odpiszesz.


- ALIEEN - 30-12-2007

Jesteś pewien że chcesz żebym odpowiedział na to pytanie?
Dobrze się zastanów zanim odpiszesz.


Nie, nie chce - bo i tak wiem, co odpiszesz...
Zatem szkoda zarowno Twojej, jak i mojej klawiatury...


- Mierzwiak - 30-12-2007

Dziękuję że się zastanowiłeś i podjąłeś mądrą decyzję.

EDIT: A nie, jednak odpowiem, ale nie bezpośrednio. Pisałem o tym już wielokrotnie ja i inni. W filmach które są świetne, bliskie doskonałości itp, drobne potknięcia nie przeszkadzają i zazwyczaj nie zwraca się na nie uwagi. I teraz niespodzianka - w gniotach zauważa się nawet takie drobnostki, i siłą rzeczy w wyniku negatywnego stosunku do danego filmu stają się one automatycznie drażniące. Tako rzekłem.


- military - 30-12-2007

O, chopaki, smieszny jest ten kompletny brak przytzwolenia na posiadanie innego zdania niz wasze, jedyne sluszne. :) Alieen juz nawet Giefergowi probowal subtelnie wytlumaczyc, ze on nikogo nie chce przekonywac do lubienia AVPR, ze po prostu jemu sie podobalo - a wy zgodnie reagujecie: mozesz sobie tak uwazac, ale w takim razie jestes idiota, bo to glupi film. Na nic nie pomogly tlumaczenia, porownywaniei do innych glupich filmow, ktore da sie liubic, pokazywanie ze bledy ktorych sie czepiacie wystapily takze w czesciach serii i nie sa bledami... Jak na moj gust to temat kwalifikuje sie do zamkniecia i dziwie sie Alieenowi - i podziwiam jego anielska cierpliwosc - ze na niektore chamskie odzywki reaguje luzno i zbywa je machnieciem reki. Jednak moze troche umiaru w tym rzucaniu kurwami, chujami i ogolnym oskarazaniu sie o debilizm?


- ALIEEN - 30-12-2007

ALIEEN - mam proste pytanie i oczekuje prostej odpowiedzi
- ile w skali 1-10 oceniasz AvP:R, a na ile pierwszego Predatora?


Juz to pisalem nie raz na Forum, juz to pisalem w recenzji - od jakiegos
czasu nie potrafie ocenic najlepszych filmow, jakie w zyciu widzialem,
mam tez problem z ocena slabszych, aczkolwiek ulubionych. Wprawdzie
na stronie sa moje recenzje filmow z Obcym i Predatorem, i sa tam
powystawiane oceny, ale to zamierzchle czasy i oceny te nie przekladaja
sie na moja dzisiejsza skale ocen. Np. taki przytoczony przez Ciebie
"Predator" - dla mnie 10/10 to po prostu za malo dla tego filmu i juz :)

ALE zeby nie bylo, ze Alieen wymiguje sie od odpowiedzi (te oskarzenia
tak glosno placza sie po Waszych glowach, ze az je slysze ;) ) to moge
przedstawic cos w postaci 10-stopniowej podzialki, na ktorej umieszcze
w odpowiedniej kolejnosci wszystkie filmy z Obcym i Predatorem,
przez co bedzie widac, jak wiele dzieli te najlepsze od tych najgorszych:

1. Aliens
2. Alien 3
3. Alien
4. Predator
5. ...
6. ...
7. Alien: Resurrection i Predator 2
8. ...
9. Aliens vs. Predator: Requiem
10. Alien vs. Predator

Miedzy kazdym punktem jest dosc spora przerwa.
Zsumowane punkty 5 i 6 daja zajebiscie duza przerwe.
Moze byc? Zadowoleni? :D


- ALIEEN - 30-12-2007

Military: dziwie sie Alieenowi - i podziwiam jego anielska cierpliwosc
- ze na niektore chamskie odzywki reaguje luzno i zbywa je
machnieciemreki. Jednak moze troche umiaru w tym rzucaniu
kurwami, chujami i ogolnym oskarazaniu sie o debilizm?


Coz, rzecz w tym, ze mnie naprawde ciezko wyprowadzic z rownowagi.
A juz na pewno nie tym, co tu wszyscy o AVP:R wypisuja 8)

Kiedys ktos mnie nauczyl, ze najlepsza obrona na chamskie odzywki,
zaczepki itp. itd. jest... ignorancja polaczona z luznoscia.
Niech sie przeciwnicy denerwuja, ja nie mam najmniejszego zamiaru 8)


- Mierzwiak - 30-12-2007

military, nie chciałbym być niegrzeczny, ale byłbym wdzięczny gdybyś przestał wypowiadać się w tym temacie. Pomijam że nie widziałeś filmu, a bronisz go bardziej niż ALIEEN, to jak widać najwyraźniej wyrżnąłeś główką o krawężnik i twoja ocena tego co tutaj piszemy jest co najmniej dziwna i całkowicie wypaczona. Ani ALIEEN nie mówi mi że mu się film po prostu podoba, bo nie musi, to oczywiste, ani ja nie mówię mu że skoro tak, to jest idiotą.

Pytam więc, o co ci chodzi?

military napisał(a):Na nic nie pomogly tlumaczenia, porownywaniei do innych glupich filmow, ktore da sie liubic
Gieferg robił to w temacie o TF, na co byłeś dziwnie odporny i miałeś całe akapity kontrargumentów... Zabawne jak punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.


- military - 30-12-2007

Za pomocą dialektyki wykazuję oczywiste błędy w twoim rozumowaniu, tak oczywiste ze nie musze nawet ogladac filmu zeby je wykazac. ;)


- Mierzwiak - 30-12-2007

Więc zapomnij o bzdetach które pisałem, i skup się na tym:

Aliens vs. Predator: Requiem to film ze złym scenariuszem, złym aktorstwem, złymi dialogami, złymi zdjęciami i bezczeszczący postać Obcego. Jego w zasadzie jedyny plus, Predator, udał się tylko i wyłącznie dlatego, że bracia Strause oglądali "Predatora" z notatnikiem.


- military - 30-12-2007

No to fajnie, szanuje twoje zdanie, mozliwe ze jak obejrze film to sie z nim zgodze, ale przyznaj mi jeszcze tylko to, ze jesli komus film sie podoba, to nie znaczy ze ten ktos jest glupszy/gorszy/sie nie zna, a znaczy tylko tyle, ze podobal mu sie ten film i nie zgadza sie z twoimi zarzutami. :) Wiecej luzu w tej materii, ludzie. :)


- Mierzwiak - 30-12-2007

military napisał(a):przyznaj mi jeszcze tylko to, ze jesli komus film sie podoba, to nie znaczy ze ten ktos jest glupszy/gorszy/sie nie zna, a znaczy tylko tyle, ze podobal mu sie ten film i nie zgadza sie z twoimi zarzutami. :)
Przyznaję.

Nie dotyczy filmów Epic Movie i serii Piła :wink:


Z niecierpliwością czekam na wersję unrated extended cut. Chciałbym dowiedzieć się kim jest koleś który przedawkował botoks, oraz dlaczego jego brat nie chce nosić czapki roboczej. No i na kompie będzie można rozjaśnić obraz. Tak, jestem złośliwy :twisted:


- Oconnel - 30-12-2007

Choć ze smutkiem ;) to muszę przyznać rację Mierzwiakowi... film najogólniej w świecie wyszedł bardzo słabo. Najlepszym dowodem może być fakt, że Predator 1, a ma już 20 lat jest filmem o niebo lepszym od AVP-R. Nie wspomnę tutaj o filmie Alien , który bagatela ma lat blisko 30, a za każdym razem gdy go oglądam nie mogę oderwać wzroku. Oczywiście Mierzwiak to radykalista, albo jego zdanie albo żadne :) Z tym też się nie zgodzę oczywiście, i skoro Alieenowi film przypadł do gustu to... świetnie. Ja osobiście nie mam nic przeciwko, choć oczywiście może mnie to dziwić :) Na koniec, jeżeli chodzi o zbyt ciemny obraz to najwidoczniej zależy to od kina. W Multikinie mimo ciemnej natury filmu, wszystko było widać wystarczająco dobrze - żadnych czarnych plam etc. Może wiążę się to z faktem że część kin oszczędza lampy w projektorach, które często nie są ustawione na "maxa" aby wydłużyć ich żywotność.

EDIT:
Film oceniam na 3/10, wszystkie 3 punkty za Predatora.

EDIT2:
Film oglądałem dwa razy, ale za drugim razem gdy to oglądałem zastanawiałem się co też mi do łba strzeliło. A tak, chciałem zobaczyć Wolf-a raz jeszcze, ale ledwo wysiedziałem. Torturować się kolejny raz już nie zamierzam :)