[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wVHJ0Xs3Fcc[/youtube]
27-03-2011, 13:44
|
Intra, openingi
|
|
Z tego co widzę, na skutek jakiejś wielkiej kosmicznej pomyłki nie było tu jeszcze tego:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wVHJ0Xs3Fcc[/youtube] 27-03-2011, 13:44 Creepy pełną gębą.
https://www.filmweb.pl/user/Nawrocki/activity
https://letterboxd.com/nawrocki/list/best-movies-of-2020s/ https://letterboxd.com/nawrocki/list/2024-movies/ 27-10-2011, 19:40
Co z tego, że ograne, jak nadal spełniają swoje zadanie? I która czołówka serialowa wykorzystuje te chwyty, bo nie mogę żadnej skojarzyć?
https://www.filmweb.pl/user/Nawrocki/activity
https://letterboxd.com/nawrocki/list/best-movies-of-2020s/ https://letterboxd.com/nawrocki/list/2024-movies/ 27-10-2011, 20:50 (27-10-2011, 20:50)nawrocki napisał(a): Co z tego, że ograne, jak nadal spełniają swoje zadanie?Za dużo rzeczy w życiu widziałem żeby robiła na mnie wrażenie taka popłuczyna. Nudne, banalne i wtórne, ale z tego co czytałem sam serial jest do dupy, więc jeśli tak to faktycznie spełnia swoje zadanie. (27-10-2011, 20:50)nawrocki napisał(a): I która czołówka serialowa wykorzystuje te chwyty, bo nie mogę żadnej skojarzyć?No i? Nie jest to żadnym wyznacznikiem jakości. 28-10-2011, 07:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2011, 07:10 przez Mierzwiak.)
Czy jakieś intro musiało być identycznie zmontowane, żeby to z "AHS" było tandetnie ograne? Wystarczy wspomnieć najbardziej rzucające się w oczy aspekty: dzieci (kiedyś były straszne, ale tyle razy wykorzystywany motyw, że śmieszy nie straszy) na obowiązkowo starych fotografiach, nagłe błyski i przebitki na niby obleśne rzeczy oraz napisy, które zdają się być na topniejącej taśmie. Zero wyobraźni, pomysłu czy własnej inwencji. Pomijając worek klisz to jeszcze od siebie dodam, że muzyka jest badziewiasta. Zupełnie nie pasuje do obrazu, gdyby dać tam coś w stylu kawałka Mansona z czołówki "Resident Evil" sam dźwięk by polepszył efekt o połowę. Ale nie, projekt zarżnięty pod każdym względem, bo komuś się nie chciało pogłówkować dwie godziny nad wstępną wizją.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
-- Laozi 28-10-2011, 07:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2011, 07:42 przez Hitch.)
Kurde, jeszcze ze dwie osoby napiszą, że to tandetna czołówka i wyjdę na jakiegoś newbie, co się podnieca byle czym.
Czołówka pasuje do serialu - tak jak on, wykorzystuje ograne chwyty, jest kiczowata, ale klimatyczna i lekko psychodeliczna. Kogoś to nie rusza, komuś się nie podoba, ktoś nie oglądał serialu i nie wie, w jakiej konwencji jest zrobiony, rozumiem, są gusta i guściki. Co do muzyki, nie zmieniłbym jej na żadną inną.
https://www.filmweb.pl/user/Nawrocki/activity
https://letterboxd.com/nawrocki/list/best-movies-of-2020s/ https://letterboxd.com/nawrocki/list/2024-movies/ 28-10-2011, 07:52
nawrocki dobrze prawi. No i ta piła (?) przy nazwiskach - świetna sprawa. Cały serial jest o horrorowych kliszach, więc czołówka jak najbardziej pasuje.
28-10-2011, 14:52
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings 22-04-2012, 14:17
Czołówka może na to nie wskazuje, ale w tym serialu więcej bluzgają niż w "Deadwood":
22-04-2012, 14:46
Te intra seriali z lat 90-tych częściej były lepsze niż same seriale. Taki "Renegat" to lipa jakich mało, ale intro ma świetne. Nie mówiąc już o wakacyjnych kultowcach jak "Grom w raju", "Żar tropików" czy "Brygada Acapulco";) Wystarczyła spoko muzyczka, najlepsze ujęcia z serialu, a montażysta stwarzał perłę. A jak się mają do tego obecne intra? "Lost" czy "24" to śmiech na sali, a bardzo dobre "Detektyw", "Penny Dredful" czy "Mad Men" są pięknie zrobione, ale nie mają takiej siły przebicia.
Mental ma rację - sentyment dziwko;) 07-09-2014, 20:05
Pełna wersja:
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
-- Laozi 07-09-2014, 20:51
Hitch, ale ja to intro w sumie nie dla muzy wrzuciłem tylko dla początkowych słów lektora, które są przekozakzajebiste :)
07-09-2014, 20:55
...i kultu pomarańczowego słoneczka :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings 07-09-2014, 20:57 Cytat:intro w sumie nie dla muzy wrzuciłem tylko dla początkowych słów lektora Jak dla mnie muza jest równie albo i bardziej czadowa :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
-- Laozi 07-09-2014, 21:01 (07-09-2014, 20:55)Mental napisał(a): Hitch, ale ja to intro w sumie nie dla muzy wrzuciłem tylko dla początkowych słów lektora, które są przekozakzajebiste :) "Nazywal sie Henryk Zajac, od dwudziestu lat naprawial pralki, ale gdy kula przeznaczona dla niego trafila kobiete, ktora kochal..." - czy tylko ja mialem to w choojowym polskim dubingu? :) (07-09-2014, 20:05)Crash napisał(a): Te intra seriali z lat 90-tych częściej były lepsze niż same seriale. True, intra seriali z lat 90. rzadza, ale to samo dotyczy animacji z lat 80. - czysty power, kazdy dzieciak kupiony. intro do czwartej serii TF-ow to prawdziwy geniusz. Muza, montaz, wizuale - absolutna perfekcja. Pokazcie mi jakiegos 6-9 latka, ktory po takim intro nie ma pelno w portkach i z wypiekami na twarzy nie siedzi wlampiony w telewizor.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
08-09-2014, 00:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2014, 00:55 przez Bucho.) |
|
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |