Najlepszy/e film/y "telewizyjne"
#1
Jak w nazwie tematu, chyba nie trzeba wyjaśniać.

Imo Duel Spielberga "takes the cake".



Jakieś inne typy?

Odpowiedz
#2
Threads (1984)

Odpowiedz
#3
Z czołówki filmów telewizyjnych:

Opowieść wigilijna z 1984:

Odpowiedz
#4
W przypadku "Duela" to aż można zapomnieć, że ogląda się film telewizyjny. Świadczy to chyba o klasie reżyserskiej młodego Stefka.

Z tych co widziałem to "Conspiracy" z Branaghem, Tuccim i Firthem było spoko.

Odpowiedz
#5
(26-10-2023, 09:55)Kryst_007 napisał(a): W przypadku "Duela" to aż można zapomnieć, że ogląda się film telewizyjny. Świadczy to chyba o klasie reżyserskiej młodego Stefka.

Warto przy tym pamiętać, że "Duel" telewizyjny jest o cały kwadrans krótszy od kinowego (74' vs. 90') i nie ma w nim m. in. sceny z budką telefoniczną i sceny na przejeździe kolejowym. 

Odpowiedz
#6
Lista telewizyjnych debesciakow, ktora moze byc pomocna w wyborze:

https://m.imdb.com/list/ls055559957/
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#7
"Duel" wiadomo, czołówka filmów Spielberga, ja od siebie dorzucę dwa animale, do których wracam co jakiś czas i zawsze dobrze się bawię, mianowicie "Strays" z 1991 roku - mały, klimatyczny horrorek o stadzie zdziczałych kotów prześladujących pewną typową, amerykańską rodzinkę w ich nowym domu. Kot-szef zawsze wydawał mi się dobrany idealnie, do tego filmowany jest w taki sposób, że wydaje się o wiele większy niż był w rzeczywistości, do tego bardzo porządna obsada ludzka. Polecam.



Drugi filmik to oczywiście "The Beast" z 1996 na podstawie powieści Petera Benchleya, czyli w wielkim skrócie "Jaws" z kałamarnicą olbrzymią zamiast rekina. Bardzo fajne animatroniczne efekty i miniatury, niezłe tempo plus William Petersen w roli głównej, czyli jeden z najbardziej niedocenionych aktorów w historii. Na drugim planie w roli lokalnego pijaczka przewija się też zawsze świetny Larry Drake. Warto też pochwalić bardzo dobry soundtrack autorstwa Dona Davisa:



Film pierwotnie był wyemitowany jako dwuodcinkowy miniserial (u nas pierwszy raz w TV widziałem to na nieistniejącym już dawno RTL7 w formie czteroodcinkowej, później różnie to puszczali), ale śmiało można go podciągnąć pod temat. Tutaj bardzo fajny podcast o tym lekko zapomnianym filmie jakby ktoś chciał posłuchać - https://genrevision.com/posts/fin-flicks-peter-benchley-beast Z telewizyjnych ekranizacji powieści Benchleya był jeszcze "Creature" z Craigem T. Nelsonem, ale powtarzałem go sobie ostatnio po przeczytaniu książki i tam oprócz świetnego animatronicznego rybo-ludzia autorstwa samego szefa Stana Winstona nie ma absolutnie nic ciekawego.

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#8
Czy "Żółty Szalik" można uznać za film telewizyjny? Czy tak czy nie, jest to zdecydowanie topka polskich filmów ever.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#9
Bibliomisiek napisał(a):i nie ma w nim m. in. sceny z budką telefoniczną i sceny na przejeździe kolejowym. 
Scena z budką jest w obydwu wersjach, w telewizyjnej nie ma wcześniejszej rozmowy z żoną.
Ja natomiast przypomnę Kolczaka:

Odpowiedz
#10
A "Tożsamość Bourna" to gdzie?
I "Przedsionek piekla"?

(26-10-2023, 11:20)Bucho napisał(a): Lista telewizyjnych debesciakow, ktora moze byc pomocna w wyborze:

https://m.imdb.com/list/ls055559957/



Uprising to ponoć kolejny antypolski wysryw.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#11
shamar napisał(a):A "Tożsamość Bourna" to gdzie?
I "Przedsionek piekla"?

A co z nimi? Oba miały premierę kinową przecież. Z takich trochę zapomnianych ale na pewno ciekawych filmów telewizyjnych można śmiało też dorzucić "Cast a Deadly Spell" Martina Campbella z Fredem Wardem i Julianne Moore w rolach głównych - noir kryminał fantasy z lovecraftowskim sznytem i fajnym gumowym potworem na końcu. Myślę, że jest to na tyle nietuzinkowy i interesujący film, że warto rzucić okiem jak ktoś nie widział.

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#12
Dobry temat, parę tytułów już zapisałem bo nie wszystkie znałem

Odpowiedz
#13
HBO robiło niezłe filmy, które nie miały premier kinowych. Mój ulubiony to When Trumpes Fade z 1998.

Odpowiedz
#14
O tak, When Trumpets Fade to kapitalny film o jednej z najbardziej poronionych bitew WW2, a Manning to przechuj.

Odpowiedz
#15
(26-10-2023, 13:05)slepy51 napisał(a):
shamar napisał(a):A "Tożsamość Bourna" to gdzie?
I "Przedsionek piekla"?

A co z nimi? Oba miały premierę kinową przecież.

Jaką premiere kinową? To są 2 filmy telewizyjne.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#16
(26-10-2023, 13:05)slepy51 napisał(a):
shamar napisał(a):A "Tożsamość Bourna" to gdzie?
I "Przedsionek piekla"?

A co z nimi? Oba miały premierę kinową przecież.

Ależ istnieje jeszcze jedna Tożsamość Bourne'a zrobiona dla TV - z Richard em Chamberlainem:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/To%C5%BCsamo%C5%9B%C4%87_Bourne%E2%80%99a_(film_1988)

Odpowiedz
#17
(26-10-2023, 09:41)nawrocki napisał(a): Threads (1984)

O tak! Ależ ten film mnie sponiewierał w swoim czasie. I ta końcówka z nowym pokoleniem już po wojnie.

Odpowiedz
#18
shamar napisał(a):Jaką premiere kinową? To są 2 filmy telewizyjne.

Mój błąd, następnym razem dodaj rok produkcji jak jest kilka filmów z tym samym tytułem, bo "Przedsionki piekła" też są dwa ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#19
Serio myślałeś, że podałem "Bourna" z Damonem?
Bez egzorcyzmów się nie obejdzie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#20
No właśnie oglądałem te nowe egzorcyzmy, widocznie jeszcze się nie otrząsnąłem :)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Twój pierwszy film obejrzany w kinie piXi 95 16,925 10-01-2023, 11:49
Ostatni post: Reno
  Fotografie na podstawie których chcielibyście obejrzeć zrobiony film Kluski 10 4,076 08-02-2020, 18:51
Ostatni post: Gieferg
  Najlepsi spośród pominiętych w kategorii NAJLEPSZY FILM Juby 5 2,511 20-02-2017, 14:31
Ostatni post: Juby
  Najlepszy filmowy pojedynek apone 36 9,238 21-02-2013, 23:55
Ostatni post: Mierzwiak
  Który Bond był najlepszy? zły 48 10,217 09-05-2010, 20:40
Ostatni post: Macamel
  Najlepszy film S-F Anonymous 66 14,841 10-03-2010, 17:42
Ostatni post: Mefisto
  Najlepszy film krótkometrażowy mniezgoda 6 2,474 10-03-2010, 11:28
Ostatni post: Joe Chip
  Ankieta. Tradycyjny film na święta, puszczany co roku. Wolf 01 28 10,346 03-01-2010, 14:14
Ostatni post: Wolf 01
  Który Bond jest najlepszy i dlaczego to "Licence to Kil Ackbar 2 1,739 21-03-2009, 20:28
Ostatni post: Mefisto
  Najciekawszy film o tematyce skinheadowskiej qrycha 21 12,025 07-09-2007, 14:53
Ostatni post: desjudi



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości