Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe (/Thread-Ciekawe-wywiady-rozmowy-wyk%C5%82ady-filmowe--2995)

Strony: 1 2 3


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Bucho - 07-08-2013

Nie wiedzialem gdzie to wkleic, wiec laduje tutaj. Jakuzzi from the fututre opowiada:





RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Craven - 15-08-2013

Pythoni i "ludzie kościoła" o Żywocie Briana:




Póki co linkuję dwa filmiki, ale w related videos jest godzinna wersja, pewnie cały program, ale nie oglądałem jeszcze.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - simek - 22-08-2013

Swój chłop: http://www.filmweb.pl/video/gust_filmowy/Zygmunt+Miłoszewski-31554 chociaż przesadził z tą opinią o Damages.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Gal Anonim - 10-10-2013

Specjalny odcinek DINNER FOR FIVER - Favreau rozmawia ze Scorsese.




RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Gal Anonim - 27-11-2013

Świetny mejkingof - Finchera zawsze się z przyjemnością ogląda przy pracy. Ciesze sie, ze ktos to wrzucil na tube i nikt nie usunął (dalsze części na tym samym kanale).




RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - OGPUEE - 05-08-2015

10 rzeczy w polskiej telewizji irytujących Dorote Wellman. Ameryki nie odkryła:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100865,18275219,Dorota_Wellman__Oto_dziesiec_rzeczy__ktore_mnie_denerwuja.html


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Bibliomisiek - 05-08-2015

Na pierwszym miejscu powinna wymienić siebie i Prokopa, swego czasu odpowiedzialnego za zejście miesięcznika "Film" na dno.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - OGPUEE - 11-06-2016

Doug Walker przeprowadza wywiad z Donem Bluthem i Garym Goldmanem, kultowymi twórcami filmów animowanych (Anastazja, Wszystkie psy idą do nieba, Pradawny ląd, Secret of NIMH). O pracy w Disney'u, o szkodliwości związków zawodowych, tworzeniu stylu, Spielbergu i opinii nt. dzisiejszych animacji:



RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Gal Anonim - 01-11-2017



Staszek Mąderek o tworzeniu Gwiazd w Czerni i nie tylko. Jakość słaba, bo to z live streama, ale całkiem ciekawe do posluchania, bo troche o realiach tworzenia filmu w Polsce. (Jak kogoś irytuje angielski tłumacz to jest on tylko w prawej słuchawce, można sluchac na lewej tylko. :))

Mniej więcej od 17 minuty mówi o tym jak fajnie państwo Polskie mu "pomogło" podatkami. Dobrze, że jest państwo, bo inaczej ludzie mieliby pieniądze by robić rzeczy wartościowe.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Mierzwiak - 01-11-2017

Wszędzie na świecie ludzie sobie radzą kręcąc niekiedy świetne rzeczy na niesamowitym poziomie za pół darmo, no ale wiadomo że własną nieudolność najlepiej zwalić na innych, ale żeby na państwo? Tego jeszcze nie grali.

Gdyby Peter Jackson wymyślił sobie że jego pierwszym filmem będzie trylogia Władca Pierścieni, a potem przez kilkanaście lat opowiadał że nikt nie chciał mu tego sfinansować...

Swoją drogą ile to już lat trwa ta jego "kariera" oparta na filmie którego nikt nie widział? Zaraz stukną dwie dekady. Mam wrażenie że pewne rzeczy są możliwe tylko w naszym kraju i to jest jedna z nich.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Gal Anonim - 01-11-2017

(01-11-2017, 15:21)Phil napisał(a): Ciekawe, czy skończyłby jakąkolwiek szkołę, która pozwoliłaby mu sklecić sensowne zdanie, gdyby nie państwo ;)
Na pewno nie. Nikt jeszcze nikogo niczego nie nauczył bez państwowego przymusu.

(01-11-2017, 15:35)Mierzwiak napisał(a): Wszędzie na świecie ludzie sobie radzą kręcąc niekiedy świetne rzeczy na niesamowitym poziomie za pół darmo, no ale wiadomo że własną nieudolność najlepiej zwalić na innych, ale żeby na państwo? Tego jeszcze nie grali.
Ja jego wypowiedzi w ogóle nie odebrałem jako zwalania winy na państwo. Tym bardziej, że to raczej było krótkie wtrącenie z jego strony. Ale moja uwaga była odnośnie tego, że gość próbuje robić coś swojego, a państwo robi to, co mu wychodzi najlepiej - rzuca mu dodatkowy kłody pod nogi.

Cytat:Wszędzie na świecie ludzie sobie radzą kręcąc niekiedy świetne rzeczy na niesamowitym poziomie za pół darmo, no ale wiadomo że własną nieudolność najlepiej zwalić na innych
To strasznie głupie, co napisałeś. Nie tylko w odniesieniu do Mąderka (który nigdzie nie widzę, żeby obarczał winą innych), ale w odniesieniu do tworzenia czegokolwiek tak złożonego w ogóle. Mam wrażenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Aczkolwiek wierze, że jest inaczej. ;) W sensie, nie wiem, gdzie tu jest ciąg logiczny. Gdzieś na swiecie kreca niekiedy swietne rzeczy za pol darmo, a Mąderek jest nieudolny, bo nie nakrecil? Czy co?

Cytat:Gdyby Peter Jackson wymyślił sobie że jego pierwszym filmem będzie trylogia Władca Pierścieni, a potem przez kilkanaście lat opowiadał że nikt nie chciał mu tego sfinansować...
To prawda. Generalnie pomysl, żeby zrobic napakowany efektami film akcji (nawet jeśli to komediowa akcja) jako debiut - tym bardziej w Polsce AD 2006 to nie był najpraktyczniejszy pomysł. Ale też rozumiem, że w sumie w 2006 roku mógł się wydawac atrakcyjny (tym bardziej, gdy miał opcje koprodukcji z TVP).

Cytat:Swoją drogą ile to już lat trwa ta jego "kariera" oparta na filmie którego nikt nie widział? Zaraz stukną dwie dekady. Mam wrażenie że pewne rzeczy są możliwe tylko w naszym kraju i to jest jedna z nich.
Ale jego kariera nie opiera się na tym filmie. Ten film to jego dzieło z pasji. Gość zarabia na realizacji klipów, reklam, itp.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Dr Strangelove - 01-11-2017

(01-11-2017, 15:21)Phil napisał(a): Ciekawe, czy skończyłby jakąkolwiek szkołę, która pozwoliłaby mu sklecić sensowne zdanie, gdyby nie państwo ;)

No na pewno nie. Do czasu pojawienia się państwowej edukacji ludzie porozumiewali się tylko za pomocą chrząknięć, bo nie potrafili mówić.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Mierzwiak - 01-11-2017

(01-11-2017, 16:03)Crov napisał(a): Ale jego kariera nie opiera się na tym filmie.
Kariera = to z czego jest znany.

Nie wiem czy mam pojęcie o czym piszę. Pewnie nie bo nie mam na youtube filmików nakręconych ze znajomymi a co za tym idzie moja wiedza o realizowaniu czegokolwiek jest zerowa, ale mam oczy i widzę jak ludzie realizują swoją pasję. Jedni kręcą filmy i rozwijają się, inni od prawie 20 lat tylko narzekają.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Gal Anonim - 01-11-2017

(01-11-2017, 16:10)Mierzwiak napisał(a): Jedni kręcą filmy i rozwijają się, inni od prawie 20 lat tylko narzekają.
No właśnie - dlatego fajnie, że Mąderek jednak dalej tworzy zamiast narzekać na forum, że ktoś tworzy. Dlatego nie wiem po co te złośliwości w kierunku gościa.

(01-11-2017, 16:10)Mierzwiak napisał(a):
(01-11-2017, 16:03)Crov napisał(a): Ale jego kariera nie opiera się na tym filmie.
Kariera = to z czego jest znany.
BTW:

kariera
1. «zdobywanie coraz wyższej pozycji w jakimś zawodzie lub w jakiejś dziedzinie; też: sukces odniesiony w tym zawodzie lub w tej dziedzinie»
2. «zaskakująca popularność czegoś»
3. «przebieg czyjejś pracy zawodowej w ciągu całego życia»

Wiec nie wiem o co chodzi.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Danus - 01-11-2017

(01-11-2017, 15:21)Phil napisał(a): Ciekawe, czy skończyłby jakąkolwiek szkołę, która pozwoliłaby mu sklecić sensowne zdanie, gdyby nie państwo ;)
Skonczylby prywatna, jesli by oczywiscie chcial(nie byloby przymusu) ktora to bylaby na wolnym rynku bardzo tania. Mam nadzieje, ze pomoglem nie musisz dziekowac.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Mierzwiak - 01-11-2017

I po co ta złośliwość, Crov? W sensie po co wciągasz w to przytyk w moim kierunku skoro NIE JESTEM TWÓRCĄ?

Zamień sobie słowo kariera, skoro masz takie problemy ze zrozumieniem prostego zdania, na "obecność w mediach". Lepiej?


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Gal Anonim - 01-11-2017

(01-11-2017, 16:19)Mierzwiak napisał(a): I po co ta złośliwość, Crov? W sensie po co wciągasz w to przytyk w moim kierunku skoro NIE JESTEM TWÓRCĄ?
Głównie po to, by zwrócić ci uwagę na twoją hipokryzję i niepotrzebny jad. Więc skoro zauważyłeś przytyk w swoim kierunku może w przyszłości powstrzymasz sie od takich generalizacji i daleko idących wniosków. Bo po co? Gość robi swoje, trzaska film z pasji, a ty go wyśmiewasz "bo tak".

Cytat:Zamień sobie słowo kariera, skoro masz takie problemy ze zrozumirniem prostego zdania, na "obecność w mediach". Lepiej?
No pewnie, że lepiej, bo "kariera" a "obecność w mediach" to przecież dwie różne rzeczy. :D Ale tak, masz całkowitą racje - "development hell" to coś tylko, co ma miejsce tylko w Polsce. ;)

I jeszcze druga wersja odpowiedzi, bo mi się przypomniało:
Cytat:Wszędzie na świecie ludzie sobie radzą kręcąc niekiedy świetne rzeczy na niesamowitym poziomie za pół darmo, no ale wiadomo że własną nieudolność najlepiej zwalić na innych, ale żeby na państwo? Tego jeszcze nie grali.
[Roman Kluska lubi to.]

:P


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Mierzwiak - 01-11-2017

(01-11-2017, 16:30)Crov napisał(a): może w przyszłości powstrzymasz sie od takich generalizacji i daleko idących wniosków.
Nie.

Cytat:Gość robi swoje, trzaska film z pasji, a ty go wyśmiewasz "bo tak".
Wyśmiewam to, że od prawie 20 lat czytam o tym jak to nie może skończyć swojego filmu, podczas gdy inni pasjonaci w tym czasie zaczynali od zera, ale właśnie dzięki pasji i determinacji realizowali swoje filmy zamiast narzekać jak to świat rzuca im kłody pod nogi. Niektórzy nawet zrobili na tym
Inna sprawa to że każdy fragment jego filmu wygląda jak stolec który nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego, no ale na ten temat pewnie też nie można mieć zdania?

Czytaj ze zrozumieniem, pisząc o tym co jest możliwe tylko u nas miałem na myśli reżysera znanego z filmu... którego nie może skończyć.


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Gal Anonim - 01-11-2017

(01-11-2017, 16:42)Mierzwiak napisał(a):
Cytat:Gość robi swoje, trzaska film z pasji, a ty go wyśmiewasz "bo tak".
Wyśmiewam to, że od prawie 20 lat czytam o tym jak to nie może skończyć swojego filmu
Mierzwiak, przecież wiem. Właśnie to krytykuje w twoich postach: krytykowanie kogoś w taki sposób, bo nie może skończyć złożonego projektu, który wymaga znacznie więcej niż "udolności" jednej osoby jest zwyczajnie głupie i niepotrzebne. Zwyczajnie zastanawia mnie po co to robisz. Wszedłeś tu i napisałeś tylko post wyśmiewający Mąderka, bo gość próbuje coś zrobić i ma z tym problemy. To jest twoja wartość? Zjebanie typa, który próbuje zrobić film od kilkunastu lat i ma przy tym problemy? Jest to tym bardziej dziwne, że wideo, które podrzuciłem wcale nie jest jego narzekaniem - wręcz przeciwnie: chodzi w nim o to, by pokazać, czego się nauczył i podzielić się wiedzą/doświadczeniem z innymi.

Cytat:podczas gdy inni pasjonaci w tym czasie zaczynali od zera, ale właśnie dzięki pasji i determinacji realizowali swoje filmy zamiast narzekać jak to świat rzuca im kłody pod nogi.
No i właśnie. Ale jak to się ma do Mąderka, który robi swój film dalej pomimo problemów i jednocześnie ma, jak rozumiem, całkiem porzadną karierę filmowca? :o


RE: Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe - Szaman - 01-11-2017

Lubimy oglądać filmy czy czytać artykuły o nieustępliwych twórcach, więc nie chcę pastwić się nad Męderkiem. Zastanawia mnie tylko jaki ma sens kręcenie tego dalej. O ile pamiętam zaczęło się od krótkometrażówki z 2000 roku, dodanej nieco później na CD do Cinemy która parodiowała przede wszystkim Matrixa i Mroczne Widmo. Film który wystartował w 2006 roku miał korzystać również z krótkometrażówki. Tylko, że przez 11-17 lat zmieniło się wszystko. Parodia wywietrzała, jej obiekt nie zajmuje już głów kinomanów, efekty poszły niebotycznie do przodu, nawet tak pospolite rzeczy jak ubrania czy fryzury mogą gryźć się ze sobą po 11-17 latach produkcji. To tak jakby z Boyhoodu próbować sklecić dramat z akcją latem 2014 roku.