Stały bywalec
Liczba postów: 4,444
Liczba wątków: 8
![[Obrazek: captain-america-the-winter-soldier-revea...-image.jpg]](http://www.aceshowbiz.com/images/news/captain-america-the-winter-soldier-reveals-first-image.jpg)
Coraz więcej wiadomo o sequelu The First Avenger, warto więc zebrać najważniejsze informacje w jednym miejscu.
Kto reżyseruje? Anthony i Joe Russo znani z takich hitów jak Welcome to Collinwood czy You, Me and Dupree. I zupełnie nie wiem, czego się po nich spodziewać, ale znając Marvela pod względem realizacyjnym nowy Cap będzie trzymał poziom.
Będzie to najbardziej bezpośredni sequel Avengers z solowych filmów Fazy Drugiej. Z racji tego, że Cap podejmuje pracę w SHIELD, powrócą Nick Fury, Black Widow, Maria Hill, znany z oneshotów Jasper Sitwell i trzy nowe postacie: Agent 13 - Sharon Carter (Emily VanCamp), Sam "Falcon" Wilson (kolejny superagent, znak rozpoznawczy - skrzydła do szybowania) grany przez Anthony'ego Mackie oraz Alexander Pierce (agent-weteran) czyli, uwaga, Robert Redford. Hawkeye'a (chyba) nie będzie. Za to pojawi się znany z Iron Mana 2 wkurwiający senator Stern.
Oprócz tego powrócą znani z okresu WWII Peggy Carter, Arnim Zola i Bucky jako tytułowy zabójca z mechanicznym ramieniem - Winter Soldier. Dodatkowo pojawią się takie kafary jak Crossbones i Batroc, którzy z oryginałami będą mieli pewnie tyle wspólnego, co Eric Savin.
Co wiadomo o fabule, oprócz tego, że film to ,,polityczny thriller" w Waszyngtonie? Wygląda na to, że główną inspiracją będzie historia Nick Fury vs SHIELD. Agencja zostaje zinfiltrowana przez obcą grupę (wskrzeszona HYDRA?), a kiedy Fury próbuje się temu przeciwstawić, zostaje uznany za zdrajcę. Zgrabnie wyjaśniałoby to nieobecność SHIELD w IM3.
Zapowiada się więc Mission: Impossible, ale z superbohaterami. Albo nawet ciekawiej - duchowy Metal Gear Solid - The Movie. Czekam.
04-06-2013, 00:02
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2016, 20:49 przez Phil.)
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,485
Liczba wątków: 67
Dziwi nieco zmiana reżysera, zwłaszcza na twórców takich "hitów" jak ww. Niespecjalnie widzi mi się też kolejne nagromadzenie bohaterów na cm taśmy. Ale sam projekt ciekawy, mimo iż obawiam się, co by Cap nie stracił uroku, bo jednak część pierwsza ma swój niezaprzeczalny urok ze względu na czasy w jakich się dzieje (a w Avengers Kapitan jest jedną z wielu głównych postaci, toteż zmiana rzeczywistości nie daje się tak we znaki). Tak czy siak czekam.
04-06-2013, 00:36
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
Liczę, że Cap na nowo zyska trochę charakteru, bo w Avengers był cholernie nijaki. No i cała magia pierwszego filmu tkwiła nie tylko na wspomnianych przez Mefiego czasach, w których osadzono akcję, ale w przemianie Steve'a z budzącego niesamowitą sympatię chuderlaczka w napompowanego herosa. Czymś w sequelu trzeba to będzie zastąpić.
Z tego co wiem to nie będzie Peggy Carter, ale aktorka wcieli się w swoją własną wnuczkę. Zola też będzie współcześnie, a to znaczy że znalazł sposób na długowieczność.
Boję się mody na debilne twisty, oby Emily VanCamp nie okazała się ZUUUUAAAAAAA.
Jedyne co jak na razie mi nie pasuje, to... nowy fryz ScarJo, choć włosowe 2/10 u niej to wciąż jakieś 9/10 w skali innych aktorek :P
04-06-2013, 00:42
Stały bywalec
Liczba postów: 9,121
Liczba wątków: 44
Na forum jeszcze nie wypowiadałem się na temat pierwszego Capa, więc rzucę jednym zdaniem - do pierwszej akcji z Capem mi się podobał (świetne przedstawienie postaci Rogersa), później już nie. Do IM3 był to dla mnie najsłabszy film MCU (5/10), ale mam nadzieję, że teraz, kiedy Steve nie będzie walczył z Kitowcami Rity w śmiesznie wyglądających czasach 2WŚ, uda się nakręcić lepszy film (a przynajmniej gorszy od IM3 być nie może... chyba).
Czekam jak na każdy nowy film superhero, ale oczekiwania mam umiarkowane.
04-06-2013, 08:39
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2013, 08:40 przez Juby.)
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
Dżizas Juby, przeżyłeś jakiś potworny zawód miłosny? Zgwałcili cię w ciemnej alejce? Przez Ciebie Vin Diesel kojarzy mi się ze stetryczałym zgredem, któremu nic się nie podoba.
04-06-2013, 12:52
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2013, 12:53 przez Mierzwiak.)
Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
W sumie ujęcie Vina pasuje :) Pierwszy Cap to jeden z niewielu współczesnych filmów na którym poczułem ten słynny klimat kina nowej przygody. Gdybym machnął kiedyś zestawienie moich ulubionych filmów komiksowych to byłby na pewno w pierwszej 10-tce. Ale nie machnę, bo kilka minut później do mieszkania Crova weszliby sanitariusze :)
04-06-2013, 13:04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2013, 13:15 przez Szaman.)
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
Mysle, ze sanitariusze wpadliby do twojego mieszkania wraz z oddziałem policyjnym, potym jak Cię znajdę :) (Tj. pod warunkiem, ze gdzie w okolicy TOP 5 masz Watchmen albo TDK :))
04-06-2013, 13:40
Captain Skullet
Liczba postów: 20,385
Liczba wątków: 128
Watchmen nr 1, TDK w pierwszej piątce. Wyskocz :P
04-06-2013, 13:48
Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
Watchmen nr 1 :)
04-06-2013, 14:11
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
Podajcie adresy i zdjecia, zebym przypadkiem nie pobił kogoś innego. Zapraszam na priv. :)
Choć nie wiem czy pobicie upośledzonego to nie groźne przestępstwo, ale co tam - zaryzykuję!
04-06-2013, 14:13
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2013, 14:14 przez Gal Anonim.)
Stały bywalec
Liczba postów: 9,121
Liczba wątków: 44
(04-06-2013, 12:52)Mierzwiak napisał(a): Dżizas Juby, przeżyłeś jakiś potworny zawód miłosny? Zgwałcili cię w ciemnej alejce? Przez Ciebie Vin Diesel kojarzy mi się ze stetryczałym zgredem, któremu nic się nie podoba.
Nie wszystkim musi się Cap podobać (obszerniejszą recenzję filmu napiszę gdy go powtórzę przed premierą Capa2). A jeśli twierdzisz już, że NIC mi się nie podoba, to chyba ominąłeś moją ostatnią wypowiedź o T2, i nowym Star Treku.
Pora zmienić awatar.
04-06-2013, 22:29
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
Nie wiem czy fota Winter Soldiera to spoiler czy nie więc wklejam w tagu:
Dziwi mnie tylko, że strój wygląda na w miarę kompletny, ale ma odblaskowe kropki, czy może na łokciu też będzie pancerz tylko CGI?
09-06-2013, 12:04
Stały bywalec
Liczba postów: 13,477
Liczba wątków: 77
Zapewne tak jak piszesz, mogą to być np. ruchome elementy zbroi zrobione w CGI, stąd te odnośniki. Zobacz, że na łokciu kolo ma samą piżamę :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.
09-06-2013, 12:51
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2013, 12:51 przez Snappik.)
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
W ogóle doczytałem sobie i to chyba nie jest zbroja, tylko w ogóle cybernetyczna ręka, ale może w filmie będzie inaczej.
09-06-2013, 13:06
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
No w komiksach ma cyber-łapę, a wyglada bardzo podobnie do wersji komiksowej, wiec pewno jest tak samo.
10-06-2013, 00:32
Stały bywalec
Liczba postów: 4,444
Liczba wątków: 8
![[Obrazek: OL8bxYP.jpg]](http://i.imgur.com/OL8bxYP.jpg)
Wygląda dobrze i chętnie zobaczyłbym podobny strój w Avengers (ale z czerwonymi paskami).
10-06-2013, 17:34
Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
Taki kostium Kapitana to ja rozumiem. Wygląda świetnie, mocno nawiązuje do First Avenger i równie mocno oddala się od wdzianka z Avengersów.
10-06-2013, 19:56
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
Wdzianko z Avengers to był duży, niezrozumiały dla mnie, krok do tyłu. Fajnie wygląda ten projekt.
10-06-2013, 20:14
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
Hawkeye był superbohaterem a nie miał obciachowego wdzianka :)
10-06-2013, 20:20
Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
Kompletnie mnie ta teoria nie przekonuje :) Jeśli już bronić tego kostiumu to słowami Coulsona, który mówi chyba coś w stylu, że świat potrzebuje staroświeckich bohaterów.
10-06-2013, 20:25
|