Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
(12-06-2012, 13:09)shamar napisał(a): Pytanko- w jakim trailerze jest to ujęcie?
W żadnym, to nowo wypuszczona fotka. Jest jeszcze jedna pokazująca że Inżynierom nie obca (pun intended) jest siłownia:
Nie jest to żaden spoiler, przecież Inżyniera pokazali już w pierwszym trailerze, z daleka co prawda, ale chyba nikt nie miał problemów z zauważeniem że to albinos o ludzkiej twarzy:
12-06-2012, 16:05
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,524
Liczba wątków: 30
Z daleka , nie z daleka ale tu jest zbliżenie na ryja.
(12-06-2012, 13:57)military napisał(a): To pierwsza rzecz, którą widzisz w filmie. Trudno, żeby pierwszy kadr uznać za spoiler.
Nie pisze, że to stricte spoiler tylko spoiler dla tych, którzy unikają zwiastunów i fotek od pewnego czasu.
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
12-06-2012, 16:25
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
To co robisz w temacie "Prometheus - Wrażenia, opinie, spoilery"? :)
12-06-2012, 16:32
Talking Head
Liczba postów: 16,007
Liczba wątków: 264
Ok, to mam propozycję: jeśli chcesz uniknąć spojlerów, nie wchodź do wątku, który nazywa się
PROMETEUSZ - WRAŻENIA, OPINIE, SPOJLERY
12-06-2012, 16:32
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,524
Liczba wątków: 30
Ja p......niczę.
Wali mnie to dla kogo to spoiler, dla kogo nie. Mi to nie przeszkadza.
Pytałem tylko GDZIE TO BYŁO i CZY DUŻO WYSZŁO SPOILEROWYCH trailerów/materiałów od czasu pierwszych zwiastunów.
Możemy pociągnąć jeszcze ten temat na 2 strony, pasuje?
(12-06-2012, 16:32)Mierzwiak napisał(a): To co robisz w temacie "Prometheus - Wrażenia, opinie, spoilery"? :)
Pisałem gdzieś tam, że staram się unikać i się... staram. Głownie fabularnych ale korci mnie, żeby czytać opinie o filmie :)
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
12-06-2012, 17:51
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2012, 17:53 przez shamar.)
Talking Head
Liczba postów: 16,007
Liczba wątków: 264
Cytat:Pytałem tylko GDZIE TO BYŁO i CZY DUŻO WYSZŁO SPOILEROWYCH trailerów/materiałów od czasu pierwszych zwiastunów.
Wszystkie zdradzały jakiś element fabuły, więc wszystkie są spojlerowe.
12-06-2012, 19:27
Stały bywalec
Liczba postów: 10,338
Liczba wątków: 5
Talking Head
Liczba postów: 16,007
Liczba wątków: 264
Wspaniały przykład nadinterpretacji.
Baj da łej, jakby kto się zastanawiał, czy szczegóły mają w tym filmie głębsze znaczenie - nie, nie mają.
"I also sculpted an altar area for this set that paid homage to Giger -it is a relief sculpture hanging from the wall and has the impression of an alien form with flowing structures surrounding it. There are a lot of easter eggs in this sculpture — including several hidden Giger motifs that were not used in the original film."
Czyli ten Obcy jest tam, bo ktoś pomyślał: czemu nie? To nie ma związku z fabułą czy "mitologią" filmu, nie zostało zaplanowane - ot, wrzucili, bo tak. Może tam być, może nie być. Bez znaczenia. Taki żarcik. A ludzie rozbierają film na czynniki pierwsze i myślą, że dosłownie wszystko się liczy.
Ten cytat stąd: http://io9.com/5917639/10-things-you-didnt-know-about-the-design-of-prometheus
BTW: podsumowanie roli Fassbendera.:)
12-06-2012, 21:07
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2012, 21:45 przez military.)
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
(12-06-2012, 16:05)Mierzwiak napisał(a): Nie jest to żaden spoiler, przecież Inżyniera pokazali już w pierwszym trailerze, z daleka co prawda, ale chyba nikt nie miał problemów z zauważeniem że to albinos o ludzkiej twarzy:
http://img256.imageshack.us/img256/4835/snapshot20120612160317.jpg
:D Na zapodanym zdjęciu uja widać (zwłaszcza, jeżeli nie analizuje się zwiastunu fragment po fragmencie), gdybyś nie powiedział mi, że tam ktoś jest to nie zwróciłbym nawet uwagi, nie mówiąc już o tym, żeby rozpoznać, że to nie człowiek, wiec to akurat słaby argument. :)
13-06-2012, 00:14
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012, 00:15 przez Gal Anonim.)
Nowy
Liczba postów: 67
Liczba wątków: 0
(12-06-2012, 20:48)Albertino napisał(a): http://www.avpgalaxy.net/forum/index.php?topic=44108.0
Brzmi to całkiem sensownie tj. ulatwia połapanie się w tym o co w Prometuszu chodzi lub ma chodzić. Dobrze, że zrezygnowali z wplątania w ten film wątku Jezusa i Jego ukrzyżowania. Bezsenowne i bardzo kontrowersyjne. Do tego wybuchłby skandal i posypała ogromna krytyka. A jak widać Prometeusz nie jest żadnym dziełem aby taką historię w nim umieszczać lub nawet do niej nawiązywać.
13-06-2012, 01:50
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012, 01:51 przez grimlock.)
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
13-06-2012, 02:46
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012, 02:49 przez Gal Anonim.)
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
(13-06-2012, 00:14)Crov napisał(a): :D Na zapodanym zdjęciu uja widać (zwłaszcza, jeżeli nie analizuje się zwiastunu fragment po fragmencie), gdybyś nie powiedział mi, że tam ktoś jest to nie zwróciłbym nawet uwagi, nie mówiąc już o tym, żeby rozpoznać, że to nie człowiek, wiec to akurat słaby argument. :)
To nie jest argument, tylko fakt. Poza tym średnio mnie interesuje czy go zauważyłeś, czy nie :) Po premierze trailera cały internet trąbił o ludku widocznym na tej właśnie klatce (włącznie z tym forum), nie wiem gdzie wtedy byłeś, pewnie na wycieczce na LV-426. Nie przyczepiło ci się nic do twarzy? :P
(12-06-2012, 21:07)military napisał(a): Czyli ten Obcy jest tam, bo ktoś pomyślał: czemu nie? To nie ma związku z fabułą czy "mitologią" filmu, nie zostało zaplanowane - ot, wrzucili, bo tak. Może tam być, może nie być. Bez znaczenia. Taki żarcik. A ludzie rozbierają film na czynniki pierwsze i myślą, że dosłownie wszystko się liczy.
Co gorsza, ta płaskorzeźba z Alienem "wisi" nad czymś w rodzaju ołtarza. To znaczy że Jockeye czczą swoje dzieło? Nie rozumiem tego, nie rozumiem jak można wpieprzać rzeczy, które samą swoją obecnością wszystko komplikują i zaburzają sens. Może Xenomorf w końcówce to też tylko smaczek i niepotrzebnie rozwodzicie się nad bezsensem sposobu, w jaki doszło do jego narodzin?
13-06-2012, 07:03
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012, 07:13 przez Mierzwiak.)
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
(13-06-2012, 07:03)Mierzwiak napisał(a): (13-06-2012, 00:14)Crov napisał(a): :D Na zapodanym zdjęciu uja widać (zwłaszcza, jeżeli nie analizuje się zwiastunu fragment po fragmencie), gdybyś nie powiedział mi, że tam ktoś jest to nie zwróciłbym nawet uwagi, nie mówiąc już o tym, żeby rozpoznać, że to nie człowiek, wiec to akurat słaby argument. :)
To nie jest argument, tylko fakt. Poza tym średnio mnie interesuje czy go zauważyłeś, czy nie :)
Wydawało mi się, że to argument za tym, że zamieszczenie zdjęć albinosa to "Nie jest to żaden spoiler", bo "przecież Inżyniera pokazali już w pierwszym trailerze". Ale jeżeli nie to przepraszam za pomyłkę.
Tak czy siak, "Chyba nikt nie miał problemów" brzmi w tym wypadku śmiesznie, bo normalny człowiek nie analizuje każdego zwiastuna klatka po klatce, więc się nie dziw, że mnie to bawi. Zwłaszcza w zestawieniu z tym zdjęciem kosmity wcześniej: tu widać go w całej okazałości z bliska, a w zwiastunie gdzieś małego, szarawego, na szarawym tle i w sumie uja widać, a już na pewno nie widać, że to tylko humanoid, a nie czlowiek. :) Zwróciłem po prostu uwagę na komizm tego zestawienia, nic więcej.
A gdzie byłem, gdy cały internet aka nerdy analizowały trailery klatka po klatce? Miałem życie. :)
13-06-2012, 07:24
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012, 07:25 przez Gal Anonim.)
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
Powtarzam: cały internet o tym huczał, więc jeśli w tym czasie ktoś spędzał urlop na dnie Rowu Marjańskiego, to jego problem. Tak, nowa fotka pokazuje go dokładnie, ale osobiście nie widzę dużej różnicy między łysym albinosem widocznym z daleka a łysym albinosem pokazanym z bliska. Może tylko taką, że ten pierwszy wygląda lepiej. Poza tym rozmawiamy o tym tylko dlatego, że osoba unikająca spoilerów weszła do tematu opisanego "spoilery" i zdziwiła się, że trafiła na spoiler. Jest po 7 rano, dawka absurdu jak dla mnie została na dzień dzisiejszy wyczerpana :)
13-06-2012, 07:35
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
Po co mi się tłumaczysz? Nie spinaj się, napisałem ci, co mnie rozbawiło i co wypomniałem - jeżeli nie widzisz różnicy między tymi zdjęciami to super, dla mnie różnica jest ogromna, a zestawianie ich zabawne. :) I nie mowie o tym, bo ktoś tam wymyślil sobie, że spoiler, bo mnie to loto. :)
Cytat:Może tylko taką, że ten pierwszy wygląda lepiej.
No, na tych pierwszych zdjęciach troszkę lepiej go widać. :D
13-06-2012, 08:02
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012, 08:02 przez Gal Anonim.)
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
Talking Head
Liczba postów: 16,007
Liczba wątków: 264
Bez kontekstu to raczej słabe. To lepsze:
:)
13-06-2012, 14:09
Początkujący
Liczba postów: 10
Liczba wątków: 0
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
O efektach specjalnych: http://www.fxguide.com/featured/prometheus-rebuilding-hallowed-vfx-space/
Uwaga, artykuł zawiera SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111 zarówno w formie tekstowej jak i zdjęciowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111
13-06-2012, 16:59
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012, 17:01 przez Mierzwiak.)
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
|