The Dark Knight Rises (2012) [temat spoilerowy]
#61
(27-07-2012, 21:08)Mefisto napisał(a):
(27-07-2012, 20:30)Craven napisał(a): + Końcówka (to czego się nie spodziewałem)
czyżby pewna dwulicowość? jak dla mnie lame
że niby co?


Odpowiedz
#62
Przeczytaj co napisał Mierzwiak:P
Ale chyba nas oboje najabrdzie boli brak dziur po kulach, tylko my chyba wspomnieliśmy o tym problemie. Ja rozumiem, że to PG-13 i takie tam ograniczenia, ale dajcie spokój. Przecież ten pomagier Gordona co dostał z serii z działka Tumblera to wyglądałby inaczej niż to co pokazał nam Nolan w zajebistym zbliżeniu na jego ciało:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#63
Hitch napisał(a):ale nie wlecze się tak jak ten syf TDK.

W tej serii TDKR jest jedynym filmem, który się chwilami wlecze.

Odpowiedz
#64
Dokładnie, Danusie. Sugerujesz, że ktoś zginął od wielu postrzałów, robisz wielkie zbliżenie na jego zwłoki a ten ktoś nie ma nawet jednej dziury (już nawet nie krwi) na ubraniu. To jest po prostu śmieszne. W ogóle Nolan ma dziwaczny styl kręcenia strzelanin. U niego jakoś nie mają kopa. Strzały są ciche, w ogóle ich nie widać, a ludzie padają jakby zasłabli w kościele, a nie dostali po plerach ołowiem. To problem nie tylko Batmanów. W "Incepcji" też były tego typu pierdoły.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#65
(27-07-2012, 22:05)Hitch napisał(a): W "Incepcji" też były tego typu pierdoły.
Zarzucasz wydarzeniom, które nie dzieję się naprawdę, że nie są realistyczne? Rozumiem zarzut o braku krwi w TDKR, ale rzucanie się z tym na Incepcję to już żart :)


Odpowiedz
#66
Proszę, tylko mi nie mówcie, że znowu rozgorzeje dyskusja na 15 stron o tym, jaki to Batman jest chujowy, bo ludzie nie krwawią po postrzałach i w ogóle że PG-13!!!!!!1111

Odpowiedz
#67
Cytat:ktoś nie ma nawet jednej dziury (już nawet nie krwi) na ubraniu

Mierzwiaku, żeby "Incepcja" się wyróżniała jeszcze jakoś pod kątem kręcenie zwykłych scen akcji to bym przyjął twój argument. Ale nie, to po prostu Nolan tak kręci :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#68
Film lepszy niż The Dark Knight, bo przynajmniej nie razi tak pretensjonalnością, ani nie próbuje bawić się w socjologiczne eksperymenty - ot, to baja o walce dobra ze złem. I spoko. Mimo to scenariusz ciągle jest strasznie głupi (uzbrojeni w AK47 więźniowie zamiast wystrzelać nieuzbrojoną policję bawi się z nią w MMA) i strasznie źle napisany, dialogi są koszmarne, jednak najgorsze jest to, że jak na film o Batmanie najmniej się na niego czeka.

Powrót Batmana, jego pierwsza akcja jest fajna, ale cała reszta to słabizna. Raz, że Nolan ewidentnie nie rozumie, co w Batmanie jest fajne - czyli to, że jest geniuszem intelektu i taktyki (nie wierzę, że nie sprawdza pokojówek, zwłaszcza, że tak łatwo dotarł do Seliny) i to, że za nim zatakuje MYŚLI. Atakuje z ukrycia. Batman nie rzuca się na uzbrojonych po zęby zbirów bez przygotowania. On planuje, a potem zdejmuje ich jeden, po drugim. Nie mówiąc już o tym, że Nolan, jako twórca, nie robi nic by pokazać, że Batman to jest KTOŚ. To nie jest kozak, to nie jest twardziel na którego z przyjemnością się patrzy w akcji. To ta sama pierdoła, co w The Dark Knight. Nie ma ani fajnego tekstu (Bane: "O, widze, że przybyleś tu by zginąć!"; Batman: "Przybyłem tu by cię powstrzymać." POWAGA? TYLKO TYLE?), ani fajnej akcji (jedno fajne, acz glupie, ujęcie gdy Batman w błyksach wystrzałów rzuca się na terrorystę). To cienias, nie bohater, którego chcę oglądąć.

Dużo lepiej wypadają Catwoman, która ogląda się z przyjemnością i Bane. Góra mięśni wypada naprawdę zadowalająco, jako złoczyńca, choć nie jest to oczywiście poziom Jokera, a szkoda - bo potencjał był. Brakuje podkręslenia jego, znanego z oryginału, intelektu. Najwięcej wygrywa Catwoman, która spokojnie mogłaby pociągnąć ten film. No i ma lepsze one-linery niż Batman. I NIE CHARCZY W KOSTIUMIE. :)

Aha. ZAKONCZENIE. Kompletnie wbrew postaci Batmana, kompletnie beznadziejne i ogolem ckliwizna cienizna. :)

Ogolnie ogląda się bezboleśnie, aczkolwiek w drugiej połowie zacząłęm myśleć o tym, żeby obejrzeć poraz kolejny Avengers zamiast tego. ;)

Mocne 5/10

Odpowiedz
#69
NAWROCKI
Nie zarzucamy braku krwi w TDKR, zarzucamy braku jakichkolwiek śladów po pierniczonej serii z działka, co jest niesamowitym kuriozum.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#70
Nie było tego w Beginsie. Nie było tego w TDK. Brak tego w TDKR jest więc tak zaskakujący, że trzeba o tym koniecznie pisać, pisać i jeszcze raz pisać! :) Ode mnie koniec w tej kwestii.

Wiecie co Nolan powinien zrobić z Mirandą? Wprowadzić ją w TDK. Oczywiście wkraczamy tutaj na terytorium wcześniejszego, dokładnego zaplanowania fabuły trzeciego filmu już na etapie drugiego, czego trudno wymagać, ale wtedy

Odpowiedz
#71
No i kurna, Joker w TDK nie umarl - co z nim? Nie ma o nim nawet słowa. Litości.

Odpowiedz
#72
(27-07-2012, 22:00)Snappik napisał(a): Czy jak Mufasa zdychał w Lion King to też nie płakałeś w kinie?:)

Było mi smutno, ale już wtedy kłuła mnie w oczy debilność tej sceny :)
Ale płakałem za to na 100 innych filmach, na których WARTO płakać.

(27-07-2012, 22:00)Craven napisał(a): że niby co?

no właśnie ja się pytam, bo niedoprecyzowałeś, czy chodziło Ci o:

(27-07-2012, 21:48)Mierzwiak napisał(a): To jest chyba największa dziura scenariusza TDKR.

Serio? Nie boli Was to, że kilka tysięcy policjantów w pełnym rynsztunku i uzbrojeniu (w tym SWAT) przez 3 miesiące potrafi jedynie siedzieć na dupie i nic nie robić. Nie dziwi Was, że dopiero po 3 miesiącach na wyspę przedostaje się "oddział specjalny" z jakimś planem. To jest ok. Za to szybki powrót Wayne'a do Gotham, który nie ma większego wpływu na całość (pierwsza lepsza tabliczka: 20 dni później i to wszystko) TO JEST największa bolączka filmu :) Ja pier...

Gieferg: a żebyś wiedział, że załatwię :)

(27-07-2012, 22:15)Mierzwiak napisał(a): Nie było tego w Beginsie. Nie było tego w TDK. Brak tego w TDKR jest więc tak zaskakujący, że trzeba o tym koniecznie pisać, pisać i jeszcze raz pisać! :)

Tak, a powód jest prosty. BB to był sympatyczny origin, w miarę rozsądnie pokazany i brak krwi nie miał większego wpływu na całość. W TDKR przydałby się w paru scenach (słynne JEB Jokerem o lustro), ale poza tym film cierpiał raczej na brak psychologicznej wiarygodności, niż krwi. Natomiast w TDKR mamy 'serious stuff' i porywanie się na tematy, które bez choćby kropli krwi tracą całą swą moc. Proste.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#73
Mefisto, Craven miał chyba na myśli

Poza tym zluzuj poślady. I naucz się odróżniać dziury scenariuszowe od naciąganych motywów które reżyser dostosowuje sobie na potrzeby fabuły.

Odpowiedz
#74
(27-07-2012, 22:22)Mefisto napisał(a): no właśnie ja się pytam, bo niedoprecyzowałeś, czy chodziło Ci o:
Nie.
(27-07-2012, 22:22)Mefisto napisał(a): Serio? Nie boli Was to, że kilka tysięcy policjantów w pełnym rynsztunku i uzbrojeniu (w tym SWAT) przez 3 miesiące potrafi jedynie siedzieć na dupie i nic nie robić. Nie dziwi Was, że dopiero po 3 miesiącach na wyspę przedostaje się "oddział specjalny" z jakimś planem. To jest ok. Za to szybki powrót Wayne'a do Gotham, który nie ma większego wpływu na całość (pierwsza lepsza tabliczka: 20 dni później i to wszystko) TO JEST największa bolączka filmu :) Ja pier...
Ja! Mnie boli! Tak samo ktoś tu pisze, że nie ma eksperymentów w stylu Jokera, a czym niby jest ten kilkumiesięczny cyrk z odciętym Gotham. Już pomijam bullszit z tym, że nikt rzeką się nie wydostał/ nie dostał do środka.


Odpowiedz
#75
Mierzwiak: poślady mam mega wyluzowane (nawet przed seansem walnąłem zdrową kupę) i mógłbym Wam odpisać tym samym, ergo motyw szybkiego powrotu to żaden problem przy pozostałych, jakie ten film posiada.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#76
Wracając do Bane'a - podczas pierwszego pojedynku powiedział coś w stylu

Odpowiedz
#77
(27-07-2012, 22:22)Mefisto napisał(a): Natomiast w TDKR mamy 'serious stuff' i porywanie się na tematy, które bez choćby kropli krwi tracą całą swą moc. Proste.
Blablabla, pieprzenie o Szopenie. Akurat w tym filmie wszelkie sceny przemocy są pokazane bez zbędnego epatowania nią, a zarazem bardzo sugestywnie i ani przez chwilę nie pomyślałem sobie "Hej, bez krwi to wygląda chujowo!".

Odpowiedz
#78
Craven:

(27-07-2012, 22:27)Craven napisał(a): Tak samo ktoś tu pisze, że nie ma eksperymentów w stylu Jokera, a czym niby jest ten kilkumiesięczny cyrk z odciętym Gotham
Ale nie chodzi o samą obecność takiego motywu, tylko to jaki ma wpływ na wydźwięk filmu. W TDKR słusznie jest to tylko tłem, w TDKu staje się częścią rozgrywki na linii Joker-Batman, której inne rozwiązanie diametralnie zmieniłoby sytuację/sprawiło że zło wygrało, a Batman nie. W TDKR niczego takiego nie dostrzegam.

Odpowiedz
#79
nawrocki: choćby scena bitwy i
- aż żal dupę ściska i tak, wygląda to chujowo :)
zresztą mówisz, że sceny przemocy są pokazane bez zbędnego epatowania - jest tak, bo nie są w ogóle pokazane. Za kazdym razem, gdy Bane kogoś zabija, kamera ucieka gdzie indziej, albo coś zasłania cały akt. To samo zresztą w przywołanej przeze mnie wyżej scenie - przejeżdża tumbler :) Sorry, ale takie rzeczy to tylko w Erze.

(27-07-2012, 22:35)Danus napisał(a): Tu chodzi o brak jakichkolwiek dziur po kulach.

No właśnie. Z biologii wiemy wszyscy co wychodzi z dziurze po kuli ;)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#80
Nosz cholera Nawrocki znowu. Nie chodzi o brak krwi, bez krwi da się to obejść. Tu chodzi o brak jakichkolwiek dziur po kulach.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Batman (temat ogólny) Mental 1,295 221,534 17-12-2023, 22:16
Ostatni post: Ted
  Sin City (temat ogólny) Tyler Durden 312 74,930 16-09-2023, 16:34
Ostatni post: slepy51
  Superman (temat ogólny) Ted 9 636 13-09-2023, 23:30
Ostatni post: Rozgdz
  Blade (temat ogólny) Juby 42 11,049 04-09-2023, 08:47
Ostatni post: marsgrey21
  Asterix (temat ogólny) Maik 86 21,673 08-08-2023, 10:58
Ostatni post: shamar
  The Amazing Spider-Man (2012) koronex1989 905 172,474 20-06-2023, 20:11
Ostatni post: Paszczak
  Judge Dredd (temat ogólny) military 1,141 205,364 29-04-2023, 14:04
Ostatni post: slepy51
  Addams Family (temat ogólny) Maik 77 9,977 18-03-2023, 14:52
Ostatni post: OGPUEE
  Hellboy (temat ogólny) Danus 224 42,336 04-03-2023, 21:16
Ostatni post: SonnyCrockett
  Fantastic Four (temat ogólny) Anonymous 420 102,889 05-05-2022, 21:17
Ostatni post: Rozgdz



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości