Quentin Tarantino
(17-11-2022, 12:46)Kryst_007 napisał(a): Tarantino robi serial w przyszłym roku!

https://variety.com/2022/tv/news/quentin-tarantino-tv-series-plans-cinema-speculation-1235435184/
https://youtube.com/shorts/03nIAnrRFRs?feature=share
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
A ostatnim filmem Tarantino będzie...


Odpowiedz
Trochę lipton, że to już tak nagle, tak szybko i że takie coś. Po cichu liczyłem na monstrualny projekt pokroju KillBilla (zresztą może jeszcze to skręci w te rejony 2 częściowej produkcji :D).

To co, leadem będzie Uma Thurman, czy Margot Robbie? A może ktoś nowy?

Liczę na co najmniej 3h sztos.



Edit.

Na Hollywood reporter spekulują, że może to być o życiu krytyka filmowego Pauline Kael. W takim razie jeszcze większa lipa, bo zapowiada się zakończenie kariery czymś w rodzaju "Pewnego razu...", a nie powrotu do korzeni w stylu kina gangsterskiego. Oj, w coś dziwnie rejony QT ta kariera ostatnio skręca.


Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Postać możliwe, że będzie wzorowana na Pauline Kael.

Ja bym widział Jodie Comer w tej roli ;)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
No jeżeli będzie quasi-biografia, to na pewno nietypowa, ale to i tak brzmi najmniej ciekawie, jeżeli porównać do rzeczy, które tam się kiedyś przewijały w rozmowach z QT.

:(

Na razie jestem lekko rozczarowany obraną drogą. Ale poczekam na więcej szczegółów.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
W roli Kael widziałbym Olivię Colman. W ogóle ona i Tarantino to byłoby jedno z tych egzotycznych połączeń w dobrym tego słowa znaczeniu :)

Ja przede wszystkim żałuję, że nie będzie to jednak horror, o którym tak Quentin swego czasu rozmyślał. Chujnia, że nigdy nie będzie nam dane zobaczyć jego prób w tym gatunku.

Odpowiedz
Cóż, mnie nie jarają nawet jego ciekawsze filmy, a co dopiero jakiś film o krytyk filmowej. Mam nadzieję że z tym końcem kariery to tylko takie bajanie, a w rzeczywistości po kilku latach zatęskni i znowu nakręci coś mocnego.

Odpowiedz
To ostatnia szansa by pokazać jak oblizuje damskie stopy, ciekawe która się połasi.

Odpowiedz
Na razie meh, a z tym serialem co? Wolałbym.

Odpowiedz
Star Trek od Tarantino to było by coś. Projekt o krytyk? Meh...

Odpowiedz
(15-03-2023, 07:26)simek napisał(a): Cóż, mnie nie jarają nawet jego ciekawsze filmy, a co dopiero jakiś film o krytyk filmowej. Mam nadzieję że z tym końcem kariery to tylko takie bajanie, a w rzeczywistości po kilku latach zatęskni i znowu nakręci coś mocnego.

Nie ma tu delikatnej wewnętrznej sprzeczności? ;)

Tarantino to kolo z wyobraźnią z kosmosu. To, że to jest film o krytyczce filmowej to, na tym etapie, właściwie nie znaczy nic.

Nie ma filmu Tarantino, który by mi się nie podobał.
Wyjątkiem jest Jackie Brown - ciekawe postaci, historia przeciętna.

Jeśli ostatni film dorówna poziomowi Django, Inglorious Basterds czy Nawet Hateful Eight, to gość zakończy karierę w niesamowitym stylu. Do historii filmu już przeszedł.
Captain Obvious

Odpowiedz
Ważne, że nie kręci kolejnego westernu. To samo w sobie jest zwycięstwem dla kinematografii amerykańskiej.

Odpowiedz
A jakie to były westerny? :) bo byli kowboje, pojedynki, konie i akcja na porośniętych kaktusami, wyschniętych pustkowiach to od razu western? ;)

Tarantino to jeden z tych reżyserów, którzy rzadko zawodzą, jestem spokojny o nowy film, a właściwie nie mogę się doczekać. Trochę jednak mam nadzieję, że akcja nie będzie się działa pod koniec lat 70-tych, chociaż wydaje się, że w takiej stylistyce QT odnajduje się najlepiej. Jego Star Trek to pierwszy film z tej serii, który bym obejrzał.
Captain Obvious

Odpowiedz
Cytat:Jeśli ostatni film dorówna poziomowi Django

Lepiej nie.

Odpowiedz
A co było nie tak z Django?
Captain Obvious

Odpowiedz
Trzeci akt scenariuszowo leży (i do tego z dupy rapsy).
Zajrzyj sobie do tematu o Django (ostatnia strona) tam pisałem na świeżo po pierwszym i ostatnim seansie.

Odpowiedz
Wyprany z charyzmy Foxx, naśladujący sam siebie Waltz, kuriozalnie przerysowana przemoc...
Co było tak z tym filmem? Poza sceną z maskami?
Ale żeby być sprawiedliwym, Chujful Eight jest jeszcze gorsze.

Odpowiedz
(15-03-2023, 07:26)simek napisał(a): Cóż, mnie nie jarają nawet jego ciekawsze filmy, a co dopiero jakiś film o krytyk filmowej.


Mam tak samo. Wszystkie ostatnie filmy Quentina mecze. Technicznie to wszystko jest super, rezysersko oczywiscie sprawnie, ale scenariuszowo to dla mnie takie rozwleczone palowanie w samouwielbieniu. Zaczelo sie od Bekartow, po ktorych musialy byc oczywiste zachwyty, a dla mnie to byl poczatek konca jezeli chodzi o zainteresowanie filmami Tarantino.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
(15-03-2023, 14:34)Reno napisał(a):
(15-03-2023, 07:26)simek napisał(a): Cóż, mnie nie jarają nawet jego ciekawsze filmy, a co dopiero jakiś film o krytyk filmowej. Mam nadzieję że z tym końcem kariery to tylko takie bajanie, a w rzeczywistości po kilku latach zatęskni i znowu nakręci coś mocnego.
Nie ma tu delikatnej wewnętrznej sprzeczności? ;)
Nie. Nie jestem jego fanem, ale sporo dobra jednak kinu dostarczył i gdyby to ode mnie zależało, to powinien kręcić przez najbliższe 20 lat, może akurat coś dobrego mu się uda.

Cytat:Tarantino to kolo z wyobraźnią z kosmosu. To, że to jest film o krytyczce filmowej to, na tym etapie, właściwie nie znaczy nic.
Trudno przewidzieć o czym dokładnie będzie film, ale raczej wiadomo, że nie będzie to sci-fi, horror ani wojna w starożytnych Chinach, a ja to bym chciał coś odważnego, epickiego, a nie kolejny portret środowiska okołofilmowego.

Odpowiedz
Cytat:Ale żeby być sprawiedliwym, Chujful Eight jest jeszcze gorsze.

Z tym, że nie jest.

Ogólnie Django to jedyny film Tarantino, który widziałem tylko raz i którego nie mam na półce. Za Jackie Brown też jakoś szczególnie nie przepadam, ale cała reszta gra i buczy jak dla mnie (a Kill Bill w ogóle rządzi).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości