Robocop
Z lata tego dzieła Verhoevena nie widziałem. Pamiętam, że pewnego wieczoru na śp. TV1000 leciało to u moich dziadków, więc się rzuciło okiem. Robiło to wrażenie, choć teraz przed powtórką miałem obawy, że z 22-ką na karku straci trochę z kolejnym seansem. Nic bardziej mylnego. Ten film jest jeszcze lepszy, niż go zapamiętałem.

Przede wszystkim jest tu od groma rzeczy, na które uwielbiam patrzeć - pesymistyczna wizja przyszłości, ujęcia wielkiej metropolii na tle zachodzącego słońca, gore, praktyczne efekty (Phil Tippett! Rob Bottin!), czarny humor, subtelna satyra (reklamówki w trakcie głównego wydania wiadomości to brylanty)... Większość z tej listy to elementy, których mi brakuje w dzisiejszych akcyjniakach. Verhoeven tu absolutnie nie głaszcze widza po głowie, tylko zapewnia mu solidny kop w krocze. Scena zabójstwa Murphy'ego to czołówka najbrutalniejszych momentów w wieloletniej historii kina, z kolei ta z odpadami radioaktywnymi nawet teraz powoduje, że robię w gacie. Świetnie to też działa także jako klasyczne kino zemsty. Naprawdę łatwo współczuć Murphy'emu i chce się mu kibicować w zbijaniu tych pasożytów. Ronny Cox urodził się by grać wysoko postawione mendy, z kolei Kurtwood Smith w ogóle wyrasta osobiście na jednego z faworytów do tytułu najbardziej niedocenionego aktora na tej planecie. Błyszczy w każdej scenie swą charyzmą i przeraża.

Film także jest perfekcyjnie wyreżyserowany. Z takim konceptem przeciętny rzemiecha wystrugałby kolejnego niedzielnego akcyjniaka, ale nie Verhoeven. Gość czuje niepoprawne sci-fi jak mało kto, a sekwencja na stole operacyjnym to w ogóle realizacyjna perełka. Jeśli czegoś mi brakowało, to może
Krył się potencjał na prawdziwą bombę emocjonalną, a tak to wątek wydaje się niedokończony.

9/10

Odpowiedz
Jak tak na to popatrzysz, to Robocop zgromadził nieprawdopodobne postaci i aktorów w rolach drugoplanowych. Role Petera Wellera czy Nancy Allen są tylko dobre, ale Kurtwood Smith (dałem mu dychę za ten film na filmwebie), jeden z moich ulubionych aktorów drugoplanowych Miguel Ferrer, Ronny Cox, Ray Wise (tak, tutaj grał Leland Palmer!) oraz Paul McCrane (kto by pomyślal że delikatny gej z "Fame" zagra TAKĄ ROLĘ) to jest coś absolutnie niesamowitego.

Odpowiedz
Garść świetnych niedocenianych aktorów. Swoją drogą, Bogu dzięki, że Schwarzenegger nie dostał głównej roli. Byłby to casting od czapy, a jeszcze w zbroi by się prezentował kuriozalnie.

Odpowiedz
:(

Cytat: Chciałem, żeby spr wrażenie, jakby akcja rozgry następnego dnia. Na przykład, g Jones wypadł przez okno w pon to nasz film zacząłby się od Dosłownie historia rozpoczę następnego ranka. Była bezpośrednia kontynuacja dokładnie w tym samym stylu.



https://www.gram.pl/news/robocop-returns-skasowany-film-mial-byc-bezposrednia-kontynuacja-pierwszej-czesci
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dziwny był pomysł by kontynuować jedynkę ignorując resztę trylogii. Co było złego w dwójce żeby ignorować jej istnienie? Nie mogliby po prostu spróbować z kolejnym rebootem. To najlepszy pomysł, to że nie poszło przy filmie z Keatonem jest winą innych czynników.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Dwojka jest zajebista i tyle. Nie jest moze to poziom oryginalu i jest bardziej, z braku lepszego okreslenia, komiksowa, ale kocham ten film.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Dwójka ma Robo-Caina, genialną sekwencję z nieudanymi prototypami i najlepszą postać drugoplanową w serii (Johnson; niby był też w jedynce, ale dopiero tu dostał pole do popisu).

Odpowiedz
Nigdy byłem fanem dwójki, Robocoo zachwouje sie bardziej jak robot jakby zapomniał o zakończeniu jedynki, główni złoczyńcy są o wiele mniej intrygujący niż w oryginale... Jedno wielkie meh.
Dithipline ith doing what you hate to do but doing it like you love ith - Mike Tyson

Odpowiedz
Patrzcie co znalazłem, jeszcze z tym fajnym lektorem. Pierwsze słowa odcinka jakby przewidywały przyszłość dzisiejszej policji w USA - "Policjanci nie będą już używać broni, badania wykazują że przestępcy strzelają dopiero gdy zostaną sprowokowani" :P Oglądam sobie właśnie w tle tego pilota, i na razie źle nie wygląda przynajmniej technicznie. Ale widziałem parę seriali z lat 90 i jakoś odruchowo "czuje" ich klimat, lubię ich estetykę.

Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Coś znalazłeś, ale sam nie wiesz co.
Po pierwsze - to nie jest żaden pilot.
Po drugie - to nie jest serial z lat 90tych.

Odpowiedz
2001, ale vibe lata 90. Ale jak nie jest pilot, jak to 1 odcinek miniserialu.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Bo to mini-serial z zalozenia, a nie pilot.

Lata temu kupilem dvd z tym serialem, na car boot sale, za jakies 50 pensow. Obejrzalem na podladzie pol odcina, dla scen z Robo (bieda make up) i juz nigdy do tego serialu juz nie wrocilem.

Czekam na recki :)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Dziekowac :)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz


Wrzucam bo może ktoś nie wie - są już dostępne trzy z czterech epków, polecam.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Wielkie dzięki, ja nie wiedziałem. 300 minut o tym klasyku... to powinna być czysta przyjemność.

Odpowiedz
Shoktir Lorai (1998), czyli chyba wiem co powinienem ujrzeć dla czystej beki:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Robocop (rimejk 2014) shamar 603 100,268 19-03-2023, 20:03
Ostatni post: Debryk
  Robocop 2 (film-proroctwo) Mental 39 11,790 06-03-2023, 12:15
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości