Ankieta: Jak oceniasz "Prometheus"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Prometheus (2012) reż. Ridley Scott
(12-06-2012, 13:09)shamar napisał(a): Pytanko- w jakim trailerze jest to ujęcie?
W żadnym, to nowo wypuszczona fotka. Jest jeszcze jedna pokazująca że Inżynierom nie obca (pun intended) jest siłownia:

[Obrazek: prometheusengineer06820.jpg]

Nie jest to żaden spoiler, przecież Inżyniera pokazali już w pierwszym trailerze, z daleka co prawda, ale chyba nikt nie miał problemów z zauważeniem że to albinos o ludzkiej twarzy:

[Obrazek: snapshot20120612160317.jpg]


Odpowiedz
Z daleka , nie z daleka ale tu jest zbliżenie na ryja.

(12-06-2012, 13:57)military napisał(a): To pierwsza rzecz, którą widzisz w filmie. Trudno, żeby pierwszy kadr uznać za spoiler.

Nie pisze, że to stricte spoiler tylko spoiler dla tych, którzy unikają zwiastunów i fotek od pewnego czasu.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
To co robisz w temacie "Prometheus - Wrażenia, opinie, spoilery"? :)

Odpowiedz
Ok, to mam propozycję: jeśli chcesz uniknąć spojlerów, nie wchodź do wątku, który nazywa się

PROMETEUSZ - WRAŻENIA, OPINIE, SPOJLERY

Odpowiedz
Ja p......niczę.
Wali mnie to dla kogo to spoiler, dla kogo nie. Mi to nie przeszkadza.
Pytałem tylko GDZIE TO BYŁO i CZY DUŻO WYSZŁO SPOILEROWYCH trailerów/materiałów od czasu pierwszych zwiastunów.

Możemy pociągnąć jeszcze ten temat na 2 strony, pasuje?


(12-06-2012, 16:32)Mierzwiak napisał(a): To co robisz w temacie "Prometheus - Wrażenia, opinie, spoilery"? :)

Pisałem gdzieś tam, że staram się unikać i się... staram. Głownie fabularnych ale korci mnie, żeby czytać opinie o filmie :)

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Cytat:Pytałem tylko GDZIE TO BYŁO i CZY DUŻO WYSZŁO SPOILEROWYCH trailerów/materiałów od czasu pierwszych zwiastunów.

Wszystkie zdradzały jakiś element fabuły, więc wszystkie są spojlerowe.

Odpowiedz
http://www.avpgalaxy.net/forum/index.php?topic=44108.0

Odpowiedz
Wspaniały przykład nadinterpretacji.
Baj da łej, jakby kto się zastanawiał, czy szczegóły mają w tym filmie głębsze znaczenie - nie, nie mają.

"I also sculpted an altar area for this set that paid homage to Giger -it is a relief sculpture hanging from the wall and has the impression of an alien form with flowing structures surrounding it. There are a lot of easter eggs in this sculpture — including several hidden Giger motifs that were not used in the original film."

Czyli ten Obcy jest tam, bo ktoś pomyślał: czemu nie? To nie ma związku z fabułą czy "mitologią" filmu, nie zostało zaplanowane - ot, wrzucili, bo tak. Może tam być, może nie być. Bez znaczenia. Taki żarcik. A ludzie rozbierają film na czynniki pierwsze i myślą, że dosłownie wszystko się liczy.

Ten cytat stąd: http://io9.com/5917639/10-things-you-didnt-know-about-the-design-of-prometheus
BTW: podsumowanie roli Fassbendera.:)

[Obrazek: tumblr_m5ikphziCx1ql6fc4o1_400.gif]

Odpowiedz
(12-06-2012, 16:05)Mierzwiak napisał(a): Nie jest to żaden spoiler, przecież Inżyniera pokazali już w pierwszym trailerze, z daleka co prawda, ale chyba nikt nie miał problemów z zauważeniem że to albinos o ludzkiej twarzy:

http://img256.imageshack.us/img256/4835/snapshot20120612160317.jpg
:D Na zapodanym zdjęciu uja widać (zwłaszcza, jeżeli nie analizuje się zwiastunu fragment po fragmencie), gdybyś nie powiedział mi, że tam ktoś jest to nie zwróciłbym nawet uwagi, nie mówiąc już o tym, żeby rozpoznać, że to nie człowiek, wiec to akurat słaby argument. :)


Odpowiedz
(12-06-2012, 20:48)Albertino napisał(a): http://www.avpgalaxy.net/forum/index.php?topic=44108.0

Brzmi to całkiem sensownie tj. ulatwia połapanie się w tym o co w Prometuszu chodzi lub ma chodzić. Dobrze, że zrezygnowali z wplątania w ten film wątku Jezusa i Jego ukrzyżowania. Bezsenowne i bardzo kontrowersyjne. Do tego wybuchłby skandal i posypała ogromna krytyka. A jak widać Prometeusz nie jest żadnym dziełem aby taką historię w nim umieszczać lub nawet do niej nawiązywać.

Odpowiedz
#!

:)

http://redlettermedia.com/half-in-the-bag-prometheus/

Odpowiedz
(13-06-2012, 00:14)Crov napisał(a): :D Na zapodanym zdjęciu uja widać (zwłaszcza, jeżeli nie analizuje się zwiastunu fragment po fragmencie), gdybyś nie powiedział mi, że tam ktoś jest to nie zwróciłbym nawet uwagi, nie mówiąc już o tym, żeby rozpoznać, że to nie człowiek, wiec to akurat słaby argument. :)
To nie jest argument, tylko fakt. Poza tym średnio mnie interesuje czy go zauważyłeś, czy nie :) Po premierze trailera cały internet trąbił o ludku widocznym na tej właśnie klatce (włącznie z tym forum), nie wiem gdzie wtedy byłeś, pewnie na wycieczce na LV-426. Nie przyczepiło ci się nic do twarzy? :P

(12-06-2012, 21:07)military napisał(a): Czyli ten Obcy jest tam, bo ktoś pomyślał: czemu nie? To nie ma związku z fabułą czy "mitologią" filmu, nie zostało zaplanowane - ot, wrzucili, bo tak. Może tam być, może nie być. Bez znaczenia. Taki żarcik. A ludzie rozbierają film na czynniki pierwsze i myślą, że dosłownie wszystko się liczy.
Co gorsza, ta płaskorzeźba z Alienem "wisi" nad czymś w rodzaju ołtarza. To znaczy że Jockeye czczą swoje dzieło? Nie rozumiem tego, nie rozumiem jak można wpieprzać rzeczy, które samą swoją obecnością wszystko komplikują i zaburzają sens. Może Xenomorf w końcówce to też tylko smaczek i niepotrzebnie rozwodzicie się nad bezsensem sposobu, w jaki doszło do jego narodzin?

Odpowiedz
(13-06-2012, 07:03)Mierzwiak napisał(a):
(13-06-2012, 00:14)Crov napisał(a): :D Na zapodanym zdjęciu uja widać (zwłaszcza, jeżeli nie analizuje się zwiastunu fragment po fragmencie), gdybyś nie powiedział mi, że tam ktoś jest to nie zwróciłbym nawet uwagi, nie mówiąc już o tym, żeby rozpoznać, że to nie człowiek, wiec to akurat słaby argument. :)
To nie jest argument, tylko fakt. Poza tym średnio mnie interesuje czy go zauważyłeś, czy nie :)
Wydawało mi się, że to argument za tym, że zamieszczenie zdjęć albinosa to "Nie jest to żaden spoiler", bo "przecież Inżyniera pokazali już w pierwszym trailerze". Ale jeżeli nie to przepraszam za pomyłkę.

Tak czy siak, "Chyba nikt nie miał problemów" brzmi w tym wypadku śmiesznie, bo normalny człowiek nie analizuje każdego zwiastuna klatka po klatce, więc się nie dziw, że mnie to bawi. Zwłaszcza w zestawieniu z tym zdjęciem kosmity wcześniej: tu widać go w całej okazałości z bliska, a w zwiastunie gdzieś małego, szarawego, na szarawym tle i w sumie uja widać, a już na pewno nie widać, że to tylko humanoid, a nie czlowiek. :) Zwróciłem po prostu uwagę na komizm tego zestawienia, nic więcej.

A gdzie byłem, gdy cały internet aka nerdy analizowały trailery klatka po klatce? Miałem życie. :)

Odpowiedz
Powtarzam: cały internet o tym huczał, więc jeśli w tym czasie ktoś spędzał urlop na dnie Rowu Marjańskiego, to jego problem. Tak, nowa fotka pokazuje go dokładnie, ale osobiście nie widzę dużej różnicy między łysym albinosem widocznym z daleka a łysym albinosem pokazanym z bliska. Może tylko taką, że ten pierwszy wygląda lepiej. Poza tym rozmawiamy o tym tylko dlatego, że osoba unikająca spoilerów weszła do tematu opisanego "spoilery" i zdziwiła się, że trafiła na spoiler. Jest po 7 rano, dawka absurdu jak dla mnie została na dzień dzisiejszy wyczerpana :)

Odpowiedz
Po co mi się tłumaczysz? Nie spinaj się, napisałem ci, co mnie rozbawiło i co wypomniałem - jeżeli nie widzisz różnicy między tymi zdjęciami to super, dla mnie różnica jest ogromna, a zestawianie ich zabawne. :) I nie mowie o tym, bo ktoś tam wymyślil sobie, że spoiler, bo mnie to loto. :)

Cytat:Może tylko taką, że ten pierwszy wygląda lepiej.
No, na tych pierwszych zdjęciach troszkę lepiej go widać. :D

Odpowiedz
[Obrazek: 181812_320038908081431_355307184_n.jpg]

Odpowiedz
Bez kontekstu to raczej słabe. To lepsze:

[Obrazek: 249148_10151020949871070_1556027700_n.jpg]

:)

Odpowiedz
Hm :)
http://collider.com/ridley-scott-prometheus-deleted-scenes-interview/172202/

Odpowiedz
O efektach specjalnych: http://www.fxguide.com/featured/prometheus-rebuilding-hallowed-vfx-space/

Uwaga, artykuł zawiera SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111 zarówno w formie tekstowej jak i zdjęciowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111

Odpowiedz
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.403920239646688.88409.304949236210456

Fotki, fotki i jeszcze więcej fotek.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alien (1979) reż. Ridley Scott Anonymous 362 64,272 16-05-2026, 20:15
Ostatni post: Westcoast
  Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott military 1,201 254,873 07-03-2024, 14:24
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości