Atlanta (FX, 2016-)
#61
Nie kumam tego tłita. On tak na serio? Nie znam go za bardzo, ale nie wygląda mi na gościa, który się przechwala w ten sposób. Taki po prostu mega entuzjazm i duma z wykonanej roboty z przymrużeniem oka? Czy jakiś żart, którego nie załapałem. 

Muszę w końcu nadrobić dwa pierwsze sezony, bo nawet nie pamiętam ile widziałem, więc jest okazja, żeby po prostu machnąć całość. 


Odpowiedz
#62
Donald to gość, który jest świadomy swojego potencjału i talentu, znając go zaraz znowu wszystko skasuje z twittera i nie będzie się odzywał przez minimum rok.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#63
Cytat:Seasons three and four will function like “part one and two” of a new chapter in the show’s life, according to Landgraf. The first ten episodes will come out in January 2021 and the next batch of eight episodes will be out in the fall of that year. The episodes are being shot in sequence both in Atlanta and outside of the country.
Będzie na Disney+ Kuuuurrrrr nie mogę się doczekać!!!!
https://www.vulture.com/2020/12/atlanta-renewed-for-season-3-and-4-return-in-2021.html?utm_source=tw&utm_campaign=vulture&utm_medium=s1
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#64
Nadrabiam sobie "Atlantę" wreszcie. Dziwy to twór, ale niesamowicie intrygujący. W ogóle epizod z tym programem telewizyjnym to 10/10 :D

Opowieść o Harrisonie, lałem - to ostatnie 30 sekund MISTRZOSTWO HAHA.


Odpowiedz
#65
Właśnie zaczęli nagrywać 3. sezon.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#66


Na końcu zamiast logo FX powinno być A24. :)

Odpowiedz
#67
W końcu...
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#69
4. sezon będzie ostatnim, premiera tej jesieni.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#70
Wyszły dzisiaj dwa pierwsze odcinki. Dużo nie mam do napisania. Pierwszy to nawet dobra beka z białych lesbijek, a przy drugim już się obawiałem ale końcówka mnie rozwaliła. Rozbawił mnie blackface u dzieciaka, który wpadł do kominka, ale nie kumam już reszty. Cóż, po 4 latach mam nadzieję na więcej.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#71
Ktoś ogląda? Jestem po czterech odcinkach i sorry ale ten sezon jak na razie nie trafia do mnie absolutnie. Cały czwarty odcinek wręcz mnie wkurwił.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#72
Na razie nie mam czasu. Nadrobie pewnie jak wyjdzie całość.

Odpowiedz
#73
Czekam na twoją opinię o czwartym odcinku, bo może nie wyczułem jakiegoś przekazu Glovera.

https://www.interviewmagazine.com/culture/donald-glover-interviews-donald-glover
Crov, musisz to przeczytać. Donald udzielił wywiadu... Samemu sobie. Nawet Kanye nie odwalił nigdy czegoś takiego xd
Na Twitterze już krzyczą, jakie to pretensjonalne, ale ten wywiad to 100% Donalda w Donaldzie.
Mówi parę ciekawych rzeczy, w tym, że Phoebe odeszła z Mr and Mrs Smith.

W sumie po tym wywiadzie nie skreślam tego sezonu. Widzę, że Twitter jest oburzony tym czwartym odcinkiem także taki pewnie był cel.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#74
Nadrobilem na razie cztery odcinki.

Mnie ten trzeci sezon się podoba na podobnym poziomie co poprzednie. Roznie odcinki mnie chwytaja, ale generalnie fajnie. IMO Glover i ekipa robią taką satyrę i komentarz na temat rasy i rasizmu jaki holiłud myśli, że Jordan Peele robi. Czwarty odcinek jest trochę grubo ciosany i brakuje mu jakiegoś ciekawszego zakończenia, ale to fajna "horrorowa" miniatura. Czegoś mu jednak brakuje. Nie wiem tylko czego.

Najbardziej chyba poki co podobal mi sie odcinek na imprezie i motyw "cancellingu" Azjatki.

Odpowiedz
#75
(04-05-2022, 23:59)Crov napisał(a): Nadrobilem na razie cztery odcinki.

Mnie ten trzeci sezon się podoba na podobnym poziomie co poprzednie. Roznie odcinki mnie chwytaja, ale generalnie fajnie. IMO Glover i ekipa robią taką satyrę i komentarz na temat rasy i rasizmu jaki holiłud myśli, że Jordan Peele robi. Czwarty odcinek jest trochę grubo ciosany i brakuje mu jakiegoś ciekawszego zakończenia, ale to fajna "horrorowa" miniatura. Czegoś mu jednak brakuje. Nie wiem tylko czego.

Najbardziej chyba poki co podobal mi sie odcinek na imprezie i motyw "cancellingu" Azjatki.

Wciąż się waham czy zacząć Atalantę, ale przybliżysz o to chodzi z Peelem w kontekście tego serialu? 

Odpowiedz
#76
No wątki rasowe w Altancie są ważne i jednocześnie przedstawione w dużej mierze w satyryczno-komediowym tonie, czasem horrorowym - czyli podobnie jak u Peele'a, tylko IMO ciekawiej. To podobny punkt wyjścia - bo biorą sprawy międzyrasowe i przedstawiają je w przerysowany sposób, ale u Glovera to nie jest taka łopata zwykle. No i też Atlanta nie boi się mówić o tym jak czarni krzywdzą samych czarnych (swietny odcinek jak Paper Boi spotyka swoich fanów, a potem dyma przez las całą noc). Nie powiedziałbym, że może serial jest jakiś super obiektywny, ale zdecydowanie wgryza się bardziej w temat i przez to ma więcej do zaoferowania.

Dla mnie Atlanta to wciąż jeden z ciekawszych seriali ostatnich lat i powinien zapisać się w historii seriali na zawsze. A podobieństwo między Peele'em a Gloverem jest dość oczywiste tylko to trochę tak, jakby ten pierwszy oglądał klasyczne stare horrory podchodzące pod exploitation, a ten drugi Davida Lyncha i innych surrealistycznych twórców. (I chyba tak zresztą było. ;))

Odpowiedz
#77
Dzięki, właśnie tego chciałem się dowiedzieć, muszę znaleźć chwilę i zerknąć.

Odpowiedz
#78
Wziąłem się za nadrabianie Atlanty i oglądam drugi sezon. Myślałem, że odc. zatytułowany "B.A.N." to szczyt nie do przeskoczenia. Myliłem się - "Teddy Perkins" mnie powalił. W ogole oglądam i myślę sobie cały czas, że skądś znam aktora, który gra tytułowego bohatera. Kilka minut mi zajęło żeby ogarnąć kto to i to bardziej po głosie :D

ps. odcinek z Fryzjerem tez genialny.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#79
Ja stanąłem w połowie trzeciego i coś nie chce mi się oglądać dalej.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#80
Mam podobnie. To niby wciąż ten sam serial co w dwóch poprzednich sezonach, ale nie wiem, jakoś mnie nie ciągnie, żeby to oglądać. Męcze ten trzeci sezon już drugi miesiac.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 978 158,311 26-03-2026, 17:07
Ostatni post: slepy51
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 36,776 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  The Fall (BBC, 2013-2016) Perfik 48 16,153 14-01-2024, 12:57
Ostatni post: Gieferg
  Belfer [CANAL+ Polska] 2016 PropJoe 110 26,149 07-08-2023, 14:06
Ostatni post: Doppelganger
  Westworld (HBO, 2016-) vast 838 140,378 08-11-2022, 14:25
Ostatni post: yacajackowski
  The Young Pope / The New Pope (HBO, 2016-) Krismeister 132 29,527 04-05-2020, 16:15
Ostatni post: simek
  Artyści (2016) TVP Bradesinarus 2 1,610 13-09-2017, 11:49
Ostatni post: Snuffer
  Wolf Creek (2016) slepy51 4 2,526 04-12-2016, 16:39
Ostatni post: nawrocki
  Horace and Pete (2016, web show od Louisa C.K.) Norton 0 1,987 06-08-2016, 04:42
Ostatni post: Norton



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości