Naznaczony
#21
Ten ratunkowy wątek, spieprzył mi całe oglądanie ale i tak daje kredyt i następny odcinek obejrzę:)

Indroman napisał(a):@elilhrairrah - ja właśnie pisałem o serialu, choć "projekcja" mogła wskazywać na co innego. Z tego co wiem to serial i film zmontowano z tego samego materiału. Filmu jednak też nie widziałem.

Film ze słyszenia wiem, że to są jakieś bezskładne ścinki z serialu. Ogólnie kicha.

Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to,
że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu.
-- Thomas Jefferson

Odpowiedz
#22
Drugi odcinek jest już dostępny (puszczali go na platformie N od razu po pierwszym) i chyba jako VOD też w N... Na sieci od dawna jest dostępny... Starczy z google skorzystać... ;-)
Drugi odcinek jak już pisałem jest zdecydowanie lepszy, a ta część morska jest tylko w retrospekcjach pokazywana...
thug life

Odpowiedz
#23
http://www.kominek.tv/tt.depresja.polskich.seriali,artykuly,113.htm

Nie widziałem, ani Naznaczonego ani Przepowiedni, więc wrzucam tylko jako ciekawostkę. Jak ktoś widział może potwierdzić lub zaprzeczyć :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#24
Widziałem oba, Przepowiednię wieki temu... Ale nie skojarzyłem tego... Dalej nie kojarzę podobieństw - ale to może dlatego, że połowy faktów z Przepowiedni, które są wypisanie nie przypominam sobie... ;-)
thug life

Odpowiedz
#25
Pierwszy odcinek nuda raczej. Abstrahując od faktu, że wszystko wiadomo ze zwiastuna to brak mu jakiegokolwiek kopa czy czegoś naprawdę oryginalnego, sprawiającego, że chce się oglądać dalej. Ani ciekawy bohater, ani historia. Zobacze może kawałek drugiego odcinka i olewam...

Odpowiedz
#26
Drugi odcinek dobry, bardzo dobry, rekompensuje rozczarowania po pierwszym.

Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to,
że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu.
-- Thomas Jefferson

Odpowiedz
#27
Poprzeczka się nieznacznie podnosi, to dobrze. Mnie jednak niesamowicie drażni muzyka. Jest oderwana od tego ci się dzieję na ekranie, jest zbyt uniwersalna. A już całkowicie zepsuła moment katastrofy statku. Była zbyt głośno w stosunku do odgłosów otoczenia i zanikł dramatyzm.
muzique

Odpowiedz
#28
Pierwszy odcinek naprawdę dobry. Niezła muzyka, efekty i aktorstwo. Ciekawa fabuła, takie pomieszanie kilku wątków z zagranicznych seriali. Zobaczymy jak to się dalej rozwinie, ale jestem na tak.

Odpowiedz
#29
Przyłączam się do pochlebców.
Można się oczywiście przyczepić do drobiazgów jak brak bluzgów w scenach "emocjonalnych", czy miejscami teatralnego aktorstwa(które solidnie działa mi na nerwy).
Ale ogólnie jestem na tak. Wyprawa na ryby 2 przyjaciół rządzi
stan obecny: 7/10.

Odpowiedz
#30
Widziałem 10 minut.

Jedno słowo: kał.

Odpowiedz
#31
A powinieneś wysiedzieć do końca, bo mimo wszystko, warto. Ja jestem po drugim odcinku i chętnie zobaczę trzeci.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#32
Cytat:Można się oczywiście przyczepić do drobiazgów jak brak bluzgów w scenach "emocjonalnych"

nie wyobrażam sobie TVN-owskich, wypicowanych, pedałkowatych "aktorów" przeklinających. nie na moją głowę taka wizja:)

Odpowiedz
#33
TVN zaczął kręcić według zasad publicznej TV zza oceanu. W "X Files" też nie bluzgają przeca :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#34
nie chodzi o to, czy bluzgają czy nie. po prostu nie mogę patrzeć na te wielką kochającą się rodzinę TVN-u. a jak widzę Adamczyka, to momentalnie mi się nóż w kieszeni otwiera.

Odpowiedz
#35
No, niestety obsada jest jedną ze słabych cech "Naznaczonego", ale produkcja sama w sobie się broni.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#36
Drugi odcinek nie pozostawił po sobie niedosytu, przynajmniej w moim odczuciu. Dostałem wyważone tempo, kolejne sceny nie sprawiają wrażenia jakby były zlepkiem kilku dobrze wyprodukowanych motywów. Co prawda rzucają się w oczy kalki gatunkowe, ale oglądało się to świetnie. Wkręcił mnie dogłębnie wątek wypadu na ryby. Muza - wbrew temu, co napisano powyżej - genialnie pasuje i jest znakomicie wyprodukowana. Może to dlatego, że odsłuch mam dookólny, siedmiopunktowy.

Generalnie nie liczę na to, że z "Naznaczonego" wyjdzie mega zaskakująca seria, ale wciągnęło mnie... i to bardzo.
I was always criticized for style and content, but I enjoy trying to tell stories a different way - Tony Scott

Odpowiedz
#37
Jestem po trzecim odcinku... Tak samo dobry jak drugi, początek trochę słabszy, ale za to końcówka nadrabia - znów czerpane wzorce z amerykańskich klasyków... Widać już, że serial będzie kroczył jakby dwiema ścieżkami (coś jak X-Files), jedna główna oś serialu i co odcinek zamknięty wątek (wypad na ryby w odcinku 2, teraz praca w korporacji w odcinku 3)...

Jeden zdecydowanie zaskakujący zwrot akcji jeśli chodzi o motyw odcinka
A co do samych aktorów to (od razu mówię, że nie jestem specjalistą - żadnych polskich seriali nie oglądałem, a filmy polskie wyłącznie offowe) to poza Adamczykiem nie kojarzę tych twarzy (w sensie jako "wielką kochającą się rodzinę TVN-u"), odnosząc się do twarzy z plakatów polskich "to nie tak kotku..." czy innych badziewi, lub seriali TVN (trudno nie zobaczyć reklam tych seriali - wystarczy na 5 minut włączyć tv ;-))...
Więc chyba nie jest tak źle... ;-)

Odpowiedz
#38
Drugi odcinek świetny. Bardzo dobra rola Respondka, ogólnie cały motyw "wypadu na ryby" bardzo fajnie przemyślany i nakręcony. Bazak strasznie niepokojący.

Mam ochotę wysłać sms'a i obejrzeć następny odcinek.

Odpowiedz
#39
W sieci sklepów Torrent już dawno jest :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#40
Swoją drogą scenariusz jest bardzo niedopracowany. Nawet małe, niewiele znaczące i łatwe do zrobienia sceny są nierealistyczne i oderwane od świata. W 2 odcinku Adamczyk kupuje dwa dzienniki i czasopismo "Skandale". I ile płaci ? 24! 24 złote za 3 gazety! Czyżby nieznajomy windował również inflacje o 10000000% ?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości