Jaką konsolę wybrać ?
#1
Ja jestem wierny nintendo, bo na tym jest najwięcej zabawy. Grałem u znajomego w Indiane Jonesa. Żaden pad nie odda tyle zabawy co próba machania joystikiem na wzór bicza :].

Mój brat ma PS3. Fajna konsola, ale szybko się nudzi i poza hitami jak GTA4 nie ma za dużo ciekawych pozycji do zaoferowania.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#2
[Obrazek: atari-2600.jpg]

i życie staje się lepsze :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#3
Cytat:Kumpel, posiadacz PS3 namawia mnie na Xkloca, argumentując tym, że do konsoli Sony gry, pady, itp są strasznie drogie.

Bzdura. Gry na obydwie konsole kosztują tyle samo. W dodatku w wypadku Xa MS zmonopolizował kwestię wszelkich akcesoriów - chociażby HDD. Do PS3 upchniesz każdy laptopowy dysk, tym czasem X360 wymaga oryginalnego od Microsoftu za horrendalną cenę. To samo tyczy dodatków typu Headset (do Xa oryginalny, do PS3 każda słuchawka z Bluetooth).
Na PS3 z kolei możesz hulać w multi za darmo, tymczasem X360 wymaga wykupienia konta gold.

Generalnie pytania typu "która konsola" nigdy nie doprowadzą do niczego konkretnego, bo obydwa sprzęty mają wiele do zaoferowania - zależnie czego oczekujesz Ty.
Sam posiadam zarówno X360 (tytuły multiplatformowe) oraz PS3 (genialne exclusivy, darmowe multi, Bluray) i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba :)

Patrząc jednak na samą ilość wartych odhaczenia tytułów to zdecydowanie wygrywa PS3. MS strzelił sobie w stopę zapowiadając, ze Fable 3 (jedyny chyba warty uwagi exclusive) trafi także na PC. Sprzęt Sony z kolei posiada bibliotekę tytułów w które nie zagrasz nigdzie indziej.

Odpowiedz
#4
Arahan napisał(a):Dzięki Waszym namowom zainwestowałem już w telewizor:
Panasonic TX-P42X25 - plazma :)
Gdzie kupiłeś i ile wybuliłeś? :P

Odpowiedz
#5
http://audioplaza.pl/go/_info/?id=6535

zapłaciłem około 2100, czyli cena podobna jak w tej chwili na w/w stronce :)

Khet napisał(a):Bzdura. Gry na obydwie konsole kosztują tyle samo.

Z tym, że XBoxa 360 przerobisz i wtedy gry kosztują śmieszną kase.

Odpowiedz
#6
Mefisto napisał(a):i życie staje się lepsze :)
To żeś mi przypomniał dzieciństwo. :P Choć ja miałem chyba trochę nowszy model hehe.
22.04.2011

Odpowiedz
#7
Sam sobie przerób :D Ja akurat sobie cenie bezstresowe granie, a po ostatnich akcjach z banowaniem musiałbym upaść na głowę, żeby majstrować przy konsoli.

Odpowiedz
#8
Khet napisał(a):Patrząc jednak na samą ilość wartych odhaczenia tytułów to zdecydowanie wygrywa PS3. MS strzelił sobie w stopę zapowiadając, ze Fable 3 (jedyny chyba warty uwagi exclusive) trafi także na PC.

wiesz, może ME czy Fable 3 to nie są stricte exclusive'y, ale nadal są to gry, w które na PS3 / Wii nie zagrasz. Jeśli więc rozpatrujesz wybór między konsolami, a nie konsolami i PC, to po co sobie zaprzątać głowę blaszakiem.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.


Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier


Odpowiedz
#9
Arahan napisał(a):Z tym, że XBoxa 360 przerobisz i wtedy gry kosztują śmieszną kase.
Albo są darmowe, wystarczy ściągać z torrentów.

Nie rozumiem jak można wydać tysiaka (X360 Elite w zestawie z grami) na sprzęt tylko po to żeby przy nim majstrować i stracić gwarancję. No ale piractwo kwitnie, nic dziwnego że więcej gier sprzedaje się na PS3, przynajmniej w Polsce.

Odpowiedz
#10
Arahan napisał(a):do konsoli Sony gry, pady, itp są strasznie drogie.
Ale na przykład kolega wie dlaczego pad od PS3 jest droższy od pada do Xka?
Akcesoria do Xka są droższe bo do czarnulki pasuje praktycznie wszystko co łączy się bezprzewodowo przez Blutacz:) To samo tyczy się dysku twardego. Do PS3 włożysz jakikolwiek dysk laptopowy.
Arahan napisał(a):domowego centrum rozrywk
Jeśli chcesz mieć domowe centrum rozrywki z automatu przegrywa Xkloc. Bo z tej konsoli takie centrum rozrywki jak z koziej dupy trąbka chyba, że chodzi Ci tylko o granie.
Na PS3 pograsz obejrzysz film na BD, posłuchasz muzy, pośmigasz na necie, pograsz za darmo na necie, obejrzysz Divixy, DVD, możesz zrobić z PS3 Media center które będzie łączyć się z twoim kompem bezprzewodowo(tylko trzeba mieć router) i wymieniać pliki między urządzeniami.
Cytat:Z tym, że XBoxa 360 przerobisz i wtedy gry kosztują śmieszną kase.
To nie jest wcale zaleta jakby się mogło wydawać.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#11
Danus napisał(a):możesz zrobić z PS3 Media center które będzie łączyć się z twoim kompem bezprzewodowo(tylko trzeba mieć router) i wymieniać pliki między urządzeniami.
Ej, nie wiedziałem o tym :D

Odpowiedz
#12
Danus napisał(a):Na PS3 pograsz obejrzysz film na BD, posłuchasz muzy, pośmigasz na necie, pograsz za darmo na necie, obejrzysz Divixy, DVD, możesz zrobić z PS3 Media center które będzie łączyć się z twoim kompem bezprzewodowo(tylko trzeba mieć router) i wymieniać pliki między urządzeniami.

Dziwne, ja tam konsolę kupuję do grania i patrzę, czy podoba mi się oferta gier danej firmy, a nie czy będę mógł podłączyć sprzęt do lodówki i wyświetlać jej zawartość na telewizorze.

Odpowiedz
#13
Dokładnie. Jedyną sensowną przewagą PS3 nad X360 jest Blu-ray, poza tym to już tylko kwestia gier.

Odpowiedz
#14
military napisał(a):Dziwne, ja tam konsolę kupuję do grania i patrzę, czy podoba mi się oferta gier danej firmy
Dlatego napisałem tak jak napisałem. O ile Arahan chce tylko grać niech popatrzy tylko jakie tytuły mu bardziej odpowiadają(czy te Z Xa czy te z PS3) i wtedy wybiera. Ale jeśli chce konsolę jako media center(oprócz grania wszystkie inne multimedia) to tylko PS3.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#15
Na pewno będę chciał grać w konkretne tytuły (AvP, Uncharted, GoW 3, Resistance 2, itp) no i oglądać filmy na BR, wszelkie inne udogodnienia są mi obojętne.

Odpowiedz
#16
Wymieniasz rzeczy które ma tylko PS3 i pytasz się którą konsolę wybrać? :razz:

Odpowiedz
#17
Na te tytuły jestem napalony, ale chcę znać opinię ludzi, którzy wcześniej mieli styczność z jakimikolwiek konsolami żeby rozważyć wszystkie za i przeciw, poznać wady i zalety (ale nie takie suche fakty ze stron www) użytkowników.

Chodzi mi o (może to dziwnie zabrzmi) przeżycia z użytkowania, problemy ze sprzętem, itp.

Odpowiedz
#18
Ja mam PS3 i nie mam z nią jakichkolwiek problemów. Z dwa razu tylko przez cały rok użytkowania zawiesiła się. To samo inni moi znajomi oraz brat nie skarży się na czarnulkę.
Co do Xka to od początku najbardziej awaryjna konsola na rynku, PS3 jest najmniej awaryjną konsolą. Jeden z moich znajomych który ma Xka nie narzekał, ale i tak nie gra bo od pół roku konsola leży zjebana (RROD).
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#19
teraz już sie tak nie palą, a i gwarancja na 3 lata miła jest.

Zresztą, niedługo ma wejść X360 Lite, więc lepiej poczekać jeszcze troszkę z zakupem klocka.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.


Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier


Odpowiedz
#20
wujo444 napisał(a):teraz już sie tak nie palą, a i gwarancja na 3 lata miła jest.
Co z tego skoro to dalej najbardziej awaryjny sprzęt w tej klasie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PSX, PS2, ogólnie - konsole i gry starszych generacji military 91 24,889 27-03-2024, 20:11
Ostatni post: slepy51
  Konsole - kupno, akcesoria, awarie, itp. Mierzwiak 65 13,394 31-05-2014, 01:45
Ostatni post: Hitch
  [oddzielony] Jaką konsolę wybrać ? Arahan 0 289 01-06-2010, 11:54
Ostatni post: Arahan



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości