Stały bywalec
Liczba postów: 10,333
Liczba wątków: 5
(05-08-2025, 19:11)slepy51 napisał(a): Albertino napisał(a):Przecież ci tak zwani krytycy widzieli tylko pierwsze dwa odcinki. Jak na podstawie 25% serialu można wydać jakąś sensowną opinię?
Przecież gościu od wideorecki wyraźnie mówi, że widział 6 z 8 odcinków.
Nie oglądam, nie czytam. Widocznie różnym krytykom wysyłali różną ilość odcinków, bo filmweb z tego co widziałem dostał dwa.
05-08-2025, 20:04
Agent Putina
Liczba postów: 4,404
Liczba wątków: 21
Już dziś pierwsze dwa odcinki. Po cichu mam nadzieję że będzie przynajmniej równie dobre jak poprzednia wersja. Choć to że rozciągnęli 90-minutowy film do 8 odcinków nie nastraja optymistycznie.
In Space no one can hear your awful dubbing. On Earth, everyone can.
12-08-2025, 20:09
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,508
Liczba wątków: 30
Włoski odlot jak "Terminator 2". Oglądałbym.
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
12-08-2025, 20:19
Chrissie Watkins' arm
Liczba postów: 6,413
Liczba wątków: 76
Zobaczymy. Nadal nie ufam tym recenzjom, ale obejrzę przynajmniej pierwsze odcinki z ciut większym zainteresowaniem niż myślałem.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
12-08-2025, 20:50
PapaBoomer
Liczba postów: 12,983
Liczba wątków: 1
que sera sera
Leżę i robię pod siebie
Oozy nine millameedah.
13-08-2025, 16:37
Agent Putina
Liczba postów: 4,404
Liczba wątków: 21
To recenzja?
13-08-2025, 16:51
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,508
Liczba wątków: 30
Opinie zagraniczne mówią, że żenada :)
Co jest ekipa? takie dno, że nikt nie chce napisać pierwszy?
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
13-08-2025, 23:39
Miss Avatara 2016
Liczba postów: 18,880
Liczba wątków: 5
No jestem w trakcie pierwszego odcinka więc daj trochę czasu człowieku.
Ale tak, żenada.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...
13-08-2025, 23:42
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,508
Liczba wątków: 30
Nie oglądałem tych pozniejszych zwiastunów ale za to FW zaatakował mnie screenem
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
13-08-2025, 23:45
PapaBoomer
Liczba postów: 12,983
Liczba wątków: 1
No to ja napiszę coś szerzej.
Wkurwiali was bohaterowie Romulusa? No to strap in guys, bo czeka was nauczka za krytykę względnie normalnych postaci.
Autystyczni 20-paro latkowie jako główni bohaterowie to chybiony pomysł (nie są autystyczni, ale musimy uwierzyć, że 12-latkowe po przejściu w synstenyczne ciała o wyglądzie 20-latków zachowują się jak 5-latkowie, nadpobudliwi, irytujący), całość wybrzmiewa jak serial CW z większym budżetem, xenomorph wygląda okropnie, zamiast być creepy potworem o obślizgłym i błyszczącym się pancerzu, jest 10 razy silniejszym terminatorem o matowym pancerzu (why?), którzy wygląda dosłownie jak kukła, przynajmniej dla mnie, zero iluzji, nawet nie jako aktor w kostiumie, po prostu kukła, gorszy efekt niż poklatkowa animacja z Alien 3, to mogło, by się udać, rozumiem zamysł, ale dla mnie nie wyszło.
W ogóle nie czuje klimatu Obcego, nawet w takim Alien 4, którego wszyscy jadą, czuć niepokój, dyskomfort, to po prostu coś... Dziwnego. Nie czuliście klimatu Predatora w Prey? Well, teraz macie coś podobnego w temacie obcego.
W sumie, ten serial to jest pure horror :D
que sera sera
Leżę i robię pod siebie
Oozy nine millameedah.
13-08-2025, 23:52
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2025, 23:55 przez marsgrey21.)
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,508
Liczba wątków: 30
Jacy wszyscy jadą "Alien 4". Nieprawda. A "Prey" szczątki klimatu miał. Kiedy pokazywano Predatora. Tylko wtedy ;)
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
13-08-2025, 23:56
PapaBoomer
Liczba postów: 12,983
Liczba wątków: 1
Mówiłem w kontekście tego co się pisze o Alien 4 w sieci, tam też piszą, że nowy supermem to dzieło kompletne, więc...
Prey ma fajne sceny z predatorem, no bo są fajne, cała reszta z kolei prezentuje się jak modern teen drama, ale kurwa w 18 wieku, postacie zachowują się nieadekwatnie do tego jak powinny, Alien: Earth ma ten sam problem.
que sera sera
Leżę i robię pod siebie
Oozy nine millameedah.
13-08-2025, 23:59
Miss Avatara 2016
Liczba postów: 18,880
Liczba wątków: 5
No więc obejrzałem pierwszy odcinek i w zupełności wystarczy, żeby sobie tym nie zawracać głowy.
Całość wygląda jakby ktoś chciał zrobić serial s-f, ale postanowił dodać Obcego, bo się lepiej sprzeda. Z jednej strony mamy historię śmiertelnie chorych dzieci, które zostają przeniesione w sztuczne ciała, z drugiej statek badawczy, który zbiera okazy do ZOO i wraca na Ziemię. Oczywiście Obcy się wykluwa, morduje załogę, statek się rozbija i nasz potworek tak dociera na Ziemię.
Nie wiadomo co się stało, nie wiadomo czemu statek się rozbił. Z jednej strony mamy niesamowite możliwości techniczne (przeniesienie duszy w ciało robota) z drugiej "matka" nie potrafi automatyczni wylądować na terenie swojej korporacji tylko rozbija się na terytorium tej drugiej. Równie dobrze Obcy mógł wylądować na spadochronie.
No takie to wszystko na odpierdol po prostu.
Mamy jedną z bardziej żenujących scen ekspozycji jakie widziałem w życiu. Otóż załoga tego statku badawczego wraca chyba po 65 latach na Ziemię, budzą się, jedzą w jakiejś mesie (O Boże, o Jezu, patrz, to wygląda zupełnie jak Nostromo, ja cię... 10/10, nostalgia, mam mokre oczy) i zaczynają zupełnie z dupy rozmawiać i tłumaczyć sobie i widzowi ile jest na Ziemi korporacji, jakie zajmują tereny itp.
No lol. Nikt się nie interesuje co tam u męża, w końcu gość albo nie żyje albo ma 100 lat, tylko jedzą, piją i gadają o korporacjach.
Jakieś wieśniackie w sumie nie wiem co, flashbacki? Co jakiś czas mamy sekundowe mignięcie gdzie widać Obcego, albo jakąś krew. No dajcie spokój.
Młody miliarder jest tak kreskówkowy i sztampowy jak tylko można. Ma ADHD, cały czas się głupio uśmiecha, chodzi w piżamie, ma brudne nogi.
Widać, że całość jest zlepkiem debilizmów i tanich konceptów przemielonych milion razy, a nie przemyślaną historią. Pewnie się zdarzą jakieś lepsze scenki w przyszłości, jak ktoś się przyłoży do reżyserii i montażu, ale to już beze mnie.
Spokojnie 1/10.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...
14-08-2025, 08:24
Stały bywalec
Liczba postów: 9,399
Liczba wątków: 29
czyli pozostaje czekać na kolejnego Aliena kinowego, dziadek Scott odpada po G2, Cameron dopiero pewnie w 2050 będzie miał czas jak już zrealizuje Avatara 8 i 9 oraz dziesięć innych swoich pomysłów
14-08-2025, 08:33
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,508
Liczba wątków: 30
Dlaczego chcesz czekać po gniocie "Romulusie"?
Nie lepiej pogodzic sie, ze ta seria jest skonczona?
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
14-08-2025, 09:07
Stały bywalec
Liczba postów: 3,094
Liczba wątków: 28
Wow ależ ten pierwszy odcinek megakałowy. Z jednej strony wiele idei - transfer inteligencji, AI, cyborgi, obce formy życia itp. Z drugiej to wszystko jest podany w tak upośledzony sposób, że to głowa mała.
Quasi remake Aliena w scenach z Maginota woła o pomstę do nieba. Scenografia to 1 do 1 Nostromo, załoga to jakieś nołnejmy, ginące zazwyczaj offscreen. Na dodatek murzyn-cyborg ze spawarką schowaną w dłoni!? WTF!?
Statek rozbija się w centrum miasta i od razu lecą tam oddziały ochrony, a nie jakieś służby medyczne, strażacy itp. Na dodatek ta bieda grupa Wagnera jest skrajnie niekompetentna, łażą gdzie chcą i jak chcą. Statek utkwił w budynku - shit wejdźmy tam od razu i zobaczmy co się dzieje. W ogóle ta estetyka przypomina mi jakiś serial z l. 90-tych tylko z większym budżetem.
14-08-2025, 13:29
PapaBoomer
Liczba postów: 12,983
Liczba wątków: 1
Brak logiki, wiarygodności w zachowaniu postaci, to tak jak z Prey gdzie indianie zachowywali się współcześni 20-latkowie, to samo jest tutaj, tyle, że mamy 5 Latków (12 Latków) w ciałach 20 Latków, czy bezsensowne zachowanie żołnierzy.
Oglądał ktoś Fargo? Ludzie piszą, że bardzo w stylu Fargo.
que sera sera
Leżę i robię pod siebie
Oozy nine millameedah.
14-08-2025, 14:00
There Can Be Only One!
Liczba postów: 10,956
Liczba wątków: 15
Serialowego Fargo widziałem tylko pierwsze kilka odcinków. Odbiłem się, ponieważ twórcy kompletnie nie zrozumieli na czym polegał oryginał i zrobili jakąś kreskówkę, którą podpięli pod markę
14-08-2025, 15:06
Chrissie Watkins' arm
Liczba postów: 6,413
Liczba wątków: 76
"Fargo" jest w porządku, drugi sezon najlepszy, inna sprawa, że dwóch ostatnich sezonów nie widziałem bo po 3 przestało mnie to totalnie interesować. Tego serialowego "Obcego" zmęczyłem wczoraj jakieś 30 minut i poszedłem spać, takie to było wciągające. Oczywiście już na samym początku mamy ADHD montaż dla współczesnej upośledzonej młodzieży, po takich pierwszych minutach mniej więcej już wiadomo, w jakim to będzie stylu.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
14-08-2025, 15:28
Agent Putina
Liczba postów: 4,404
Liczba wątków: 21
Próbowałem dziś obejrzeć pierwszy odcinek. Wytrzymałem ok. 10 minut, czyli cały ten prolog na NOTstromo. Jezu, jakie to jest daremne. Od wpychanych łopatą member berries, przez równie chamsko wciśniętą ekspozycję, po dziwaczny montaż i zwichrowane tempo - a to ponoć jest ten lepszy z pierwszych dwóch odcinków.
14-08-2025, 19:06
|