Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
It makes Attack of the Clones look like Citizen Kane
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams
(11-11-2019, 13:59)Mierzwiak napisał(a): To jest dokładnie to, o czym mówił Scorsese opisując filmy jako market-researched, audience-tested, vetted, modified, revetted and remodified until they’re ready for consumption.

I za to spotkała go spora krytyka - niesłuszna, bo to najzwyczajniejsza prawda. A że czasem i przy takim podejściu uda się zrobić coś dobrego, to już inna sprawa. Ja w pełni rozumiem dlaczego takie "parkorozrywkowe" podejście do kina mu nie odpowiada.

Gwiezdne Wojny i ogólnie Marvel to siedlisko takiego księgowego podejścia, gdzie przed powstaniem fabuły "wylicza" się postaci na bazie grup docelowych i do tego później lepi cokolwiek.

Odpowiedz
(11-11-2019, 13:59)Mierzwiak napisał(a): Zakładając że te przecieki są prawdziwe, to mamy bardzo ładnie pokazane jak pracuje hollywoodzka maszynka, ta, w której nie powstają filmy, tylko produkty, gdzie do ostatniej chwili przed premierą na podstawie pokazów testowych lepi się z gówna w nadziei, że wyjdzie z tego kształt, który się jakoś utrzyma.

To jest dokładnie to, o czym mówił Scorsese opisując filmy jako market-researched, audience-tested, vetted, modified, revetted and remodified until they’re ready for consumption.
Jezeli to prawda to ja jestem naprawde pod wrażeniem jaki tam jest burdel i jak cynicznie budowana jest ta marka teraz. Nie spodziewałem się, że dożyje czasów, gdzie prequele będzie można uznać przynajmniej za interesujące kino autorskie, ale kurde jednak w kontekscie nowej trylogii trudno tego im nie oddać niezaleznie od tego, co kto sadzi o ich jakości. ;D

Odpowiedz
Cytat:“On this one, I let myself be, at least in the way I was approaching the thing, freer,” he said. “In Episode 7, I was adhering to a kind of approach that felt right for Star Wars in my head. It was about finding a visual language, like shooting on locations and doing practical things as much as possible. And we continue that in Episode 9, but I also found myself doing things that I’m not sure I would have been as daring to do on Episode 7.

Rian helped remind me that that’s why we’re on these movies – not to just do something that you’ve seen before,” Abrams said. “I won’t say that I felt constrained or limited on 7, but I found myself wanting to do something that felt more consistent with the original trilogy than not. And on 9, I found myself feeling like I’m just gonna go for it a bit more.”

[Obrazek: OrganicEarlyGar-size_restricted.gif]
que sera sera

Odpowiedz
A Stelmachowi znow odbija na fejsie tym razem w sprawie plotek o 9 epizodzie.
Ostatnio naszla mnie taka refleksja. Podobal mi sie epizod VII, z Rogue One wyszedlem szczesliwy, z VIII wyszedlem zadowolony, ale po ilus tam seansach jest coraz bardziej dceptyczny do tego filmu, z Solo wyszedlem wkurwiony na to co zobaczylem.
Bardzo szybko Disney nawet we mnie zniszczyl ta fascynacje SW i na nowy epizod czekam, ale juz nie tak najarany jak kiedys.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
A co to za burak, ten Stelmach?
Kiedyś mu napisalem, że jest pryszczatym cymbalem, gdzies pod jakimś filmikem to się zaczął rzucać jak jakieś guru filmznawstwa.
PS - Rogue One to jeden z najlepszych SW. Stawiam go na równi z oryginalną trylogia.
I to jedyny film SW, który zasluzyl stanąć na mej półce, do tej pory
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Rogue One traci z każdym kolejnym obejrzeniem, nie wierzę że po kinie pisałem o nim w kontekście "magii Gwiezdnych Wojen" i żałuję każdej sekundy, jaką poświęciłem na jego obronę przed atakiem military'ego. To taki sam sztuczny, wykalkulowany produkt, co reszta SW Disneya.

Odpowiedz
Cytat:Speaking to our sister publication Total Film for their latest issue, Oscar Isaac – who plays Poe Dameron in the sequel trilogy – teased how the final instalment in the Skywalker saga will see the "chess match" between the Sith and Jedi finally come to an end. “What’s amazing about the story and the script is that you learn that both the Sith and the Jedi have been playing a very long game,” the actor said. “From the get-go, there’s been this chess match. All these pieces have been played. And now we get to see who gets checkmate.”
que sera sera

Odpowiedz
(11-11-2019, 18:19)shamar napisał(a): PS -  Rogue One to jeden z najlepszych SW. Stawiam go na równi z oryginalną trylogia.
I to jedyny film SW, który zasluzyl stanąć na mej półce, do tej pory
Team Shamar!!!
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Głupio, ale macie mój blaster Język
Nadal uwielbiam RO (za to konsekwentnie spada mi ocena TFA z "wow, zajebioza" do "meh").

Dajcie spokoj z Stelmachem, jak jeszcze Komiksomaniaka czy Pisule słucham i czytam chętnie tak on..a szkoda gadać, świetny obraz polskiego około-popkulturowego youtuba.

Odpowiedz
(11-11-2019, 18:34)Mierzwiak napisał(a): Rogue One traci z każdym kolejnym obejrzeniem, nie wierzę że po kinie pisałem o nim w kontekście "magii Gwiezdnych Wojen" i żałuję każdej sekundy, jaką poświęciłem na jego obronę przed atakiem military'ego. 
I przez to military odszedł z tego forum >standardowy tekst o maniu krwi na rękach<.

Mnie Rogue One tam dalej podoba się, za to już z TFA już obniżała się moja ocena i widzę, ile zmarnowali okazji... 

Dlatego nie nastawiam się na Mandaloriana. I nie zdziwię, ile tu będzie potem rozczarowanych.

Odpowiedz
Rogue One NA RÓWNI z Nową Nadzieją albo Imperium Kontratakuje?

Odpowiedz
No tak jakoś by wychodziło. A jakby nie "czynnik nostalgii" to od "Nowej Nadziei" nawet wyżej Uśmiech
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Nowa nadzieja to nawet w okolicach podium by u mnie nie była Język

Odpowiedz
Coming soon:
Mierzwiak says Marvel is not cinema.

Mi też Rogue gorzej wchodziło przy powtórkach, ale akurat Military pierdolił od rzeczy bo obejrzał pół filmu, do tego robiąc w międzyczasie co innego i czepiał się, że w filmie nie ma tego co... jest w filmie.

Odpowiedz
No tak, jego zarzuty były bzdurne, to prawda, chodzi mi raczej o sam fakt bronienia filmu który nie jest tego wart, niezależnie od tego czy ta obrona była zasadna Uśmiech

Odpowiedz
(11-11-2019, 20:19)Capt. Nascimento napisał(a): Rogue One NA RÓWNI z Nową Nadzieją albo Imperium Kontratakuje?


Będę niepoprawny ale... dla mnie jest nawet lepszy Uśmiech
Czego nie znosiłem od dziecka w SW to infantylizmów. Nienawidziłem wręcz C3PO i R2. Tutaj tego nie ma. Jest poważnie, brutalnie. Śmierć i zniszczenie. Kuwa... Tu masz rebelianta, który eliminuje "niewygodnego świadka", typa, który niszczy planetę, śmierć rodziców, śmierć bohaterów*.
Nosz piękne. Takie dorosłe SW.

* Oczywiście powyższe pojawiają się też w starych częściach ale... nie ma to takiego wydźwięku, takiej... mocy.

EDYTA - no dobra, na równi z TESB. Tamten za dzieciaka też wydawał mi się poważny i dosyć mroczny Uśmiech
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Cytat:Kiedyś mu napisalem, że jest pryszczatym cymbalem, gdzies pod jakimś filmikem to się zaczął rzucać jak jakieś guru filmznawstwa.
Obrażasz człowieka i dziwisz że się broni. No szok
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
To była przenośnia. Coś mu tam wytknąłem odnośnie jakiegoś filmiku a ten na mnie z pyskiem
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Cytat:Games Radar:

J.J. Abrams, who returns to direct The Rise of Skywalker, also discussed the movie with Total Film, with the filmmaker discussing the “mind-boggling challenges” Episode IX posed. “The ending of this trilogy of trilogies is a tricky thing,” he said. “This movie has to work on its own. It’s got to have its own beginning, middle and end. It can’t make the mistake of a lot of sequels, where you just assume a character is beloved, where the movie suffers because the character is suddenly lacking. We can’t assume anyone cares.”


Informacje z Total Film:

Cytat:JJ says they decided against using a CGI version of Leia (as seen in Rogue One) or recasting the character.

JJ says he took inspiration from Rian to “go for it a bit more” and made choices that are bold and surprising whilst keeping it connected to the previous eight films.

Keri Russel says Zorri is a survivor. Interviewer asks whether Poe-Zorri have a romantic relationship. Oscar says every relationship with Poe has a sexual element, but with Zorri, things were left kind of messy and there is some hurt there.

Naomi Ackie says that throughout the movie, each character “comes in contact with the darkside in this new way”

Kelly Marie Tran says “people are going to find it really interesting how we [Finn and Rose] have evolved.

Daisy says that Maz’s line from TFA “The belonging you seek is not behind you, it is ahead” is a line that is key to Rey’s story. Daisy also says during JJ’s first pitch, there was something Rey did and Daisy told him that there’s no way that was happening. JJ agreed that it was a poor idea.

The issue has a spread with Adam Driver, he praises JJ and Rian, and says he tries to make Star Wars as personal as much as anything else, and with those directors they “take moments and break them into pieces to make sure you’re truthful”

Adam also says he’s under strict instructions to not reveal anything about Kylo’s fate, even when the interviewer asks him how it felt coming to the end of a three-arc film, the article describes it as Adam tensing up, for fear that a probe droid might pop up to zap him!
que sera sera

Odpowiedz
Parę plotek na temat Palpiego:
I ma się pojawić Trailer International pod koniec miesiąca bo Disney jest rozczarowane odbiorem poprzedniego.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Wars (temat ogólny) Megaloceros_____ 1,958 211,073 04-05-2024, 18:13
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams Veers 3,857 499,336 15-04-2024, 23:52
Ostatni post: Scheckley
  Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) reż. Rian Johnson Juby 2,711 301,944 14-04-2024, 14:51
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas Corn 304 61,199 26-03-2024, 02:27
Ostatni post: Bucho
  The Mandalorian - serial (Disney+, 2019-) Kuba 806 95,726 10-01-2024, 00:22
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) reż. George Lucas Mierzwiak 137 30,653 09-12-2023, 22:56
Ostatni post: OGPUEE
  Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY] Juby 1,493 192,474 08-11-2022, 15:15
Ostatni post: Mefisto
  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas Tyler Durden 569 68,671 25-06-2022, 19:00
Ostatni post: Bucho
  Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard Grievous 1,117 134,990 22-06-2022, 18:23
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: Original Trilogy (IV-VI) Mierzwiak 924 145,105 08-10-2021, 14:55
Ostatni post: Lawrence



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości