Ankieta: Jak oceniasz "Godzilla: King of the Monsters"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Godzilla
(01-04-2021, 11:02)Gieferg napisał(a):
(01-04-2021, 09:33)Danus napisał(a): Ja tam czekam na otwarcie kin. Nie mam zamiaru tego ogladac ze sklepików chocbym musial jeszcze miesiac czekac.

Miesiąc to jakas skrajnie optymistyczna wersja. Zakładam, że w ogóle tego nie zobaczymy w polskich kinach.
Poczekam do 9 kwietnia jak ten caly lockdown bedzie dalej sie rozwijal.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jako bezwstydny fan monstronapierdalanek, moje potrzeby w tej kategorii zostały zaspokojone. Zdecydowanie najlepsze sceny nawalanek z całego MonsterVerse. Chociaż nieco jednostronne. Historia jest mocno Kong-centryczna, ale gdy tylko prawdziwy król pojawia się na ekranie, to mam wrażenie, że Wingard pokazuje swój bias ;)

Reszta to jednak meh, nawet budowanie mitologii to trochę taka ledwo liźnięta zajawka, niż coś czemu film poświęcił jakikolwiek czas. A wątek ludzki lawiruje pomiędzy nużącym (Team Monke) a wręcz Beyformersowatym (Team Lizard). To ja już wolę przygody wojaka i jego hot waifu z filmu Edwardsa, czy rodzinną melodramę z KotM. A do żołdaków ze Skull Island to nawet startu nie ma.

Ogólnie całe MonsterVerse to dziwny twór, bo mam wrażenie, że każdy z tych filmów ma jakiś element którym zdecydowanie góruje nad resztą serii, aby niedomagać w innym departamencie. Przydałaby się jeszcze jedna produkcja która wyciągnąłby wnioski i połączyła te najlepsze elementy.

Odpowiedz
Coś jest nie tak z podróżą przez Pustą Ziemię. Albo w filmie jest błąd albo ja czegoś nie pojmuję


Odpowiedz
kto tyn Hong Kong odbuduje?

Odpowiedz
Spokojnie, to Azjaci. Krążyło jedno zdjęcie, gdzie w miesiąc odbudowali jakiś rozwalony fragment autostrady. Poza tym:
[Obrazek: 51620151126140.jpg]
:)


A przy okazji intro nadchodzącego anime z Godzillą:

Odpowiedz
(04-04-2021, 19:35)OGPUEE napisał(a): Spokojnie, to Azjaci. Krążyło jedno zdjęcie, gdzie w miesiąc odbudowali jakiś rozwalony fragment autostrady.


To była dziura w ulicy. Odbudowali to chyba w 1,5 tygodnia. Ale o czym już niewiele osób informuje - rozwaliło się 2 tygodnie później ;)
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Godzilla kontra Kong relwelacyjnie radzi sobie w kinach na swiecie i w USA mimo pandemi i wszechobecnych obostrzen i lockdownow. W dodatku na HBO Max zaliczyl rewelacyjna ogladalnosc.
Na pomidorach film dostal certyfikat swiezosci co na pewno pomoze mu w dalszym podbijaniu kin, ktore podobno od tego weekendu maja sie w USA otwierać.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
W święta powtórzyłem MonsterVerse i przy okazji obejrzałem najnowszą część.

W sumie mam mieszane odczucia. Z jednej strony lubię te filmy, ponieważ lubię patrzeć na rozpierduchę w wykonaniu wielkich potworów, ale z drugiej przerywniki w postaci ludzkich postaci są dla mnie tym, co zabija tę serię. Chce się skupiać tylko na Kongu, Godzilli i reszcie stworów, ale nie mogę. Nie pamiętam imienia ani jednej postaci z tych filmów :(

Godzilla pod względem ludzkich postaci wypada najlepiej. Dramat tej rodziny jeszcze, jakoś kupuję, ale znowuż zawodzi tutaj aspekt monstermovie. Uwielbiam jak Edwards buduje powoli napięcie, jak wprowadza Godzillę do swojego filmu - ta jej pierwsza prezentacja to coś pięknego, jest wręcz majestatycznie, aby po chwili zrobić coś tak wkurwiającego, że wytrąca mnie już totalnie z dalszego seansu. Urwanie sceny na lotnisku po tym, jak Godzilla wydaje swój ryk jest czymś czego Edwardsowi nie potrafię przebaczyć. Za mało Godzilli w filmie o Godzilli. Jak już zbudował to napięcie, pokazał nam ją, to mógł jednak dowalić do pieca bardziej. Nie wiem czy to kwestie budżetowe, czy taka była jego wizja, ale no... dla mnie pod względem czystej rozwałki najgorsza odsłona.

Kong: Wyspa Czaszki to mój ulubiony film z tej serii. Lubię setting, lubię bohaterów (do moment pojawienia się Reilly'ego), Kong jest cudowny, bitki są super. Jak bym miał powrócić, do któregoś filmu to wybrałbym ten.

Król potworów i Godzilla vs Kong to dziwne twory, których nie potrafię ocenić. Z jednej strony są dla mnie świetnymi czasoumilaczami (chociaż w tym pierwszym jest za bardzo mrocznie, mało widać itd), bawię się świetnie gdy dochodzi do kolejnych starć pomiędzy potworami, ale ludzkie historie w tych filmach, o jeny. Kto to pisał - z jednej strony śmieszna historyjka o ekoterrorystach, a z drugiej ta paczka pod dowództwem murzyna od teorii spiskowych. Godzilla vs Kong ma najlepsze sceny rozwałki, jednocześnie mając Eleven i gościa z "Atlanty" - coś paskudnego.

Cała ta seria to w sumie fragmenty, które chętnie bym sobie powycinał, zmontował w jedno wideo i oglądał tylko napierdalankę :)

Ranking:
1 Kong: Wyspa Czaszki 5.5/10
2 Godzilla vs Kong 5/10
3 Godzilla 5/10
4 Godzilla: Król potworów 5/10

Jeśli miałbym czegoś oczekiwać po kolejnym filmie, to chyba chciałbym kolejne solo Konga. Wiadomo gdzie ;)

PS gra w stylu Mortal Kombat z potworami kajiu? Grałbym :)

Odpowiedz
To graj. Wyszła ze ćwierć wieku temu i nazywa się Primal Rage.

Odpowiedz
AVGN zrobił kiedyś niezłą analizę dawnych gier do Godzilli i pod koniec właśnie wziął na warsztat te bijatyki potworów:
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
(06-04-2021, 16:51)Paszczak napisał(a): To graj. Wyszła ze ćwierć wieku temu i nazywa się Primal Rage.
A jeśli chcesz coś z Godzillą to masz do wyboru Godzilla: Destroy All Monsters Melee i Godzilla: Save the Earth. A na Super Famicon wydana została Gojira Kaijū Daikessen.

Odpowiedz
Wskazałem konkretnie PR, bo to dosłownie klon MK: wydany przez Midway, z Fatality i nawet imitacją Sub Zero (Blizzard).

Odpowiedz
grywałem na Amidze, teraz mam na emulatorze arcade'owym, ale mając pod ręką także Mortale za bardzo mi się nie chce po to sięgać. Ale tak, to jest doładnie to - Mortal Kombat z potworami - dinozaurami i wielkimi małpami.

Odpowiedz
"Godzilla vs. Kong" już za mną i nawet przyjemnie się oglądało mimo, że nie znam poprzedniej części (zatrzymałem się na "Wyspie czaszki"). Scenarzyści poszli totalnie w fantasy, całkowicie olewając wątki ludzie... i bardzo dobrze, bo to w końcu film o potworach. Jednak te światło we wnętrzu Ziemi mnie trochę rozbawiło.

Odpowiedz
On today's show we're gonna reveal the horrible truth, but first, I’d like to tell you about Squarespace. - w punkt:

Odpowiedz
Niedawny seans filmu Wingarda tylko utwierdził mnie w przekonaniu, jak znakomitym filmem była "Godzilla" Edwardsa. Na tle tych śmiesznych kreskówek, stanowiących resztę uniwersum - jak awangarda.

Odpowiedz
Też wolę zdecydowanie pierwszą część, im dalej w las tym większy absurd.

Odpowiedz
Ten ich ostatni film wygląda jakby lada dzień mieli zapowiadać crossover z Pacific Rim. I to nawet nie tym lepszym, Del Torowskim, tylko z tym drugim..

Szkoda tylko zmarnowanych pomysłów, bo zdecydowanie bardziej wolalbym solowe-
- Kong2 z małpą biegającą po zaginionym świecie,
- Godzillę3 z Mechagodzillą i innymi atrakcjami.
----

A tak patrząc na relacje w sieci, to ludzie chyba naprawdę spragnieni są jakiejkolwiek formy rozrywki. Totalna desperacja. Dostali najgłupszy film z serii, a produkcja zbiera takie laury jakby była nie wiadomo czym.

:(

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
(06-04-2021, 22:42)zombie001 napisał(a): A tak patrząc na relacje w sieci, to ludzie chyba naprawdę spragnieni są jakiejkolwiek formy rozrywki. Totalna desperacja. Dostali najgłupszy film z serii, a produkcja zbiera takie laury jakby była nie wiadomo czym.

:(  

Kolejny empiryczny dowód, dlaczego lockdowny to zło :).

Odpowiedz
[Obrazek: comment_1617810149bCyVkAg7e1zdVqxRVyoxS2.jpg]

>Skull Island needs it's true hero

>...no
>I killed those people, that's what I can be
>No, no you can't, YOURE NOT!

>You'll hunt me, you'll condemn me
>Set the dogs on me
>Because that's what needs to happen
>Because sometimes, the truth isn't good enough
>Sometimes people deserve more
>Sometimes people deserve to have their faith rewarded

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości