Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Filmy i seriale animowane (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-i-seriale-animowane--23)
+--- Wątek: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) (/Thread-Shrek-Kot-w-butach-DreamWorks--6510)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Phlogiston2 - 27-02-2025

Przynajmniej Jerzy Stuhr tego nie dożył


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - RagnarMartens - 27-02-2025

Mam nadzieję, że to troll bo te twarze jakby przerobiono wszystkich na animki pixara z AI, te miny, oczy, to wszystko wiadomo skąd.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Pelivaron - 27-02-2025

Bosze. Strasznie to wygląda. Nie zdziwię się jak będą to zmieniać podobnie jak to było ze Sonikiem swego czasu.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - shamar - 27-02-2025

(27-02-2025, 19:09)RagnarMartens napisał(a): Mam nadzieję, że to troll bo te twarze jakby przerobiono wszystkich na animki pixara z AI, te miny, oczy, to wszystko wiadomo skąd.

To nie troll. Juz gdzies podawano, że to "uaktualnienie/nowe wyobrazenie" tych postaci.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 27-02-2025

Cały urok osła był w tym, że wyglądał trochę uncanny, niby osioł, ale ludzkie cechy, teraz zrobili straight up typowego animowanego osiołka.

[Obrazek: shrek-donkey.jpg?w=936&f=b6b4d20e76cb775...7c8856cc87]


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - simek - 27-02-2025

Boże drogi, ależ nędza.
Na szczęście ta seria jest dla mnie martwa od wielu lat. Jak pewnie każdy bardzo lubię jedynkę, dwójkę zapamiętałem jako dalej spoko film, trójka to już bieda, czwórki w ogóle nie oglądałem, ale pewnie to dno, a piątka najwyraźniej ostro zakopuje się w mule.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - Kryst_007 - 27-02-2025

(27-02-2025, 18:32)OGPUEE napisał(a): W końcu tizer Shreka 5:


Czemu ja odczuwam cringe?

Plus czemu postacie mają bardziej kreskówkowe oczy i ekspresję?



Jezu. Te redesigny nie dość, że są tragiczne to jeszcze zbędne na maxa. Wkurza mnie ta moda na wygładzanie wszystkiego i rezygnację z większego realizmu. Jakoś Puszka tak w "Ostatnim życzeniu" nie okaleczyli, mimo zmiany stylu animacji.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 27-02-2025

Redesign tak zły, że aż Kryst się objawił.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - RagnarMartens - 27-02-2025

No a tak poza tym, to intro Dreamworks, które w zeszłym roku towarzyszyło Kung Fu Pandzie. Design stary może trochę podrasowany.



Nie rozumiem o co może chodzić twórcom. Aktualnie ten "announcement" zyskał już ponad 90,000 łapek w dół.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - zombie001 - 27-02-2025

No  w intro projekt postaci stary, bo czemu akurat w czymś takim mieliby, na 2 lata przed premierą filmu, ujawniać nowy? :D


A redesign pewnie robią dla odświeżenia serii, podobnie jak zrobili to z Kotem. To że tutaj przestrzelili, nie trafili w gusta fanów to coś dziwnego? A bo to oni pierwsi/ostatni? Sonica też schrzaniono i później poprawiano. 

Nie jestem jednak pewny czy tutaj będzie podobnie i zły odbiór teasera coś pomoże :/ 


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - RagnarMartens - 27-02-2025

Imo, jak na spin-off mogli sobie na to pozwolić w Kocie, zwłaszcza że stylistycznie ten film to bardziej acid trip niż wiążący kierunek dla serii. Camea pokazujące Shreka, Osła, Pinokia dalej trzymały się w ryzach poprzednich filmów.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 28-02-2025

Takie proste.

[Obrazek: all-they-have-to-do-is-make-his-eyes-ext...96c90e1d8d]


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - shamar - 28-02-2025

Komentarze pod zwiastunem od wczoraj wylaczone.
Jak prosto to pokazuje z kim mamy do czynienia


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - srebrnik - 28-02-2025

Totalnie kumam, że nie kumam. Pewnie chodzi o to, że Shrek po mnie spływa - kiedyś tam widziałem i tyle - ale nie mam pojęcia, o co chodzi w tej krytyce.

Chociaż może powiem to inaczej. Widzę tę wygładzoną, taśmowo renderowaną animację i brak jakiejkolwiek własnej tożsamości, ale baaaardzo dziwi mnie, że świat zareagował tak intensywnie.

W sumie całe to zjawisko jest dość pozytywne


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 28-02-2025

Już tłumaczę, Shrek to była satyra baśni, popkultury, nikt w tej serii prócz księżniczek nie wyglądał idealnie, był odczuwalny taki uncanny feeling przy wielu postaciach, wyglądały ludzko, pomimo bycia animacją dla dzieci. One krytykowały właśnie tę cukierkową otoczkę w animacjach i bajkach, tymczasem nowy design staje się tym, z czego Shrek się naśmiewał, jednocześnie przedstawiając scenkę, w której zszokowani oglądają memy... Z 2015 roku jakby nowy design miał naprawiać ten stary wizerunek, ta zmiana designu ma głębsze znaczenie.

Najlepiej widać to na ośle.

[Obrazek: Shrek-Eddie-Murphy-1-800x400.jpeg]

[Obrazek: what-are-everyones-actual-thoughts-on-sh...f5a504acf0]


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - OGPUEE - 28-02-2025

(28-02-2025, 19:47)srebrnik napisał(a): Totalnie kumam, że nie kumam. Pewnie chodzi o to, że Shrek po mnie spływa - kiedyś tam widziałem i tyle - ale nie mam pojęcia, o co chodzi w tej krytyce.
Oryginalna seria Shreka powstawała w czasach, gdy animacja 3D nie była rozwinięta i większa stylizacja/groteska wyszłaby fatalnie, więc poszli w względny fotorealizm. Co również pasowało do kontrkulturowego wydźwięku nabijającego się bez litości z wyidealizowanego obrazku ala Disney. I m.in. przez swój wygląd miał swoją tożsamość.

Teraz Shreka starają się wpakować w ramy stylizowanej ekspresyjnej animacji, która króluje w głównym nurcie. Stylu, który idzie bardziej w uroczy/bajkowy ton, co przy Shreku z definicji antybajkowym pasuje jak pięść do nosa. Jakbym miał porównać, to jakby X-Men TAS o realistycznym rysunku, w kontynuacji po latach otrzymały wygląd Przygód Animków. Szczególnie, że od dawień dawna kinowe animacje 3D wyglądają tak samo i na jedno kopyto (co krytykowałem przy Disneyu) i Shrek traci tożsamość.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 28-02-2025

Ta sytuacja jest o tyle dziwna, że przecież w ostatnim Kocie w Butach pojawił się Shrek w intro i krótkiej scence i wyglądał jak zawsze.




Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - srebrnik - 10-04-2025

Jednak Stuhr da głos Osłowi?

https://www.pudelek.pl/tylko-na-pudelku-maciej-stuhr-bedzie-glosem-osla-w-nowym-shreku-pomoze-mu-sztuczna-inteligencja-7144534788000704a


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - marsgrey21 - 10-04-2025

A za 15 lat Seksmisja 2, z maciejem szczurem w roli Maksa.


RE: Shrek / Kot w butach (DreamWorks) - OGPUEE - 10-04-2025

To wciąż Pudelek, więc lepiej traktować źródło z przymrużeniem oka.

A nawet jeśli to prawda to od razu mówię - młody Stuhr kompletnie nie pasuje jako Osioł.