Dragon Ball
A co do wymienionych wyżej kinówek DBZ, to dodam jeszcze, że tamte starsze filmy DBZ teoretycznie są niekanoniczne (chociaż kanon w DB nie jest tak "sztywny" jak w zachodnich franczyzach typu STAR wars), jednakże pierwszy film z Coolerem, film z Bojackiem oraz Atak Smoka spokojnie wpisują się w historie znana z anime/mangi, nie ma tam jakiś nieścisłości, retconów etc. Za to "Dead Zone" względem anime DBZ jest kanoniczne, cała saga Garlic Jr (ta pomiędzy Freezerem i Androidami) była kontynuacja tego filmu.
Kinowki z Brollym, Coolerem-androidem i Fusion Reborn to już totalne "what if" / alternatywna linia czasowa.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Wyskoczyło mi w polecanych, wciąż mam ciarki jak to oglądam.


Odpowiedz
Nowy Dragon Ball w 2024 roku:

Odpowiedz
Co to k..was jest ...
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
No właśnie nie wiem, myślałem na początku, że może jakiś DB Multiverse, nie wiem co to ma być z tym sprowadzeniem wszystkich postaci do wieku dziecięcego... To już wolę mangę i historię z Ultra Instinct, Ultra Ego i Black Friezą.
Dithipline ith doing what you hate to do but doing it like you love ith - Mike Tyson

Odpowiedz
Toriyama od lat nie ma pomysłu jak ciągnąć dalej Dragon Balla. Szczerze wolę GT od wszystkiego, co wyszło po filmie z powrotem Friezy. Żeby było śmieszniej, od 30 lat Toriyama udaje, że GT nie istnieje, a tu wszystko wskazuje, że zerżnie pomysł wyjściowy (który ssał), tylko rozszerzy go na wszystkie postacie.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Ja też wolę GT od Super.
Dithipline ith doing what you hate to do but doing it like you love ith - Mike Tyson

Odpowiedz
Od Super, od nowego Broly’ego, od Superhero…
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:jakiś DB Multiverse
Google mówi, że to jakiś fanowski komiks, gdzie wszyscy się spotkali na turnieju sztuk walk. Dosłownie wszyscy, Brolly, Buu, Vegito, oryginalny Szatan Serduszko, Vegeta który dalej jest zły, Goku co to nie dostał w łeb za dzieciaka i też jest zły, Aralka... to fascynujące na swój sposób :)

Cytat:Toriyama od lat nie ma pomysłu jak ciągnąć dalej Dragon Balla.
Wszystkie najlepsze pomysły z Super to właśnie recykling Dragon Balla. Turniej? Był. Nowe formy? Jeszcze jak. Komórczak? Oczywiście. Androidy? No ba. Brolly? Też, wygląda przepięknie, ale to drastyczna zmiana z opętanej nienawiścią maszyny do zabijania do wrażliwego typka. Frieza? Dostał dwie nowe formy. Nawet Moro, prastary czarodziej-mag który nie zna się zbytnio na walce, to przecież Buu, Badibi i spółka. Jedynie wprowadzenie wyższej kosmologii w postaci aniołów i panów zniszczenia to był jakiś pomysł, no i ten koleś w opasce co sobie zażyczył "chcę być najsilniejszy ever" to jest nowość, bo chyba nikt nigdy nie wypowiedział takiego życzenia...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dragon Ball Kai Azgaroth 17 3,434 05-07-2023, 13:58
Ostatni post: OGPUEE
  Trylogia How to Train Your Dragon (2010-2019) mroziek 96 33,749 31-05-2023, 22:53
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości