PLEBISCYT: Najlepsze seriale
Ja już nie pamiętam który plebiscyt się odbył, a który był tylko planowany, ale "zostały" nam lata 50. i wcześniej, tylko tutaj zainteresowanie pewnie byłoby śladowe, a poza tym może polskie filmy?

Odpowiedz
Tylko potem zagłosują 4 osoby na 5 filmów i tyle z tego będzie.

Jak była kłótnia o "Głupiego i głupszego" to może te komedie? Najlepszy reżyser albo najlepszy polski film też spoko.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Dlatego jestem za jak najszerszą kategorią i próbuję wybadać w ogóle, komu się będzie chciało.

Lata 50. chyba nie mają szans zaangażować więcej niż kilka osób na poważnie.

Dla mnie w tej kolejności:
Ulubiony reżyser
Komedia
Polski film
lata 50

Ten reżyser niby najbardziej przewidywalny, ale ja bym właśnie podszedł do tego podkreślając, że to ulubiony. Nadal pewnie wygra Kubrick a w czołówce będzie Mann, Scorsese i Spielberg, ale każdy ma tu swoich mniej oczywistych ulubieńców, więc jakiś Jeff Nichols itd. mogliby się pojawiać.


Odpowiedz
Ulubiony reżyser to nie widzę większego sensu, bo wartość takiej wyliczanki właściwie zerowa: kandydatów jest kilkunastu i wszyscy znają ich filmy, więc co za różnica czy wygra Spielberg, Kubrick, Nolan, Mann czy Scorsese?
Za to polski film to stosunkowo łatwa do zdefiniowania kategoria i do tego jest szansa, żeby się zainteresować jakimś filmem, który przeoczyliśmy. Poza tym jestem zwyczajnie ciekaw który by wygrał - Psy? Ziemia Obiecana? Rękopis?

Odpowiedz
Jest w tym coś. To ja głosuję na "film polski".
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
No trochę racja. Dlatego jeśli już reżyserzy to może bym jakoś zawęził kategorię. Ulubieni reżyserzy ostatnich 20 lat? Ale nadal rozumiem, że to będzie bardziej taka wyliczanka, która pewnie nikogo nie zaskoczy, nawet jak na dalszych miejscach pojawią się trochę mniej oczywiste nazwiska.

Film polski spoko. Sam nie wiem czy jestem w stanie jakąś sensowną listę ułożyć. Byłaby to raczej lista ulubionych spośród tych, które  widziałem a zaległości mam sporo i średnią ochotę nadrabiać. Ale racja, że sensu w tym więcej.


Odpowiedz
No jest w tym racja, fakt. Mnie jakoś zaciekawił ten "najgorszy film". Zastanówcie się
.

Odpowiedz
Zbyt szerokie i każdy rozumiem przez to coś innego. Ja nie miałbym pojęcia na co głosować, po prostu wypisać najniżej ocenione filmy z Filmweba? Tam mam jakieś losowe kupsztale, które zdarzyło się obejrzeć, ale nie mam pojęcia czy można je nazwać najgorszymi filmami w historii.

Odpowiedz
to lecim na grubo i jeszcze najlepszy cytat z filmu polskiego

Katyń 2007

- A JAK BĘDZIE WOLNA POLSKA?
- NIE BĘDZIE WOLNEJ POLSKI, NIGDY! I PROSZĘ TO SOBIE ZAPAMIĘTAĆ DOBRZE? ...NIGDY

Odpowiedz
Ale co Ty stary gadasz? Naćpałeś się?
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Tak się kończy branie mefedronu podczas maratonu filmów Wajdy
.

Odpowiedz
Ciekawe jakby wyglądał Katyń od Vegi? Jeszcze na przekór by się okazało, że Vega by się przy takim temacie kontrolował i niespożytkowaną energię wykopowego prymitywizmu włożył w sceny mordów na Sowietach. Vega po tym ogłosiłby się polskim Tarantino i porównywał temat do Bękartów Wojny.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
nie wiem o co chodzi, zacytowałem 1:1 cytat z filmu

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze filmowe fryzury/stylówy Huntersky 41 7,443 26-10-2023, 19:23
Ostatni post: Krismeister
  [+18] Najlepsze full frontale z mainstreamowych filmów military 285 229,609 14-10-2023, 20:00
Ostatni post: yacajackowski
  PLEBISCYT Stevena Spielberga gigacz 82 19,441 19-04-2023, 13:17
Ostatni post: Bucho
  NAJLEPSZE FILMOWE SCENY WSZECH CZASÓW Mental 81 14,397 01-03-2023, 19:21
Ostatni post: yacajackowski
  Najlepsze masowe strzelaniny w historii kina Mental 33 5,298 30-11-2022, 10:11
Ostatni post: Corn
  Artykuły KMF - Najlepsze filmy lat 70. desjudi 127 31,223 07-09-2022, 21:37
Ostatni post: Bucho
  Najlepsze filmowe sceny "łóżkowe" Jakuzzi 58 36,121 24-01-2022, 13:32
Ostatni post: shamar
  Najlepsze zdjęcia simek 7 3,493 22-10-2021, 10:04
Ostatni post: PropJoe
Żarówka PLEBISCYT: Najlepsze filmy wszech czasów Kluski 655 46,403 22-06-2021, 13:31
Ostatni post: PropJoe
  PLEBISCYT: Najlepsze filmy drugiej dekady XXI wieku Juby 385 37,341 12-02-2021, 00:25
Ostatni post: Bradesinarus



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości