Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Glina (TVP, 2004-2008) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Glina (TVP, 2004-2008) (/Thread-Glina-TVP-2004-2008--862)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Glina (TVP, 2004-2008) - slepy51 - 14-11-2025

No to ja się dla odmiany nie zgodzę - dla mnie "Glina" to Gajewski. Nie żaden Banaś, nie Jóźwiak czy tym bardziej nie jakaś Nela, tylko Radziwłowicz i to jego przygody chcę śledzić, dlatego te 3 ostatnie odcinki, choć dalekie od ideału, były dla mnie o wiele lepsze od tych 3 pierwszych. Sama scena przesłuchania Bociana przez Gajewskiego miała w sobie więcej klimatu dawnego "Gliny" niż te nowe odcinki wyreżyserowane przez Pasika razem wzięte. Śledztwa też był bardziej interesujące i przypominające to, co mieliśmy tam, dodatkowo w końcu dostaliśmy jakieś tło i chłopaków z miasta, robiących gdzieś swoje interesy, co też było ważnym aspektem świata przedstawionego w pierwszych dwóch sezonach. Jasne, nie jest to żaden wybitny poziom i nadal realizacja pozostawia trochę do życzenia ale trochę tego dawnego klimatu mimo wszystko poczułem. Całościowo 6/10.

michax napisał(a):zaangażować Olgierda Łukaszewicza do dwóch scen, a może coś z nim wycięto?

Przecież miał normalną poboczną rolę jak każdy bardziej znany aktor w poprzednich sezonach.

koronex1989 napisał(a):Skąd oficjalna informacja o 4 sezonie?

Oficjalnie jeszcze nikt nic nie potwierdził, Spoilerowo pewnie miał na myśli, że 6 ep kończy się tak jak się kończy co wskazuje na to, że będzie kolejny sezon.


RE: Glina (TVP, 2004-2008) - Doppelganger - 14-11-2025

Teraz wyobrazmy sobie jak by sie to ogladalo gdyby nie bylo tej kultowej czolowki, tej muzyki i Gajewskiego.

No bardzo slabo by sie to ogladalo.


RE: Glina (TVP, 2004-2008) - Spoilerowo - 14-11-2025

(14-11-2025, 12:29)slepy51 napisał(a): Oficjalnie jeszcze nikt nic nie potwierdził, Spoilerowo pewnie miał na myśli, że 6 ep kończy się tak jak się kończy co wskazuje na to, że będzie kolejny sezon.

albo nieuważnie oglądałem ale chyba pojawił się jeszcze ten gangus z Włoch jako nowy wątek w serialu? poza tym ostatnia scena jakby miała kończyć serial to jest kompletnie z dupy, bo niby jaki przekaz z niej?


RE: Glina (TVP, 2004-2008) - slepy51 - 14-11-2025

No masz absolutną rację, pisałem o tym, że w końcu dostaliśmy chłopaków z miasta robiących gdzieś w tle swoje interesy, co jak najbardziej można uznać za podbudowę pod jakieś wydarzenia w kolejnym sezonie. No i to zakończenie, niby kończące sezon ale ewidentnie zaczynające kolejną sprawę.

Doppelganger napisał(a):Teraz wyobrazmy sobie jak by sie to ogladalo gdyby nie bylo tej kultowej czolowki, tej muzyki i Gajewskiego.

No to jest raczej oczywiste, nostalgia odgrywa w odbiorze tego nowego "Gliny" kolosalną rolę, chociaż często też negatywną mimo wszystko.


RE: Glina (TVP, 2004-2008) - shamar - 17-03-2026

Hehehe




https://twitter.com/Kloc_K/status/2033616542844522887?t=pO9w8YdzjDwfC0Xio0r8jQ&s=19