PLEBISCYT: Najlepsze filmy wszech czasów
#81
(09-02-2021, 14:55)PropJoe napisał(a):
(09-02-2021, 14:48)Kluski napisał(a): Dobra, to ja jako organizator muszę jednak zrobić jakiś porządek.

30 miejsc jest wymagane, mniejsza liczba to głos nieważny.

Dlaczego? Bo nawet głosując na 10 filmów x 3 sztucznie winduje pozycję filmu względem tych co będą głosować na pełną 30-tkę. Jeśli dam 5 na Gorączkę, ale nie dam 1 na Aliena, bo mam mniejszą liczbę filmów, to wtedy 5 od kogoś kto się stosował do zasady 30 ma mniejszą wagę.

Nie do końca kumam, ale czy rozwiązaniem nie jest tu propozycja Giefrega? Jak chcesz to głosujesz na mniejszą liczbę filmów, ale punktów do rozdysponowania masz wtedy mniej. Plus jest taki, że nie trzeba na siłę dobijać do 30. 

Jak na razie to raczej problem jest odwrotny, że tych propozycji jest więcej niż miejsc :)

Jak zagłosujesz na 30, to musisz komuś odjąć

Głosujący 1 lubi Aliena 5, Gorączkę 5, Misia 5, głosuje na powiedzmy 20 pozycji, gdyby głosował na 30 musiałby odjąć Misiu powiedzmy -2 żeby wszedł jakiś inny film za te dwa punkty

Głosujący 2 lubi Aliena 5, Gorączkę 3, Matrixa 3, Terminatora 1 

Głosujący 3 lubi Aliena 5, Gorączkę 4, Terminator 2, Matrix 1

Przy założeniu oczywiście, że są jeszcze inne filmy na jego liście, to tak w scenariuszu z mniejszą liczbą miejsc G1 przepycha Misia kosztem Matrixa G2 i G3, oraz Terminator wskakuje ex aequo z Misiem. 
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#82
(09-02-2021, 12:31)Kluski napisał(a): Dobra, to w zasadzie trzeba tylko określić termin i można ruszać z ankietą. Myślę, że do końca marca jest spoko, za długo też nie ma sensu.

Spróbuję namówić desa, można się odezwać na priv do tych co stale zaglądają jeszcze i się nie obrazili, im więcej uczestników tym ciekawiej.

Nakłoń Desa aby to puścił na głównej!! Wtedy wpadnie Phil i reszta spadochroniarzy :D

Ja zrobiłem wstępną selekcję i jest ich 61. Włączając w to polskie.
Jak ja mam zrobić 30-tkę?! 

Moja wstępna selekcja, jest chyba 67:


Odpowiedz
#83
Też mi się wydaje, że każdy spokojnie wybierze 30 filmów więc nie ma co kombinować.

Cytat:Jak ja mam zrobić 30-tkę?!

Powiem ci co skreślić z tej listy i po problemie :>

Odpowiedz
#84
Doppelgangera napisał(a):A Long time ago in America

Nie masz Ty czasem na myśli Once upon a time in America? :P
No chyba że głosujemy też na "Glass trap" z Brucem Willisem, "Spinning sex" z Patrickiem Swayze, "Sentenced to Shawshank", "Underground circle" Finchera i "Prisoner of hatred".

Odpowiedz
#85
(09-02-2021, 16:08)Capt. Nascimento napisał(a):
Doppelgangera napisał(a):A Long time ago in America

Nie masz Ty czasem na myśli Once upon a time in America? :P

Zawsze to mylę cholera. Macie rację towarzyszu.

Odpowiedz
#86
Wstępnie:

Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
#87
Przejrzałem pobieżnie moje TOPy z poszczególnych dekad. Po mega bólach wychodzi że moja lista kończy się na XX w. Nic z XXI nie zasługuje na usunięcie któregokolwiek tytułu. TOP30 to stanowczo za mało.

Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#88
Po przemyśleniu sprawy możliwe, że będzie taki zestaw, jak dokładnie z punktacją to się jeszcze zobaczy:


Odpowiedz
#89
Moja wstępna lista:


Odpowiedz
#90
Ale dawajcie w spoilerach. Ja na przykład chcę być zaskoczony wynikami, a jak każdy pokaże swoje to już będzie mniej przyjemności.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#91
Tak jak juz kilka osob napisala, ma byc obligatoryjnie 30 filmow w glosach. Nie wierzę, ze ktos nie bedzie potrafil wybrac 30 filmow wszechczasow.
Co do punktacji, niech bedzie propozycja Gieferga, a co do puszczenia plebiscytu na strone KMF, zeby jak to ktos okreslil zaglosowal Phil czy inny spadochroniarz? Ja sie pytam po co? Za przeproszeniem niech ciagna druta, juz raz wypieli sie na forum wiec mam w dupie ich glosy i plebiscyt sobie spokojnie bez nich poradzi.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#92
Wstępna lista (poza top 3 wszystko ulega zmianie)

Najlepszy film 2021: Titane
Najlepszy film 2020: Pewnego razu w Hollywood
Najlepszy film 2019: Parasite
Najlepszy film 2018: Suspiria






Odpowiedz
#93
Bradesinarus - sprytnie, sprytnie, ale we właściwym plebiscycie nie przejdzie dawanie cichcem tego samego tytułu na dwóch różnych miejscach, aby dać mu więcej punktów :p

Odpowiedz
#94
Może to inny taksówkarz ;)
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#95
Myślę, że to byłaby moja 30 (kolejność chwilowo tylko alfabetyczna), czyli same dychy i dziewiątki według ocen na Filmwebie:


z tym że to:

Cytat:TOP10 każdego uczestnika musi mieć krótką opinię

obawiam się, że dyskwalifikuje mnie z udziału. Znam i kocham te filmy od dekad, ale podsumować je – nie dam rady. :P

Odpowiedz
#96
Dajcie sobie spokój z tymi opiniami od razu, who gives a fuck anyway?

Odpowiedz
#97
Ja chętnie napiszę swoje, ale to przesada, żeby wymagać od każdego.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#98
A kto to tak zarządził, bo ja nie :)
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#99
No to ten drugi, czyli Sonny. :)

Odpowiedz
Ja w tym przedsięwzięciu nie jestem osobą decyzyjną. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze filmowe fryzury/stylówy Huntersky 51 7,974 25-04-2024, 16:27
Ostatni post: Krismeister
  [+18] Najlepsze full frontale z mainstreamowych filmów military 285 230,379 14-10-2023, 20:00
Ostatni post: yacajackowski
Tęcza PLEBISCYT: Najlepsze seriale PropJoe 252 25,497 08-09-2023, 16:46
Ostatni post: Spoilerowo
  PLEBISCYT Stevena Spielberga gigacz 82 19,547 19-04-2023, 13:17
Ostatni post: Bucho
  NAJLEPSZE FILMOWE SCENY WSZECH CZASÓW Mental 81 14,549 01-03-2023, 19:21
Ostatni post: yacajackowski
  Najlepsze masowe strzelaniny w historii kina Mental 33 5,445 30-11-2022, 10:11
Ostatni post: Corn
  Artykuły KMF - Najlepsze filmy lat 70. desjudi 127 31,581 07-09-2022, 21:37
Ostatni post: Bucho
  Najlepsze filmowe sceny "łóżkowe" Jakuzzi 58 36,293 24-01-2022, 13:32
Ostatni post: shamar
  Filmy sportowe - ankieta Sylwia 4 817 13-01-2022, 14:12
Ostatni post: Sylwia
  Najgorsze filmy Dusqmad 232 46,201 20-11-2021, 20:06
Ostatni post: Kluski



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości