Stały bywalec
Liczba postów: 3,115
Liczba wątków: 8
Ja zrobiłem taką listę odcinków, które trzeba znać, w czasie maratonu w zeszłym roku, mimo tego, że uważam sezony 1-3 za średnie. Odcinków sporo mi nie podeszło, ale był jakiś fajny moment, muzyka, piosenka, albo pojawił się ktoś znany na drugim planie. No i oczywiście jak były jakieś istotne wydarzenia, to też sobie wpisałem na listę MUST SEE.
Mam tą listę na przyszłość, jakbym chciał jakiś odcinek/fragment sobie powtórzyć, albo ktoś ze znajomych będzie chciał nadrobić, a nie będzie się chciało wszystkich odcinków oglądać:)
Niestety dla szukających dobrych wersji serialu mam nienajlepszą wiadomość, bo ciężko jest znaleźć wersję w HD, zremasterowaną, mnie się nie udało i obejrzałem z dvd. Wiem, że wstyd oglądać taki serial w jakości dvd, ale skończyła mi się cierpliwość jak szukałem jak najlepszej wersji. No i z tego co wiem ciężko jest też znaleźć pasujące do odcinków napisy angielskie, o polskich to nawet nie wspominam.
04-07-2019, 00:54
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2019, 01:00 przez michax.)
There Can Be Only One!
Liczba postów: 10,956
Liczba wątków: 15
Jest wersja na blu ale nie ma polskich napisów. Mi to nie przeszkadza bo język królowej znam chyba lepiej niż nasz, ale już dla mojej dziewczyny brak napisów może być problematyczny, więc jestem skazany na powtórki z CDA czy innego "serwisu". Nie wiem czemu, żaden netflix nie pokusił się o wrzucenie 80sowych seriali. Podejrzewam, że generowałyby niezły ruch
04-07-2019, 09:56
Pan Drzewo
Liczba postów: 1,794
Liczba wątków: 14
Dzięki panowie.
Generalnie nie jestem wielkim fanem klimatu tamtych lat, więc na razie olewam. Jak kiedyś z braku laku najdzie mnie ochota, to zerknę na pilota plus te kilka najlepszych odcinków (jak sugerował Sonny) i zobaczę, czy zaskoczy.
04-07-2019, 14:35
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
(04-07-2019, 14:35)Norton napisał(a): zerknę na pilota plus te kilka najlepszych odcinków (jak sugerował Sonny)
Ja bym jeszcze spytał Tubbsa.
04-07-2019, 14:40
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
The 80's...If you weren't there, you just won't understand.
21-01-2020, 11:32
There Can Be Only One!
Liczba postów: 10,956
Liczba wątków: 15
Zbierałem się do powtórki całego serialu od roku, ale jakoś nie mogłem się przełamać. Teraz już wiem, że jeszcze dziś wieczorem odpalę pilota.
Thanks Mental!
21-01-2020, 11:58
Bardzo się wygłupię jeżeli powiem, że nigdy nie widziałem ani jednego odcinka?
21-01-2020, 12:16
McMillan Man
Liczba postów: 6,532
Liczba wątków: 51
Ja widziałem z 5 odcinków, generalnie jest problem z dorwaniem tego w porządnym HD i z angielskimi napisami. Więc albo bez napisów zupełnie - trochę ciężko bo dzwiekowo bywa roznie no i duzo slangu, ale druga opcja czyli ogladanie DVDRipa jest jeszcze straszniejsza.
21-01-2020, 13:06
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,466
Liczba wątków: 67
McMillan Man
Liczba postów: 6,532
Liczba wątków: 51
łoooo, nie spodziewałem się, że tak tanio. Skuszę się w najbliższej przyszłości.
21-01-2020, 15:02
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
Ostrzegam jednak, że serial się zestarzał tam, gdzie pojawiają się akcja i strzelaniny. Wygląda to wszystko śmiesznie i nieporadnie. Nie zestarzał się natomiast w scenach refleksyjnych (ważne dialogi, chwile ciszy etc.). Zatem wrażenia są pół na pół. Serial MV chyba najlepiej wypada w takich montażach jak powyżej.
21-01-2020, 15:09
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2020, 15:10 przez Mental.)
McMillan Man
Liczba postów: 6,532
Liczba wątków: 51
Już w tych 5 odcinkach zauważyłem, ale całość ma tyle uroku, że zupełnie mi to nie przeszkadza :D
21-01-2020, 15:16
Agent Putina
Liczba postów: 4,404
Liczba wątków: 21
Poza tym sporo w serialu odcinków-zapchajdziur lub całkowitych kuriozów w rodzaju Viking Bikers from Hell. Ale momentami serial tak potężnie powala klimatem, że można mu wszystko wybaczyć. Przy okazji, wszyscy kojarzą muzykę Jana Hammera, ale Tim Truman w piątym sezonie też odwalił nieziemską robotę:
Ciekawostka: powyższy kawałek został zerżnięty w legendarnym dla amigowców ekranie game over z Shadow of the Beast 2.
21-01-2020, 15:24
Stały bywalec
Liczba postów: 10,412
Liczba wątków: 11
To wydanie ma napisy angielskie? Jakoś na stronie tego nie mogę zauważyć. Wydanie europejskie z tego, co znalazłem ich nie ma.
.
21-01-2020, 15:25
There Can Be Only One!
Liczba postów: 10,956
Liczba wątków: 15
(21-01-2020, 15:09)Mental napisał(a): Ostrzegam jednak, że serial się zestarzał tam, gdzie pojawiają się akcja i strzelaniny. Wygląda to wszystko śmiesznie i nieporadnie. Nie zestarzał się natomiast w scenach refleksyjnych (ważne dialogi, chwile ciszy etc.). Zatem wrażenia są pół na pół. Serial MV chyba najlepiej wypada w takich montażach jak powyżej.
Potrafię podejść do takich produkcji z absolutną świadomością epoki w jakiej powstała. Taki Robin z Sherwood też wygląda super biednie ale ogląda się to na tyle dobrze, że mi to nie przeszkadza :)
21-01-2020, 15:28
Agent Putina
Liczba postów: 4,404
Liczba wątków: 21
Taak, to powyższe wydanie Mill Creek też nie ma napisów i problem przedstawiony przez Snuffera dalej jest problemem:
https://www.dvdtalk.com/reviews/71446/miami-vice-the-complete-series/
21-01-2020, 15:38
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2020, 15:39 przez Paszczak.)
McMillan Man
Liczba postów: 6,532
Liczba wątków: 51
No i wracam do bycia smutnym!
21-01-2020, 15:56
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,466
Liczba wątków: 67
Czuję się oszukany. Ale jest XXI wiek, na pewno gdzieś napisy są.
21-01-2020, 17:53
McMillan Man
Liczba postów: 6,532
Liczba wątków: 51
Nie, nie ma. Na pewno nie angielskich pasujących do blu-ray. Konsultowałem reddita, fora napisowe, etc. Nie ma. Jedyna opcja to zabawa w ustawianie ich, ale to po pierwsze czesto dosc psuje zabawe a po drugie jest zmudne bardzo.
Jeszcze tak gdzies z rok temu dalo sie w Polsce wbic na Yahoo View (bez VPN, w moim przypadku w kazdym razie... a moze dlatego ze w pracy ogladalem?) i tam bylo wszystko w pieknej jakosci, z napisami wbudowanymi, to mi serwis zamknęli akurat w trakcie oglądania :D
21-01-2020, 18:44
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,466
Liczba wątków: 67
No to co Ci mogę poradzić - szlifuj angielski by USA :)
22-01-2020, 14:43
|