CSM-101
Liczba postów: 7,848
Liczba wątków: 0
No że nie nakręcili to nie znaczy, że nie nakręcą przecież, a dotychczas media donosiły o tym jak to Nolan zamierza oprzeć swój film o jakieś twarde naukowe podstawy. Można się więc było nastawiać na trochę więcej sci-fi niż w nowych star trekach, tymczasem po lektórze scenariusza okazuje sie, że wszystko to się sprowadza do: tunele podprzestrzenne istnieją, nie wiem jak ani dlaczego, prawdopodobnie stworzyła je bardziej zaawansowana cywilizacja. Po co tu w takim razie powoływanie się na jakieś rzeczywiste, nowe teorie opracowane przez fizyków? Czy emmerich tworząc 20 lat temu stargate potrzebował do tego czegoś więcej niż: "hej, tunele podprzestrzenne są super", żeby zrobić z nimi film? Ale ta medialna otoczka działa, już wszyscy zacierają ręce na kolejny supergłębokie realistyczne sci-fi od Nolana.
Oczywiście można powiedzieć, że ostateczna wersja scenariusza może być bardziej hard sci-fi, ale sądząc po ostatnich sukcesach Nolana, to spodziewałbym się dopisania dwyznacznego zakończenia. Polecieli naprawdę, a może im sie zdawało? Wrócili naprawdę, a może im się zdawało...
Im dłużej o tym myślę tym bardziej mi ten scenariusz przypomina zagubionych wkosmosie:
"Rok 2058. Ziemia jest przeludniona, jej zasoby naturalne ulegają dramatycznemu wyczerpaniu. Jedynym ratunkiem dla rodzaju ludzkiego wydaje się być kolonizacja innej planety. Naukowcy budują specjalne wrota, które pozwalają poruszać się szybciej niż światło(..)"
Roboty są? Są. Zakrzywienie czasu jest? Jest. Jest motyw z synem kontynuującym pracę ojca? Jest. Jest końcowy morał, że zadaniem ludzkości jest ekploracja/nauka/poznawanie? Jest. Podróż w czasie? Jest. Czarna dziura pewnie też jest, ale nie pamiętam już.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.
27-11-2013, 18:28
Nowy
Liczba postów: 2,012
Liczba wątków: 4
Jak chcecie solidnych naukowych podstaw w hard sf z poważną, wielowątkową fabułą, to poczekajcie* na przetłumaczenie prozy Dukaja na angielski i pierwsze ekranizacje made in USA, wcześniej niestety nic nie widzę na horyzoncie
*z 15 lat jak nie lepiej
28-11-2013, 00:01
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2013, 00:01 przez und3r.)
Stały bywalec
Liczba postów: 9,121
Liczba wątków: 44
Cytat:Title: Interstellar (trailer #1)
Ratings:G
Running Time:1:43
Distributor:Paramount Pictures
Czyli plotka okazała się prawdą, i pan Nolan zaszczyci nas teaserem do swojego filmu jeszcze w tym roku.
28-11-2013, 19:24
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,467
Liczba wątków: 67
I pewnie będzie w nim tyle pokazane, co w pierwszych teaserach Incepcji
28-11-2013, 20:53
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
I dobrze, przecież teaser nie ma wiele pokazywać. Plus teasery do "Inception" były świetne, podobnie jak te do "TDKR".
Ja nie będę hispterzył i naturalnie będę czekał z zapartym tchem. A jak chcecie to możecie już wypisywać miasta, które nie czekają na teaser "Interstellar":/
28-11-2013, 21:26
TermiGifiernator
Liczba postów: 11,121
Liczba wątków: 57
Chełm nie czeka, bo wie, że nic tam nie będzie. A skoro nic nie będzie to po co czekać?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron
28-11-2013, 21:28
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2013, 21:35 przez Danus.)
Stały bywalec
Liczba postów: 6,861
Liczba wątków: 6
Kurde, Lawrance, są granice fanboystwa.
Mefisto, nie marudź. Dowiemy się, jaką to genialną typografię przygotował Nolan dla tytułu nowego filmu. Czy już wiemy?
28-11-2013, 21:30
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
To ja wspomnę tylko (bo już sie ponoć tu kiedyś wypowiadałem), że mój ostatni post ze stwierdzeniem, że kompletnie nie czekam na ten film był tak kontrowersyjny, że Proteus i Lawrence wysłali list do Prezydenta zmuszając policję do usunięcia mojej wypowiedzi z forum.
Takoż nie czekam.
28-11-2013, 21:31
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2013, 21:32 przez Gal Anonim.)
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
(28-11-2013, 21:31)Crov napisał(a): To ja wspomnę tylko (bo już sie ponoć tu kiedyś wypowiadałem), że mój ostatni post ze stwierdzeniem, że kompletnie nie czekam na ten film był tak kontrowersyjny, że Proteus i Lawrence wysłali list do Prezydenta zmuszając policję do usunięcia mojej wypowiedzi z forum.
Tak w i tym liście poprosiłem także, o usunięcie mojego własnego posta.
@Danus Ale przecież ja nic nie robię? A jeżeli już robię i to komuś przeszkadza to najmocniej przepraszam
28-11-2013, 21:33
Deputy US Marshal
Liczba postów: 7,026
Liczba wątków: 15
@Crov, coś Ci się pomyliło. Nikt z mojej inicjatywy postów nie stracił, a przecież nawet nie było o co, bo nikt głupot nie wypisywał. I serduszko mnie kłuje, że w ogóle pomyślałeś, że z takiego pierdoła mogłem komuś podłożyć świnię  *chlip*
To ja już obstawiam. Będzie czarne tło, ewentualnie nocne niebo z gwiazdami. I font - metaliczny, nowoczesny. Gdzieś po pierwszej minucie padnie plansza z: "From the director of 'The Dark Knight' and 'Inception'". I nic konkretnego. Pewnie nawet żadnych obrobionych materiałów z planu.
Zaryzykuję też i postawię przeciw bukmacherskim przewidywaniom, mając nadzieję, że nie padnie ani jeden "epic".
Generalnie półtorej minuty niczego na rozruszanie machiny, od której padnie pół internetu. Same old, same old.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.
28-11-2013, 21:36
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2013, 21:49 przez Proteus.)
TermiGifiernator
Liczba postów: 11,121
Liczba wątków: 57
Lawrence, to chyba nie do mnie?
Na film Nolana jak najbardziej czekam, ale nie na trailer, który zapewne nic nie pokaże oprócz logotypu plus jakiś randomowych dźwięków prosto z filmu w tle.
Czekajmy na prawdziwy trailer i cieszmy się tym co kiedyś zobaczymy.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron
28-11-2013, 21:37
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
(28-11-2013, 21:37)Danus napisał(a): Lawrence, to chyba nie do mnie?
Najmocniej przepraszam chodziło o Propjoe.
@Proteus Dokładnie pewnie tak będzie z teaserem i jak dobrze pójdzie to może w tle usłyszymy już jakiś przedsmak muzyki Zimmera, jak to było z poprzednimi teaserami do filmów Nolana.
28-11-2013, 21:41
Nowy
Liczba postów: 2,012
Liczba wątków: 4
(28-11-2013, 21:36)Proteus napisał(a): To ja już obstawiam. Będzie czarne tło, ewentualnie nocne niebo z gwiazdami. I font - metaliczny, nowoczesny. Gdzieś po pierwszej minucie padnie plansza z: "From the director of 'The Dark Knight' and 'Inception'". I nic konkretnego.
Font biały, fade in w jakiś naukowy klimat (tablica ze wzorami, laboratorium, uniwersytet), jakieś quasi-fachowe hasło nawiązujące do upływu czasu i tutaj long shot z mojej strony - coś z Einsteinem (cytat albo nawet slajd).
28-11-2013, 22:37
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
(28-11-2013, 21:26)Lawrence napisał(a): teasery do "Inception" były świetne, podobnie jak te do "TDKR".
Ta, były tak świetne, że biją na głowę filmy, które zapowiadały. Trzeci raz nie dam się nabrać, chociaż jestem głodny ciekawego sci-fi więc (chyba) mimo wszystko czekam.
29-11-2013, 00:00
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
Przypomni ktoś jak wyglądały pierwsze teasery Incepcji?
29-11-2013, 00:08
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
29-11-2013, 00:10
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2013, 00:11 przez Mierzwiak.)
Western Enterpreneur
Liczba postów: 1,108
Liczba wątków: 1
Incepcja miała spoko teasery i trailer, który był jednym z najczęściej przywoływanych w 2010. Film wyszedł świetny i wpisujący się w nieszablonowy styl i tematykę jaką zapowiadały zwiastuny.
Rises miało chujowy teaser i coraz to lepsze trailery, które zaczynały od średniaka, aż przechodziły w spoty, które nakręciły nawet niektórych niewiernych. Film niestety wyszedł jaki wyszedł.
Ja również obstawiam, że pierwsza zajawka Intersellar będzie skromna, i to nawet nie dlatego, że to teaser, a dlatego, że film będzie skromniejszy niż się wielu wydaje. I nie mam tego na myśli jako wadę.
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon
29-11-2013, 00:26
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
No tak, gdzie te trailery, które budowały ciekawość a jednocześnie nie wyjaśniały nic... Było coś takiego po Incepcji?
29-11-2013, 01:27
Stały bywalec
Liczba postów: 5,940
Liczba wątków: 6
Ok, przeczytałem w końcu większość scenariusza, gdzieś tak ponad 70% - po drodze trochę omijałem takie mniej istotne sprawy. Koncepcje ocenił bym na 8/10 - jest wiele rzeczy, które można poprawić, ale jest też i wiele ciekawych pomysłów, które łatwo popsuć. Sam scenariusz gdzieś tak na 7.
Rzuciło mi się w oczy kilka rzeczy:
Po pierwsze, gdyby ktoś zapytał mnie, kto byłby najlepszym reżyserem do takiego filmu, na pewno nigdy nie wskazał bym Nolana. Spielberga, Abramsa, Birda, nawet Verbinskiego, i pewnie jeszcze z 15 innych reżyserów, ale nie Nolana. W takim kształcie, w jakim prezentuje się scenariusz, ten projekt nie pasuje do jego filmografii. I tu pojawia się pewien problem, bo...
Po drugie, "Interstellar" na bazie scenariusza z 2008 to typowe kino nowej przygody. Owszem porusza pewne ważne, a nawet bardzo ważne problemy, ale z pewnością nie jest to taki film, z "kijem w tyłku" jak "Incepcja", czy też Trylogia o Batmanie... Niestety obawiam się, że Nolan będzie chciał z tego zrobić, poważny do bólu i sztywny film, a moc pomysłu na "Interstellar" tkwi właśnie w tym Spielbergowskim duchu, kina nowej przygody. Silenie się na zbytnią powagę, chyba tu nie przejdzie. Poza tym nie ufam zdolnościom scenopisarskim Chrisa. Pewnie zacznie kombinować, komplikować tą dość prostą historią i dodawać jakieś badziewne twisty, ale nie tędy droga, bo nie takie modyfikacje scenariuszowe są tu potrzebne...
Po trzecie, uważam że film jest dość dobrze wyważony w kwestiach naukowych i fantastycznych. Nie jest to jakieś szczególnie mega-ambitne science-fiction, gdzie ten pierwszy człon jest najważniejszy, ale nie jest to też jakiś bezsensowny blockbuster w stylu "Transformers", robiony tylko po to, aby zarobić jak najwięcej $$$$$$ . Równowaga została zachowana.
Scenariusz ma kilka istotnych problemów.
Największym minusem, jest chyba wtórność. Jonathan zmiksował tu wiele pomysłów, które już w kinie sci-fiction wielokrotnie, w jakiś tam sposób, wałkowano. Momentami pojawiały się elementy, które sprawiały, że miałem deja vu. Poziom jest o wiele wyższy niż takiego TDKR, chociaż końcówka taka mocno przebajerowana, że Jonathan chyba sporo zioła wypalił. W sumie sam film to czyste science-fiction, więc miał prawo 
Drugi problem to bohaterowie i to właściwie Ci główni, w których wcielają się Anne i Matt. Postacie są w miarę dobrze rozpisane, ale nie błyszczą jakoś szczególnie. Mimo, że mają największy czas ekranowy to nie wybijają się ponad przeciętność. Podczas czytania scenariusza jakoś szczególnie im nie kibicowałem. Ot są bo są. Zresztą o czymś świadczy fakt, że najciekawsze postacie to:
drugoplanowa rola
robota Case'a, który przypomina Davida z "Prometeusza" - tyle, że w tym przypadku jest bohaterem pozytywnym i
trzecioplanowa rola
Tars, który jest kolejnym robotem!!! dodatkowo żołnierzem z zaprogramowanym sarkastycznym poczuciem humoru
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
02-12-2013, 14:16
Stały bywalec
Liczba postów: 5,651
Liczba wątków: 9
Cytat:Niestety obawiam się, że Nolan będzie chciał z tego zrobić, poważny do bólu i sztywny film
Nigdy nie zrozumiem tego zarzutu do Nolana, bo na serio mamy tak dużo śmiertelnie poważnych blockbusterów? Nie wiem jak inni, ale ja np. chętnie zobaczyłbym coś w stylu Prometeusza, w takim przyciężkim, wręcz pretensjonalnym klimacie, tylko pozbawionego idiotyzmu.
02-12-2013, 14:25
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2013, 14:28 przez patyczak.)
|