Dexter
#1
Des chwalil, opis fabuly brzmial zachecajaco, wiec zapuscilem sobie pilota.

[Obrazek: 0097137.jpg]


Plusy? Fajnie, ze jest to pozycja skierowana ewidentnie do doroslego widza. Ciekawe, sugestywne sa klimaty Miami. Podoba mi sie tez spora dawka policyjnego realizmu oraz to, ze glowny bohater to nie detektyw, ale laborant, spec od krwi.
No wlasnie, glowny bohater, Dexter. Troche szkoda, ze zabija wedlug pewnych zasad, tylko szumowiny, pomysl zwiastowal cos bardziej moralnie dwuznacznego, a tak widz dosyc szybko zaczyna mu kibicowac, choc to morderca. Drazni tez troche lopatologia w scenach z ojcem.

Na razie tyle, zobaczymy jak sie rozkreci. Musze przyznac, ze Ice Truck Killer to psychol intrygujacy, moze z tej konfrontacji wyniknie cos interesujacego.

Odpowiedz
#2
Czy można ten serial dostać w polskim wydaniu?
Slyszalm o nim i podobno taki super, wciągający, oryginalny i wogole same plusy...hmm.
Jaku widz musi przecież kibicować głownemu bohaterowi zawsze i wszędzie czyż nie :P
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"

Odpowiedz
#3
Ja niedługo kończę pierwszy sezon i potwierdzam opinie że serial bardzo dobry. Jestem ciekaw czy wychodzący za jakiś czas drugi sezon da radę.

Odpowiedz
#4
Ktoś napisał(a):Czy można ten serial dostać w polskim wydaniu?

no pewnie
obraz z dźwiękiem na torrencie
napisy na pierwszej lepszej stronie z plikami txt

ile to coś ma odcinków w sezonie?

Odpowiedz
#5
Z tego co mi wiadomo pierwszy sezon składa się z 12 odcinków.

Odpowiedz
#6
Obejrzałem pilota. Wygląda fajnie. Dawno nie oglądałem porządnego serialu kryminalnego. Plusy? nie jest cukierkowato i poprawnie politycznie jak wszystkie serialiki. Minusy? główny bohater wygląda jak pedałek i nie lubi sexu ;)

//EDIT: świetna czołówka, świetny serial (jestem dopiero na 5 odcinku)

Odpowiedz
#7
Wczoraj skończyłem pierwszy sezon tego bardzo dobrego serialu. Czołówka świetna, główny bohater ciekawy, serial nie przynudza- polecam wszystkim którzy mają trochę czasu do zabicia.

Odpowiedz
#8
picek napisał(a):świetna czołówka

Czolowka faktycznie kapitalna, taka a'la Siedem, niestety nie cala - mogliby zrezygnowac z tego fragmentu, w ktorym Dexter wychodzi z mieszkania. Nie pasuje klimatem do reszty.

Odpowiedz
#9
Jakuzzi napisał(a):
picek napisał(a):świetna czołówka

Czolowka faktycznie kapitalna, taka a'la Siedem, niestety nie cala - mogliby zrezygnowac z tego fragmentu, w ktorym Dexter wychodzi z mieszkania. Nie pasuje klimatem do reszty.

dokładnie! powinno się skończyć jak Dexter zakłada koszulkę i patrzy się w kamerę.

Odpowiedz
#10
picek napisał(a):Minusy? główny bohater wygląda jak pedałek i nie lubi sexu ;)
Michael C. Hall to fantastyczny aktor. Wprost z Broadwayu z resztą. W "Six feet under" należy do niego najlepsza partia męska (to komplement - mimo, że serial generalnie należy do obsady kobiecej). Homoseksualisty z resztą. Ale bez wstrętu do seksu.

"Dextera" jeszcze palcem nie dotknęłam, ale mam źródło, więc już wkrótce... :twisted:
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#11
Artemis napisał(a):"Dextera" jeszcze palcem nie dotknęłam, ale mam źródło, więc już wkrótce... :twisted:

Dotknij, dotknij! :D Moim zdaniem bardzo warto, mało jest tak ciekawych seriali, a ten ma na dodatek świetną czołówkę, fajnego aktora i jest lepszy od książki, na podstawie któej powstał :)
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
#12
Wlasnie skonczylem pierwszy sezon.
Pisalem wczesniej, ze serial ze wzgledu na spora dawke przeklenstw i makabry kierowany jest to doroslego widza, teraz jednak mam watpliwosci. W trakcie seansu niejednokrotnie odnosilem wrazenie, ze te elementy stanowia jedynie fasade dla bajeranckiego w pewnej mierze i podnastolatkowego w istocie kryminalu. No, moze troche przesadzam z tym nastoletnim adresatem, tworcy badz co badz nie uciekaja sie w tanie thrillerowe efekciarstwo pokroju Pily, staraja sie odswiezyc spojrzenie na postac mordercy, serwuja pewne spostrzezenia psychologiczne, a nawet socjologiczne, przede wszystkim zas w sposob sprawny, wciagajacy i nieglupi prowadza fabule. Podoba mi sie czarny humor tego serialu (w jednej ze scen policjanci obserwujac plamy krwi rozpryskane na scianie miejsca zbrodni graja w skojarzenia) oraz jego audiowizualna atrakcyjnosc (swietne zdjecia, klimatyczne latynskie brzmienia..). Jestem ciekaw jaka sciezka podazy "Dexter" w nastepnym sezonie. Poki co jest ok, ale bez nadmiernej ekscytacji.

Odpowiedz
#13
Przeglądam sobie pewien portal z napisami i nagle patrzę: 'Dexter 2x1 i 2x2'. Tak! To prawda! W sieci są już odcinki z 2 sezonu ;-). A ja myślałem, że będę musiał czekać do września a tu proszę: odcinki wyciekły. Cieszę się jak dziecko :D

A tutaj taka mała ciekawostka. Oglądałem sobie drugi raz Dexter 1x3 i w pewnym momencie chłopak (który też ma popęd do zabijania) zmienia się na młodego Dextera :)

[Obrazek: dexter.jpg]

Nie zauważyłem tego jak pierwszy raz oglądałem :)

Odpowiedz
#14
Też słyszałem, że odcinki drugiego sezonu krążą po sieci. Trzeba będzie to wkrótce sprawdzić :wink:

Odpowiedz
#15
Sądząc po dwóch pierwszych odcinkach, scenarzyści zrobili dobrze zrywając z książkowym pierwowzorem:) Zapowiada się całkiem emocjonująco.

Odpowiedz
#16
Obejrzałem 1 odcinek i wydaje się trochę gorszy ale dalej trzyma formę. Traci trochę klimat i już jest za bardzo 'serialowo' (1 sezon uważam trochę jak film- nie przypomniał mi typowego serialu).

EDIT// drugi odcinek zdecydowanie lepszy
SPOILER fajny motyw z bratem... szkoda, że już go pożegnał/utopił. może jeszcze wróci? oby KONIEC

Odpowiedz
#17
Podpisuje sie pod D'moonem - dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu sa swietne i stanowia naprawde ciekawa zapowiedz drugiej serii. Ktos wie moze kiedy zostana wyswietlone kolejne?

Odpowiedz
#18
30 września rusza emisja drugiego sezonu na Showtime, więc trzeci odcinek będzie do obejrzenia dopiero 15 października :/

Odpowiedz
#19
Pierwszy sezon był naprawdę dobry, od czołówki (jak już inni wspominali) którą bym określiła mianem jednej z najlepszych, po aktorów, akcję, dialogi :) Jednak koniec mnie trochę rozczarował. Miałam wrażenie, że od pewnego momentu wszystko dzieje się za szybko i nie jest do końca przemyślane...
Do drugiego sezonu miałam obawy, ale z tego co narazie widziałam, niepotrzebne ;) Wogóle pierwszy zwiastun jaki się pojawił już mnie rozbroił (Dexter trzyma jednego gościa i lada chwila wbije mu strzykawkę ;))

A co do książek... Owszem, są gorsze od serialu. Akcja prawie żadna. Jednak wydaje mi się, że dwie rzeczy ma mocniejsze. Po pierwsze - wewnętrzne monologi Dextera, które mnie wprost powalają (szczególnie 2 część i pisane w oryginale, bo jak przeczytałam 1 w tłumaczeniu miałam wrażenie, że jest jakoś drętwo). Mini spojler :P Szczególnie mi się podobał kawalek, gdzie Dexter się topił ;)
Po drugie - Doakes. Chociaż może w drugim sezonie będzie bliższy oryginału.

Odpowiedz
#20
Jako że nie lubię czekać, a trzeci odcinek dopiero w październiku, to się nie mogłam zebrać, żeby obejrzeć dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu, w końcu obejrzałam ... i czemu do 15 października tak daleko? Pomysł dobry, ciekawi mnie, w którą stronę pójdą, mam nadzienie, że gonitwa za królikiem Dexterem będzie ciekawa, a nie nachalna :)

p.s. Hodowla czarnych worków ogromna i jakże regularna ;)
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości