22-09-2019, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2019, 13:10 przez Mental.)
|
Rambo (1982-2019)
|
|
Meksykańska policja to temat na osobny film. Wszyscy wiedzą, że jeśli istnieje jakaś grupa zawodowa/społeczna, której się nie ufa z samej zasady, to jest nią właśnie policja. Ma to odbicie we wskaźnikach "bezkarności", które w Meksyku wynoszą... 99%.
Oczywiście. Jednak w tym filmie w kilku sekundach bardzo zmyślnie zasygnalizowano problem. Idealnie wyważone. Nie o tym ta opowieść, ale na piątym planie wątek mignął. Doskonale rozegrane.
.
22-09-2019, 13:09
Jak mówię, brakowało mi tylko rozwinięcia wątku dziennikarki. Gdyby film był trochę dłuższy (powiedzmy, o 10 minut), można by go wartościowo rozwinąć. W Meksyku dziennikarze padają jak muchy.
22-09-2019, 13:14
Wasze recenzje nawet te negatywne a zwlaszcza negatywne recki w internecie tylko zachecaja bardziej do seansu. Co najmniej film roku, zwlaszcza ze sporo w tych reckach lewackiego pisku i bajdurzenia. A skoro nawet Stelmach negatywnie ocenia co ostatnio mu się czesto zdarza recenzowac w ten sposob film i wydarzenia w holylod pod katem zgodnosci z ideologia, to znaczy ze warto wybrac sie do kina.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron 22-09-2019, 17:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2019, 19:01 przez Danus.)
Nie jest, wystarcza mi recenzje. Do tego pisk lewakow na ten film to wystarczajaca rekomendacja.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron 22-09-2019, 19:00
Gdyby nie Rambo w tytule i Sly w roli głównej nie byłoby to nic specjalnego, ale to jednak Rambo i Sly i choć jest mniej rambowo niż zazwyczaj to jednak satysfakcja z seansu zbliżona do tej z części czwartej. Trochę biednie od strony realizacyjnej, dziewczyna aktorsko taka se/słaba, niedosyt też zostaje, ale w sumie dobrze się oglądało Johna znowu w akcji nawet jeśli bardziej to wyglądąło jak kolejna część Taken z elementami Home Alone. Na pewno trafi do kolekcji na blu.
7/10 22-09-2019, 20:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2019, 20:25 przez Gieferg.)
Ja sam filmu nie widziałem, więc go nie oceniam, jedynie trochę mnie dziwi tutaj podejście poniektórych. Czyli wytykanie jednej stronie, że zaniża ocenę filmowi, ze względów ideologów. I dla tej zasady druga strona zawyża ocenę ze względów ideologów. Szczerze to trochę jak koledze z klasy, którego nie lubimy nie smakuje pewna czekolada. To my bo tego kolegi nie lubimy będziemy się obżerać tę czekoladą, nawet jeżeli wcale nie jest taka smaczna.
22-09-2019, 20:22 Lawrence napisał(a):trochę mnie dziwi tutaj podejście poniektórych (...) I dla tej zasady druga strona zawyża ocenę ze względów ideologów Kto zawyża tutaj ocenę? Potrafisz wskazać jedną osobę? Gieferg napisał(a):Gdyby nie Rambo w tytule i Sly w roli głównej nie byłoby to nic specjalnego Tak się szczęśliwie składa, że wiemy, jak wyglądałoby "nic specjalnego, gdyby nie Rambo w tytule i Sly w roli głównej". To coś nazywa się "Homefront" - scenariusz Slya, film bez Slya. "Homefront" z roku 2013 to był pierwotnie właśnie "Rambo: Last Blood". Różnica między nim a "Rambo" z 2019 roku jest kolosalna na korzyść oczywiście tego drugiego. 22-09-2019, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2019, 21:23 przez Mental.)
Nie wiem czy ktoś zawyża swoją ocenę (nie wiem jak miałbym to stwierdzić), ale już dwie osoby w temacie stwierdziły ze to musi być film roku, bo ma... negatywne recenzje. Ze świecą szukać równie idiotycznych stwierdzeń, a już totalnym nieporozumieniem jest powoływanie się na ból tyłka lewaków; to że w filmie obecne są elementy które ideologicznie komuś nie pasują, nie oznacza z automatu, że jest on dobry, mamy tu do czynienia z mieszaniem pojęć i interpretowaniem recenzji pod z góry gotową opinię.
22-09-2019, 21:26
Ok, ale te osoby nie widziały jeszcze filmu. Myślałem, że Lawrence oskarża mnie albo srebrnika, albo slepego51, że coś zawyżamy z pobudek ideologicznych czy jakichś innych.
Podobnie źle oceniany przez lewaków był remake "Życzenia śmierci" Eliego Rotha - że prawacka fantazja, rasistowski, propaganda NRA etc. Dokładnie te same lewackie brednie co zawsze. I film koniec końców okazał się gówniany, że szkoda gadać. "Rambo: Last Blood" nie jest gówniany - jest bliski doskonałości w gatunku kino zemsty. Ze świecą szukać takiej epy w ostatnich latach. 22-09-2019, 21:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2019, 21:32 przez Mental.)
Człowiekowi w ogniu z Denzelem - innemu kinu zemsty, w którym meksykańscy porywają dziewczynkę, a jej opiekun idzie się mścić - nowy Rambo może co najwyżej buty czyścić.
22-09-2019, 22:02
"Człowiek w ogniu" jest obiektywnie lepszy do nowego "Rambo", bo ma dużo lepszych aktorów w obsadzie i opowiada bardziej zniuansowaną historię. Sam Denzel w roli mściciela-alkoholika wymiata wszystko i wszystkich. A scena, którą podlinkowałeś, warto pokazywać dzieciom w szkołach ;)
22-09-2019, 22:07
Nowego Rambo jeszcze nie widziałem, ale Człowiek w Ogniu miał padaczkę wywołujące wizualia (najgorszy okres młodszego Scotta), wymuszone zakończenie i ogólnie zapamiętałem go jako blady cień wersji z 1987.
I kurwa nie zabija wszystkich. 22-09-2019, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2019, 22:40 przez Paszczak.)
Człowiek w ogniu ma jednak padaczkowy montaż i filtry, których osobiście nie znoszę. Nie potrafię oglądać tego filmu, bo doprowadza mnie do kurwicy samymi wizualiami. Oglądał ktoś oryginał? Warto?
EDIT: Paszczak mnie uprzedził XD 22-09-2019, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2019, 22:40 przez Corn.)
Tak i tak. Nie jest to film doskonały, ale ma główne zalety filmu z Dzyndzlem bez większości wad.
22-09-2019, 22:41 Paszczak napisał(a):Nowego Rambo jeszcze nie widziałem Na co ty jeszcze czekasz? Jeżeli nie jesteś a) miłośnikiem produktów sojowych, który blokuje budowy autostrad ze względu na lęgowiska żab; b) permanentnie przykuty do łózka, b) biedny, c) żyjesz w odległości 300 km od najbliższego kina z dykty, TO NIE MASZ USPRAWIEDLIWIENIA. 22-09-2019, 22:48 (22-09-2019, 22:48)Mental napisał(a): miłośnikiem produktów sojowych, który blokuje budowy autostrad ze względu na lęgowiska żab; To raczej nie jest problemem przy współczesnym budowaniu autostrad, gdzie buduje się specjalne tunele dla żab. Dowiedziałem się o tym robiąc kiedyś za tłumacza dla pewnej niemieckiej firmy budowlanej i wtedy byłem zaskoczony tym zwrotem i mi dokładnie wytłumaczono o co chodzi. ![]() I wracając, może użyłem złego zwrotu z tym zawyżaniem ocen, ale jednak dalej widzę pewne niebezpieczeństwo, że światopoglądowe przepychanki przysłonią prawdziwe wady i zalety tego filmu. 22-09-2019, 23:49 Lawrence napisał(a):widzę pewne niebezpieczeństwo, że światopoglądowe przepychanki przysłonią prawdziwe wady i zalety tego filmu Wady tego filmu są doskonale widoczne i nikt ich nie neguje, ale one nie mają żadnego znaczenia w kontekście filmu. Kino zemsty musi przede wszystkim dostarczyć 3 rzeczy: wiarygodnej motywacji dla mściciela, realistycznych złych do odjebania i krwawego finału. Wszystkie te składniki w nowym "Rambo" są na 10/10 i ocierają się o geniusz. Że od strony technicznej film jest "tylko" poprawny (mam to w dupie), że dziewczyna gra średnio, że raz mówią po hiszpańsku, a raz po angielsku - te sprawy bledną i nikną w zderzeniu z resztą materiału. I do jasnej choinki, R5 nie jest ideologiczny. Idelo widzą w nim wyłącznie pojeby, które go recenzują. "Piątka" to obok "Pierwszej krwi" jedyny udany przypadek w całej serii utrzymania historii w granicach prawdopodobieństwa - to, co Sly pokazał, albo dzieje się naprawdę w tej chwili, albo mogłoby się dziać (gdyby najemne zbiry kartelu zdecydowały się przekroczyć granicę i wjechać na ranczo komandosa-survivalisty, przygotowanego na taką wizytę). Nie ma tu masakrowania dziesiątek wrogów z jednego karabinu maszynowego czy strzelania z łuku do wojskowych śmigłowców. Dr Strangelove napisał(a):Lawrence - Mental 1:0 :D Oddaje ten mecz walkowerem :) 23-09-2019, 00:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2019, 00:48 przez Mental.) |
|
|
| Podobne wątki | |||||
| Wątek: | Autor | Odpowiedzi: | Wyświetleń: | Ostatni post | |
| Unbreakable / Split / Glass (2000-2019) | Pelivaron | 25 | 8,236 |
05-09-2024, 08:06 Ostatni post: Debryk |
|
| Jumanji (1995-2019) | Gieferg | 65 | 16,319 |
25-04-2022, 19:35 Ostatni post: shamar |
|
| Maleficent (2014-2019) | Lawrence | 50 | 17,085 |
05-12-2021, 16:37 Ostatni post: Debryk |
|
| Zombieland (2009-2019) | Anonymous | 52 | 11,827 |
02-01-2020, 00:44 Ostatni post: Mental |
|
| Rambo 4 | Oconnel | 47 | 11,080 |
24-02-2013, 23:57 Ostatni post: shamar |
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |

![[Obrazek: AR-307069950.jpg?imageversion=Artykul&la...1206040136]](https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20080706/EKO/307069950/AR/0/AR-307069950.jpg?imageversion=Artykul&lastModified=20141206040136)





