Na zachętę - zacznę. Pierwszy raz miałem kamerę i program do montażu w ręce - ręce bez rękawiczki na 15-stopniowym mrozie, dlatego obraz nie jest zbyt stabilny. :) No ale jest jak jest.
Zamieszczajcie to, co sami nakręciliście!
07-03-2007, 11:22
|
NASZE filmy
|
|
Założę się, że prawie każde z was próbowało eksperymentować z kamerą - w różne sposoby. O niektórych nie chcę słyszeć, o innych usłyszę z przyjemnością - chyba wszyscy inni też. Jeśli skleciliście kiedyś jakiś filmik, pochwalcie się. Wiem, że przynajmniej Mental ma co pokazywać. :) A cała reszta?
Na zachętę - zacznę. Pierwszy raz miałem kamerę i program do montażu w ręce - ręce bez rękawiczki na 15-stopniowym mrozie, dlatego obraz nie jest zbyt stabilny. :) No ale jest jak jest. Zamieszczajcie to, co sami nakręciliście! 07-03-2007, 11:22
Ja kręcę dużo, ale swoich dzieł nie mam- są w "klubie" dla którego kręcę :) Pierwsze doświadczenie z "kamerą" to film o warszawskiej Starówce na szkolny konkurs. Nie miałem jeszcze wtedy kamery i pożyczyłem od kumpla aparat i nim nakręciłem film. Przy montażu okazało się, że nie mam dość dużo sekwencji z kamienicami, więc "przerobiłem" dziedziniec Zamku Królewskiego na kamienice :) Nikt się nie zorientował :) Od tego czasu robiłem kilka montaży na zlecenia kolegów.
Ostatni mój występ w roli operatora był w czasie etiudy. Nie wyszło za dobrze, bo się nie dogadałem z panią reżyser :), ale zawsze coś. To mam, ale ze względu na życzenie aktora, nie mogę udostępnić. I moje największe: montaż kolejnej etiudy, w której też zagrałem. Jeszcze nie skończyłem, ale jak skończę, to będę mógł udostępnić. A co do tematu: Mental planuje film akcji... też kiedyś chciałem, ale nie znalazłem ludzi chętnych do pomocy :( Teraz przymierzam sie do thrillera w stylu "Psychozy" :) Zacznę od krótkiej etiudki, do której niedługo będę robił storyboard. Jeżeli wyjdzie mi etiuda, to pomyślę o czymś dłuższym :) 07-03-2007, 11:51 military napisał(a):Na zachętę - zacznę(...) Mocno alternatywne, interesujące ale efekt psują właśnie drgania kamery, może warto by było zainwestować w rękawiczki :wink: . Ale jak to mówi mój kumpel jak coś spierd***: pierwsze śliwki robaczywki:) Ale czepianie się wykonania to zagrywka nie na miejscu w kontekście tego co zaraz zobaczycie... Przed wami nowa definicja wpadki wykonawczej , efekt parogodzinnej beztroskiej zabawy z kamerą, kartą telewizyjną i programem do obróbki. No i wspaniałe aktorstwo w moim wykonaniu (ten w czarnym) :wink: : W roli Złego mój kuzyn, ja odpowiadam jeszcze za kamerę, montaż i porażające (d)efekty specjalne 07-03-2007, 13:15
Efekt specjalny wyszedł świetnie! Aczkolwiek mogłeś kawałek szyi zostawić - chyba nie wyciął jej dokładnie wzdłuż ubrania? :P W ogóle to jak to zrobiliście?
07-03-2007, 13:23
Poczekaj na siedmiopłytowe wydanie DVD i analizę Adiego :wink:
Czysto poklatkowa robota. Na pierwotnym ujęciu skaczę jak pajac z podwiniętą nogawką i rękawem. Potem po zgraniu tego tanią kartą telewizyjną, w każdej klatce usuwałem co było do usunięcia za tło biorąc obraz przed pojawieniem się postaci. A wycinałem wzdłuż ubrania bo tak było najłatwiej, w ogóle widać, że brakowało mi cierpliwości i jak najszybciej chciałem zobaczyć gotowe dzieło :) Tak na marginesie to rzecz ma już co najmniej sześć lat. Edit: Teraz zauważyłem, że jest data na początku, pięć lat 8) 07-03-2007, 13:51 W wielu kręgach film cieszy się sporym uznaniem. Aktorzy są z daleka rozpoznawani na ulicach pewnego miasteczka :D 03-04-2007, 14:41
Eeee, no dobra skoro wszyscy to wszyscy:
Krótki film, właściwie chyba pierwszy film jaki nakręciliśmy z kumplami, co później zmontowałem. Całość jest w sumie śmieszna prawdopodobnie tylko dla nas, bo tak na dobrą sprawę jest bez sensu. Tutaj link: Aha, przygotowujemy teraz film (a właściwie prawdopodobnie będą to 3 filmy w jednym), o nazwie "Krótkie historie powodujące wymioty" (tytuł roboczy). Będzie to w sumie "dzieło" pełnometrażowe inspirowane filmami typu "Martwica Mózgu". Każda historia będzie kręcona przez kogoś innego. Pierwsza (moja) jest zatytułowana "Ty zaraz zginiesz - ja już nie żyję". Druga - "Bebechy na ganku". Trzecia "Kolekcjoner jelit". Jeszcze i tak o tym usłyszycie :D Na razie są to plany, ja sam dzisiaj zabieram się za pisanie scenariusza do mojej historii, a kręcenie, zważywszy, że chcemy nakręcić to dobrze, prawdopodobnie zajmie nam "trochę" czasu. Ten filmik "Ej ty" został nakręcony chyba rok - dwa lata temu. Milord - "Komornika" nie zrozumiałem :D
Aktualnie rządzi: ja
03-04-2007, 15:55 Cytat:Milord - "Komornika" nie zrozumiałemEkipa podczas zdjęć trzeźwa nie była, więc może stąd ten specyficzny klimat :twisted: A chodziło o to że komornik przyszedł i tv zabrał... 04-04-2007, 19:17 Mush Room napisał(a):Pierwsza (moja) jest zatytułowana "Ty zaraz zginiesz - ja już nie żyję". Druga - "Bebechy na ganku". Trzecia "Kolekcjoner jelit".Już mi się podoba :D 04-04-2007, 19:19
Mush Room - ja czekam na kolejne..
Milord - sorry.. ale prymitywne, żulowskie i głupie :twisted: 04-04-2007, 20:36 Cytat:Milord - sorry.. ale prymitywne, żulowskie i głupieI właśnie takie miało być, a więc pełen sukces :) 04-04-2007, 21:21 Milord napisał(a):I właśnie takie miało być, a więc pełen sukces :) Po tytule myślałem, że będzie to jakaś satyra polskiego 'Komornika'. Jednak chyba nie o to chodziło w twoim filmie ;-) 04-04-2007, 21:25
Kurcze kiedyś ze znajomymi mieliśmy kamere i kręciliśmy mnóstwo różnych etiudek oczywiście były to czyste improwizacje, chociaż pare było całkiem udanych :D kręcenie filmów to zajebista sprawa
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"
11-04-2007, 10:07
Jeśli masz IQ ponad 10 to nie oglądaj tego! :D
Plakat w wersji tymczasowej/nie przedstawia klimatu i jest słabo zrobiony/ ![]() Mój debiut reżyserski. Mojego rodzeństwa debiut aktorski. Nakręcony słabym aparatem cyfrowym więc nic nie widać. Dałem KMF jako producenta bo nie wiedziałem co dać. Zrobiłem też logo /brzydkie/. Jeśli będziecie się wstydzić to usunę ;-) Tytuł: Sen, Gatunek: Dramat, Thriller, Badziewie Do obejrzenia na: http://www.urbaniec.pl/sen/ 25-04-2007, 19:40
Fahny filmik. Podoba mi się :D Ma klimacik. Plakat rzeczywiście nie pasuje do filmu, ale pomijając to to i tak jest 100x lepszy od plakatu świadka koronnego :roll:
25-04-2007, 21:12 raistlin86 napisał(a):Plakat rzeczywiście nie pasuje do filmu, ale pomijając to to i tak jest 100x lepszy od plakatu świadka koronnego :roll: Dzięki za miłe słowa. Nad nowym plakatem pracuję ale niestety nie zrobiłem w czasie 'kręcenia filmu' zdjęć w dobrej jakości a screeny z filmu się nie nadają. Pomyślę jednak nad czymś klimatowym bez zdjęć :-) Pracuję nad nowym scenariuszem z 2 kobitkami ;-) Ktoś jeszcze oglądał? Bo widzę, że zwiększyła się liczba wejść. Chciałbym usłyszeć jak na mnie najeżdżacie :-) 26-04-2007, 13:09
Fajna zdjęcia, ale całość produkcji trąci Lynchem, więc, sorry, ale mi się nie podobało :(
Dwie uwagi: - na końcu filmu powinno być "wystąpili" a nie "występują" - strona z filmem ma tytuł "Bez Nazwy 1". Brawa za realizację jednak :) 26-04-2007, 14:21
Wprawdzie nie moje dzielo, tylko znajomych znajomych z Gdanska, ale mysle, ze mozna sprobowac rozpropagowac. ;)
Oto Pan Maska: 26-04-2007, 23:01 |
| Podobne wątki | |||||
| Wątek: | Autor | Odpowiedzi: | Wyświetleń: | Ostatni post | |
| Jakie filmy należy robić w Polsce | Danus | 242 | 56,222 |
12-07-2025, 14:12 Ostatni post: OGPUEE |
|
| Filmy Z.F. Skurcz | Bogdan | 8 | 6,841 |
10-08-2022, 21:49 Ostatni post: OGPUEE |
|
| Jakieś polskie filmy do polecenia? | blacklucas1 | 6 | 1,700 |
18-08-2020, 14:17 Ostatni post: Corn |
|
| Filmy o logopedach, dykcji, rehabilitacji mowy, emisji głosu | Katia | 5 | 3,644 |
04-06-2016, 10:36 Ostatni post: Quay |
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |